Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kofila 04

22. 7. 2023

mensi2.jpgKočka, kastrovaná, nar. cca 2020
Umístění:
dočasná péče Mikulčice

28.7.2022 - Oznamovatel nám ohlásil, že v Rohatci, kde pracuje jako řemeslník se u domků v ulici se zdržuje kočka bez nohy, která má tři koťata. Nikomu nepatří, lidé v okolí prý ji občas nakrmí. Bylo mu kočky s koťaty líto a po domluvě je přivezl k nám. Kočce chybí přední nožka, mysleli jsme, že se jedná o starší zranění, ale RTG snímek ukázal, že se jedná o vrozenou vadu, nožička je zakrnělá. Dostala jméno Kofila a její koťata jsou kočičky Koko a Margotka a kocourek Banánek. 19.10.2022 - Koťata Kofily jsou plachá a člověku se vyhýbají. 15.5.2023 - Kofilka je úžasný mazlík. Chybějící nožka jí nevadí, všechno zvládá, i do schodů běhá. Je upovídaná a moc ráda by měla svého člověka pro sebe. Velká skupina koček jí nevyhovuje, ale je zvyklá na psa. 22.7.2023 - Kofilka dnes odjela do nového domova, do Brna, do domku se zahradou, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Kofila byla adoptována na dálku - na krmivo jí přispívala Jana Kosňovská spolu s Amálkou, Sněhulkou, Kulíkem a Pusíkem. Děkujeme!

 

Zprávy z nového domova:

22.7.2023
Dobrý den,
dnes v sobotu 22. července 2023 v 9 hodin ráno přivezla paní Jitka do nového domova Kofilku, mourovatou kočičku s bystrýma očkama a se třemi nožkami. Kofilka v přepravce párkrát mňoukla, ale v pokoji, když jí paní Jitka otevřela dvířka přepravky, ochotně vylezla, a začala se seznamovat s novým prostředím.
Kofi, jak jí budeme s manželem/páníčkem, říkat, zjistila, kde má dva záchůdky - v obýváku ve dvou lavórcích. Teď je 15 hodin, Kofi v jednom záchůdku hrabala, ale ani bobek ani čurání jsem neobjevila. Kofi tedy zatím prozkoumala kuchyň, kde má misky s granulemi a vodou, obývací pokoj, kde má záchůdky, a můj pokojík. V pokojíku má Kofi několik šikovných úkrytů, které párkrát využila: za šatní skříní (je tam dost široký prostor, že se může otočit anebo vycouvat) a za mojí postelí. Tam se dostala tak, že vyskočila na postel a u zdi se spustila do široké škvíry mezi zdí a postelí.
Kofi je velice přátelská a komunikativní kočička - když na ni mluvíme otírá se nám s mohutným předením a povrkáváním o nohy, jak o paniččiny, tak páníčkovy. Hodně na ni mluvíme, oslovujeme ji jménem; hned přiběhne a má se k nám. Párkrát jsem si ji vzala na klín, sedla si s ní na křeslo, a hladila ji, ale poměrně brzy seskočila. Totéž s páníčkem. Doufáme, že nám při mazlení vydrží na klíně delší čas.
Občas se zastaví u své misky a zobne si pár kousků granulí, pak se vrací do pokoje a olizuje se. Zatím si po jídle neumývala čumáček, jak to mívají kočky ve zvyku, když snědí něco dobrého, asi jí v tom vadí chybějící nožka.
Zatím polehává na koberci v obýváku, budeme muset vyřešit její pohodlné trvalé místo pro spaní. S tím nám snad poradíte - na co byla Kofi zvyklá.
To víte, že bych byla nejradši, kdyby spala se mnou v mé posteli. Máme dvě pohodlná křesla, na která Kofi bez problémů vyskočí, na jednom z nich by mohla spávat; nejsou ani vysoká ani nízká. ... Co jsem psala tyto řádky byla Kofi opět za šatní skříní, vypátrala jsem ji, zavolala jménem a hned vylezla a předla.
S pozdravem Irina a Gusta z Brna

28.7.2023
Dobrý den,
Kofilku jsme třetí den převedli na mokré kapsičky. Ráno dostává Felix Soup a večer Shebu, v poledne odměrku granulí, na které je zvyklá. Mokré krmivo proto, protože nechceme, aby měla v budoucnu potíže s močovými cestami. Sice s granulemi pila vodu, ale pro jistotu.
Každý den má bobek a čurání.
Pelíšků má několik: dvě křesla, židli, místečko za mou postelí a za manželovou postelí. Manžel Kofi instaluje prkénko s koberečkem ke kuchyňskému oknu, aby se mohla dívat ven zahrádku než začne na zahrádku chodit. Poletují tam ptáčci a létají motýli, tak bude mít co sledovat. Doma má v květináči osení, které okusuje. Zatím nezvracela. Ráno mě Kofi vítá u postele, pokud se mnou přímo nespí. Vstanu, nakrmím ji, vyměním vodu, vyčistím záchůdky. Kofi se nají a pak si ji vezmu na klín a mazlíme se. Pak chce mermocí jít dozadu za páníčkem, tak ji tam pustím. Párkrát na páníčka mrukne, probudí ho a on vstane. Taky dostane snídani a nový den začíná. Kofi si vybere pelíšek a pokračuje ve spaní. V poledne jde ke své misce, do které jí dáme ty granule. Další report pošlu asi za tři neděle.
S pozdravem Irina a Gusta z Brna

20230816_120346.jpg23.8.2023
Dobrý den,
Kofilka za ten měsíc už opravdu zdomácněla. Těší nás, že není ustrašená, nebojí se zvonění zvonku u dveří nebo telefonu, jedině se uklidila když vepředu jeli v pondělí popeláři. Dělá nám radost, hraje si s hračkami, s holubím pírkem, malým míčkem. Jsme rádi, že ji máme.
Srdečně Vás zdraví Irina a Gusta

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář