Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočky žijící trvale u nás

Příspěvky

Kočky k adopci na dálku

31. 12. 2030

V této rubrice najdete kočky, které jsou v našich depozitech, ale pro svou plachost nebo špatný zdravotní stav nejsou vhodné k běžnému osvojení.
Tyto kočky jsou zvyklé žít v bytě ve skupině koček,
jsou čistotné a ostatní kočky mají rády.

Většina z nich by mohla být umístěna ke skupině vašich koček a najít tak svůj domov,
pokud budete počítat s tím, že nevyhledávají člověka, nemazlí se.

Ale u některých ani toto není možné - pro zdravotní stav se špatnou prognózou nebo by jim přemístění způsobilo velký stres.
Více na tel.: 724 142 463

 

Beruška 06

1. 2. 2021

beruska6.jpgKočka, kastrovaná, nar. 7/2019
Umístní:
depozitum Hodonín I.

10.2.2020 - V areálu firmy v Hodoníně, kde krmíme plaché kočky jsme si už před časem všimli nováčka - mladé černé kočičky. Dnes jsme si všimli, že kočička má potíže, teče jí hnis z uší i nosu, asi hůře slyší, protože se nám ji podařilo odchytnout. Byla ošetřena na veterině, zjištěno že má prasklý bubínek a potíže s rovnováhou. Je umístěna do karantény, probíhá léčba. Kočička je velmi bázlivá, možná úplně plachá, ale zpátky se vrátit nebude moci, tak budeme muset najít řešení ... 1.4.2020 - Beruška, zprvu unavená, nemocná, vylekaná. Dnes už miloučká, mírná kočička, nechá se hladit i pomazlit, ale když jde spinkat, pro jistotu si vždy najde nějaký úkryt. Miluje kuličky a koulodráhu u které si vyhraje i úplně sama. S kočkami vychází dobře. Zánět v ouškách se vyléčil, ale Beruška je hluchá. Také bylo poškozeno centrum rovnováhy, to se projevuje tak, že Beruška při chůzi pokyvuje hlavičkou. Kvůli postižení, bude hledat Beruška domov pouze v bytě, u kočičích kamarádů.  4.8.2020 - Beruška znovu onemocněla ... 30.8.2020 - Po léčbě kortikoidy se stav upravil, ale držení rovnováhy se mírně zhoršilo, je možné, že se bude muset přistoupit k ablaci zvukovodu. 1.2.2021 - K ablaci zvukovodu nedošlo, Beruška je v rámci možností v pořádku, ale vzhledem k postižení a celkově nepříznivé prognóze jsme se rozhodli jí domov nehledat a zůstane u nás. Výhodou je, že Beruška se u nás cítí dobře, s kočkami vychází, o ty mladší i pečuje ...

Další fotky zde.

Beruška je adoptována na dálku - krmivo jí hradí Jorga Lišková, Liduška, Jeník a Kuki. Děkujeme!

Beruška je adoptována na dálku - veterinární péči a náklady spojené s pobytem v depozitu hradila Eva J. s rodinou a kočandy Pihulka, Rocky a Mikeš. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 5

Babulka 02

1. 2. 2021

babulka-1.jpgKočka, kastrovaná, nar. 2016
Umístění:
depozitum Mikulčice

3.10.2017 - Kočku Babulku i s jejími dvěma koťaty jsme odchytávali na žádost policie v Kyjově, v bytě po zemřelé. Byt byl v katastrofálním stavu, plný špíny a výkalů. Kočka i s koťaty byla vyděšená, ale v depozitu se začínají osmělovat a koťata si už hrají. Více o případu zde14.2.2018 - Babulka je zatím dost bázlivá, ale pomaličku si zvyká a už se nechá i pohladit. 30.4.2018 - Babulka se krásně zakulatila, začala chodit na zahradu a je spokojenější, celkově klidnější a už se s ostatními kočkami lépe snáší.
1.2.2021 - Babulka se lidí bojí a myslíme si, že přemístění do nového domova by pro ni bylo velkým stresem. Když přišla k nám, velmi dlouho trvalo, než si zvykla a začala tolerovat svého člověka, v depozitu má umožněno chodit i na zahradu a necháme ji u nás.

Další fotky zde.

Babulka je adoptována na dálku - krmivo jí hradí Anika a Václav Lauerovi a kočičky Pedra a Sága.  Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Izzí 03

25. 12. 2020

izzi7.jpgKočka, kastrovaná, nar. 9/2018
Umístění:
depozitum Hodonín I.

14.10.2018 - Volali ze ZOO v Hodoníně, že k nim někdo hodil přes plot krabici s pěti koťaty! Více najdete zde. Jsou to dvě tříbarvné holky Lori a Izzi a kluci - černý Bruno, zrzek Alf a bílomourek Jorik. 9.5.2019 - Izzí se těší se do nového domova, kde by měla mít kočičího kamaráda. 9.3.2020 - Z Izzí vyrostla kráska, něžná, milá a na svůj domov u kočičího kamaráda čeká už druhý rok ... 25.12.2020 - Izzí je posledního půl roku opakovaně nemocná, užívá často léky, prozatím ji stahujeme z nabídky a domov jí nehledáme.

Další fotky zde.

Izzí je adoptována na dálku - krmivo jí hradí Nikola Sobotová, kočka Kája, kocour Koko a Sep, koťata Máša a Tara, fenka Honey a králík Zlatí. Děkujeme!

Izzí můžete přispívat formou adopce na dálku na veterinární péči a další náklady spojené s pobytem  v našem depozitu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Rendy 02

29. 9. 2020

mensi.jpgKocour, kastrovaný, nar. 10/2019
Umístění:
dočasná péče Mikulčice

10.2.2020 - Byli jsme oslovení paní Lenkou z Archlebova s žádostí o pomoc. Ve vesnici objevila kočku s koťaty přežívající na zanedbaném pozemku u jednoho domku. Od majitele zjistila, že kočku nezná, není jeho, ale že mu v létě na zahradě porodila šest koťat. Majitel pozemku je nemocný člověk, kočky se snažil krmit mlékem a zbytky z kuchyně. Naštěstí paní Lence bylo jasné, že kočky se musí co nejdříve vykastrovat a kontaktovala nás. Další info zde. Kočičí mám je tříbarevka Liana, kocourci - zrzek Damián, mramorovaný Kendy, mourovatý Rendy a kočičky - šedé Karmela a Lupita, tříbarevná Šery. Koťata jsou velmi bázlivá, nekontaktní, mají označené ucho zástřihem, protože se původně měli vracet zpět.
5.8.2020 - Rendy k nám přišel se svými sourozenci před půl rokem, všichni byli velmi bázliví a nekontaktní. Trvalo velmi dlouho, než Rendy na sebe nechal sáhnout a přišel na to, že pohlazení je hodně příjemné, ale dnes už si pro něj chodí sám. Je nevhodný jako jedináček a do nového domova by měl odejít s někým, koho zná od nás a novým majitelem by měl být člověk, který má zkušenost a hlavně trpělivost a velké srdce. Rendy bude určitě potřebovat delší čas, než si v novém domově zvykne a nechá se od vás pohladit. 29.9.2020 - Po zkušenostech se sourozencem Rendyho (zde), kterého jsme museli z nového domova přivéz zpátky, necháme i bázlivého Rendyho u nás.

Další fotky zde.

Rendy je adoptován na dálku - krmivo mu hradí Dagmar Stolínová, kočičky Mici a Jazz a fenky Majda a Rejla. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Kendy 02

29. 9. 2020

mensi.jpgKocour, kastrovaný, nar. 10/2019
Umístění:
dočasná péče Mikulčice

10.2.2020 - Byli jsme oslovení paní Lenkou z Archlebova s žádostí o pomoc. Ve vesnici objevila kočku s koťaty přežívající na zanedbaném pozemku u jednoho domku. Od majitele zjistila, že kočku nezná, není jeho, ale že mu v létě na zahradě porodila šest koťat. Majitel pozemku je nemocný člověk, kočky se snažil krmit mlékem a zbytky z kuchyně. Naštěstí paní Lence bylo jasné, že kočky se musí co nejdříve vykastrovat a kontaktovala nás. Další info zde. Kočičí mám je tříbarevka Liana, kocourci - zrzek Damián, mramorovaný Kendy, mourovatý Rendy a kočičky - šedé Karmela a Lupita, tříbarevná Šery. Koťata jsou velmi bázlivá, nekontaktní, mají označené ucho zástřihem, protože se původně měli vracet zpět.  5.8.2020 - Kendy byl první z Archlebováků, který na sebe nechal sáhnout. Je to krásný mramorovaný kocourek s bílými prsty. Vypadá, jako by je měl namočené ve smetaně. Je opatrný, ale chodí si každou chvilku pro pohlazení. V novém domově potřebuje kočičí společnost. 25.9.2020 - Kendy dnes odjel do nového domova společně s Baltazarem, do Dubňan, do domku. 29.9.2020 - Kendy celé čtyři dny nejedl, nepil, celou dobu schovaný, třásl se a velice se bál. Dnes jsme pro něj zajeli a je zpátky. Kendy a všichni sourozenci byli moc bázliví a i v depozitu jim velice trvalo, než došlo k pokroku, ale doufali jsme že je bude možné umístit do nových domovů. Bohužel to nedopadlo dobře, Rendy je ještě bázlivější, takže je necháme oba u nás, v Mikulčicích budou mít i přístup na zahradu, takže jim špatně nebude ... Video z návratu zde.

Další fotky zde.

Kendy je adoptován na dálku - krmivo mu hradí Pospíšilovi a kočičky Sárinka, Olivka 02, Datlička 02, Rupi, Ava a kocouři Bertík, Charlík, Denísek a Matýsek. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Markétka 02

27. 6. 2020

marketka1.jpgKočka, kastrovaná, nar. 8/2017
Umístění:
doočasná péče u Lady, Mutěnice

11.2.2018 - Dnes jsme přijali dvě koťata z Bohuslavic u Kyjova. Přivezla je paní, kočičky se nastěhovaly na její zahradu, ale sama živí už několik nalezenců a nemůže si další dovolit. Jsou od kočky souseda, kterého nedokáže přesvědčit, aby kočku nechal kastrovat. Kocourek Faust, kočička Markétka.
22.4.2018 - Markétka se ze začátku velmi bála, teď už je to o hodně lepší, ale i tak bude vyžadovat vaši trpělivost, mazlí se ráda, ale potřebuje čas, aby si zvykla. Pomohlo by jí, kdyby měla svého člověka, u nás je často někde schovaná, málo si hraje, vadí jí velké množstí koček, které u nás je. 15.8.2019 - Markétka je nyní v dočasné péči, kde je méně koček, to jí prospělo, ale je to kočička bázlivější, nechá se sice pohladit, ale mazlení nijak nevyhledává. 27.6.2020 - Markétka měla úraz, je po zlomenině nožky, stále bázlivá a rozhodli jsme se ji ponechat na místě, kde je zvyklá a které považuje za svůj domov.

Další fotky zde.

Markétka je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je Hanka a kočičáci Jája, Pája a Máša.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Johana

12. 6. 2020

johana.jpgKočka, kastrovaná, nar. 7/2013
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Johana je kočka, která žila v Josefově na statku se slepicemi - více zde, a protože její koťata zemřela, starala se o své mladší sourozence a pomáhala s péčí o koťata své matce. Všechny jsme vzaly k nám a jsou v nabídce. Johana je trošku odtažitá a potřebuje čas, aby si na svého člověka zvykla, ostatní kočky jí nevadí. 9.4.2016 - Johana je u nás rok a půl, ale nic se nezměnilo - je plachá a bojácná. Člověka nevyhledává, ale pokud byste jí chtěli dát domov u skupiny vašich koček, mohlo by se to podařit. 12.6.2020 - Johana během let své chování o něco zlepšila a v depozitu se chodí za Naďou občas mazlit. Ale toto mazlení platí jen pro Naďu a došlo k němu po letech, proto už jí domov nehledáme.

Další fotky zde.

Johanka je adoptována na dálku - krmivo jí hradí Zdeňka a František ze Strážnice. Děkujeme!

Johanka je  adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v našem depozitu jí hradí Vykoukalovi a Koukalovi & kočky Mau, Xeně, Fren, Hubert a Chelsea. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Lasička

11. 6. 2020

lasicka.jpgKočka, kastrovaná, nar. 7/2019
Umístění:
depozitum Hrušky

18.9.2019 - Dnes nám oznamovatelka nahlásila, že našla ve vinohradu v Mutěnicích ve skruži zapuštěné do země pět koťat! Skruž je asi metr nad úrovní terénu, koťata tam v žádném případě nemohla spadnout sama, rovněž je tady nemohla kočka porodit, takové nekryté místo si kočka nevybere a nebyly tady pozůstatky žádných úlovků nebo výkaly. prostě tam ta koťata někdo vhodil ... Teď budou potřebovat odčervení, vakcinaci, spoustu dobrého papání a později kastraci. Jsou to Medvídek, Lasička, Veverka a Myšička, (Zajíček nepřežil). 30.1.2020 - Lasička je krásná kočička, zvyklá i na psa, ale k člověku je velmi opatrná, může do nového domova, kde bude mít kočičího parťáka nebo může odejít společně s některým ze sourozenců. 11.6.2020 - Lasička je plachá, odmítá kontakt s člověkem, domoc jí hledat nebudeme.

Další fotky zde.

Lasička je adoptována na dálku - krmivo jí hradí Mirka a Pavel Žižkovi a nejlepší kocourek Adámek a nejlepší kočička Zlata. Děkujeme!

