Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naďka

16. 11. 2019

img_20190808_175814.jpgKočka, kastrovaná,  nar. 2018
Umístění:
dočasná péče Mutěnice

2.8.2019 - Dnes nám ohlásila městská policie nález dvou černých koček v lokalitě Na Výhoně v Hodoníně. Jedná se o dvě černé kočky, čisté, v dobrém stavu, ale k smrti vyděšené, paralyzované strachem se krčily u plotu. Je zřejmé, že kočky jsou bytové, nikdy nebyly venku a někdo je sem přivezl. A představte si, že sem ke kočkám hodil otevřenou konzervu a natržený pytlík granulí. Jaká péče! :-( Nevšiml jste si někdo, že váš známý, soused měl dvě černé kočky, které už nemá? Kočičky jsou nejen nezvyklé na pobyt venku, ale v depozitu s velkým množstvím koček, plném pachů se převelice bojí. Protože měly doposud domov, neví, co a proč se s nimi děje a jsou ve stresu. Pokud by jim někdo chtěl nabídnout domov nebo jim pomoci dočasnou péčí, telefon je 724 142 463.
3.9.2019 - Po měsíci je Naďka připravena na nový domov! Je to asi roční kočička, která miluje hlazení, ráda si lehne na postel, sleduje dění. Člověka má ráda, otírá se o něj a s náruživostí přijímá pohlazeníčko. Je to nebroušený diamant, svou lásku k člověku stále vylepšuje ... Ostatní kočky nevyhledává, je tak trochu samotářka. Parťáka by snesla, ale raději jen jednoho. 16.11.2019 - Naďka našla domov na XIII. umísťovací výstavě v Brně, odjela do Brna, do bytu, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Naďka byla adoptována na dálku - podporovala ji Kamila a kočička Čertice, kocourci Matýsek a Toníček, pejsci Rex a Míša. Děkujeme!

 

Zprávy z nového domova:

16.11.2019
Naďka vylezla ihned po otevření, vše zvědavě obchází a prohlíží, přijímá pohlazení a přede, baští pije.
Později:
Vážené dámy z SOS!
Níže posílám něco málo fotek s kočičí krasavicí. Není jednoduché ji vyfotit, jakmile máme tel. připraven v ruce, hned mění polohu, místo i výraz.
Chová se jak celebrita :-)
Něco málo z prvního společného dne - co, zcela beze strachu, vylezla z přepravky, pustila se do zkoumání všeho v bytě. Moje týdenní snaha v přípravě mnohých pelíšků, jemně vystlaných, byla zbytečná, neb Nany má nejraději ležení bez dek, podušek, polštářů, nejlépe na parapetu, desce police, stolu, plast. boxech, pap. krabici. A do postele či sedačky se hned neodvažovala, trochu proti představám a přáním synka. Očividně postupně i to zkouší a když jsem odešla na nákup a nechala ty dva spolu, po návratu jsem shlédla záři v očích syna s kočkou na peřině v jeho nohách, koukajících společně na Kobru 11. Radost a spokojenost obou - největší! :-) :-)
Je hodně mazlivá a člověka tak budí k aktivitě, projde kolem, lehce se otře, přijme pohlazení a dá to znát celým tělem a ocasí řečí, kterou prozatím nezvládáme, ale na místě nezůstává, pořád se hýbe a když ji chceme chvíli hladit, musíme se hnout s ní. Upřímně - mě to ne vždy rozhýbává, mám víkend a chci více klidu a odpočinku :-), synátor za ní lítá jak na zapískání :-) a snesl by jí snad i modré z nebe!?!
Od první chvíle pije, jí, přede i mňouká, v hrátkách s námi už použila i zoubky.
Toaletu doposud pojala jako tmavý kout k odpočinku, kam si prostě lehne, když chce klid a být sama. Tak doufám, že si najde všude možně jiná místa a toaleta zůstane opravdu toaletou. :-)

Posíláme společný pozdrav z Brna :-)

nadka.jpg23.11.2019
Po týdnu - naše vaše milá kočičí dáma Naďka, Nany, Nady ...

29.11.2019
Vážené dámy z SOS Hodonín!
Posíláme vám kočičí zprávu za uplynulých skoro 14 dnů společného života s kočičí královnou Nanynkou. Upřímně - od první chvíle, co vylezla u nás doma z přepravky, jsme pochopili, že "Nanynka" se k ní vůbec nehodí, je to Nanyna, Nany, Nady, malá puma, košiška, kočičí lady apod. A je prostě - SKVĚLÁ!!
Chrání nás, baví nás, věří nám, každý den s námi počítá a dává to mnohdy inteligentně a viditelně znát - od prvního ranního zamňoukání, kdy připomíná, že je čas vstávat, při odchodu do školy a práce s odstupem 2 m ode dveří, kdy už jakoby říkala - tak už běžte a těší se, až bude chvíli v klidu a tichu sama, při našem příchodu nás oba láskyplně vítá a to ji nejde nechat projít kolem bez pohlazení a vrací-li se panička později z práce, vítá jí dvakrát tolik a chvíli trvá, než ji dopřeje klid, jelikož za ní chodí jak pejsek, aby byla zase s ní. Už i začala po bytě sportovat, to lítá jak raketa ode dveří k oknu a zpět a po trase - stůl, postel, komoda - nezůstává nic v prostoru na svém místě. :-) Oblíbený sport je též kočičí pin-pong, kdy si prostě hraje s pinpongovým míčkem skoro jako fotbalista a stěny pokoje jsou jako fotbalové brány. A velmi si oblíbila hrátky se synem a jeho laeserem, což je i pro něj velmi příjemná zábava a radost. :-) 
Je na ní vidět, že byla patrně od mala dobře vedena - v poho wc, strava, spaní, nic nekouše, netrhá, sic drápky si protahuje na sedačce, ale už pochopila i místní škrabadla. Do postelí pravidelně neleze, ovšem když už přijde, vyjadřuje tím sdílnost a lásku. A já si tak mnohdy uvědomuji fakt, že to není úplně tak, že kočka potřebuje nás, ale my potřebujeme ji. Umí vycítit naše rozpoložení a na to se naladit a tak svojí přítomností a předením mnohdy odzbrojit, zklidnit a pomoci k těm lepším pocitům.
Jejím dalším nepřehlédnutelným charakteristickým rysem, se kterým s námi ladí, je její skálopevná paličatost! Prostě - když se nechce hladit, nechce hnout a cokoliv jiného.........prostě to bude tak jak chce ona a hotovo! A vše to zvládá s úžasnou elegancí pravé dámy. Tady se od ní mám co učit, to mi věřte :-)
A další, co jí jde na výbornou je, že dokáže Petříka rozesmát tak, že mu až slzy radosti stékají a nebo se on popadá za břicho a já si v těch chvílích plněji uvědomuji ten rozdíl v životě bez kočky a změny, které přišly s ní.
A tak vidím v přímém přenosu splnění mého každodenního přání, aby bylo mé dítě šťastné a za to jsem té naší úžasné číče opravdu vděčná.
Přeji všem příjemný víkend z Brna s Naďkou :-) 

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ta druhá kočička

(Renata Žaludová, 2. 12. 2019 13:30)

A co je s tou druhou černou kočičkou, co se našla s ní?? Má už také domov?

Re: Ta druhá kočička

(Kočky SOS, 2. 12. 2019 14:45)

Ano, také na výstavě. Je to Ivka, na titulní stránce 16.11. je odkaz, mezi ostatními umístěnými na výstavě.

Nový domov Naďky

(Dana, 30. 11. 2019 23:59)

Děkuji za dalšího člena rodiny kočkomilů, jímž jste se milá paní majitelko Naďky stala. :-)
Tolik je ve vás lásky a empatie, že Naďku u vás čeká ten pravý, spokojený kočičí život.
A to jak píšete, že ..není úplně tak, že kočka potřebuje nás, ale my potřebujeme ji, tak to podepisuji. :-)

Osudová!

(Přikrylová, 8. 11. 2019 22:18)

Dobrý den, vážení a ahoj "Nanynko". Pokud jsi doposud nenašla ten správný domov s těmi správnými přáteli, rádi bychom Tě pozvali k nám. Už teď se na Tebe těšíme :-)

Re: Osudová!

(Kočky SOS Hodonín, 8. 11. 2019 22:50)

Dobrý den paní Přikrylová,
přečtěte si prosím vlevo v MENU Podmínky osvojení a zavolejte nám na uvedené číslo.
Budeme se těšit!

Re: Re: Osudová!

(Osvojení, 8. 11. 2019 23:21)

Podmínky přečtené chápu. Již jsem domluvená dle sms, zítra dopoledne zavolám. Děkuji :-)