Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočky vhodné převážně jen k adopci na dálku

Příspěvky

Kočky k adopci na dálku

31. 12. 2020

V této rubrice najdete kočky, které jsou v našich depozitech, ale pro svou plachost nebo špatný zdravotní stav nejsou vhodné k běžnému osvojení.
Tyto kočky jsou zvyklé žít v bytě ve skupině koček,
jsou čistotné a ostatní kočky mají rády.

Většina z nich by mohla být umístěna ke skupině vašich koček a najít tak svůj domov,
pokud budete počítat s tím, že nevyhledávají člověka,
nemazlí se.

Ale u některých ani toto není možné - pro zdravotní stav se špatnou prognózou nebo by jim přemístění způsobilo velký stres.
Více na tel.: 724 142 463

 

Sasanka 02

25. 3. 2020

sasanka2.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2018
Umístění:
depozitum Hodonín I.

17.8.2018 - Dnes v Hodoníně na hrázi u řeky Moravy byla nalezena 4 vyděšená koťata! Jeden černý kocourek Batman, jedna mourovatá kočička - Sasanka a dvě kočičky tříbarevné - Kasandra a Maura. Koťata jsou velmi vyděšená, ze strachu se dokonce pokadila ... 18.9.2018 - Sasanka je zdravá, očkovaná a může do nového domova, kde potřebuje kočičího kamaráda. Je to kočička mírná a bojácná, potřebuje lásku a trpělivost. 
25.3.2020 - Sasance se nepodařilo najít domov včas, kdy by ještě nový majitel měl šanci na úspěch. Dnes, po roce a půl u nás, se Sasanka nedá chytit, nenechá na sebe sáhnout ...

Další fotky zde.

Sasanka je adoptována na dálku, její adoptivní rodinou je paní Jana Hegerová. Děkujeme!

 

Sága

23. 3. 2020

saga.jpgKočka, kastrovaná, nar. 3/2016
Umístění:
depozitum Hodonín II.

15.11.2016 - Sága se dotoulala na zahrádky za elektrárnou, je to moc mazlivá, hodná a nekonfliktní kočka. 13.2.2017 - Sága má nádorky v tlamičce, byly jí operativně odstraněny. Daří se jí dobře. 8.3.2018 - Dnes byly kočičce odstraněny zbylé zoubky, protože měla opakovaně záněty. 12.9.2018 - Odstranění zubů kočičce výrazně pomohlo, je to hodná, vůči ostatním nekonfliktní, mazlivá a vděčná kočička, která by ráda do nového domova.
19.8.2019 - Dnes v noci Sága zanaříkala a ochrnula na zadní končetiny. Diagnóza - infarkt míchy. Cit z nohu neztratila úplně, ale nechodí na ně. Záchod používá, chuť k jídlu neztratila, ani na mazlení. Její stav by se měl zlepšit.
23.3.2020 - Sága se zlepšila, chůze je sice horší, ale nijak ji to neomezuje. Je mazlivá, spává v posteli a vypadá, že je s pobytem v depozitu spokojena a vzhledem ke zdravotním potížím jí domov nehledáme.

Další fotky zde.

Sága je adoptována na dálku - krmivo jí hradí Naďa Slavíková  & kočičí sestry Roxy a Angie. Děkujeme!
Sága je adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu hradí Táňa Jankovičová a čičindy Kája a Terka.  Děkujeme!

 

Křupinka

12. 3. 2020

krupinka8.jpgKočka , kastrovaná, nar. 5/2018
Umístění:
dočasná péče u Jitky, Mikulčice

5.3.2019 - Kočička Miňonka a Křupinka byly vloni nalezeny jako koťata, paní si je vzala do dočasné péče, ale domov se jim najít nepodařilo a tak skončily v našem útulku. Jsou umístěny do karantény. Obě kočičky jsou na sobě dost závislé a velice se bojí
3.9.2019 - I po půl roce jsou obě kočičky velmi bázlivé. Křupinka po dlouhé době vylezla ze svého úkrytu ve skříni a volně se pohybuje po domě, ale k člověku je velmi ostražitá a bojí se jakéhokoliv pohybu. Tento týden byl velmi výjimečný, protože se poprvé nechala pohladit.
12.3.2020 - Křupinka se nechá od Jitky v dočasce pohladit a zvykla si na ni i na kočky. Vzhledem k tomu, že celý tento proces trval v podstatě rok, nedokážeme si představit, že by toto Křupinka (nebo Miňonka) musela absolvovat znovu a proto jsme se rozhodli domov jim nehledat.

Další fotky zde.

Křupinka je adoptovaná na dálku - krmivo jí hradí Monika Sopuchová a kočičáci Jiřinka, Roneček, Rozárka, Mikeš a pejsek Barunka. Děkujeme!
Křupince můžete přispívat na veterinární péči a další náklady spojené s pobytem  v našem depozitu.

 

Miňonka 04

12. 3. 2020

imgp2646.jpgKočka , kastrovaná, nar. 5/2018
Umístění:
dočasná péče u Jitky, Mikulčice

5.3.2019 - Kočička Miňonka a Křupinka byly vloni nalezeny jako koťata, paní si je vzala do dočasné péče, ale domov se jim najít nepodařilo a tak skončily v našem útulku. Jsou umístěny do karantény. Obě kočičky jsou na sobě dost závislé a velice se bojí.
3.9.2019 - I po půl roce jsou obě kočičky velmi bázlivé. Miňonka je jemná kočička, která si už začala chodit do postele pro pohlazení, ale umí ji vyděsit každý prudší pohyb nebo nezvyklá situace.

12.3.2020 - Miňonka se nechá od Jitky v dočasce pohladit a zvykla si na ni i na kočky. Vzhledem k tomu, že celý tento proces trval v podstatě rok, nedokážeme si představit, že by toto Miňonka (nebo Křupinka) musela absolvovat znovu a proto jsme se rozhodli domov jim nehledat.

Další fotky zde.

Miňonka je adoptována na dálku - krmivo jí hradí Petra, kocourci Bob (Bellamy), Čertík, Matýsek a pes Bárt. Děkujeme!

Miňonka je adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradí Simona Nováková.  Děkujeme!

 

Frigo 02

22. 11. 2019

frigo3.jpgKocour, kastrovaný, nar. 3/2018
Umístění:
dočasná péče Hodonín

6.12.2018 - Dnes byl nalezen na sídlišti ve Strážnici opuštěný kocourek. Vzali jsme ho k nám a dostal jméno Frigo.
1.4.2019 - Frigo onemocněl, má potíže s chůzí. RTG nic neprokázalo, zatím není jasné o jaké onemocnění se jedná.
14.5.2019 - Dnes vyšetření na klinice JAGGY v Brně u MVDr. Tomka. Bohužel u Friga se pravděpodobně jedná o suspekní epidurální lymfom.

4.9.2019 - Frigův zdravotní stav se výrazně zlepšil, přibral, občas je vidět, že trošku kulhá, ale to mu nebrání v tom, aby běhal jak torpédo, skákal, lezl na škrabadlo, na skříně ... Problém je v tom, že pro svůj zdravotní stav byl umístěn do dočasky ke třem kočkám seniorkám, popravdě - nikdo jsme nečekali tak výrazné zlepšení. Dnes Frigo nemá nic jiného na práci, než seniorky pozorovat, číhat na ně a honit je, holky jsou nešťastné, nervózní a jsou tady denně roztržky a křik. HLEDÁME FRIGOVI DOMOV jako jedináčkovi s dostatečnou pozorností od svého člověka ...
22.11.2019 - Momentálně je Frigův stav o něco horší, celé dny proleží, chuť k jídlu má, přijde se pomazlit, ale zase jde do pelíšku ... Tím se situace celkem uklidnila a tak vzhledem k prognóze necháme asi vše při starém.
 Více zde.

Další fotky zde.

Frigo je adoptován na dálku - krmivo mu hradí Klára Chmelová. Děkujeme!

Frigo je adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v našem depozitu mu hradí Šárka. Dělujeme!

 

Macinka

1. 7. 2019

mac7.jpgKočka, kastrovaná, nar. 2013
Umístění:
dočasná péče Hodonín

Macinka je kočička, která žila v zahrádkářské kolonii, ale majitel zemřel a paní, která kočičku krmila, si všimla, že Macinka nemá v pořádku ouška, hnisají jí a často se škrábe.Tak jsme kočičku přijali a po prohlídce na veterině zjištěny v ouškách polypy a nádorky a bylo rozhodnuto, že ouška se musí operovat.
22.1.2018 - Kočička byla hospitalizována na veterinární klinice v Uherském Hradišti.
26.1.2018 - Macinku jsme včera přivezli z kliniky v Uherském Hradišti. Při operaci ucha jí byl odstraněn zvukovod, ve kterém se utvořila píštěl, ze které vytékal hnis a bubínek byl zcela rozpadlý. Materiál se odeslal na histologii. Bohužel Macinku čeká ještě jedna operace, protože druhé ouško je stejně postižené.
4.6.2018 - Macinku jsme dnes zavezli na operaci druhého ouška do Uh.Hradiště. 6.6.2018 - Macinka je zpátky, operace dopadla dobře a Macinka může do nového domova. Je to hodná a klidná kočička.

1.7.2019 - Po více jak roce se Macinčin stav se rapidně zhoršil, rakovina se znovu ozvala. Chodíme na ošetření oušek a necháme Macinku v klidu dožít, domov jí nehledáme.

Další fotky zde.

Macinka je adoptována na dálku, její adoptivní rodinou jsou Valentíkovi a kočička Mazlinka. Dělujeme!

 

Kačka

3. 5. 2019

kacka.jpgKočka, kastrovaná, nar. 6/2018
Umístění:
depozitum Hodonín II.

27.7.2018 - V polovině června nám paní z Dolních Bojanovic nahlásila, že slyšela mňaukání z kontejneru na bio odpad. Více zde. Jsou to dva kocourci - bíločerný Felix, mourek s bílými ponožkami je Bonifác a dvě kočičky - černá Anička a černá s bílými ponožkami je Kačka. 6.11.2018 - Kačka je zatím velice bázlivá.
3.5.2019 - Dnes už je jisté, že Kačka je plachá. Nenechá na sebe sáhnout.

Další fotky zde.

Kačka je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou jsou Renata a Slávek Oborníkovi, kočičáci Morrisek, Tadeáška, Jurášek, Leila, Miky, Monty, Matěj, Mario a pejsci Oliver a Ajlínka. Děkujeme!

 

Felix 06

3. 5. 2019

fel4.jpgKocour, kastrovaný, nar. 6/2018
Umístění:
depozitum Hodonín II.

27.7.2018 - V polovině června nám paní z Dolních Bojanovic nahlásila, že slyšela mňaukání z kontejneru na bio odpad. Více zde. Jsou to dva kocourci - bíločerný Felix, mourek s bílými ponožkami je Bonifác a dvě kočičky - černá Anička a černá s bílými ponožkami je Kačka.
3.5.2019 - Dnes s jistotou můžeme říct, že Felix je plachý. Nenechá na sebe sáhnout, nedá se chytit.

Další fotky zde.

Felix je adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou je Verča & Radek a kočičáci Gigi, Číča & Rocky. Děkujeme!

 

Lotka 03

4. 4. 2019

lotka7.jpgKočka, kastrovaná, nar. 4.5.2018
Umístění:
depozitum Hodonín I.

14.5.2018 - Dnes jsme přijali kočku, nahlásili nám ji zahrádkáři z lokality Na Výhoně v Hodoníně, kočka byla bázlivá, odchytli jsme ji pouze ke kastraci s tím, že bude vypuštěna zpět, ale další den byla nalezena i její 4 koťata. Kočku jsme i s koťaty umístili do karantény. Kočka Meda je plachá, je u nás dost nespokojená, ale o koťata se stará vzorně, jsou to kočičky Luisa a Lotka a kocourci Kvído a Fido. 20.9.2018 - Lotka i Luisa jsou zdravé a mohly by do nového domova. Obě jsou bázlivé a budou potřebovat čas a vaši trpělivost. 
4.4.2019 - Lotka vyrostla, má už rok a odmítá kontakt s člověkem, je plachá.

 

Další fotky zde.

Lotka je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je Zuzka a kocour Monty. Děkujeme!

 

Luisa 03

4. 4. 2019

luisa2.jpgKočka, kastrovaná, nar. 4.5.2018
Umístění:
depozitum Hodonín I.

14.5.2018 - Dnes jsme přijali kočku, nahlásili nám ji zahrádkáři z lokality Na Výhoně v Hodoníně, kočka byla bázlivá, odchytli jsme ji pouze ke kastraci s tím, že bude vypuštěna zpět, ale další den byla nalezena i její 4 koťata. Kočku jsme i s koťaty umístili do karantény. Kočka Meda je plachá, je u nás dost nespokojená, ale o koťata se stará vzorně, jsou to kočičky Luisa a Lotka a kocourci Kvído a Fido. 20.9.2018 - Luisa i Lotka jsou zdravé, ale obě jsou bázlivé a budou potřebovat čas a vaši trpělivost.
4.4.2019 - Luisa vyrostla, má už rok a odmítá kontakt s člověkem, je plachá.

Další fotky zde

Luisa je adoptovaná na dálku - její adoptivní rodinou jsou Pavla a Žaneta s kočkami Chapmanovou a Kamilkou. Děkujeme!

 

Monty 05

7. 3. 2019

monty250.jpg

Kocour, kastrovaný, stáří 4 - 6 let
Umístění:
dočasná péče, Hodonín


19.9.2015 - Monty je rezavý kocour, pravděpodobně už starší, věk odhadujeme ma  4-6 let. Objevil se na ulici Komenského v Hodoníně, kde kolegyně krmí plaché kočky, byl vyhublý, neměl příliš dobrou srst a měl zranění na tlapce. Nyní je vykastrovaný, naočkovaný, postupně přibírá na váze, po zranění není ani památky. Je hodný, přítulný a čistotný, asi by se mu více líbilo v domku, kde by mohl chodit i ven.
20.5.2016
Monty čeká na svůj nový domov v dočasné péči v Hodoníně. Tento týden byl postřelen ze vzduchovky a podrobil se operaci. V této lokalitě paní krmí i plaché kočky a jedna z nich - Majda byla také postřelena. Jedná se o běžně obývanou lokalitu, je nepřípusné, že zde někdo mezi rodinnými domy střílí. Už v minulosti měla paní na zahradě vhozené otrávené klobásy! Budeme podávat trestní oznámení.
Hodonínský deník.cz
7.3.2019 - Monty žije v dočasné péči už 4 roky. Dodnes o něj nikdo neprojevil zájem. Je to kocour cca 10letý, proto jsme se rozhodly stáhnout ho z nabídky a domov mu už nehledat. Děkujeme Šumberovým za jeho podporu adopcí na dálku, díky níž může Monty spokojeně žít.

Další fotky zde.

Monty je adoptován na dálku, jeho adoptivní rodinou jsou Šumberovi & kočka Čiča, kocouři Ferda a Ondrášek a pejsek Gerry. Děkujeme!

 

Lipánek 02

8. 2. 2019

lipanek5.jpgKocour, kastrovaný, nar. 6/2018
Umístění:
depozitum Hodonín I.

6.7.2018 - V Hodoníně u bývalého kulturního domu EHO máme lokalitu s plachými kočkami. Všehny se nám podařilo odchytat a nechat kastrovat až na jednu. A tato kočička přinesla svá koťata do vchodu domu paní, která ji krmila. Myslíme si, že je nemocná, nemá mlíčko a tak svá koťata přinesla tam, kde ví, že dostanou jídlo, tam kam chodí na jídlo ona. Více zde. Je to kočička Bleška a kocourek Lipánek. 1.11.2018 - Bleška bohužel nepřežila. Lipánek má 4 měsíce a je plachý, nejsme schopni pořídit ani fotku, jen se k němu přiblížíte - frnk a je pryč. Ale budeme to zkoušet dál.
8.2.2019 - Lipánkovu fotku jsme sice pořídili, ale kocurek je plachý a řadíme ho tedy do rubriky koček, které zůstávají v našich depozitech.

Další fotky zde.

Lipánek je adoptovan na dálku - jeho adoptivní rodinou jsou Judáš, Verdel a Štěpánka. Děkujeme!

Podmínky osvojení najdete zde.

Začínáte s kočkami? Přečtěte si Návod na kočku.

Na tom, čím krmíte, závisí zdraví vaší kočky!

 

Elinka

7. 2. 2019

elinka350.jpg Kočka, kastrovaná, nar. 2014
Umístění:
depozitum Mikulčice

Elinka, kočka s pěti koťaty žila v opuštěném areálu závodu Dendra mezi Mikulčicemi a Moravskou Novou Vsí. O areál se stará hlídač, který tam kočku krmil zbytkama. Útulek kontaktovala jedna paní, která tam byla na procházce a mluvila s hlídačem, který jí řekl, že tam bude brzy končit a vůbec nikdo tam nebude. Koťata žila venku pod stříškou. Nyní je kočka i s koťaty v depozitu v Mikulčičích. Ze začátku byla vystrašená, ale nyní už se mazlí a hodně odpočívá, zotavuje se a pořád se krmí, protože byla strašně vyhládlá.
9.5.2016 - Elince byly pro rakovinu odstraněny ušní boltce.

7.2.2019 - Elinka žije v depozitu už bezmála 4 roky. Nikdo jí domov nenabídl a ona se v depozitu cítí doma. Nebudeme ji stresovat a rozhodli jsme se, vyřadit ji z nabídky koček, které hledají domov. Z depozita: "Naši milovanou Elinku už prosím odstraňte z nabídky, ona je u nás šťastná a to by mi nikdy neodpustila, kdybych ji dala pryč." Více o Elince zde.

Další fotky zde a z pobytu u nás zde.

Elinka je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je Jana Srbová. Děkujeme!

 

Kaisa

6. 2. 2019

kaisa-1.jpgKočka, kastrovaná, nar. 6/2014
Umístění:
depozitim Mikulčíce

Kaisu jsme přijaly s její sestřičkou Darjou jako plaché divoké koťata. Ovšem během pár dnů u nás, když jsme je měly zavřené v kleci, naprosto pookřály a začaly se mazlit. Stále byly vystrašené, lekavé, ale v jádru velmi hodné a mazlivé. Zabydlely se u nás velmi lehce, poprvé za celý život byly v teple, bezpečí a měly dostatek jídla. A co teprve když objevily hračky! Kaisinka se momentálně léči s očičkem, musí se pravidelně kapat, aby se zrak nezhoršil. 15.7.2015 - Očičko má Kaisa doléčené a nemusí se kapat. 21.1.2018 - Kaisa se ráda mazlí i chová a nikdy se toho nemůže nabažit. S kočkami vychází velmi dobře.  Na svůj domov u nás čeká už 3 roky!
6.2.2019 - Kaisa je u nás už 4 roky a vloni se u ní objevil eozinofilní plak, autoimunitní onemocnění. Toto onemocnění by se mohlo stresem zhoršit, proto Kaisu necháme u nás.

Další fotky zde.

Kaisa je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je Petra Bachtíková. Děkujeme!

 

Scott

20. 10. 2018

scott380.jpgKocour, kastrovaný, nar. 6/2017
Umístění:
depozitum Hodonín I.

2.8.2017 - Dnes jsme přijali kocourka, který naříkal na ulici Scotta Viatora v Hodoníně a snažil se přidat k místnímu plachému kocourovi. Je unavený, ve stresu. Podle místa nálezu dostal jméno Scott. 1.12.2017 - Scott je krásný koourek s delší srstí, je zdravý, očkovaný a může do nového domova. Je trošku bojácný, ale určitě si zvykne, potřebuje jen trpělivost.
20.10.2018 - Dnes už můžeme říct, že Scot je plachý. Je u nás rok, nenechá se pohladit ani chytit.

Další fotky zde.

Scott byl adoptován na dálku, jeho adoptivní rodinou byla do 31.8.2018 Marta Jindrová a kocour Frištenský. Děkujeme!
Scott je znovu adoptována na dálku od 11/2018 - jeho adoptivní rodina nechtěla být jmenována. Děkujeme!

 

Šon

20. 10. 2018

son300.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2017
Umístění:
depozitum Hodonín I.

28.7.2017 - Dnes někdo odložil ve Strážnici kotě v krabici k popelnicím. Je to kocourek, dostal jméno Šon. 12.9.2017 - Šon je milý, hravý kocourek, je zdravý, očkovaný a může do nového domova.
20.10.2018 - Šon vyrostl a začal se vyhýbat lidem, nenchá se chytit ani pohladit ...

Další fotky zde.

Šon je adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou je Jana Horáková. Děkujeme!

 

Aida 04 - Any

24. 9. 2018

any270.jpgKočka, kastrovaná, nar. 7/2013
Umístění:
dočasná péče Hodonín

Aida - Any byla jako kotě nalezena v areálu bývalého hotelu vedle KD v Hodoníně. Dnes je z ní už dospělá kočka. Má krátký huňatý kožíšek, mourovaté zbarvení s rezatým odstínem na hrudi, na bocích a na břichu. Aidinka je milá a mazlivá. 21.11.2017 - Aida na svůj trvalý domov čeká už 4 roky, ale v dočasné péči si žije spokojeně.
24.9.2018 - Aida žije v dočasce už 5 (!) roků, nikdo jí domov nenabídl, chodí i ven, je spokojená a necháme ji tady.

Fotky Aidinky najdete zde.

Aida je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou jsou Jiřina Vyskočilová &  Išinka a Žanetka. Děkujeme!

 

Meda

19. 9. 2018

img_2431.jpgKočka, kastrovaná, nar.
Umístění:
depozitum Hodonín I.

14.5.2018 - Dnes jsme přijali kočku, nahlásili nám ji zahrádkáři z lokality Na Výhoně v Hodoníně, kočka byla bázlivá, odchytli jsme ji pouze ke kastraci s tím, že bude vypuštěna zpět, ale další den byla nalezena i její 4 koťata. Kočku jsme i s koťaty umístili do karantény.
23.5.2018 - Meda je plachá, je u nás dost nespokojená, ale o koťata se stará vzorně, jsou to kočičky Luisa a Lotka a kocourci Kvído a Fido.
19.9.2018 - Meda je plachá a odmítá kontakt s člověkem.

Další fotky zde.

Meda je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je Pavla Mihalová, pan domácí - kocour Matěj a kobylka Georgia. Děkujeme!

 

Apolenka 04

19. 9. 2018

apolenka350.jpgKočka, kastrovaná, nar. 8/2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

17.3.2017 - Apolenka je mourovatá kočička, která v mrazivém lednovém počasí vešla dovnitř na polikliniku ve Strážnici. Paní nám zavolala a my jsme pro Apolenku zajeli. 15.2.2018 - Apolenka je bázlivější povahy a bude potřebovat vaši trpělivost.
19.9.2018 - Apolenka je u nás rok a půl, je plachá a kontakt s člověkem odmítá.

Další fotky zde.

Apolenka je adoptována na dálku, její adoptivní rodinou jsou Michal Grossman a Jana Mikušová s kočkami Nany a Mušu. Děkujeme!

 

Menny

26. 4. 2018

menny.jpgKocour, kastrovaný, nar. cca 2010
Umístění:
depozitum Hrušky

19.12.2017 - Dnešní příjem! Kde se vzal, tu se vzal - na autobusové zastávce u penzionu pro seniory v Hodoníně se objevil kocour. Babičky mu tam daly krabici a chodily ho tam krmit. Kocour není plachý, tak jsme ho dnes dali kastrovat a už je v našem depozitu v Hruškách.
26.4.2018 - Menny je u nás právě 4 měsíce. Je to svéráz, nenechá se vzít, pohlazení někdy přijme, ale umí se i ohnat a kousnout. Těžko se mu dávají léky. S kočkami problém nemá, ale o pozornost člověka moc nestojí. 5.7.2019 - Menny se zklidnil a je tu docela spokojený. Nikdo o něj zájem neprojevil, necháme ho u nás v klidu dožít a v depozizu bude mít i možnost chodit na zahradu.

Další fotky zde.

Menny je adoptován na dálku, jeho adoptivní rodinou je Darja Čablová. Děkujeme!

 

Filípek 06

26. 2. 2018

filip350.jpgKocour, kastrovaný, nar. 2/2013
Umístění:
depozitum Mikulčice

Filípek se přitoulal k našemu depozitu v Mikulčicích na zahradu. Zpočátku jen v noci a ráno vyjedl granule a pak, když zjistil, že mu nikdo neublíží, tak už se u nás usadil nastálo. Čekali jsme asi 2 měsíce, jestli se nevrátí domů, ale kocourek se celou dobu zdržoval jen u nás.
26.2.2018 - Filípek je takový nabručený, svérázný, rád dává najevo, když se mu něco nelíbí vrčením, má rád klid a je nejraději venku. Je v depozitu v Mikulčicích už 3 roky a necháme ho tady.

Další fotky zde.

Filípek byl  do 2/2016 adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Lucie Pokorová a Sunny, Ella, Lotta a Toffy. Děkujeme!

Filípek je od 3/2016 opět  adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou jsou Anna a Jitka Říhovy s habešánkem Mominkem. Moc děkujeme!

 

Dag

7. 1. 2018

dag270.jpgKocour, kastrovaný, nar. 2015
Umístění:
depozitum Mikulčice

Dag a jeho sourozenci Gobi, Guči a Flip jsou týrani kocourci, kteří prožili svůj život uvěznění v kotci králíkárny s nedostatkem vody a jídla. Více se dozvíte zde. U nás si pomaloučku zvykají, ale zatím jsou stále velmi bázliví a zatím nevíme, jestli někdy bude možné umístit je do nových domovů. 3.8.2016 - Dag zůstal stále velmi plachý. Rozhodli jsme se, že Daga přestěhujeme na oplocený pozemek a myslíme si, že mu tady bude mnohem lépe, než v bytě.
15.10.2016 - Dag na volném prostoru úplně rozkvetl, přibral a vypadá moc spokojeně!
7.1.2018 - Dag začal být opakovaně nemocný a tak se paní depozitářka rozhodla vzít ho na veterinu a poté do depozita:

img_0766.jpg"Dag z voliéry bývá často nemocný a poslední dobou byl velmi zahleněný a tak jsem se rozhodla, že na zimu ho vezmeme do tepla a pořádně přeléčíme. Nyní je v depozitu v Mikulčicích, užívá antibiotika a paní doktorka mu vytrhla pár zubů. V depozitu je spokojený a s kočkami vychází bez problému a asi u nás už zůstane. Je trochu bázlivý, ale to se časem poddá.
Jana"

Další fotky zde a z pobytu u nás zde.

Dag je adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou je Táňa Jankovičová a čičindy Kája a Terka.  Děkujeme!

 

Ronja

6. 1. 2018

ronja300.jpg

Kočka, kastrovaná, nar. 6/2015
Žije v depozitu Hodonín II.

Ronja je černá kočička, která byla nalezena s kocourkem Kvídem u opuštěné rekreační chalupy u Uherského Hradiště. Někdo odjel domů z prázdnin a nechal je tam! Kvído už domov má, Ronja je milá kočička, která u nás čeká na svůj nový domov, ale zatím je hodně bázlivá.
6.1.2018 - Ronja je u nás dva roky a kontakt s člověkem odmítá, je plachá.

Další fotky zde.

Ronja byla do 30.6.2018  adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byli Petr Kapoun, Josef Nekula a kocourek Uhlík. Děkujeme!

Ronja je znovu adoptována na dálku, od 11/2018. Její adoptivní rodinou jsou Jolana, Jarda a kočičí tlapičky z Chudčic. Děkujeme!

 

Andělka 04

2. 1. 2018

andelka351.jpgKočka, kastrovaná, nar. 6/2016
Žije v dočasné péči v Moravské Nové Vsi

Koťátka - Teddy, Tummy, Andělka a Minnie spolu s jejich kočičí mámou Mínou nalezla paní z Brna, když přijela na chalupu do Čejkovic. Andělka je bázlivá a hodně se bojí cizích lidí, potřebuje čas, aby si zvykla. Dlouho se držela své mámy Míny, ale velice ráda si hraje a řádí s ostatními.
2.1.2017 - Andělčina bázlivost se nezlepšila ani po roce a půl a tak jsme se rozhodli, že jí domov hledat nebudeme a necháme ji v Moravské Nové Vsi s ostatními kočkami z dočasky trvale.

Další fotky zde.

Andělka je do doby, než najde nový domovadoptovaná na dálku - její adoptivní rodinou jsou Koneční a Princezna, Mikeš, Viky a Vinci. Děkujeme!

 

Abigail

5. 12. 2017

abig350.jpgKočka, kastrovaná, nar. 4/2012
Žije v depozitu Hodonín II.

Abigail se usadila na zahradě domu ve Velkých Bílovicích, kde si zalezla do psí boudy. U nás Abigail utrpěla při kastraci mrtvici, ze které se statečně a silou veliké kočičí osobnosti dostala, už nosí jen maličko hlavičku na bok, ale člověk nic nepozná. Ovšem později jsme přišli na to, že je Abi hluchá. Jestli je to následkem mrtvice nebo hluchá už byla, nevíme. Každopádně je Abi parádní kočka. Nosí si hračky v tlamičce a legračně u toho mňouká, má ráda ostatní kočky a taky strašně ráda a dost jí. Dlouho se léčila, dostávala léky, takže z toho důvodu se mě bojí a vyhýbá se, ale pokud ji člověk už chytne, jde vidět, že škrábání na hlavičce si velmi užívá. Momentálně stále bojuje s nemocnýma očima.
abi300.jpg7.6.2016
Abigail se udělal na rohovce vřed, který praskl. Oko ji bolelo, nejedla, zvracela, musela na operaci a oko bylo odstraněno. Teď se jí ulevilo, hned večer už se zase cpala, což ona děsně ráda. Doufáme, že už bude Abi v pořádku.

3.9.2016
Abigail může do nového domova. Je to zvláštní kočička, která žije ve svém světě, je hluchá a má jedno očičko. Moc se mazlit nechce, ale to se může v novém domově změnit. Je roztomilá, její vášní je jídlo a spánek, ale ráda si i hraje s ostatními kočkami. Nemůžete ji dát domov?

5.12.2017
Uplynul další rok a my jsme se rozhodli, že Abi domov nehledáme. Bylo by to pro ni stresující, ona se člověku vyhýbá, o kontakt nestojí, ale u nás si žije celkem spokojeně, ve svém vlastním světě.

Další fotky zde.

Abigail je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou jsou Olga a Libor Šafaříkovi a kocouři Karel a Cyril. Děkujeme!

 

Mopinka Silvinka

2. 12. 2017

mopi1.jpgKočka, kastrovaná, nar. 7/2016
Žije v depozitu Hodonín I.

Mopinka Silvinka je kotě od plaché kočky ze statku v Mutěnicích, kterou jsme kastrovali. 20.5.2017 - Mopinka se nám jevila mazlivá, předla, ale jak roste a po kastraci se trochu změnila a je bojácnější, bude potřebovat vaši trpělivost.
1.12.2017 - Bohužel, během celého roku se nic nezměnilo, naopak, Mopinka je úplně plachá, nenechá na sebe sáhnout a rozhodli jsme se k umístění do nového domova ji nenabízet.

Další fotky zde.

Mopinka Silvinka je po dobu pobytu u nás adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je Gába a Ellí. Děkujeme!

 

Kokkie

20. 8. 2017

kokkie351.jpgKočka, kastrovaná, nar. 6/2016
Žije v depozitu Hodonín II.

Kokkie jedno ze tří koťat (Kokkie, Sheba a Dusty) ze skládky odpadků mezi obcemi Mutěnice a Čejkovice, kde je našli turisté z Čech. Kokkie je z nich nejvíc opatrná k cizím lidem.
20.8.2017 - Kokkie zůstala bohužel plachá. Jeji sourozenci Sheba a Dusty byli mazliví a nový domov už našli, ale Kokkie se nenechá ani pohladit.

Další fotky zde.

Kokkie je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je Věra Veselá s rodinou a kočkami Myšičkou (Medlin), Žofinkou, Bělinkou, Matýskem, Fanouškem, Macíčkem, Cicibellkou, Beruškou, Vendelínkem, Černým a Šedým. Děkujeme!  

 

Sašenka

19. 5. 2017

sasenka.jpgKočka, kastrovaná, nar. 4/2016
Umístění:
dočasná péče u Lady, Mutěnice

28.2.2017 - dnes odpoledne jsme přijali kočičku. Vyhladovělá se potloukala na parkovišti v Pasohlávkách a snažila se přidat k lidem. Je mazlivá a dostala jméno Sašenka. 4.4.2017 - Sašenka neprospívala, nejedla a tak byla minulý týden na prohlídce - proveden odběr krve a na ultrazvuku se prokázalo onemocnění HCM. Sašenka dostala léky, ale bohužel zatím zlepšení nepozorujeme.
19.5.2017 - Sašenčin stav se stabilizoval a tak jsme využili nabídku paní Lady Buchtíkové na dočasnou péči a Sašenka dnes odjela do Mutěnic. Bude tam mít mnohem větší klid a bude více času ji pomazlit. Děkujeme! A děkujeme i paní Kristýně Tuzové, že Sašenku podporuje adopcí na dálku a hradí jí léky a veterinární péči.
13.5.2019 - Mimo HCM má Sašenka i autoimunitní onemocnění a několikrát do roka musí užívat kortikoidy. Domov jí nehledáme.

Další fotky zde.

Sašenka byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla do 12/2017 Kristýna Tuzová. Děkujeme!

Sašenka je od 3/2019 znovu adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je rodina Večeřova. Děkujeme!

 

Colombo

17. 9. 2016

colombo250.jpgKocour, kastrovaný
Umístění:
depozitm Hodonín II.

Colombo je jedním z kocourů z kauzy Milotice. Více se dozvíte zde. Ze začátku se zdálo, že Colombo strach překoná a proto zůstal v depozitu a nebyl umístěn na oplocený pozemek, ale Colombo "to nedal". Velmi se bojí a od února 2016 několik měsíců žil schovaný za skříňkou a vylézal jen v noci. Teprve nyní, v září 2016, se ho podařilo vyfotit, více se po depozitu pohybuje, ale chytit se nedá. Není vhodný k umístění do nového domova.

Colombo je adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou jsou Petra, Anton a kocour Matýsek. Děkujeme!

kralikarna300.jpg

 

Další fotky zde a z pobytu u nás zde.