Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzali jsme si domů venkovní kočku

6. 2. 2012

Dotaz:
Dobrý den, potřebovala bych trochu poradit. Teď jak jsou venku mrazy, tak nám bylo líto jedné kočky, která u nás v ulici pořád chodí.. Krmili jsme ji, byla přítulná a milá... Udělali jsme jí ze začátku domeček, kde byla.. Jenže jeden den se jí tam nastěhovala jiná kočka a ta "naše" chudinka byla skrčená u vchodu do domu. Tak jsem ji vzala k nám domů a nechali jsme ji naočkovat a bývala u nás přes noc - 2 noci. První promňoukala, ale druhou byla už lepší. Vždy ráno jsme ji vypustili a ona odpoledne došla k našemu vchodu, ale nenechala se chytit. Dnešní noc trávila zase venku v boudičce a příjde mi, že je víc plachá jakoby se nás bála, přitom před tím se mazlila a vrněla.. Nevím, zda jsme neudělali něco špatně a chtěla bych vás poprosit o radu jak se s ní opět skamarádit, aby věděla, že k nám může kdykoli. Sousedé mají kočky co jsou doma většinou přes noc a takto jsme to chtěli i s touto, ale najednou je strašně bázlivá... Snad jsme tím nic nezkazili. Krmit ji chodíme pořád, ale v tom mrazu jídlo brzo zmrzne... Děkuji za pomoc.

Kočky SOS:
Kateřino, snažte se kočku zase chytit - dávejte jí jídlo ke vchodu do baráku, aby se naučila chodit tam, časem ji určitě zase chytnete. A až ji chytnete, nechte ji doma aspoň 14 dní, vůbec ji nepouštějte ven. Bude sice možná mňoukat, ale zvykne si. Je totiž třeba, aby si uvědomila, že tam patří. Teď je nejspíš zmatená, tak proto se bojí. Až si u vás zvykne, můžete ji zase začít pouštět ven a ona se bude vracet. Kočka potřebuje zjistit, že u vás je její "doma".

Děkuji za radu. Kočku jsem dnes chytla a už tady zůstane. Přítel má i dovolenou, tak se to hodí a bude ty naše holky hlídat. Máme doma Jorka, zatím se bojí Jork kočky. Tak snad se budou kamarádit. Ještě jednou děkuji.

Kočky SOS:
Tak to je dobře! Přejeme hodně štěstí s novým členem rodiny.

 


Nestačí vám výše uvedené informace? Zavolejte nám na telefon 724 142 463, rádi vám poradíme!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

stěhování a kočky

(Martina, 9. 12. 2019 14:10)

Dobrý den,

máme kočku a kocoura. Obě kočky žijí v domku, ale jsou zvyklé chodit ven jak se jim chce, třeba i večer. Výhledově bychom se měli stěhovat do panelového bytu a kočky bychom si chtěli vzít s sebou. V novém bydlení, ale nebudou mít možnost venkovního výběhu. Je to reálné, že si kočky zvyknou a nebude to pro ně trápení? Prosím o radu.
Předem moc děkuji.

Re: stěhování a kočky

(Kočky SOS, 9. 12. 2019 21:46)

Dobrý den,
nebojte se, půjde to. Ten příspěvek výše je o tom, jak si někdo chtěl vzít domů kočku, která dříve žila venku, vás případ je jiný, kočky jsou vaše a jsou zvyklé žít s vámi v domě, i když chodí ven.

Stěhování z domu do bytu a to, že kočky by tím pádem nemohly chodit ven, nebývá ve většině případů až tak velký problém, jak si lidi často myslí, většina koček to zvládne velice dobře. Já sama jsem se před lety stěhovala s 9letou kočkou, která byla zvyklá od mala chodit kočičími dvířky ven kdy ji napadlo a stěhování do bytu přijala bez problémů, zvykla si, zvládla se mnou ještě stěhování do dalšího bytu a dožila se krásných 17 let. :-)
Případnému stresu můžete předejít tím, že jim oběma dáte protistresové obojky, koupíte je zde:
www.juko-krmiva.cz/max-calm-collar-cat-obojek-proti-stresu-zklidnuje-13644-ean13644-skup51.php
Ty obojky jim dejte už den před stěhováním, protože i tato akce pro ně bude stresující. Při samotném stěhování buďte velmi opatrná, protože je všude dost lidí, nezavírají se dveře a pokud by vám kočka utekla cestou nebo v tom novém místě, je to obrovský problém a z kočky by byl nešťastný bezdomovec, více čtěte vlevo v MENU v rubrice Stěhování s kočkou.
www.kocky-hodonin.estranky.cz/clanky/stehovani-s-kockou.html

Nevím, kam se stěhujete, ale pokud je to na běžné sídliště, nepouštějte kočky ven, neučte je chodit balkonem, venku, na sídlištích v dnešní době není pro kočky bezpečno a zkuste to s nimi jen v bytě s možností chodit na balkon se vyhřívat na sluníčko a pozorovat okolí. Pozor, balkon musíte zasíťovat!
Podívejte se vlevo v MENU do rubriky Síťujte.
www.kocky-hodonin.estranky.cz/clanky/situjte-/
Je mnoho firem, které se tím zabývají, nebo se dají koupit sítě na ZooHitu a upevní je šikovný chlap. Okna zabezpečte sítěmi proti hmyzu a neotvírejte je na ventilačku, je to pro kočky nebezepečné.
Předpokládám, že jsou oba kastrovaní, pokud ne, tak to by mělo být to, co uděláte nejdříve.

Venkovní kočka do bytu

(Petra, 29. 7. 2017 21:28)

Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat, máme na baráku tříletého kocourka. S přítelem se stěhujeme do bytu a kocourka si chci vzit sebou. Může si kocour, který je zvyklý venku, loví všechno možné, chodí s kočkama zvyknout bez nějakých následků v bytě ? Nerada bych mu tím ublížila. Předem děkuji za odpověď.

Re: Venkovní kočka do bytu

(Kočky SOS, 30. 7. 2017 10:08)

Určitě si zvykne. Já sama jsem si brala domů tehdy už 9letou kočku zvyklou běhat volně po zhradě a dopadlo to dobře. V bytě byla asi týden nejistá, schovaná pod postelí, ale brzo si zvykla. Jen pozor, aby v bytě bylo vše dobře zabezpečeno - v oknách sítě proti hmyzu, balkon zasíťovaný a pozor - neotvírat ventilačky! Kdyby se náhodou chtěl kocourek první dny dostat zpět, aby neutekl nebo se ve ventilačce nezranil. Pokud není kastrovaná, rozhodně ho co nejdříve nechte kastrovat, aby vám v byt neznačil. Pokud se vám bude časem zdát smutný (protože těch vjemů v bytě přece jen není tolik, jako venku) pořiďte mu kočičího kamaráda, třeba vyberete u unás :-) Vlevo v menu se podívejte do rubriky "Síťujte" a pokud budete ještě něco potřebovt, napište nám na email kocky.sos@seznam.cz