Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naši v novém domově

Příspěvky

Vendula

26. 11. 2021

vendula350.jpgV jednom hodonínském sklepě si vyhlídla kočka kočárek a porodila koťátka. Majitelé sklepa od nás dostali pro ni žrádlo a až se kočka u koťátek objevila, zavřeli sklepní okénko a zavolali nás. Kočka dostala jméno Vendulka, zpočátku byla velmi nedůvěřivá, syčela, ale zvyká si a o potomstvo se vzorně stará, jsou to dvě kočičky a jeden kocourek - Martinka, Ivuška a Peťa. Fotky zde.14.5.2016 - Vendulčina koťátka už domov našla, ale ukázalo se, že Vendula je plachá a o kontakt s člověkem nestojí.
24.1.2017 - S Vendulou byly docela velké potíže, protože nejen že se ukázalo, že je plachá a nebude možné jí najít domov, ale po odstavení koťat se u ní začal projevovat stres a bylo jasné, že nesnáší i to velké množství koček, ve kterém je u nás nucena žít. No zkrátka je to venkovní tulačka, která tím, že porodila koťata ve sklepě se dostala k nám a tady se jí to vůbec nelíbilo. Paní depozitářka se rozhodla v létě řešit situaci tím, že umožní chodit Vendule ven, aby v bytě nemusela trávit celé dny a noci. Vendula to velmi uvítala a několik dnů se poctivě vracela "domů" až jednoho dne nepřišla. Vendula byla asi měsíc nezvěstná, až se nám ji podařilo najít nedaleko, v takovém klidném, opuštěném parčíku - rozhodla se tam bydlet a my to respektujeme. Dali jsme jí tam na zimu boudičku a denně donášíme krmení a vodu.
Jsme si jisti, že Vendula ví, kde je a má možnost se vrátit, přesto to neudělala ani teď v zimě. 26.11.2021 - Vendula se z parčíku před časem přestěhovala na zahradu k jené paní a ta ji krmí. Paní je ráda, že Vendulka u ní chytá myšky, má u ní krmení a zázemí a našla u ní domov.
 

Další fotky zde.

Vendula byla adoptována na dálku - podporovala ji Kateřina Linková. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Mikyna

26. 11. 2021

mikyna.jpgKočka, kastrovaná, nar. 6/2015
Umístění:
depozitum Hrušky

Mikyna je krásná bílomourovatá kočička. Spolu se svými sourozenci zůstala na zahradě jednoho domku v Kosticích - babička zemřela a děda, který koťata kočce vždy utratil je nedovedl pochytat  tak zdárně přežila. Nahlásila nám to jeho sousedka. 22.11.2019 - Mikyna u nás žije už 4 roky. Její sourozenci domov našli, ale Mikyna se dost bojí, bojí se i dětí a hluku a když někdo přijde, vyhledá okamžitě nějakou skrýš. Navíc nemá ráda kočky, takže jí hledáme domov jako jedináčkovi, v klidné rodině, třeba u starších lidí. 19.1.2020 - Mikyna se dočkala a dnes odjela do nového domova, do Hodonína, do bytu, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.
15.4.2020 - Mikyna si bohužel nezvykla, nic se nezlepšilo, žila pouze pod postelí a vylézala ven jen v noci. A tak jsme se rozhodli vzít Mikynu zpátky a znovu jí domov hledat nebudeme. 26.11.2021 - Po smrti naší depozitářky Petry zůstala Mikyna u její maminky, kde je zvyklá a našla tak domov trvalý.

Další fotky zde.

Mikyna byla adoptována na dálku - do 19.1.2020 ji podporovali Lenka, Lukáš a kočičí kamarádi z Prahy. Děkujeme!
Mikyna byla adoptována na dálku - krmivo jí hradila Jitka Nešporová a psi Bobinka, Čenda a kočky Julča, Jonáš, Mína a Lemur. Děkujeme!
Mikyna byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí do konce roku 2020 hradila Lída Koukalová a Sheilinka. Děkujeme!

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Salma 03, Nudlička a Bono 02

17. 11. 2021

salma.jpg

nudlicka300.jpg

baza1.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 2

Samuel L. Jackson

16. 11. 2021

s.jpgKocour, kastrovaný, nar. cca 2019
Umístění:
dočasná péče Mikulčice

10.7.2021 - V Mikulčicích si na krmné místo pro plaché kočky přišel na jídlo tento kocour. Vypátrala ho schovaného pod autem fenka Terezka. Je totálně zubožený, podvyživený, plný parazitů, srst zdredovaná tak, že se bude muset oholit. Je nemocný, má výtok z nosu i očí ... 5.9.2021 - Po dvou měsících je Samuel připraven na odchod do nového domova! Je to krásný kocour s delší srstí, k člověku mazlivý, ale s dospělými kočkami se moc nemusí. Z předcházejícího života na ulici si přinesl již své návyky a rád by si svůj revír ohlídal sám, takže hledáme domov V DOMKU se zahradou, kde bude Samuel kočičím JEDINÁČKEM16.11.2021 - Samuel odjel do nového domova, do Sobůlek, do domu se zahradou, kde bude rozmazlovaným kočičím jedináčkem a čeká ho tam psí kamarádka.

Další fotky zde.

Samuel byl adoptován na dálku - krmivo mu hradila Vanda Bočková a kocourek Pipi a kočička Mášenka. Děkujeme!

Samuel byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu mu hradila Eliška Žáková. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Igor z hájenky

14. 11. 2021

cerny1.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2021
Umístění:
dočasná péče Mutěnice

27.10.2021 - Byli jsme upozorněni na případ přemnožených koček u staré paní, která bydlí na hájence v Mutěnicích. Lidé se tady často zbavují nechtěných koťat, ta loňská bohužel letos porodila další ... Kočky postupně odchytáváme ke kastraci, většina se vrátí zpět, paní pomůžeme s krmivem. Ale ukázalo se, že čtveřice kocourků je velmi mazlivá a bylo by fajn jim najít domovy. Jsme plní, prozatím zůstávají na léčbu v improvizované karanténě ve sklepě a budeme jim hledat domovy. Jsou to kocourci - zrzek Marcus, černobílý David, černý Igor a moureček Mourek. 4.11.2021 - Igor dnes odjel do nového domova, do Rájce Jestřebí, do domku se zahradou, kde ho čeká kočičí kamarád.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

David z hájenky

14. 11. 2021

cernobily.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2021
Umístění:
dočasná péče Mutěnice

27.10.2021 - Byli jsme upozorněni na případ přemnožených koček u staré paní, která bydlí na hájence v Mutěnicích. Lidé se tady často zbavují nechtěných koťat, ta loňská bohužel letos porodila další ... Kočky postupně odchytáváme ke kastraci, většina se vrátí zpět, paní pomůžeme s krmivem. Ale ukázalo se, že čtveřice kocourků je velmi mazlivá a bylo by fajn jim najít domovy. Jsme plní, prozatím zůstávají na léčbu v improvizované karanténě ve sklepě a budeme jim hledat domovy. Jsou to kocourci - zrzek Marcus, černobílý David, černý Igor a moureček Mourek. 14.11.2021 - David odjel do nového domova, do Bořitova, do domku, kde ho čekají tři kočičí kamarádi.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Marcus z hájenky

14. 11. 2021

zrzek1.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2021
Umístění:
dočasná péče Mutěnice

27.10.2021 - Byli jsme upozorněni na případ přemnožených koček u staré paní, která bydlí na hájence v Mutěnicích. Lidé se tady často zbavují nechtěných koťat, ta loňská bohužel letos porodila další ... Kočky postupně odchytáváme ke kastraci, většina se vrátí zpět, paní pomůžeme s krmivem. Ale ukázalo se, že čtveřice kocourků je velmi mazlivá a bylo by fajn jim najít domovy. Jsme plní, prozatím zůstávají na léčbu v improvizované karanténě ve sklepě a budeme jim hledat domovy. Jsou to kocourci - zrzek Marcus, černobílý David, černý Igor a moureček Mourek. 14.11.2021 - Marcus dnes odjel do nového domova, do Bořitova, do domku se zahradou, kde na něho čekají dva kočičí kamarádi.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Cedrik 02, Ellie a Hermiona 02

11. 11. 2021

1.jpgmensi.jpgmensi.jpg

 

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Kocour z Míráku

7. 11. 2021

m1.jpgKocour, kastrovaný, nar. cca 2019
Umístění:
depozitum Hodonín I.

3.11.2021 - Několik týdnů nám byl opakovaně hlášen všímavými lidmi kocour, který se zdržoval a pohyboval na Mírovém náměstí v Hodoníně. Má prý zázemí v nějakém sklepě neobydleného domu, jedna z oznamovatelek ho pravidelně krmila. Kocour je sice špinavý, ale velký, urostlý, má přes 5 kg a tak jsme byli přesvědčeni, že nějaké doma má a jen se tak courá. Na FB jsme zveřejnili výzvu, zda kocoura někdo nehledá, ale nikdo se nepřihlásil. Dnes nám ale napsala další oznamovatelka, že kocoura vzala k sobě domů do sklepa a že by mu "nějak" chtěla pomoci.
My ale místo nemáme a navíc, dospělý kocour, který žije bůhví jak dlouho volně, co by s ním asi udělalo zavření do karanténní klece mezi další desítky koček?
Nakonec jsme se domluvili - vzali jsme kocoura na několik dní, dali vykastrovat, ošetřili proti parazitům a oznamovatelka mu našla domov, v Hodoníně, v domku, kde mají kočku. 7.11.2021 - Předali jsme rady, jak kočky postupně seznámit a kocourek dnes odjel do nového domova. Doufáme, že vše dobře dopadne a kocourek už nebude muset stepovat na ulici ...

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Mourek z hájenky

7. 11. 2021

mourek1.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2021
Umístění:
dočasná péče Mutěnice

27.10.2021 - Byli jsme upozorněni na případ přemnožených koček u staré paní, která bydlí na hájence v Mutěnicích. Lidé se tady často zbavují nechtěných koťat, ta loňská bohužel letos porodila další ... Kočky postupně odchytáváme ke kastraci, většina se vrátí zpět, paní pomůžeme s krmivem. Ale ukázalo se, že čtveřice kocourků je velmi mazlivá a bylo by fajn jim najít domovy. Jsme plní, prozatím zůstávají na léčbu v improvizované karanténě ve sklepě a budeme jim hledat domovy. Jsou to kocourci - zrzek Marcus, černobílý David, černý Igor a moureček Mourek. 7.11.2021 - Mourek dnes odjel do nového domova, do domku ve  Hvězdonicích u Benešova, kde ho čekají dvě kočičky a pejsek.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Vinnie

12. 10. 2021

20210815_101204.jpgKočka, kastrovaná, nar. 4/2021
Umístění:
dočasná péče Mikulčice

8.7.2021 - Přijali jsme mourovaté kotě, které někdo přinesl na stanoviště veterináře v Mikulčicích. Je to kočička, asi tříměsíční. 28.8.2021 - