Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočky vhodné převážně jen k adopci na dálku

Příspěvky

Lupínek

24. 6. 2016

lupinek350.jpg

Kocour, kastrovaný, nar. 6/2015

 

Lupínek je kocourek, kterého se někdo zbavil tak, že ho vyhodil v Mutěnicích k bývalému statku, protože tam je místo, kde se krmí plaché kočky. Lupínek se zatím projevuje velmi bázlivě a kontaktu se vyhýbá, tak mu dáme čas ...
Doufáme, že bude vhodný jako společník ke kočce  do bytu se zasíťovaním nebo do domku se zahrádkou.
24.6.2016 Lupínek je u nás už půl roku a kontakt s člověkem odmítá, bohužel je plachý.

Další fotky zde.

Lupínek je adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou je Magdaléna Jančářová. Děkujeme!

 

Vendula

14. 5. 2016

vendula350.jpgV jednom hodonínském sklepě si vyhlídla kočka kočárek a porodila koťátka. Majitelé sklepa od nás dostali pro ni žrádlo a až se kočka u koťátek objevila, zavřeli sklepní okénko a zavolali nás. Kočka dostala jméno Vendulka, zpočátku byla velmi nedůvěřivá, syčela, ale zvyká si a o potomstvo se vzorně stará, jsou to dvě kočičky a jeden kocourek - Martinka, Ivuška a Peťa. Fotky zde.
14.5.2016
Vendulčina
koťátka už domov našla, ale ukázalo se, že Vendula je plachá a o kontakt s člověkem nestojí.
24.1.2017
S Vendulou byly docela velké potíže, protože nejen že se ukázalo, že je plachá a nebude možné jí najít domov, ale po odstavení koťat se u ní začal projevovat stres a bylo jasné, že nesnáší i to velké množství koček, ve kterém je u nás nucena žít. No zkrátka je to venkovní tulačka, která tím, že porodila koťata ve sklepě se dostala k nám a tady se jí to vůbec nelíbilo.
Paní depozitářka se rozhodla v létě řešit situaci tím, že umožní chodit Vendule ven, aby v bytě nemusela trávit celé dny a noci. Vendula to velmi uvítala a několik dnů se poctivě vracela "domů" až jednoho dne nepřišla.
Vendula byla asi měsíc nezvěstná, až se nám ji podařilo najít nedaleko, v takovém klidném, opuštěném parčíku - rozhodla se tam bydlet a my to respektujeme. Dali jsme jí tam na zimu boudičku a denně donášíme krmení a vodu.

Jsme si jisti, že Vendula ví, kde je a má možnost se vrátit, přesto to neudělala ani teď v zimě.

Další fotky zde.

Vendula je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je Kateřina Linková. Děkujeme!

 

Zrzek z Bažantnice

18. 2. 2016

zrzek250.jpgZrzek z Bažantnice - kocour, kastrovaný

Zrzek žil venku, v Hodoníně v Bažantnici. Začal chodit na krmící místo pro plaché kočky. Paní, která ho krmila si jednoho dne všimla, že kocour je nějaký nemocný, zapáchal a navíc ho osotatní kočky začaly napadat. V tu dobu už byl Zrzek na paní docela zvyklý a nechal se chytit. Kocoura jsme vzali na veterinu, měl tlamičku a zuby v zoufalém stavu. Zuby se musely vytrhat, dostal antibiotika, byl vykastrován. Po dobu léčení zůstal Zrzek u paní doma v kleci. Postupem času se začal s paní mazlit, nechá se kartáčovat, chovat a vůbec nechce ven!
Nás se ale bál a zalezl pod gauč (viz foto).

Paní se nabídla, že by Zrzek u ní mohl zůstat, ale nemá na kocourka už dost financí - Zrzek už je třetí v pořadí. Paní měla svého jednoho kocoura a k němu přibyla trojbarevná kočička, kterou zrovna jako Zrzka krmila venku a kočička si na ni zvykla tak, že si ji později vzala domů. Zrzkovi budeme platit krmivo, proto je adoptován na dálku.

zrzek270.jpg

 

Zrzek byl po dobu svého života venku jako plachý kocour do 2/2016 adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Lucie Pokorová a Sunny, Ella, Lotta a Toffy. Děkujeme!

 

Další fotky zde.

Zrzek je od 2/2016 adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou je Iva Hrabcová a kocour Václav. Děkujeme!
vaclav250.jpg

 

Tula

5. 1. 2016

tula350.jpg

Kočka, kastrovaná, nar. 23.4.2014

 

Tula je jedním ze čtyř koťat, která se narodila kočce v Josefově. Ta žila v hrozném prostředí u slepic ještě s jednou kočkou, které se narodila koťata mrtvá a tak se obě společně staraly o tyto čtyři - Tulu, Ajku, Denise a Danušku. Více zde. Obě kočky jsme vzaly i s koťaty k nám. Tula je roztomilá mourovatá kočička ale je bojácnější povahy, k lidem ostražitější a bylo by vhodnější, kdyby nebyla sama a měla kočičí společnost.
5.1.2016
Tula je u nás rok a půl a zůstala plachá. Vystačí si se společností koček, člověka nevyhledává, bojí se a zůstane u nás.

Další fotky zde.

Tula je  adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je Anet a Jirka ze Zlína, a kočičky Ozzy, Bobeš a Sunny. Děkujeme!

 

Viktorka 04

15. 11. 2015

viktorka-350.jpgKočka, kastrovaná, nar. 2012
Žije v depozitu v Dubňanech


Viktorka je kočka, kterou jsme odvezli i s její dcerou Johanou a koťaty ze statku z Josefova. Ukázalo se, že Viktorka je velice neurotická, velký počet koček nezvládala, časem onemocněla, má nádor mléčné žlázy, jestli zhoubný nevíme, paní doktorka vzhledem k jejímu stavu (nález na srdci) operaci nedoporučila. Převezli jsme Viktorku do našeho malého depozita v Dubňanech, Viktorka se uklidnila a zatím si tu žije docela spokojeně. 1.12.2015 - Domov jí vzhledem k neperspektivnímu zdravotnímu stavu a neurotické povaze nehledáme.

Další fotky zde.

Viktorka je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je Alice. Děkujeme!

 

Lulu 03

27. 4. 2015

lulu270.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2014
Žije v depozitu Hodonín I.

Lulu je krásná kočika, kterou našli v Lužicích u železniční tratě spolu s jejími sourozenci, kteří dostali jména Natan, Kvido a Berry. U tratě koťata někdo odložil, aby se jich zbavil a lidé, kteří je našli je přinesli k nám do útulku.
15.2.2017 - Lulu u nás žije už 3 roky, je velmi plachá, jak vyrůstala z kotěcího věku, bylo to čím dál horší, lidí se bojí a nám se ji ani nedaří vyfotit. Lulu zůstane u nás a je vhodná pouze k adopci na dálku. 

Další fotky zde.

Lulu je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou jsou Sedlákovi s chlupatci. Děkujeme!

 

Anetka

3. 8. 2014

anetka-350.jpg

Kočka, kastrovaná, nar. 5/2014

Anetka je jednou ze čtyř kočičích slečen, které jsme přijali z útulku pro psy v ZOO Hodonín, kam je někdo přinesl, protože je našel v zahrádkářské kolonii.
15.2.2017 - Anetka je v útulku téměř 3 roky. S kočkami je veliká kamarádka, zato k lidem je nedůvěřivá a zůstala plachá. Má citlivé zažívání a trávící obtíže a zůstane u nás. Je vhodná pouze k adopci na dálku.

Další fotky zde.

Anetka byla  adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla do 10/2018 Zdeňka Hegerová. Děkujeme!

Anetku můžete podporovat adopcí na dálku.

 

Berry

3. 7. 2014

berry250.jpeg

Kocour, kastrovaný, nar. 5/2014

 

Berry je krásný kocourek, kterého našli v Lužicích u železniční tratě spolu s jeho sourozenci, kteří dostali jména Lulu, Kvido a Natan. U tratě koťata někdo odložil, aby se jich zbavil a lidé, kteří je našli je přinesli k nám do útulku. Berry je roztomilý a hravý.
15.2.2017 - Berry byl nalezen jako kotě a vyrostl u nás v útulku. Žije tady už 3 roky a s kočkami vychází dobře, kontakt s člověkem odmítá. Zůstane u nás a je vhodný pouze k adppci na dálku.

Další fotky zde.

Berry je adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou je Petra, Anton a kocour Matýsek. Děkujeme!

 

Deyl

29. 4. 2014

deyl3.jpgKocour, kastrovaný, nar. 10/2013
Žije v depozitu Hodonín II.

28.4.2014 u málo frekventované silnice na Pánově v Hodoníně uviděl projíždějící muž dva pytle. V každém svázaném pytli byl asi půlroční kocourek. Muž je odevzdal do psího útulku v Hodoníně a odtud volali nám. Kocourci byli umístění do nijak nekrytých klecí, byli zoufalí a vystresovaní. A tak náš pokus kocourky přendat do přepravek skončil u obou prokousnutím ruky. Klece jsme přikryly dekami a kocourky nechaly v klidu do druhého dne. Dnes už to bylo lepší a odvezly jsme je na veterinu a už jsou i po kastraci. Kocourci jsou oba černí, s delší srstí, oba jsou zdraví, byli čistí a dobře živení. U nás dostali jména Čip a Deyl.
15.2.2017 - Deyl je u nás už 3 roky a je plachý a vhodný pouze k adopci na dálku. Jeho sourozenec Čip už nový domov našel.

Další foto zde.

Deyl byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla do 04/2017 Vlasta Kocmanová & Majda, Heidi, Pátá, Sněhurka, Bára, Mia a Zrzek. Děkujeme!

Deyl je od 4/2019 znovu adoptován na dálku, podporuje ho Věra Veselá s rodinou a kočkami Myšičkou (Medlin), Žofinkou, Bělinkou, Matýskem, Fanouškem, Macíčkem, Cicibellkou, Beruškou, Vendelínkem, Černým a Šedým. Děkujeme!    
 

Jáchym 05

20. 1. 2014

jachym250.jpeg

Kocour, kastrovaný, nar. 8/2013

 

Jáchym byl nalezen  se svými sourozenci v Bojanovicích, kde se narodil plaché kočce. Jáchym je velice opatrný, bojácný k lidem, ale kočky má rád.
15.2.2017 - Jáchyma u nás žije už 4 roky. Už je  z něho dospělý kocour a nepodařilo se zbavit ho plachosti a strachu z lidí, zůstane u nás.

Fotky Jáchyma najdete zde.

Jáchym je adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou jsou Jiřina Vyskočilová &  Išinka a Žanetka. Moc děkujeme!

 

Ofélie 02

20. 1. 2013

ofeliee.jpg

Kočka, nar. 10/2012, kastrovaná

 

Mourečku Ofélii hodil někdo ještě spolu s Kailem ve Strážnici zavázané v tašce přes plot do zahrady. Jsou bojácní, ale citlivý přístup to snad spraví.
15.2.2017 - Ofélie u nás žije už 4 roky. Z koťátka vyrostla krásná dospělá kočka, ale své plachosti se nezbavila. Zůstane u nás a je vhodná pouze k adopci na dálku.

Fotky Ofélie najdete zde.

Ofélie byla do konce roku 2014  adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byl Petr Elzner, Alfrédka a Marianka. Děkujeme! 

Ofélie je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je Zdeněk Orság a Irena - Irísek spolu s kočičkami Kleofáškem, Amálkou, Jonáškem a Džerrym.  Děkujeme!

 

Čárka

30. 1. 2012

carka350.jpgKočka, kastrovaná, nar. 9/2011

Mourečku Čárku jsme spolu se sestřičkou přivezly z mlékárny, kam nás zavolali poté, co obě koťata spadla pod rampu a jejich matka se k nim nemohla dostat.
15.2.2017 - Čárka je u nás 5 let, je plachá a nedaří se nám ani pořídit nové fotky. Čárka je vhodná pouze k adopci na dálku.

Další fotky Čárky najdete zde.

Čárka je  adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je Karolína Hrubá & kočky Bertík a Uwrú. Moc děkujeme!

 

Charlie

12. 8. 2011

charlie350.jpg

Kocour, kastrovaný, nar. 5/2011

 

Zrzavobílého Charlieho vyhodil i s jeho bráškou Chaplinem jejich majitel v poli za sídlištěm Jižňák. Našel je tam pán, který si je vzal k sobě, ale bývá přes týden pracovně pryč, tak si je nemohl nechat 
15.2.2017 - Charlie je u nás už 6 let, je to hodný kocourek, ale zůstal velice bázlivý a v novém domově by potřeboval zkušené majitele a hodně trpělivý přístup.

Fotky Charlieho  zde.

Charlie je do doby, než najde nový domov, adoptován na dálku , jeho adoptivní rodinou je Lenka Plichtová. Děkujeme!

 

Glenda

24. 9. 2009

glenda300.jpg

Kočka, kastrovaná, nar. 6/2008

 

Mourečku Glendu jsme odchytli na sídlišti v Hodoníně. Ukázalo se, že je plachá, přestože venku se u jídla nechala chytit i hladit. Doufali jsme, že trpělivost a čas Glendu přesvědčí a zbaví strachu, ale zůstala plachá.
15.2.2017 - Glenda u nás žije 8 let, je velmi plachá a proto u nás zůstane a je vhodná pouze k adopci na dálku.

Další fotky Glendy najdete zde.

Glenda je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je Marika Komoňová. Moc děkujeme!

 

Bree

28. 8. 2009

bree350.jpg

Kočka, kastrovaná, nar. 5/2009
Žije v depozitu Hodonín I.

Bílomourečku Bree jsme spolu s dalšími koťaty a kočkami přivezli od paní z
Luhačovic, která je chovala ve velmi nevyhovujících podmínkách. Bree je milá, hravá, ale i jako kotě velmi opatrná, zatím se lidí bojí.
15.2.2017 - Bree žije v útulku už 8 let a je stále plachá, zůstane u nás a je vhodná pouze k adopci na dálku.

Další fotky Bree najdete zde.

Bree byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla do ledna 2015 Martina Hradilová. Moc děkujeme!

Bree je od února 2016 znovu adoptována na dálku - její adoptivní rodinou jsou Daniela, Markéta, Pavla a kočičky Mia a Zrzina z Brna. Děkujeme!

 

Goméz Gumídek

25. 7. 2009

gomez6.jpgKocour, kastrovaný, nar. 3/2007

Velký bílomourek s velice klidnou a přátelskou povahou se přitoulal ve Strážnici na sídliště, kde se ho ujala hodná paní. Přespával u ní na balkoně, protože si ho nemohla vzít domů. Požádala nás o pomoc, protože kocour měl velice nemocné oči a byl nekastrovaný. Goméz má po operaci očí, je nemocný a má ledvinovou dietu.

20.1.2017Gumídek je v naší péči 7 let, má s/o urinary dietu a je vhodný už pouze k adopci na dálku.

Fotky Goméze Gumídka najdete zde.

Gumídek byl adoptován na dálku do ledna 2014 - jeho adoptivní rodinou byla Jitka Ottová. Moc děkujeme!

Gumídek je adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou je Petr Pješčak & kočička Aminka a kocourek Matýsek. Moc děkujeme!

 

Jasmínka

26. 2. 2007

jas.jpg

Kočka, kastrovaná, nar. 6/2006
Žije v depozitu Hodonín II.

Bílomourovatou Jasmínku jsme v lednu 2007 dovezly z Rohatce spolu s Růženkou a Juráškem. Jasmínka má na několikrát zlomený ocásek (není to vidět, ale je to poznat na dotek), pravděpodobně jí někdo ubližoval a z toho možná pramení i její nedůvěra k cizím lidem.
15.2.2017 - Jasmínka u nás žije už 10 let a vzhledem ke své velké plachosti  zůstane u nás a je vhodná pouze k adopci na dálku.


Fotky Jasmínky zde.

Jasmínka je  adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je Kateřina Konečná společně s Matýskem, Kubíkem a psí babičkou Samulkou. Děkujeme!