Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vybrali jste si u nás kočičku?

Výborně! Lidí, kteří nám hlásí opuštěné kočky, je mnohem více než těch, kteří některé z našich koček chtějí dát nový domov, a tak máme z každého zájemce o kočku velkou radost.

Co tedy dělat, když se rozhodnete, že některému z našich svěřenců dáte nový domov?

Nejlepší a nejrychlejší postup je zavolat nám na tel.č. 724 142 463 - první informace vám samozřejmě rády sdělíme e-mailem, ale finální domluva probíhá vždy telefonicky. Probereme s vámi:

  • do jakého prostředí kočička půjde, zda bude jen v bytě nebo bude moci i chodit ven
  • bude-li mít u vás nějakého zvířecího kamaráda, zda máte další kočky nebo pejska
  • jak často jste doma atd.

To vše proto, abychom si byly jisti, že kočička, kterou jste si u nás vybrali, bude z hlediska své povahy a potřeb co nejvíce odpovídat vašim představám (neboť každá kočka je jiná, každá má jiné potřeby a lidé se někdy domnívají, že jejich "nová" kočka bude stejná jako ta předchozí).

Stejně jako každý člověk žije trochu jinak, tak i kočky mají rozdílné životní režimy, a každé vyhovuje něco jiného. A to je dobře, neboť každý má šanci najít si tu "svou kočku", pokud opravdu chce a při výběru respektuje nejen své, ale i její potřeby.

 

u-nadi.jpg


A teď již k samotnému předání:

Do nového domova je zvíře předáváno na základě předávacího protokolu, který vymezuje práva a povinnosti osvojitele, a s informačními materiály (informace o péči).


Nový majitel se podpisem předávacího protokolu zavazuje:

  • se o zvíře dobře starat a zajistit mu vhodné podmínky ke spokojenému životu (pozor, první měsíc nesmí kočka ven a koťata až do kastrace, více zde!)
  • umožnit zástupci předávající organizace kontrolu zvířete
  • pro případ, že se o zvíře nebude moci dále starat, zvíře organizaci vrátit
  • zvíře vykastrovat, pokud je převzal nevykastrované
  • 2.-3. den po převzetí zvířete oznámit, jak se zvířeti daří. Též podat zprávu ještě zhruba během prvního měsíce pobytu v novém domově na náš email kocky.sos@seznam.cz

 

Při převzetí dospělé kočky (či kocoura) uhradíte příspěvek za KASTRACI, ODČERVENÍ A VAKCINACI ve výši 900,- Kč

Za vakcinované a odčervené kotě zaplatíte 500,- Kč.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=P5GYGMrzRSw
A takto nějak probíhá umístění koček z našich depozit v praxi
- video je z umístění Andělky a Emily

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Osvojení kocourka

(Julie Košková, 5. 1. 2020 13:34)

Dobrý den,

ráda bych osvojila kocourka Palečka.
Prosím o informace.
Můj email:juliefritzova@gmail.com

Děkuji a krásný den.
Julie Košková

Re: Osvojení kocourka

(Kočky SOS, 5. 1. 2020 14:35)

Paleček je v rubrice "Přednabídka"
Tady jsou kočky, které už jsme přijali, ale zatím nejsou připraveny na odchod do nového domova.

Paleček se k nám dostal maličký, oslabený, ve velmi špatném stavu a je zatím opakovaně nemocný, momentálně bere antibiotika.
Kočky, které už mohou do nového domova, najdete v této rubrice:
https://kocky-hodonin.estranky.cz/clanky/kocky--ktere-cekaji-na-novy-domov/

získání kočičky

(Burysková, 28. 11. 2016 20:12)

Dobrý den, moc ráda bych si u vas vybrala kočičku, především proto, že si momentálně nemohu dovolit žádné finanční náklady na její pořízení někde z chovné stanice. Podle toho, co jsem si přečetla na vašich stránkách to ale vypadá, že i od vás bych si kočku musela koupit za 750k - jak to je? Myslela jsem si, že z útulku si ji můžu vzít bezplatně.
Děkuji za odpovězení, Burysková.

Re: získání kočičky

(Kočky SOS, 28. 11. 2016 21:46)

Paní Burysková, jak by mohla být kočka zadarmo? Od nás dostanete kočku kastrovanou, odčervenou a očkovanou. Kdo si myslíte, že to zaplatí? Navíc, každá kočka, než najde nový domov, u nás nějakou dobu žije - to znamená, že potřebuje krmivo, stelivo, a pokud onemocní, tak i léky. Takže částka 750,- Kč je pouhý zlomek toho, co do kočky vložíme. Pokud se vám tato částka zdá vysoká, zkuste také propočítat, zda si vůbec kočičku můžete dovolit - denně krmivo, stelivo, když onemocní, tak veterinář - spočítejte si, zda vám to váš rozpočet umožňuje, kočka je závazek i na 15 let.

Re: získání kočičky

(Zuzana Kreizlová, 22. 8. 2017 17:12)

Já bych se na to možná zkusila podívat z jiného úhlu pohledu. Dejme tomu, že si vezmu kočku z ulice. Nebudu znát její povahu, nebudu vědět, jestli nemá nějakou nemoc, nebudu vědět, jestli mi třeba nebude čůrat všude po bytě, jestli nebude agresivní na jiná zvířata a na lidi, třeba na malé děti... Tuhle kočku z ulice budu muset nechat prohlédnout (protože nevím, jestli není nemocná, nepotřebuje speciální péči nebo nemůže nakazit jiná zvířata v domácnosti), odčervit (protože nechci, aby zvracela červíky a bolelo ji bříško), kastrovat, protože projevy kočičí říje se v bytě fakt nedají dlouhodobě snášet, navíc kočička trpí, venkovní kočka bude mít několikrát ročně koťata a nekastrovaný venkovní kocour pravděpodobně brzo skončí pod autem. Venkovní kočku také očkovat. To znamená, že do kočky, o které nic nevím, budu muset investovat cca 500 za prohlídku (pokud bude bez problémů), 350 za očkování, 600 za kvalitní odčervení a 1400 za kastraci. To v součtu dělá 2850 Kč plus čas potřebný na návštěvy veterináře. Na druhou stranu, když si vezmu kočičku z kočičího domova, zaplatím 750 Kč za to, že je odčervená, očkovaná a kastrovaná. Neplatím tedy za kočku - nekupuju ji - ale za péči, které se jí dostalo, a to skoro čtyřikrát méně, než bych platila běžně u veterináře. Kromě toho ušetřím čas, který bych strávila chozením k veterináři kvůli těmhle základním věcem. Když se nad tím člověk trochu zamyslí, tak mu dojde, že to není snaha na někom vydělat. Naopak, poplatek 750 Kč je úhradou jen části nákladů na péči o kočičku, přičemž za čas, který jí věnovali, náklady třeba na krmení a stelivo nebo léčení dalších problémů, a za to, že víte, jakou kočičku si berete domů, nechtějí lidé z kočičího domova vůbec nic. Je to od nich opravdu nesobecké a vstřícné a věřím, že každý člověk, který umí počítat a férově se nad tím zamyslet, uzná, že příspěvek na péči o kočičku není rozhodně přemrštěný.

Informace k adopci kocourka jménem Clif

(Ivana Majerová, 3. 5. 2016 21:34)

Prosím vás pracuji jako pečovatelka v Soc. službách Šebetov,před týdnem umřel naší hluchoněmé klientce kocourek,který byl podobný Clifovy. Paní to nese velmi těžce,protože v tomto zařízení je od doby co tu pracovaly ještě řádové sestry a je zvyklá starat se o kočky aj. Samozřejmě vzhledem k stáří hledáme klidnou kočku. Ta předešlá když chtěla byla na pokoji s paní,když potřebovala stoupla ke dveřím a šla ven až chtěla přišla zpět,dveře jsou stabilně přístupné. Samozřejmostí je dohled nad péčí pečovatelkami,které jsou k tomu určeny a poučeny. Kdyby toto nebyl problém,napište zda je vhodný či volný . Děkuji s pozdravem Majerová

Re: Informace k adopci kocourka jménem Clif

(Kočky SOS, 3. 5. 2016 22:07)

Paní Majerová, napište nám na náš email kocky.sos@seznam.cz vaše telefonní číslo, zavoláme vám. Nevím, ale jestli Klif je ten pravý, protože píšete, že hledáte klidnou kočku a to Klif není. Je to odrostlé kotě, až v červnu bude mít rok. Pokud byste ale měla zájem, určitě nějakou vhodnou kočku vybereme.

Zoro

(Alice, 22. 1. 2016 19:35)

Dobrý den, měla bych zájem o vašeho kocourka Zora. Je prosím tento kocourek ještě bez domova nebo už našel rodinku?
Děkuji moc
Alice Kozlová

Re: Zoro

(Kočky SOS, 22. 1. 2016 20:13)

Zoro na svůj domov stále čeká, v případě zájmu volejte p. Tomalové na tel.:724 142 463, děkujeme.

kiliánek

(Kateřina, 11. 8. 2015 16:05)

Dobrý den mám zájem o osvojení kiliánka

Matýsek-zrzeček:zpráva

(Hana Štouračová, 5. 4. 2015 11:40)

Dobrý den,
22.3.2015tj.neděle jsem si přivezla od vás Matýska.Je to moc hodný kocourek,trošku plachý,ale už se v domě rozkoukává.Spí na knihovně,šplhá po stolech a okeních parapetech kde se proplétá mezi květináči.Zajímá se o ptáky a vše co se děje venku.Chce jít ven ale bojím se,že je brzy a mohl by se ztratit.Baští po troškách-často.Ze začátku málo pil ale už je to dobré.Prosím napište mi značku krmení jakou mám koupit.Přeji hezký den a veselé Velikonoce.
Hana Štouračová+Jaroslava Osiková,Rakvice

Matýsek-zrzeček:zpráva

(Hana Štouračová, 5. 4. 2015 11:39)

Dobrý den,
22.3.2015tj.neděle jsem si přivezla od vás Matýska.Je to moc hodný kocourek,trošku plachý,ale už se v domě rozkoukává.Spí na knihovně,šplhá po stolech a okeních parapetech kde se proplétá mezi květináči.Zajímá se o ptáky a vše co se děje venku.Chce jít ven ale bojím se,že je brzy a mohl by se ztratit.Baští po troškách-často.Ze začátku málo pil ale už je to dobré.Prosím napište mi značku krmení jakou mám koupit.Přeji hezký den a veselé Velikonoce.
Hana Štouračová+Jaroslava Osiková,Rakvice

Markétka a Alf

(Jindra, 15. 12. 2014 17:48)

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli už by mohla Markétka a Alf k nám do osvojení. Vánoce by už mohli oslavit s náma.
huncova.ina@seznam.cz

Markétka a Alf

(Jindra, 23. 11. 2014 15:45)

Dobrý den,
včera jsem se u vás telefonicky informovala o možnosti osvojení Markétky a Alfa. Bylo mi řečeno, že možnost osvojení by byla asi až za 3 týdny kvůli zdravotnímu stavu Markétky. Můj vážný zájem stále trvá a prosím jestli by jste mě mohli informovat, kdy by bylo možné se přijít závazně domluvit a jestli by bylo možné mě informovat o tom jak se daří Markétce s nemocným očičkem. Pokud by to bylo možné mohli bychom si Alfa vzít ihned. Předem děkuji
kontaktovat mě můžete na huncova.ina@seznam.cz nebo telefon 721256493

Zájemce -Žužu

(Soňa, 15. 11. 2014 13:45)

Dobrý den, mám zájem o osvojení kočičky Žužu.tomcalova.sona@centrum.cz

Zajemce - Sotek

(Patrik, 26. 10. 2014 5:11)

Dobry den,

Mam zajem si osvojit Sotka. (dispatch@centrum.cz)

S pozdravem,
Patrik

Dotaz na Micku(06)

(Svatoslava, 26. 7. 2014 17:07)

Dobrý den, mám zájem o Vaši kočičku Micku(06, je stále volná k adopci? Děkuji
Můj e-mail: sukalovasv@gmail.com

Dotaz na Píšťalku

(Ilona, 24. 2. 2014 8:09)

dobrý den,moc se mi líbí kočička Píšťalka,je ještě volná?Kastrovaná asi není,že?Děkuji za odpověď Ilona

Kastrovat?!

(Jana, 31. 7. 2012 18:32)

Tak máme si vybrat kočku a respektovat její potřeby, ale potom ji okamžitě vykastrovat.
To je trochu proti logice i přírodě. Už to kotě od vás nechci....

Re: Kastrovat?!

(Kočky SOS, Petra, 31. 7. 2012 19:32)

Ale no tak Jano.. přemýšlejte trochu. Co byste dělala s koťaty, která by se Vaší kočce bez kastrace každý rok rodila? A s koťaty těchto koťat a tak dál? Množily by se Vám geometrickou řadou... Dennodenně musíme řešit takové případy, co s nechtěnými kočkami, koťaty od lidí, kteří z různých důvodů své kočky nevykastrovali, a teď nevědí, co s kočičí kolonií, kterou u baráku najednou mají. O přeplněných útulcích ani nemluvě.