Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přednabídka

Příspěvky

Karolínka 10

29. 6. 2022

rohatec2.jpgKočka, nar. 3/2022
Umístění:
depozitum Hodonín II.

29.6.2022 - Oznamovatelé nahlásili, že v Rohatci u motorestu Inablanka našli samotné maličké kotě. Je to kočička a pokud ji sem někdo nevyvezl záměrně, musela se na toto místo dostat v motoru auta. Pomocí FB zkoušíme nají majitele.

Další fotky zde.

Karolínka je adoptována na dálku - krmivo jí hradí Hanka a kočičáci Jája, Pája a Máša.

Karolínce můžete přispívat formou adopce na dálku na veterinární péči a další náklady spojené s pobytem  v našem depozitu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Přednabídka | Komentářů: 0

Alex 05

14. 6. 2022

mensi.jpgKocour, nar. 5/2022
Umístění:
depozitum Hodonín II.

14.6.2022 - Přišel soused, který bydlí vedle domu, kde je naše depozitum v Hodoníně, že se mu zdá, že ve svém autě slyší mňaukání, jestli nám nechybí kočka. Nechyběla. Ale bylo slyšet hlasité naříkání a bylo jasné, že soused má v autě kotě. Bohužel nebylo nikde vidět, nebylo možné se k němu dostat. Už jsme přemýšleli, že budeme volat technika, že snad kotě někde uvnitř uvízlo a nemůže ven, když v tom se kotě objevilo na zemi, ale hned zase zmizelo v útrobách auta. Takže uvíznuté nebylo, jen vystrašené a zmatené. Když jsme ani po dvou hodinách nedokázali kotě vysvobodit, tak jsme auto zaparkovali ve dvoře a nalíčili na něj několik sklopců. A po pár hodinách, okolo půlnoci se podařilo!
Kotě bylo velmi vyděšené (možná je plaché), nedalo se pohladit, naříkalo a naříkalo, chvílemi šplhalo po mříži, chvílemi se snažilo ukrýt a nacpat do škvíry za WC a zkrátka nebylo k utišení. Co že je to ta strašný kravál? To si asi říkal Kryštof a přišel na kontrolu ... A ještě že to udělal! Kotě, jakmile ho uvidělo, obrátilo o 180 stupňů, hned se uklidnilo, otíralo se o svého nového kamaráda, konečně se i najedlo. Je to kocourek, dostal jméno Alex.

Další fotky zde.

Alex je adoptován na dálku - krmivo mu hradí Míša a Borek, kočky Otýlie a Filoména a pes Hugo. Děkujeme!

Alexovi můžete přispívat formou adopce na dálku na veterinární péči a další náklady spojené s pobytem  v našem depozitu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Přednabídka | Komentářů: 0

Ženka

28. 5. 2022

mirak1.jpgKočka, nar. 2/2022
Umístění:
depozitum Hodonín II.

28.5.2022 - Dvě děvčata nám oznámila nález kotěte, v Hodoníně na Mírovém nám. kotě našla u kontejnerů, jak sedí v krabici. Je to kočička, cca 4 měsíční, snad ji bude někdo hledat a ozve se nám. U nás dostala jméno Ženka.

Další fotky zde.

Ženka je adoptována na dálku - krmivo hradí Petra, Anton a kocour Matýsek. Děkujeme!

Žence můžete přispívat formou adopce na dálku na veterinární péči a další náklady spojené s pobytem  v našem depozitu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Přednabídka | Komentářů: 0

Plaváček

25. 5. 2022

mensi.jpgKocour, nar. 4/2022
Umístění:
depozitum Hodonín II.

23.5.2022 - Oznamovatelka nahlásila, že v areálu firmy v Hodoníně spadlo ze střechy kotě, okapem se dostalo do kanálu a teď je ho slyšet jak tam naříká. Doporučili jsme přivolání hasičů. Ti hned přijeli, kanál otevřeli, zpřístupnili, ale kotě se jim nedařilo vyprostit, vystrašené couvalo dál a dál, hlouběji dovnitř. Když jsme přijeli na místo, viděli jsme že kočičí matka stojí opodál, čeká a na kotě volá. Napadlo nás přivést sebou dřevěný žebřík a spustili jsme ho dolů v naději, že by, až bude klid, se kotě mohlo pokusit vyšplhat a nebo se po něm dostane dolů kočičí máma. Na dno kanálu jsme dali vodu a krmení.
Bohužel nepodařilo se, druhý den bylo kotě stále uvnitř. Přemýšleli jsme co dál a napadlo nás koupit maličký sklopec a umístili ho na dno kanálu.
Povedlo se! Dnes jsme kotě dostali ven, velmi vyděšené, podchlazené, promáčené a vyčerpané. Vypadalo to dost špatně ... Hned jsme sušili fénem, masírovali, dali nahřívací dečku, do tlamičky pomocí stříkačky roztok glukopuru. A podařilo se! Je to kluk, hrdina, dostal jméno Plaváček.

Další fotky zde.

Plaváček je adoptován na dálku - krmivo hradí Petra, Anton a kočičí kamarádi Matýsek, Nikiček a Nelička. Děkujeme!

Plaváček je adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu hradí Regina + kocourek Monty a kočička Meggie. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Přednabídka | Komentářů: 1

Mojenka

12. 5. 2022

mensi.jpgKočka, kastrovaná, nar. cca 2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

12.5.2022 - Oznamovatelka z Velké nad Veličkou nám nahlásila, že venku mezi bytovkami se zdržuje kočička v zoufalém stavu, vzala ji do koupelny, nakrmila a přivezla po domluvě k nám. Kočička je velmi drobná, vyhublá, velmi zapáchající, dlouhá srst se jí zacuckovala do dredů a na zádech vytvořila "spečenou krustu" ... plstnatá srst je plná špíny, blech, různých osin, kočka se kvůli tomu pohybovala jen s obtížemi. Bylo nutné všechno oholit, ale bylo toho tolik, a kočička zesláblá, že se stříhalo na dvakrát, aby si mohla odpočinout. Má zánět v uších, zánět kůže a druhý den byla vykoupána v léčivém šamponu a dostává antibiotika. V pondělí nás čeká ještě vyšetření krve, zdaleka nemáme vyhráno, držte jí palce ... 16.5.2022 - Krevní testy dopadly celkem dobře, v těle probíhá velký zánět, Mojenka dostala další antibiotika. 4.6.2022 - Mojence se daří dobře, pěkně baští, odpočinula a už se rozmýšlí, jestli nepůjde ven z klece. 10.8.2022 - Mojenka byla dnes na ablaci zvukovodu a stejná operace ji čeká i u druhého ucha.

mensi2.jpgDalší fotky zde.

Mojenka je adoptována na dálku - krmivo hradí Irena, Anička a Dominika Sukupovi a kočičí kamarádi Elinka, Berunka, Ori, Bubu, Kuki a Bily. Děkujeme!

Mojenka je adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu hradí Tom, Marťa a Moja Kamerovi. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Přednabídka | Komentářů: 0

Meeny

4. 3. 2022

mensi.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2021
Umístění:
depozitum Hodonín II.

30.8.2021 -  Dnešní příjem, kotě, černý kocourek se pohyboval na Národní tř. v Hodoníně, u staré polikliniky. Dnes nám kotě nahlásil správce, který ho i odchytil. Možná sem přijel v motoru auta, nevíme, ale všechna ta ztracená koťata, důvod je jen jeden - kotě nemá venku co dělat, do kastrace se musí držtet doma. Kocourek má 3 měsíce a dostal jméno Meeny. 4.3.2022 - Meeny je mladý kocourek, převelice mazlivý, kontaktní, u všeho musí být a je ho plný byt. Hledá domov u kočičích kamarádů, jinak se bude nudit. Vhodný do početnější rušné rodiny, k dětem. Pro jeho velkou důvěřivost k lidem je vhodný pouze do bytu.
8.8.2022 - Meeny onemocněl, dostal průjem, byl apatický, dnes byl na veterině na vyšetření, má špatné výsledky krevních testů (játra, ledviny), probíhá léčba ...

Další fotky zde.

Meeny je adoptován na dálku -  krmivo mu hradí Pješčakovi. Děkujeme!

Meeny je adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu mu hradí Jana Kosňovská spolu s Amálkou, Sněhulkou, Kulíkem a Pusíkem. Děkujeme!

PODMÍNKY OSVOJENÍ najdete zde.

Začínáte s kočkami? Přečtěte si NÁVOD NA KOČKU.

Na tom, ČÍM KRMÍTE, závisí zdraví vaší kočky!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Přednabídka | Komentářů: 0