Lasička je adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v našem depozitu jí hradí rodina Ludvíkova & kocouři Max, Chip a Muf 02, Bezinka, Márty, Poly 02 a Sejdy. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Lotrando

11. 6. 2020

lotrando3a.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2019
Umístění:
depozitum Hrušky

1.8.2019 - Do depozita jsme přijali kočku Šany se čtyřmi koťaty z Hrušek. Zrzavý Lotrando a černá Zubejda, zrzavý Jindříšek a černá Blaženka. Zatím jsou všichni umístěni do karantény. 11.6.2020 - Lotrando je plachý, nedá se pohladit. Mysleli jsme, že by bylo možné ho umístit s některou další plachou kočkou, za určitých podmínek, jako myšilovky k domku, s tím, že budou mít zázemí např. ve sklepě, ale on se venku velmi bojí. K běžné adopci není vhodný.

Další fotky zde.

Lotrando je adoptován na dálku, krmivo mu hradí Pavla a kočičky Miki a Kuky z Prahy. Děkujeme

Lotrando je adoptován na dálku -  veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu mu hradí Barbora Šímová s kočkami Mařinkou a Majkou. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Dita

11. 6. 2020

dita1.jpgKočka, kastrovaná, nar. 7/2017
Umístění:
depozitum Hodonín I.

19.3.2018 - Dnes jsme přijali první dvě kočky z Moravské N. Vsi, odkud se na nás obrátila s žádostí o pomoc paní, která bydlí ve starém domku a vloni se ujala dvou koček po zemřelé. Bohužel, jaksi opomněla, že kočky mají koťata a vloni jí obě porodily, takže dnes má 10 koček a potřebuje pomoc. Více zde. Bílorezavá kočička dostala jméno Dita a je zatím v karanténě. 15.5.2018 - Dita je hodně bázlivá a potřebuje vaši trpělivost.  11.6.2020 - Dita je u nás 2 roky, bohužel cestu k člověku si nenašla, je nekontaktní a tak jí domov nehledáme.

Další fotky zde.

Dita je  adoptována na dálku - její adoptivní rodinou jsou Kateřina a Karolínka Nedbalcovi.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Lenny

11. 6. 2020

lenny2.jpgKocour, kastrovaný, nar. 7/2017
Umístění:
depozitum Hrušky

21.9.2017 - Dnes odchyceny 4 koťata na nám. Osvobození v Hodoníně. Umístěny v dubňanském depozitu, jsou zatím bázlivá. 10.11.2018 - Lenny je krásný a velký kocour, ale bohužel i po roce zůstává velmi bázlivý. S kočkami problém nemá a má rád i koťata.  11.6.2020 - Lenny je u nás 3 roky a rozhodli jsme se ho stáhnout z nabídky a domov mu nehledat. Pohladit se nedá, člověku se vyhýbá, kočky snáší dobře.

Další fotky  zde.

Lenny je adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou je Katka a kocourek Brečtánek. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Rafael 02

11. 6. 2020

rafael2.jpgKocour, kastrovaný, nar. 8/2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

1.11.2016 - Rafael je kocourek, který se narodil kočce v zahrádkách na Štěpnici, kočka se kastrovala a vracela zpět a kocourek je u nás a čeká na nový domov spolu se sourozenci Rozitou a Rondou. 11.6.2020 - Rafael u nás žije 4. rok a ze začátku se zdálo, že by domov u trpělivých lidí, kteří mu dají čas, mohl najít. Ale nepodařilo se a Rafael je plachý, domov mu nehledáme.

Další fotky zde.

Rafael je adoptován na dálku - krmivo mu hradí Naďa Slavíková & kočičí sestry Roxy a Angie. Děkujeme.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Debby

1. 6. 2020

debby350.jpgKočka, kastrovaná, nar. 8/2016
Umístění:
dočasná péče Dubňany

16.2.2017 - Debby je kočička, kterou někdo hodil přes plot do zahrady domu, kde depozitujeme. 7.3.2019 - Debby si ráda si hraje s kočkami, v novém domově bude ráda s kočičím kamarádem, ale k člověku je bázlivější a potřebuje čas. 1.6.2020 - Deby u nás žije čtvrtým rokem, je bázlivá a zůstane v Dubňanech.

Další fotky zde.

Debby je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je firma IZOVELLA s.r.o. a kocour Markus a kočička Sofi. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Ben

1. 6. 2020

b350.jpgKocour, kastrovaný, nar. 4/2015
Umístění:
dočasná péče Dubňany

3.7.2016 - Ben je jedním z koťat, které porodila kočka v Sudoměřicích u domu, kam se přitoulala. Lidé se rozhodli kočku po kastraci ponechat, ale 4 koťata skončila u nás. Kocourci Chloupek a Bill a kočička Margitka už domov mají a Ben stále čeká. 7.3.2019 - Ben na svůj domov čeká už 3 roky. Je bázlivější a opatrný a bude mu trvat, než si u vás zvykne. 30.1.2020 - Ben bude mít 5 roků, je bázlivý a v Dubňanech zvyklý a necháme ho tam trvale.

Další fotky zde.

Ben je adoptován na dálku, jeho adoptivní rodinou jsou Jolana, Jarda a kočičáci Týna, Fišta a Hubert, Matěj, Myšiš a Máca. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Murko

1. 6. 2020

murko300.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2016
Umístění:
dočasná péče Dubňany

20.9.2016 - Murko je jedním z koťat (Daffy, Beky, Bella a Murko) nalezených se svou mámou Kelly v chatové oblasti Radějov. Myslíme si, že je sem někdo odvezl, aby se zbavil nechtěných koťat. Jsou se svou kočičí mámou, která se o ně vzorně starala, u nás v depozitu. 1.6.2020 - Murko u nás čeká na svůj nový domov už 4 roky. Je to hodný kocourek, k lidem opatrnější a protože je u nás už tak dlouho, nebudeme ho stresovat a domov mu nehledáme.

Další fotky zde.

Murko je adoptován na dálku - krmivo mu hradí Petra Javorská Kalousková a kočičky Lili a Štafluška. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Sába

1. 6. 2020

saba350.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2015
Umístění:
dočasná péče Dubňany

1.9.2015 - Sába je jedním z koťat (Bobo, Sába, Murin, Čiko, Tuli a Suri), která našla paní v Dubňanech ve své garáži. Před tím našla před domem kočku, kterou srazilo auto, kočka nebyla její a tak nevědělĺa, že má v garáži šest koťat! Ta dala o sobě vědět, až byla hladová, bylo jim asi měsíc. Sába je hravé a zvídavé kotě. 1.6.2020 - Sába u nás žije 5 let, domov nenašla, k cizím lidem je opatrná a v Dubňanech je zvyklá. Necháme ji tady trvale.

Další fotky zde.

Sába je adoptována na dálku - krmivo jí hradí Jarmila Teturová & kočičky Káťa a Klingr. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Bubáček 02

26. 5. 2020

bubacek.jpgKocour, kastrovaný, nar. 4/2018
Umístění:
depozitum Hrušky

23.10.2018 - Černý kocourek se přitoulal na zahradu jedné paní, její domácí kocour ho vynáněl a tak jsme kocourka přijali. 2.11.2018 - Bubáček je milý kocourek, ale bázlivější povahy, je vhodnější jako kamarád k další kočce nebo kočkám. 26.5.2020 - Bubáček je u nás rok a půl. Jak dospíval, stával se k člověku čím dál tím ostražitější, dnes o kontakt vůbec nestojí, nechce se nechat ani pohladit. Rozhodli jsme se ho vyřadit z nabídky, umožnil se mu přístup na zahradu a zůstane u nás.

Další fotky zde.

Bubáček je adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou je Nataša Pospíšilová, pes Honey a kočky Reila a Sisi. Děkujeme! 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Mufka

1. 5. 2020

mufka1.jpgKočka, kastrovaná, nar. 7/2018
Umístění:
depozitum Hodonín I.

22.11.2018 - V zahrádkářské kolonii v Hodoníně, za hřbitovem dnes nalezeny dvě kočičky. Černá je MUFKA a mourovatá PUFKA. Jsou umístěny do karantény. 8.2.2019 - Mufka je zatím hodně bázlivá.
9.5.2019 - Mufka je pěkná černá kočička, submisívní, bázlivější povahy. Když jí dáte domov a budete trpěliví, dokážete zázraky a Mufka se vám odmění. Pokud tady Mufka zůstane, stane se postupem času úplně plachá ...
1.5.2020 - Do dnešního dne Mufce domov nikdo nenabídl a tak se stalo, co jsme předpokládali. Mufka je plachá a nenechá člověka na sebe sáhnout.

Další fotky zde.

