Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chceme venkovní kočku na chytání myší

19. 11. 2010

anie-kveten-025.jpg

Chceme kočku ven na dvůr, aby nám chytala myši, ale pouštět do domu ji nechceme.

Takovým zájemcům nabízíme vždy dvojici plachých koček. Plachých proto, že takové kočky o člověka nestojí a tudíž je nebude nijak trápit, když s ním nebudou moci být doma, a dvojici proto, že pobyt o samotě by pro jednu kočku v neznámém prostředí, která právě proto, že je plachá, bude potřebovat dlouhý čas na zvykání, byl příliš stresující. Chcete-li si osvojit plašanky, je k tomu však zapotřebí, abyste v domě nebo u domu měli nějaké místo, kde je budete moci držet první dva měsíce zavřené a kam se i pak budou moci vracet na jídlo a na odpočinek. Takové místo může být kotelna, zahradní domek, stodola, kůlna, prostě vše, co je možné nechat dva měsíce zavřené a odkud pak budou moci kočky buď okýnkem nebo kočičími dvířky nebo prostě jen dírou ve dveřích volně vycházet a vcházet. Kdybyste je vypustili dříve než za dva měsíce, hrozí riziko, že by se nevrátily. Více viz Zásady pro přemístění koček. U plachých koček trvá zvykání na místo déle, u ochočených stačí 3 týdny. Venkovním kočkám doporučujeme na zimu pořídit polystyrénové boudičky se senem.

Za umístění plachých koček bychom byly velmi rády. Často se nám stává, že přijmeme koťata, o nichž si myslíme, že se ochočí, ale když je vyléčíme, zjistíme, že jsou plachá (dokud jsou nemocná, tváří se totiž "ochočeně":)). O takové kočky nikdo nemá zájem, protože když už si někdo pořizuje kočku, chce kočku mazlivou, a tak nám zůstávají v depozitech.

Plašanky umísťujeme vždy vykastrované, aby pak jejich majitelé neměli starost s odchytem. Umístily jsme takto např. tyto kočky:

4 hodonínské plašanky
Anetku, Marušku a Oriho
Aramise a Zefira
Denisku a Žofku


Nestačí vám výše uvedené informace? Zavolejte nám na telefon 724 142 463, rádi vám poradíme!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář