Jdi na obsah Jdi na menu
 


Monami

23. 8. 2020

monami-mensi.jpgKočka, kastrovaná, nar. 2016
Umístění:
depozitum Mikulčice

10.7.2018 - Byli jsme upozorněni na případ tří opuštěných koček z Podivína. Jejich majitelka odešla, v bytě zůstaly kočky s jejím přítelem, ten se však stěhuje a kočky nechce a tak je vypustil z bytu ven. Přestože jsou to kočky dvouleté, ani jedna není kastrovaná! Oznamovatelka nám sdělila, že ona už má své kočky a o tyto se nezvládne starat a tak tři kočky - Tequilu, Jovanu a Monami bereme k nám. 3.9.2018 - Monami je krásná, jemná, k člověku mazlivá. Nemá moc ráda velký počet koček, takže může být umístěna k jedné kočce nebo může být JEDINÁČEK, ale POUZE DO DOMKU SE ZAHRADOU. 23.8.2020 - Monami odjela do nového domova, do Brna, do domku se zahradou, kde na ni čeká kocourek.

Další fotky zde.

Monami byla adoptována na dálku - podporovala ji Radka Králíčková. Děkujeme!

 

Zprávy z nového domova:

25.8.2020
Zdravím všechny podporovatele kočky MONAMI kterou jsem adoptoval - kočka se má výborně, krásně žere a chodí vzorně na záchod, je moc krásná a hodná, dnes třetí den se celá krásně umyla, je jako vyměnéná a připadne mi, že je hodně šťastná, můj kocour ji vůbec nenapadá, zpočátku se dokonce bál, ale dnes je situace opět jiná - už se zklidnil a v podstatě si kočky nijak nevšímá, takže super. Děkuji všem za její podporu a přikládám pár fotek. Zase se ozvu.

002.jpg14.9.2020
Dobrý den,
podávám zprávu o stavu kočky MONAMI, kterou jsem adoptoval - vše v pořádku, kočka je moc spokojená, už si našla pelíšek - spí v křesle, to se jí moc líbí. Na konci třetího týdne jsem ji začal pouštět na dvůr aby, se trochu zorientovala /ze dvora se nedá utéct/, začíná poslední týden, kdy ji budu držet ještě doma, potom už může chodit na zahradu /přístup do domu má kdykoliv dvířky pro kočky/.
Je moc chytrá, všechno se hned naučí a chápe rychle. Můj kocour by se s ní rád seznámil, chtěl by ji očuchat, ale jak se přiblíží víc jak na metr, tak MONAMI začne syčet jako had - asi se ho bojí, ale jinak je to bez problémů. Dostala nový obojek, na který jsem napsal adresu a jméno, pro jistotu. V příloze posílám čtyři fotky, na té černobílé vypadá fakt dobře, je to moc pěkná kočajdína. Později pošlu ještě nějaké fotky, jak je na zahradě, zatím nashledanou.

28.9.2020
Dobrý den,
tak MONAMI má volný přístup na zahradu, když se tam dostala poprvé tak ochutnala snad všechny druhy trav a kytek, je moc spokojená, chodí tam i v dešti, ráda by asi ulovila nějakou myšičku, vrací se bez problému domů - nikde se netoulá. Vztah k mému kocourovi zatím beze změny, připadne mně, že ani jedna kočka neví co dělat, tak nějak kolem sebe chodí a to je vše. V příloze máte nové fotky.

007.jpg22.8.2021
MONAMI slaví první rok v novém domově!
Hned na úvod musím říct, že mám jen pozitivní zprávy. Moni se daří výborně a už kamarádí s kocourem, ale nebylo to jednoduché. Popíšu Vám tady vývoj událostí, naposledy jsem Vám psal v září 2020. V říjnu začala Moni kontrolovat svoje nové teritorium, nečekal jsem že je to taková bojovnice, jakmile se na zahradě objevil cizí kocour tak šla hned do bitky aby ho vytlačila ze svého panství. Snažil jsem se ty bitky rozhánět, ale Moni proháněla vše co jen strčilo čumák na zahradu. Dokonce jednu chvíli chodila kolem plotu jako pohraničník. Jakmile si zjednala respekt u zdejších kocourů, tak začala hlídkovat u kočičích dvířek ze zahrady do domu. To byl problém pro kocoura - jakmile si otevřel dvířka tak Moni začala mlátit vše co se pohlo hlava nehlava, teprve potom si kocoura očichala a pustila ho dovnitř. Ta situace kolem dvířek nebyla dobrá, kocour z toho byl nervní, ale sjednal si pořádek. Chodil před Moni jako lev a když ho zase jednou nechtěla pustit tak ji prohnal tak že toho nechala.

A pak začala Moni mít ráda kocoura - jenže to trochu přeháněla - začala dávat kocourovi pusiny na čumáček! Pokaždé když se kocour probudil tak dostal pusinu, když přišla Moni ze zahrady tak dala pusinu, jenže to se kocourovi vůbec nelíbilo. Moni to pořád nešlo do hlavy a stále mu ty pusiny dávala, pak stačilo jen aby se přiblížila a kocour už vrčel nebo ji rovnou prohnal. Naštěstí potom Moni pochopila, že kocour pusiny nechce /ty teď dostávám já/ a přestala je kocourovi dávat. Od té doby je vše tak jak jsem si představoval, Moni chodí všude s kocourem, je taková zodpovědná, kocour třeba spí a ona kousek vedle hlídá co se děje. V zimě měla Moni nádherně hustý kožíšek, byla skoro stejně velká jako kocour, je to vidět na první fotce kde mají na talíři tvaroh.

Moni je taková moje dušinka, pořád se usmívá, chce se jen mazlit a chovat, nikde se netoulá, přes den je na zahradě a v noci spí doma.
Díky za všechno co děláte pro záchranu těch nádherných kočičích bytostí jenž jsou krásné nejen fyzicky ale i duševně, když se třeba nedaří tak se podívám na Moni jak se usmívá a hned je všechno lepší.
Díky a nashledanou. Petr

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Moni

(Mirka L., 29. 8. 2021 19:52)

Krásné fotky,krásné informace,Petr je " srdcař", to je nádherné a na Moni je vidět,jak je spokojená.Přeju Petrovi ještě spoustu krásných zážitků s milou kočičkou a spoustě dalších kočiček takový krásný život.
Díky moc,Petře!