Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bosana 02

18. 5. 2020

elektrarna3.jpgKočka, nar. 4/2019
Umístění:
depozitum Hodonín I.

17.5.2020 - Dnes jsme přijali kočku a její čtyři koťata. Porodila je v areálu EHO v Hodoníně. Z tohoto areálu jsme už několik koček kastrovali nebo přijali k nám do útulku. Je tady poblíž zahrádkářská kolonie, kam si nezodpovědní majitelé často pořídí kočku, ale s ukončením sezóny se o ni nestarají, kočky si pak hledají obživu a rozšiřují se po okolí. Nejsmutnější na tom je, že jsme tady zaměstnancům opakovaně řekli, že je potřeba nás volat HNED jakmile se jim tu nová kočka objeví a oni ji začnou krmit. Tuto kočku nám nahlásili až teď, když koťata mají 3 týdny. Když se ptáme PROČ, tak dostáváme odpověď: "Nám se nezdála ..." :-(
Prosíme vás lidi, ať už se vám kočka "zdá" nebo "nezdá" (být březí), VOLEJTE VČAS! NA CO SE TATO KOŤATA NARODILA, KDYŽ U NÁS JEŠTĚ POŘÁD ČEKAJÍ TA LOŇSKÁ BA I PŘEDLOŇSKÁ NA SVÉ DOMOVY?!

Další fotky zde.

elektrarna4.jpgBosana je adoptována na dálku - krmivo jí hradí Věra a Michal Štětinovi s kočičkami Evitkou 02, Bianku, Daisy 02 a Garfieldem. Děkujeme!

Bosaně můžete přispívat formou adopce na dálku na veterinární péči a další náklady spojené s pobytem  v našem depozitu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vyjádření vedení EHO Hodonín

(Kočky SOS, 26. 5. 2020 14:25)


K případu jsme dostali vyjádření vedení EHO Hodonín:

Vedení si nepřeje, aby se tato situace opakovala. Vedení v žádném případě nepodporuje chov koček na vrátnici, je to nevhodné a vrátní dostali příkaz v případě výskytu dalších koček zavolat Kočky SOS a požádat o odchyt.

Bosana

(EHO Hodonin, 19. 5. 2020 18:29)

Táta kočka byla odcizená z areálu EHO Hodinu i s koťaty. Neprodleně kočku navraťte i s koťaty. Nikdo vám nedal povolení ji odvést . Navíc koťatům jsou dva týdny a kočka se jmenuje Míca a je o ní postarane. Stejně tak o koťata které byly plánované a chtěné.

Re: Bosana

(Kočky SOS Hodonín, 19. 5. 2020 21:51)

Vážený autore příspěvku,

nemůžete se podepisovat jako EHO Hodonín, protože k vedení firmy určitě nepatříte. Vedení firmy si totiž nepřeje v areálu žádné kočky a už vůbec ne jejich množení. V minulosti nám za odchyt a kastrace koček přispěli i finanční částkou.

Vy asi patříte k těm nebo jste ten, kdo přitoulanou kočku krmil. Pokud víme, kočky se do areálu EHO pravidelně dostávají z blízké zahrádkářské kolonie, kam si je lidé přivezou a nestarají se o ně a kočky tak hledají obživu v blízkém okolí. Už jich takto bylo v EHO spousta.
Pokud jste začal kočku krmil, proč jste jí nedal domov a neodvezl si ji? Proč jste ji nedal kastrovat a píšete tu nesmysly o tom, že koťata byla plánovaná? Jak plánovaná? Vy jste kočce přivezli kocoura jako to dělají chovatelé v chovné stanici? Kočka prostě zabřezla, protože jste se nestarali nijak víc, než, že jste ji nakrmili. Kočky jsou přemnožené, každý rok praskají útulky ve švech pod přívalem odložených a vyhozených koťata a vy si koťata "plánujete"? Toto je opravdu nezodpovědné a nežádoucí.

Jak bylo o kočku postarané?
Byla kočka odčervená, očkovaná? Kočka s koťaty ležela na holé zemi, na betonu (a to bylo před 2 - 3 týdny kdy se narodila v noci i pouhých 6 stupňů). Na nechráněném místě je kočka vystavena nebezpečí, velice často koťata zakousnou toulaví nekastrovaní kocouři nebo kuna, takový případ jsme řešili minulý týden v Mikulčicích, kde kočka takto venku porodila a druhý den všechna koťata zakousnutá. Tomu říkáte, že o ni bylo postarané?? Kočka je tak vyčerpaná a unavená, že teď když se dostala do tepla, klidu a bezpečí, tak den a půl prospala!

Kočku v žádném případě vracet nebudeme, nepatří vám, nejste majitel. Tuto šanci už jste propásl. Kočka se do areálu přitoulala, a pokud jste měl zájem, MĚL JSTE MOŽNOST ODVÉZT SI JI A DÁT JÍ DOMOV!
POKUD UŽ JSTE PLÁNOVAL JI NECHAT RODIT, TAK TÍM SPÍŠ, JSTE JÍ MĚL POSKYTNOUT DOMOV, KDE BY SE V KLIDU A BEZPEČÍ MOHLA O KOŤATA POSTARAT! Nic z toho jste neudělal.
Jelikož kočka nemá majitele, je přijatá do útulku a bude o ni I koťata řádně postaráno, dostane se jim péče (odčervení, očkování a kastrace) a najdou se jim vhodné domovy.
Ještě, že se najdou i soudní lidé, kteří nás ke kočce přivolali.

Re: Re: Bosana

(Jste zloději. , 19. 5. 2020 23:17)

Toulavé kočky nechytate. Domov tu měla a povolení na ni v ego bylo. A to co píšete je blbost. Až si kočku zavíčkujeme a odcervime tak ji odveze. Proč nepochytate ty toulavé. Jste obyčejní zlodeji

Re: Re: Re: Bosana

(Kočky SOS, 21. 5. 2020 11:21)

Kočka není "zavíčkovaná" ani zaočkovaná. Uši má plné svrabu!
Toulavé kočky ke kastracím odchytáváme,je to hlavní náplň naší práce.

Re: Re: Bosana

(EHO, 21. 5. 2020 10:15)

Proč bychom ji kastrovaný, když jsme od ní a našeho kocoura chtěly koťata? Koťata byla rozebrána dokonce dřív jak se narodila. A když vedení nechce kočky proč nám na ni příspívá.?? A kočka s koťaty byla v pelíšku přes den venku. Měla pelíšek vystlaný senem.

Re: Re: Re: Bosana

(Iva, 21. 5. 2020 11:15)

Jak to tady tak čtu, ale jste banda tupců!
Bezprizorní kočka žije v areálu firmy, dobře, krmíte ji, ale ještě chcete od ní i koťata?
To je odporné množení! Všude je tolik strádajících koček, kočky jsou přemnožené a je nutné je kastrovat a ne množit!
Pokud jste chtěli koťata, měli jste si vzít a dát domov některým chudákům z útulku, třeba právě z Koček SOS a ne si namnožit další! Kočku řádně zabezpečit nedokážete a když jí pomůže někdo jiný, tak se vám to nelíbí, to je ubohost.
Kočky SOS, díky.

Otázka EHO

(Lucie, 19. 5. 2020 23:50)

Zajímalo by mě proč autor příspěvku zůstává v anonymitě? Kdyby byla kočka i koťata jeho určitě by je nechoval v areálu elektrárny. V naprosto nevhodném prostředí. A nejspíš by tu nepsal nenávistné komentáře ale k celé věci by se postavil jinak. A zloději koček? Myslíte že lidi kteří každý den zachraňují nespočet koček, ve svých depozitech jich mají tolik že neví kam šlápnout by někomu kradli kočku? Dovolte mi se zasmát!!

Re: Otázka EHO

(Kočky SOS, 20. 5. 2020 10:01)

Ano, přesně tak to je, máte pravdu.
Kočka ležela na holé zemi i s koťaty, ani krabici s kusem hadru jako pelíšek nedostala, dotyčný lže i s očkováním a odčervením.
Děkujeme.

Re: Re: Otázka EHO

(Jana, 21. 5. 2020 9:52)

Milá paní, jediná kdo tu lžete jste vy. Osobně jsem kočku odcervovala a koťata byly každou noc v teple v pelíšku který je na vrátnici EHO stále teď bohužel prázdný. O koťata i kočku se tu staral celý areál. Tudíž patří areálu EHO . To co tady píše paní co kočku odnesla je snůžka nesmyslů vydedukovanych bůh vy z čeho. Kde vzala kde ta kočka rodila? My jsme monitorovaly každý její pohyb.Pani si jen hájí chybu kdy odnesla kočku pět povolení a zjištění všech faktů. A to že se kočka přes den pohybuje venku neznamená že se o ní nikdo nestará.

Re: Re: Re: Otázka EHO

(Kočky SOS, 21. 5. 2020 10:48)

Lžete vy.
Kdyby bylo všechno tak ideální, proč nám byla kočka nahlášena? My jsme si situaci prošetřovali. Kočka sice měla pelíšek ve vrátnici, v době před porodem, ale mohla v něm být jen tehdy, když sloužil vrátný, kterému nevadila a nevyhodil ji.
Koťata porodila venku, ne v pelíšku. Kočka se o ně starala venku a k vrátnici chodila jen na jídlo.

Kočka se nebrala z vrátnice a z teplého pelíšku, jak píšete, koťata se sesbírala venku, válela se mezi barely. Proto byla chuděra tak unavená, když k nám přišla a den a půl prospala, protože toto je pro kočku velmi náročné a vyčerpávající, ví, že koťatům hrozí nebezpečí.

Nikdo jste kočce neposkytl bezpečný domov a když to udělal někdo jiný, děláte cirkus. Proč?
Vadí vám, že kočka je spokojená, v bezpečí, v čistotě? Vadí vám, že má klid na péči o koťata, nemá strach, nemusí je každou minutu sledovat? Kočka s koťaty je v pořádku, staráme se o ně a pokud někdo jí nebo koťatům chtěl dát domov, není přece není problém, jakmile dosáhnou věku 3 měsíců a budou 2 x očkovaná, zavolat nám a domov jim nabídnout.