Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vybrali jste si u nás kočičku?

Výborně! Lidí, kteří nám hlásí opuštěné kočky, je mnohem více než těch, kteří některé z našich koček chtějí dát nový domov, a tak máme z každého zájemce o kočku velkou radost.

Co tedy dělat, když se rozhodnete, že některému z našich svěřenců dáte nový domov?

Nejlepší a nejrychlejší postup je zavolat nám na tel.č. 724 142 463 - první informace vám samozřejmě rády sdělíme e-mailem, ale finální domluva probíhá vždy telefonicky. Probereme s vámi:

  • do jakého prostředí kočička půjde, zda bude jen v bytě nebo bude moci i chodit ven
  • bude-li mít u vás nějakého zvířecího kamaráda, zda máte další kočky nebo pejska
  • jak často jste doma atd.

To vše proto, abychom si byly jisti, že kočička, kterou jste si u nás vybrali, bude z hlediska své povahy a potřeb co nejvíce odpovídat vašim představám (neboť každá kočka je jiná, každá má jiné potřeby a lidé se někdy domnívají, že jejich "nová" kočka bude stejná jako ta předchozí).

Stejně jako každý člověk žije trochu jinak, tak i kočky mají rozdílné životní režimy, a každé vyhovuje něco jiného. A to je dobře, neboť každý má šanci najít si tu "svou kočku", pokud opravdu chce a při výběru respektuje nejen své, ale i její potřeby.

 

u-nadi.jpg


A teď již k samotnému předání:

Do nového domova je zvíře předáváno na základě předávacího protokolu, který vymezuje práva a povinnosti osvojitele, a s informačními materiály (informace o péči).


Nový majitel se podpisem předávacího protokolu zavazuje:

  • se o zvíře dobře starat a zajistit mu vhodné podmínky ke spokojenému životu (pozor, první měsíc nesmí kočka ven a koťata až do kastrace, více zde!)
  • umožnit zástupci předávající organizace kontrolu zvířete
  • pro případ, že se o zvíře nebude moci dále starat, zvíře organizaci vrátit
  • zvíře vykastrovat, pokud je převzal nevykastrované
  • 2.-3. den po převzetí zvířete oznámit, jak se zvířeti daří. Též podat zprávu ještě zhruba během prvního měsíce pobytu v novém domově na náš email kocky.sos@seznam.cz

 

Při převzetí dospělé kočky (či kocoura) uhradíte příspěvek za KASTRACI, ODČERVENÍ A VAKCINACI ve výši 900,- Kč

Za vakcinované a odčervené kotě zaplatíte 500,- Kč.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=P5GYGMrzRSw
A takto nějak probíhá umístění koček z našich depozit v praxi
- video je z umístění Andělky a Emily

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Kastrovat?!

(luciaB, 6. 12. 2012 21:19)

A okrem ineho, chcelo by sa ti pocuvat a pozorovat svoju macku v ruji? Ja som si to uzila...a ta moja bola este ticha a kludna v porovnani z mackou jednej pani, ktorej vyskocila z okna za kocurom...Ja som tyzden pocuvala skuvinanie a "trrrrrr trrrrr" a vystrceny zadok a nepricetny pohlad...To by si jej urobila? Moja macka zila v byte a von nechodila, ale ajtak som ju nechala v lete sterilizovat. Odvtedy je kludna, viac kamaradska...predtym sa tvarila aj mimo ruju, ako taka frndolina...Sama pochadza od poulicnej macky... narodila sa v jednom z najhorsich podchodov v Bratislave, ako som neskor zistila, lebo mesiac na to som tade zase isla a vo dverach takej dakej technickej miestnosti stalo malicke maciatko, uplne ako moja macka a volalo mamu...Ale uslo predomnou. Som si ista, ze keby som tu macku odtial vtedy nevzala, bolo by uz davno po nej. Takto mam doma, teraz trochu tucnu kamosku! Odvtedy pribudli dvaja Kocurkovia. Jeden darovany, byvaly plemenny kocur, ktoreho u chovatelky druhe macky bili. A tretieho som kupila v Prahe. Ti dvaja kocurkovia su Orientalni. Obaja su sterilizovani. Vseci dokopy su strasni kamaradi!Uz aj maly kocurik mi totiz zacal spievat a cikal na vsetko...najprv len tak trosicku frk frk, ale neskor stale viac a viac a za chvilku to bolo dost citit...a odnasali si to aj veci...rozne dokumenty, monitor od pocitaca....Nic sa nedalo robit. Inak kocurko bol len jeden den malatny a na druhy den bol ako predtym. Podla mna si nicoho ani nevsimol..

Re: Kastrovat?!

(marta zareen, 24. 10. 2013 7:04)

Dobrý den paní Jano.I já jsem měla odmítavý postoj ke kastraci koček ale teď, když se kolem sebe opravdu dívám a vidím i ty zatoulané kočiky, které domov hledají, změnila jsem názor.
Osobně jsem se už čtyřikrát obrátila na SOS kočky s žádostí o umístnění kočičky, která byla v nesnázích a vždy ji SOS přijaly a zachránily jí život. A tak se nedivím jejich stanovisku, protože s dalšími nechtěnými koťátky se jim množí starosti, protože musí umět sehnat peníze na ošetření, krmivo,....
Možná místo kritiky jim můžete nabídnout pomoc při hledání umístnění pro kočičky, sponzorů,...nápadů jak zmírnit tlak, který je na ně vyvíjen.
Za nimi je vidět opravdová práce pro to, aby se po světě netoulaly kočky, které se o sebe nedokáží postarat. Některé kočičky žijící volně to umí, ale SOS pomáhá těm, které to neumí.
I já jsem se kdysi pohádala s paní z SOS ohledně svého nevykastrovaného kocoura.
Pokud Vám také jde o to, aby bylo méně bezprizorních koček, je lepší něco konkrétního udělat, než jen kritizovat, jak to ten druhý dělá špatně.
Já se tomu také začínám učit.
Tu poslední větu neberte jako posuzování, ale jako výzvu.
Věřím, že Vám se to podaří. Marta Zareen

Osvojení - zamítnuto?

(Zájemkyně, 15. 3. 2013 13:48)

Dobrý den,
i přes náš velký zájem o kotě z Vašeho depozita jsme byli stručně a velmi stroze odmítnuti s tím, že ochočená koťata si lze vzít pouze dvě a jen dovnitř domu či bytu, nikoli na zahrádku a dvůr, byť s možností teplého přístřešku a občasným pobytem uvnitř domu.
Vámi nahoře avizovaná "radost z každého zájemce o kočku" by podle mého názoru měla vypadat jinak, než asi 2 minutový - podotýkám dost nepříjemný - telefonát plný výčitek, proč nemůžeme mít kočku doma a budeme ji "trápit nešťastnou" venku.
Tento příspěvek má za cíl navrhnout Vám zvážení Vašeho postoje k lidem, kteří chtějí skutečně pomoci zvířatům bez domova a lidského kamaráda, jsou ochotni splnit veškeré Vaše podmínky k jejich odběru a těší se na to, že tímto krokem pomůžou jedné osamělé kočičí duši a najdou si skvělého parťáka, ovšem i přesto jsou rázně odmítnuti.
Máte vážně zájem pomáhat všem kočkám k nalezení vhodného domova? A není Váš názor, že kotě umístěné v domku se zahrádkou se psím kamarádem a pečující rodinou bude nešťastné, tudíž jej raději zanecháte v aktuálně přeplněném útulku, ryze subjektivní a poněkud sobecký?

Re: Osvojení - zamítnuto?

(Iveta, 30. 3. 2013 10:38)

Zajímavé. Já mám kočiček z Kočky SOS více, nikdo na mě nepříjemný nebyl, dokonce mi nabídli pomoc, sami od sebe, když jsme měli nemocného kocourka. Kočičky mám doma a naopak mě milá paní z depozita řekla, že mám pouštět kočiku na zahradu, což jsme nechtěla já. I když bydlíme na velmi vedlejší ulici, už mi dvě kočičky srazilo auto.
Kočičku jsem si nechala doporučit, paní z útulku je znají a ví, co je pro kterou kočičku vhodné... koneckonců některé nabízí pouze do venkovního výběhu??
Takže této výtce opravdu nerozumím.

Re: Osvojení - zamítnuto?

(Iveta, 30. 3. 2013 10:41)

Zajímavé. Já mám kočiček z Kočky SOS více, nikdo na mě nepříjemný nebyl, dokonce mi nabídli pomoc, sami od sebe, když jsme měli nemocného kocourka. Kočičky mám doma a naopak mě milá paní z depozita řekla, že mám pouštět kočiku na zahradu, což jsme nechtěla já. I když bydlíme na velmi vedlejší ulici, už mi dvě kočičky srazilo auto.
Kočičku jsem si nechala doporučit, paní z útulku je znají a ví, co je pro kterou kočičku vhodné... koneckonců některé nabízí pouze do venkovního výběhu??
Takže této výtce opravdu nerozumím.

Re: Osvojení - zamítnuto?

(Eva Lukešová, 4. 4. 2013 22:19)

Dobrý den zájemkyně, pokud jste neuvedla své jméno ani Vás jinak oslovit nemůžu.Je mi líto,že jste pochopila špatně naši snahu umístit kočku ,kocoura či kotě(kotata) dle jeho potřeb, povahy a situace do konkrétního domova. Možná jste se cítila trošku nepochopená,že pokud máte zájem dát zvířátku domov můžeme být rádi. Ale opravdu se snažíme umístit určité zvíře a rozhovor a případná návštěva jsou důležité,aby nedošlo k tomu,že si vyberete špatnou kočku, která nemá povahu po prostředí do kterého má být umístěna. Taktéž je důležité pokud je kočka zvyklá na určitý stereotyp případně svého kamaráda je dobré umístit ji s ním. Je mi líto,že jste u nás nepochodila a cítíte zklamání.Kočkám pomáháme jak nejlíp umíme, děláme to ve svém volnu a při zaměstnání po nikom nic nechceme. Takže řeči,že si kočku raději necháme v přeplněném útulku než je umístíme nejsou na místě. radši si ověříme kam jde než ji stresovat k někomu umístit a pak ji člověk vrátí pokud se kočička neprojevuje jak čekal případně jsou s ní problémy. Proto je důležité na 1.místě potřeba kočky!
členka sdružení Eva Lukešová

kočka vykastrovaná

(františek, 19. 3. 2012 9:04)

Prosím o sdělení kde Vámi uváděné kočičky a kocoury můžeme vidět.
Děkuji.
Meil - fanousves@centrum.cz

Re: kočka vykastrovaná

(Kočky SOS, Petra, 19. 3. 2012 9:18)

Kočky máme v našich depozitech - soukromých bytech. Nesdělujeme proto veřejně adresu ani nemáme klasické otvírací doby. Zavolejte prosím paní Tomalové na tel.č. 724 142 463, ona s Vámi probere, která kočka by pro Vás byla vhodná a podle toho s Vámi domluví návštěvu u nás. Děkujeme za zájem a pochopení!:)

ach jo

(Linda, 25. 5. 2010 11:32)

??! Opravdu nerozumím těm lidem, kteří tu píší názory, že poplatek je vysoký. Ten poplatek je minimum. Já když jsem svoje kočky nechávala poprvé očkovat tak to bylo 3x400Kč. Kastrace mě stála 800Kč. Opravdu Vám tedy poplatek 750kč za naočkovanou, odčervenou, a kastrovanou kočičku přijde hodně? Asi to berete tak že je to kočka z útulku, tak by jí měli dát zadarmo a být rádi, že se jich někdo ujme. Ale tak to není, ti lidé (útulek, nebo ty co u nich kočičky bydlí doma-dobrovolníci, než se pro ně najde domov)do nich investují několikanásobek toho kolik je poplatek. Pokud odečtu krmnení a stelivo, tak pokud najdou kočičku hodně nemocnou tak jen ta léčba stojí dost majlat, a utulek opravdu nedisponuje milionama a navíc veterinář stojí opravdu velké peníze. Měli byste být rádi, že si odvážíte do domu kočičku, naučenou na wc, zdravou a ještě si můžete vybrat dle povahy, vzhledu a věku. Pokud nechcete aby Vám kočička utíkala, tak jí mějte pouze v bytě, pokud ta kočička vysloveně nepotřebuje výběh,což Vám lidé v útulku poradí. Je opravdu otřesné, když si někdo myslí, že útulek by měl být rád když si kočku někdo vezme a zadarmo a ne ještě chtít peníze. To je mi ale uroven. Stejně očkování a odčervení a předpokladam i kastraci pokud čičí neni s PP což asi fakt není byste podstoupili, nebo aspon doufám..tak nevim v čem je problém. Vakcinace je důležitá, HLAVNĚ pokud Vám čičí chodí ven, ale je to potřeba i když je v bytě. Ach jo, to jsou mi lidi.

Re: ach jo

(Eva, 19. 9. 2011 22:41)

Lidé, co toto napíšou, těm bych ani kočku nedala, vlastně ani křečka,pokud mu je líto dát pár stovek za komplet opečovanou kočku, tak co tedy poskytne za péči? Veterina je asi cizí slovo, odčervovací prášek je asi prášek proti žížalám a prémiové a super prémiové krmení, to je asi to, co má v Tesku na obale nakreslenou hvězdičku, že dostalo vyznamenání a jo mámo koukej, má to i mrkvičku a hrášek, no táto, není moc drahý 2kg za 50kč? Vždyť jí může zítra přejet auto.

Re: Re: ach jo

(Eva, 19. 9. 2011 22:51)

A ještě bych podotkla, že si lidi často pletou útulek (městský) a tím i z části dotovaný městem ( to z části, protože příspěvky na 1 zvíře jsou fakt mizerné) a depozitem, jako je tento, co dostává veliké prd od města a je živen z milodarů, takže pokud by měly být kočky grátis, tak doporučuji každé slečně další 3 zaměstnání k této záchranné činnosti a ve spánku brigádu, aby někteří občané byli spokojení a mohli tímto být tak chrabří a udělat dobrý skutek a vzít si od vás kočičku a možná tedy jí i dopřát toho veterináře a samozřejmě hojnou svobodu u baráku a nějakou zrzavou k fasádě by jste neměli? Ale chci přesně ten odstín :o) Bude mít venku rohlík a mlíko v zimě psí boudu, ale budeme jí mít rádi, bude se mít jako baronka, líp než u vás.

Koťata

(Kočky SOS, Petra, 29. 3. 2011 9:28)

Dobrý den,
kotě máme v současné době jen jedno, a tomu jsou 3 týdny. Starší, již vhodná k odběru, momentálně nemáme. Opravdu trváte na kotěti? Pokud ano, počítejte s tím, že bude lepší vzít si dvě, protože malá koťata jsou velmi hravá a potřebují společnost kočičího kamaráda. S výběrem starší klidné mazlivé kočky, která by mohla jít jako jedináček, Vám ráda poradí paní Tomalová na tel.č. 724 142 463.

Re: Koťata

(Jana Švagerková, 30. 3. 2011 18:08)

Děkuji za radu,stačilo by nám jen jedno kotě. Doma máme hodně zvířat, určitě by se nenudilo. Můžete mi ještě napsat barvu toho koťátka? Domluvím se s manželem a ozvali bychom se. Děkuji

kotě

(Jana Švagerková, 28. 3. 2011 16:11)

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, jestli máte v útulku i koťátka, nebo v nejbližší době čekáte koťátka? Děkuji za odpověď
můj meil Medison1@seznam.cz

Kočky k osvojení

(Kočky SOS, Petra, 20. 2. 2011 8:34)

Vážení zájemci, děkujeme za Váš zájem osvojit si kočku z našeho útulku. Všechny kočky, které jsou v nabídce (v rubrice Naše kočky v Hodoníně/Chýni), jsou volné. V případě Vašeho zájmu o některou z nicht tedy prosím rovnou volejte paní Tomalové na tel.č. 724 142 463, která s Vámi domluví vše potřebné vč. návštěvy u nás. Děkujeme za pochopení.

Mefisto

(Jan Hubáček, 19. 2. 2011 23:05)

Dobrý den.
Líbí se mi kocourek Mefisto a chtěl bych vědět jestli je volný.
můj mail: jehanys@centrum.cz

Karolínka a kulíšek

(Eva Lukešová, 19. 2. 2011 12:58)

Dobrý den, měla bych zájem o tyhle kočičky. Teda respektive o jednu.Jednu už doma mám z útulku Kyjovské tlapky a chtěla bych jí pořídit kamaráda.Tak se chci informovat zda jsou volné a pokud je můžu nezávazně vidět.Díky Eva email- e.luk@seznam.cz

Adopce na dálku

(Kočky SOS, Petra, 11. 1. 2011 10:19)

Více info o adopci na dálku najdete zde: https://kocky-hodonin.estranky.cz/clanky/Adopce-na-dalku.html

Jak si můžu osvojit kočičku na dálku?

(Míša, 11. 1. 2011 10:00)

Zajímalo by mě, jak si můžu osvojit kočičku na dálku?

Vrácení kočky

(Kočky SOS, Petra, 30. 12. 2009 9:36)

Kočku od nás nám lze samozřejmě kdykoliv vrátit, naopak to i vyžadujeme, aby byla vrácena nám a nikoliv do jiného útulku. Každopádně ale vyskytne-li se jakýkoliv problém, kontaktujte nás již v momentě, kdy tento problém nastane, a nikoliv až v okamžiku, kdy jste vyčerpali všechny možnosti a na další řešení již nemáte energii. Řada problémů totiž řešení má, i když se zdají neřešitelné.