Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vybrali jste si u nás kočičku?

Výborně! Lidí, kteří nám hlásí opuštěné kočky, je mnohem více než těch, kteří některé z našich koček chtějí dát nový domov, a tak máme z každého zájemce o kočku velkou radost.

Co tedy dělat, když se rozhodnete, že některému z našich svěřenců dáte nový domov?

Nejlepší a nejrychlejší postup je zavolat nám na tel.č. 724 142 463 - první informace vám samozřejmě rády sdělíme e-mailem, ale finální domluva probíhá vždy telefonicky. Probereme s vámi:

  • do jakého prostředí kočička půjde, zda bude jen v bytě nebo bude moci i chodit ven
  • bude-li mít u vás nějakého zvířecího kamaráda, zda máte další kočky nebo pejska
  • jak často jste doma atd.

To vše proto, abychom si byly jisti, že kočička, kterou jste si u nás vybrali, bude z hlediska své povahy a potřeb co nejvíce odpovídat vašim představám (neboť každá kočka je jiná, každá má jiné potřeby a lidé se někdy domnívají, že jejich "nová" kočka bude stejná jako ta předchozí).

Stejně jako každý člověk žije trochu jinak, tak i kočky mají rozdílné životní režimy, a každé vyhovuje něco jiného. A to je dobře, neboť každý má šanci najít si tu "svou kočku", pokud opravdu chce a při výběru respektuje nejen své, ale i její potřeby.

 

u-nadi.jpg


A teď již k samotnému předání:

Do nového domova je zvíře předáváno na základě předávacího protokolu, který vymezuje práva a povinnosti osvojitele, a s informačními materiály (informace o péči). Testování na FELV a FIV provádíme na žádost oproti úhradě.


Nový majitel se podpisem předávacího protokolu zavazuje:

  • se o zvíře dobře starat a zajistit mu vhodné podmínky ke spokojenému životu (pozor, první měsíc nesmí kočka ven a koťata až do kastrace, více zde!)
  • umožnit zástupci předávající organizace kontrolu zvířete
  • pro případ, že se o zvíře nebude moci dále starat, zvíře organizaci vrátit
  • zvíře vykastrovat, pokud je převzal nevykastrované
  • 2.-3. den po převzetí zvířete oznámit, jak se zvířeti daří. Též podat zprávu ještě zhruba během prvního měsíce pobytu v novém domově na náš email kocky.sos@seznam.cz

 

Při převzetí dospělé kočky (či kocoura) uhradíte příspěvek za KASTRACI, ODČERVENÍ A VAKCINACI ve výši 900,- Kč

Za vakcinované a odčervené kotě zaplatíte 500,- Kč.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=P5GYGMrzRSw
A takto nějak probíhá umístění koček z našich depozit v praxi
- video je z umístění Andělky a Emily

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: ach jo

(Eva, 19. 9. 2011 22:41)

Lidé, co toto napíšou, těm bych ani kočku nedala, vlastně ani křečka,pokud mu je líto dát pár stovek za komplet opečovanou kočku, tak co tedy poskytne za péči? Veterina je asi cizí slovo, odčervovací prášek je asi prášek proti žížalám a prémiové a super prémiové krmení, to je asi to, co má v Tesku na obale nakreslenou hvězdičku, že dostalo vyznamenání a jo mámo koukej, má to i mrkvičku a hrášek, no táto, není moc drahý 2kg za 50kč? Vždyť jí může zítra přejet auto.

Re: Re: ach jo

(Eva, 19. 9. 2011 22:51)

A ještě bych podotkla, že si lidi často pletou útulek (městský) a tím i z části dotovaný městem ( to z části, protože příspěvky na 1 zvíře jsou fakt mizerné) a depozitem, jako je tento, co dostává veliké prd od města a je živen z milodarů, takže pokud by měly být kočky grátis, tak doporučuji každé slečně další 3 zaměstnání k této záchranné činnosti a ve spánku brigádu, aby někteří občané byli spokojení a mohli tímto být tak chrabří a udělat dobrý skutek a vzít si od vás kočičku a možná tedy jí i dopřát toho veterináře a samozřejmě hojnou svobodu u baráku a nějakou zrzavou k fasádě by jste neměli? Ale chci přesně ten odstín :o) Bude mít venku rohlík a mlíko v zimě psí boudu, ale budeme jí mít rádi, bude se mít jako baronka, líp než u vás.

Re: Koťata

(Jana Švagerková, 30. 3. 2011 18:08)

Děkuji za radu,stačilo by nám jen jedno kotě. Doma máme hodně zvířat, určitě by se nenudilo. Můžete mi ještě napsat barvu toho koťátka? Domluvím se s manželem a ozvali bychom se. Děkuji

Kočky k osvojení

(Kočky SOS, Petra, 20. 2. 2011 8:34)

Vážení zájemci, děkujeme za Váš zájem osvojit si kočku z našeho útulku. Všechny kočky, které jsou v nabídce (v rubrice Naše kočky v Hodoníně/Chýni), jsou volné. V případě Vašeho zájmu o některou z nicht tedy prosím rovnou volejte paní Tomalové na tel.č. 724 142 463, která s Vámi domluví vše potřebné vč. návštěvy u nás. Děkujeme za pochopení.

Mefisto

(Jan Hubáček, 19. 2. 2011 23:05)

Dobrý den.
Líbí se mi kocourek Mefisto a chtěl bych vědět jestli je volný.
můj mail: jehanys@centrum.cz

Karolínka a kulíšek

(Eva Lukešová, 19. 2. 2011 12:58)

Dobrý den, měla bych zájem o tyhle kočičky. Teda respektive o jednu.Jednu už doma mám z útulku Kyjovské tlapky a chtěla bych jí pořídit kamaráda.Tak se chci informovat zda jsou volné a pokud je můžu nezávazně vidět.Díky Eva email- e.luk@seznam.cz

Adopce na dálku

(Kočky SOS, Petra, 11. 1. 2011 10:19)

Více info o adopci na dálku najdete zde: https://kocky-hodonin.estranky.cz/clanky/Adopce-na-dalku.html

Jak si můžu osvojit kočičku na dálku?

(Míša, 11. 1. 2011 10:00)

Zajímalo by mě, jak si můžu osvojit kočičku na dálku?

Vrácení kočky

(Kočky SOS, Petra, 30. 12. 2009 9:36)

Kočku od nás nám lze samozřejmě kdykoliv vrátit, naopak to i vyžadujeme, aby byla vrácena nám a nikoliv do jiného útulku. Každopádně ale vyskytne-li se jakýkoliv problém, kontaktujte nás již v momentě, kdy tento problém nastane, a nikoliv až v okamžiku, kdy jste vyčerpali všechny možnosti a na další řešení již nemáte energii. Řada problémů totiž řešení má, i když se zdají neřešitelné.

........

(Dotaz, 30. 12. 2009 9:29)

Kdyby to vážně nešlo se o ni starat dále, můžu ji vrátit zpátky?..I když s bolavým srdcem.

odhodlání

(Petra, 29. 12. 2009 17:35)

Myslím, že poplatky, které uvádíte nejsou zcela jistě vysoké. Sama mám již dva nalezence, i když z jiného depozita na severu Moravy.

S radostí dám takové peníze za očkované a odčervené kotě, prohlédnuté veterinářem - přijde mi to jako minimum, řekla bych spíš pod minimem. Stejně bych musela k veterináři tak nebo tak, kde bych neutratila zaručeně méně.

A třeba to můžete brát jako důkaz odhodlání, že opravdu chcete dát kočičce či kocourkovi odpovídající péči a pozornost.

Mohu ujistit, že v žádném případě naše kočičáky nerozmazluju, snažím se dát jim vše, co je potřeba s nejlepším vědomím a svědomím a mohu říct, že uvedená částka je v našem případě minimální pravidelný měsíční výdaj. Každopádně jsem nikdy nelitovala a snad ani ony ne:-)

S podivem

(Iveta, 20. 11. 2009 14:53)

Ceny nejsou vůbec vysoké, paní z útulku zdaleka nechtějí po osvojitelích to, co na kočičky skutečně vynaložily! Přivezli jsme si domů kočičku čistou, vakcinovanou, odčervenou, odblešenou a kdybych si to mohla dovolit, tak bych hodným paním z útulku ještě přidala něco navíc!! To, že je někdo lakomý a nechce kočičce dopřát ani to základní pro její zdraví je holt jiná věc! Přece nebude podporovat veterináře. Možná by někteří neočkovali ani děti, aby je to nic nestálo!

????

(Piotrologo, 15. 11. 2009 20:34)

Vážené dámy,ty Vaše kočky jsou nádherné,ale ty Vaše ceny příšerné...Měli jsme v umyslu si kočičku přisvojit,ale ne za takové ceny....Zamyslete se nad tím..je to malá domů pro doktory a o vakcinaci se každý rozhodne sám..S pozdravem míru zdar.......

musí se u vás platit za psa

(sára, 7. 6. 2009 10:12)

musí se u vás platit za zvířátko?

osvojení kočky

(Alexandra Černá,Brno, 8. 2. 2009 13:17)

Pěkný den,
v roce 2006 jsme si od Vás vzali Ketty (Judy) k naší kočce Elze, ta bohužel onemocněla a musela být uspána. Rádi bychom pro Judy kamarádku nebo kamaráda, Judy zůstala bázlivá a vlastně až když je teď sama, se více projevuje, ale taky pořád vyžaduje hraní. Z nformací v nabídce jsme si vytipovali možné kamarády : Puki, Artuše, Eliota, Kokinku nebo Matěje. Prosím, zkuste nám navrhnout nejvhodnějšího kamaráda, aby Judy zůstal pocit, že je dominantní. Přijeli bychom si v pátek 13. 2. 2009 večer snad do 20. hodin.
kontakt cerna@brno-lisen.cz, corneliablack@email.cz

Děkujeme

Kocourek Murik

(Pavla, 10.12.08, 10. 12. 2008 17:58)

Vždy jsem měla pejska i kočičku.Když mi předchozí kocourek umřel/našli ho mrtvého v křoví/, hned jsem si pořídila nové kotě.Bydlím v paneláku hned v přízemí a kocourek měl možnost chodit ven balkónem, kde mám pro něj zhotovený žebřík.I tohoto nového kocourka Murička jsem nejdříve vodila na kočičím vodítku kolem paneláku a seznamovala ho pomalu s okolím. Bylo to v létě, naučil se sedávat na balkoně, pak jednou seskočil dolů a vrátil se zase hezky zase po žebříku zpět. Měla jsem strach, že se někde zatoulá,ale rychle si zvykl.Teď zamňouká a já ho můžu pustit ven a vím že se mi zase vrátí.Má doma pohodlí a pelíšek a přitom se může pohybovat svobodně venku.Společně s mým pejskem "Cvalíkem"spí, jedí a hrají si.Mají se moc rádi a já je mám taky ráda.Život bez zvířat, to není ono.

Nebudme lakomy

(silva, 2. 10. 2008 11:17)

Som rada že som sa dozvedela o vašej organizacii.Mám rada mačky a sčasti sa in snažím pomoct.Presazujem kastraciu tak predídeme premnoženiu.Ale je tu ten problém,čo píšete s ludmi ich starími názormi a bohužiaľ aj praktikami a ešte horšie aj týraním.Dospela som k názoru ,že keď je niečoho veľa stráca na cene.A platí to aj na ľudí.Len smutné je to že mi máme večšie možnosti a nespravne ich používame.A k tím poplatkom myslím nie sú velke len človek by sa musel uskromnit .

Poplatek

(Kocourek Maxík, 1. 10. 2008 9:58)

Poplatek za kočičku vysoký není. K nám přišel Maxík z ulice, platili jsme hodně za veterináře a později za kastraci. Ta sama stála 950 Kč. Takhle je kočička prohlédnutá, zdravá a dokonce si můžete vybrat. Poradí vám, která kočička se kam hodí, zda je plachá, divoká.... A to, že si musíte kočičku pár týdnů hlídat a nepouštět ven, to je snad jasné.

Poplatek

(Kočky SOS, Petra, 19. 9. 2008 19:40)

Pokud si kočku odkudkoliv přinesete, je nutné ji první 3-4 týdny držet zavřenou. Teprve po této době kočka místo přijme za svůj nový domov a bude se tam vracet. Pokud ji pustíte dříve, bude se snažit vrátit do svého původního domova. (Více viz rubrika Zeptali jste se nás/Zásady pro přemístění koček.) Nevím, co myslíte tím, že nevíte, jestli by si plaché kočky zvykly. Zvykly by si stejně jako kočky mazlivé, jen by potřebovaly více času. Navíc nikoho nenutíme, aby si osvojil plachou kočku. V legendách koček, které máme v nabídce, vždy píšeme, jaká je a zda potřebuje výběh nebo je vhodná i do bytu. Poplatek ve výši 650,- Kč za vakcinovanou a kastrovanou kočku je pouze část nákladů, které jsme na péči o kočku vynaložily. Pokud kočku necháte vyšetřit, odčervit, vakcinovat a kastrovat u veterináře, vyjde Vás to mnohem dráž.

Poplatek

(Katka, 19. 9. 2008 18:15)

Poplatek mi přijde také dost vysoký, ne že bych nechtěla přispět, ale dát 650 za kočku, která mi třeba do týdne uteče je trochu nefér. Zrovna jsem si nedávno našla kočičku na ulici, vydržela u nás 5 dní a pak se z ničeho nic ztratila, přitom to byla milá hravá kočka. Dost mě to mrzí. Navíc je spousta kočech plachých, takže nevím jestli by si zvykly.