Mufka je adoptována na dálku - krmivo jí hradí Smejkalovi a kočky Izabel a Lily.  Děkujeme! 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Mikyna

15. 4. 2020

mikyna.jpgKočka, kastrovaná, nar. 6/2015
Umístění:
depozitum Hrušky

Mikyna je krásná bílomourovatá kočička. Spolu se svými sourozenci zůstala na zahradě jednoho domku v Kosticích - babička zemřela a děda, který koťata kočce vždy utratil je nedovedl pochytat  tak zdárně přežila. Nahlásila nám to jeho sousedka. 22.11.2019 - Mikyna u nás žije už 4 roky. Její sourozenci domov našli, ale Mikyna se dost bojí, bojí se i dětí a hluku a když někdo přijde, vyhledá okamžitě nějakou skrýš. Navíc nemá ráda kočky, takže jí hledáme domov jako jedináčkovi, v klidné rodině, třeba u starších lidí. Vhodná pouze jako JEDINÁČEK. 19.1.2020 - Mikyna se dočkala a dnes odjela do nového domova, do Hodonína, do bytu, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.
15.4.2020 - Mikyna si bohužel nezvykla, nic se nezlepšilo, žila pouze pod postelí a vylézala ven jen v noci. A tak jsme se rozhodli vzít Mikynu zpátky a znovu jí domov hledat nebudeme. I když kočky nemá ráda a asi v depozitu není úplně šťastná, přece jen se tu normálně pohybuje a není nikde dlouhé hodiny schovaná.

Další fotky zde.

Mikyna byla adoptována na dálku - do 19.1.2020 ji podporovali Lenka, Lukáš a kočičí kamarádi z Prahy. Děkujeme!

Mikyna je adoptována na dálku - krmivo jí hradí Jitka Nešporová a psi Bobinka, Čenda a kočky Julča, Jonáš, Mína a Lemur. Děkujeme!

Mikyna byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí do konce roku 2020 hradila Lída Koukalová a Sheilinka. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Sasanka 02

25. 3. 2020

sasanka2.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2018
Umístění:
depozitum Hodonín I.

17.8.2018 - Dnes v Hodoníně na hrázi u řeky Moravy byla nalezena 4 vyděšená koťata! Jeden černý kocourek Batman, jedna mourovatá kočička - Sasanka a dvě kočičky tříbarevné - Kasandra a Maura. Koťata jsou velmi vyděšená, ze strachu se dokonce pokadila ... 18.9.2018 - Sasanka je zdravá, očkovaná a může do nového domova, kde potřebuje kočičího kamaráda. Je to kočička mírná a bojácná, potřebuje lásku a trpělivost. 
25.3.2020 - Sasance se nepodařilo najít domov včas, kdy by ještě nový majitel měl šanci na úspěch. Dnes, po roce a půl u nás, se Sasanka nedá chytit, nenechá na sebe sáhnout ...

Další fotky zde.

Sasanka je adoptována na dálku, její adoptivní rodinou je paní Jana Hegerová. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Sága

23. 3. 2020

saga.jpgKočka, kastrovaná, nar. 3/2016
Umístění:
depozitum Hodonín II.

15.11.2016 - Sága se dotoulala na zahrádky za elektrárnou, je to moc mazlivá, hodná a nekonfliktní kočka. 13.2.2017 - Sága má nádorky v tlamičce, byly jí operativně odstraněny. Daří se jí dobře. 8.3.2018 - Dnes byly kočičce odstraněny zbylé zoubky, protože měla opakovaně záněty. 12.9.2018 - Odstranění zubů kočičce výrazně pomohlo, je to hodná, vůči ostatním nekonfliktní, mazlivá a vděčná kočička, která by ráda do nového domova.
19.8.2019 - Dnes v noci Sága zanaříkala a ochrnula na zadní končetiny. Diagnóza - infarkt míchy. Cit z nohu neztratila úplně, ale nechodí na ně. Záchod používá, chuť k jídlu neztratila, ani na mazlení. Její stav by se měl zlepšit.
23.3.2020 - Sága se zlepšila, chůze je sice horší, ale nijak ji to neomezuje. Je mazlivá, spává v posteli a vypadá, že je s pobytem v depozitu spokojena a vzhledem ke zdravotním potížím jí domov nehledáme.

Další fotky zde.

Sága je adoptována na dálku - krmivo jí hradí Naďa Slavíková  & kočičí sestry Roxy a Angie. Děkujeme!
Sága je adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu hradí Táňa Jankovičová a čičindy Kája a Terka.  Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 2

Křupinka

12. 3. 2020

krupinka8.jpgKočka , kastrovaná, nar. 5/2018
Umístění:
dočasná péče u Jitky, Mikulčice

5.3.2019 - Kočička Miňonka a Křupinka byly vloni nalezeny jako koťata, paní si je vzala do dočasné péče, ale domov se jim najít nepodařilo a tak skončily v našem útulku. Jsou umístěny do karantény. Obě kočičky jsou na sobě dost závislé a velice se bojí
3.9.2019 - I po půl roce jsou obě kočičky velmi bázlivé. Křupinka po dlouhé době vylezla ze svého úkrytu ve skříni a volně se pohybuje po domě, ale k člověku je velmi ostražitá a bojí se jakéhokoliv pohybu. Tento týden byl velmi výjimečný, protože se poprvé nechala pohladit.
12.3.2020 - Křupinka se nechá od Jitky v dočasce pohladit a zvykla si na ni i na kočky. Vzhledem k tomu, že celý tento proces trval v podstatě rok, nedokážeme si představit, že by toto Křupinka (nebo Miňonka) musela absolvovat znovu a proto jsme se rozhodli domov jim nehledat.

Další fotky zde.

Křupinka je adoptovaná na dálku - krmivo jí hradí Monika Sopuchová a kočičáci Jiřinka, Roneček, Rozárka, Mikeš a pejsek Barunka. Děkujeme!
Křupince můžete přispívat na veterinární péči a další náklady spojené s pobytem  v našem depozitu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Miňonka 04

12. 3. 2020

imgp2646.jpgKočka , kastrovaná, nar. 5/2018
Umístění:
dočasná péče u Jitky, Mikulčice

5.3.2019 - Kočička Miňonka a Křupinka byly vloni nalezeny jako koťata, paní si je vzala do dočasné péče, ale domov se jim najít nepodařilo a tak skončily v našem útulku. Jsou umístěny do karantény. Obě kočičky jsou na sobě dost závislé a velice se bojí.
3.9.2019 - I po půl roce jsou obě kočičky velmi bázlivé. Miňonka je jemná kočička, která si už začala chodit do postele pro pohlazení, ale umí ji vyděsit každý prudší pohyb nebo nezvyklá situace.

12.3.2020 - Miňonka se nechá od Jitky v dočasce pohladit a zvykla si na ni i na kočky. Vzhledem k tomu, že celý tento proces trval v podstatě rok, nedokážeme si představit, že by toto Miňonka (nebo Křupinka) musela absolvovat znovu a proto jsme se rozhodli domov jim nehledat.

Další fotky zde.

Miňonka je adoptována na dálku - krmivo jí hradí Petra, kocourci Bob (Bellamy), Čertík, Matýsek a pes Bárt. Děkujeme!

Miňonka je adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradí Simona Nováková.  Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Macinka

1. 7. 2019

mac7.jpgKočka, kastrovaná, nar. 2013
Umístění:
dočasná péče Hodonín

Macinka je kočička, která žila v zahrádkářské kolonii, ale majitel zemřel a paní, která kočičku krmila, si všimla, že Macinka nemá v pořádku ouška, hnisají jí a často se škrábe.Tak jsme kočičku přijali a po prohlídce na veterině zjištěny v ouškách polypy a nádorky a bylo rozhodnuto, že ouška se musí operovat.
22.1.2018 - Kočička byla hospitalizována na veterinární klinice v Uherském Hradišti.
26.1.2018 - Macinku jsme včera přivezli z kliniky v Uherském Hradišti. Při operaci ucha jí byl odstraněn zvukovod, ve kterém se utvořila píštěl, ze které vytékal hnis a bubínek byl zcela rozpadlý. Materiál se odeslal na histologii. Bohužel Macinku čeká ještě jedna operace, protože druhé ouško je stejně postižené.
4.6.2018 - Macinku jsme dnes zavezli na operaci druhého ouška do Uh.Hradiště. 6.6.2018 - Macinka je zpátky, operace dopadla dobře a Macinka může do nového domova. Je to hodná a klidná kočička.

1.7.2019 - Po více jak roce se Macinčin stav se rapidně zhoršil, rakovina se znovu ozvala. Chodíme na ošetření oušek a necháme Macinku v klidu dožít, domov jí nehledáme.

Další fotky zde.

Macinka je adoptována na dálku, její adoptivní rodinou jsou Valentíkovi a kočička Mazlinka. Dělujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 1

Kačka

3. 5. 2019

kacka.jpgKočka, kastrovaná, nar. 6/2018
Umístění:
depozitum Hodonín II.

27.7.2018 - V polovině června nám paní z Dolních Bojanovic nahlásila, že slyšela mňaukání z kontejneru na bio odpad. Více zde. Jsou to dva kocourci - bíločerný Felix, mourek s bílými ponožkami je Bonifác a dvě kočičky - černá Anička a černá s bílými ponožkami je Kačka. 6.11.2018 - Kačka je zatím velice bázlivá. 3.5.2019 - Dnes už je jisté, že Kačka je plachá. Nenechá na sebe sáhnout.

Další fotky zde.

Kačka je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou jsou Renata a Slávek Oborníkovi, kočičáci Morrisek, Tadeáška, Jurášek, Leila, Miky, Monty, Matěj, Mario a pejsci Oliver a Ajlínka. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Felix 06

3. 5. 2019

fel4.jpgKocour, kastrovaný, nar. 6/2018
Umístění:
depozitum Hodonín II.

27.7.2018 - V polovině června nám paní z Dolních Bojanovic nahlásila, že slyšela mňaukání z kontejneru na bio odpad. Více zde. Jsou to dva kocourci - bíločerný Felix, mourek s bílými ponožkami je Bonifác a dvě kočičky - černá Anička a černá s bílými ponožkami je Kačka. Koťata jsou bázlivá. 3.5.2019 - Dnes s jistotou můžeme říct, že Felix je plachý. Nenechá na sebe sáhnout, nedá se chytit.

Další fotky zde.

Felix je adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou je Verča & Radek a kočičáci Gigi, Číča & Rocky. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Lotka 03

4. 4. 2019

lotka7.jpgKočka, kastrovaná, nar. 4.5.2018
Umístění:
depozitum Hodonín I.

14.5.2018 - Dnes jsme přijali kočku, nahlásili nám ji zahrádkáři z lokality Na Výhoně v Hodoníně, kočka byla bázlivá, odchytli jsme ji pouze ke kastraci s tím, že bude vypuštěna zpět, ale další den byla nalezena i její 4 koťata. Kočku jsme i s koťaty umístili do karantény. Kočka Meda je plachá, je u nás dost nespokojená, ale o koťata se stará vzorně, jsou to kočičky Luisa a Lotka a kocourci Kvído a Fido. 20.9.2018 - Lotka i Luisa jsou zdravé a mohly by do nového domova. Obě jsou bázlivé a budou potřebovat čas a vaši trpělivost. 
4.4.2019 - Lotka vyrostla, má už rok a odmítá kontakt s člověkem, je plachá.

 

Další fotky zde.

Lotka je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je Zuzka a kocour Monty. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Luisa 03

4. 4. 2019

luisa2.jpgKočka, kastrovaná, nar. 4.5.2018
Umístění:
depozitum Hodonín I.

14.5.2018 - Dnes jsme přijali kočku, nahlásili nám ji zahrádkáři z lokality Na Výhoně v Hodoníně, kočka byla bázlivá, odchytli jsme ji pouze ke kastraci s tím, že bude vypuštěna zpět, ale další den byla nalezena i její 4 koťata. Kočku jsme i s koťaty umístili do karantény. Kočka Meda je plachá, je u nás dost nespokojená, ale o koťata se stará vzorně, jsou to kočičky Luisa a Lotka a kocourci Kvído a Fido. 20.9.2018 - Luisa i Lotka jsou zdravé, ale obě jsou bázlivé a budou potřebovat čas a vaši trpělivost.
4.4.2019 - Luisa vyrostla, má už rok a odmítá kontakt s člověkem, je plachá.

Další fotky zde

Luisa je adoptovaná na dálku - její adoptivní rodinou jsou Pavla a Žaneta s kočkami Chapmanovou a Kamilkou. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 0

Monty 05

7. 3. 2019

monty250.jpg

Kocour, kastrovaný, stáří 4 - 6 let
Umístění:
dočasná péče, Hodonín


19.9.2015 - Monty je rezavý kocour, pravděpodobně už starší, věk odhadujeme ma  4-6 let. Objevil se na ulici Komenského v Hodoníně, kde kolegyně krmí plaché kočky, byl vyhublý, neměl příliš dobrou srst a měl zranění na tlapce. Nyní je vykastrovaný, naočkovaný, postupně přibírá na váze, po zranění není ani památky. Je hodný, přítulný a čistotný, asi by se mu více líbilo v domku, kde by mohl chodit i ven.
20.5.2016
Monty čeká na svůj nový domov v dočasné péči v Hodoníně. Tento týden byl postřelen ze vzduchovky a podrobil se operaci. V této lokalitě paní krmí i plaché kočky a jedna z nich - Majda byla také postřelena. Jedná se o běžně obývanou lokalitu, je nepřípusné, že zde někdo mezi rodinnými domy střílí. Už v minulosti měla paní na zahradě vhozené otrávené klobásy! Budeme podávat trestní oznámení.
Hodonínský deník.cz
7.3.2019 - Monty žije v dočasné péči už 4 roky. Dodnes o něj nikdo neprojevil zájem. Je to kocour cca 10letý, proto jsme se rozhodly stáhnout ho z nabídky a domov mu už nehledat. Děkujeme Šumberovým za jeho podporu adopcí na dálku, díky níž může Monty spokojeně žít.

Další fotky zde.

Monty je adoptován na dálku, jeho adoptivní rodinou jsou Šumberovi & kočka Čiča, kocouři Ferda a Ondrášek a pejsek Gerry. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky žijící trvale u nás | Komentářů: 4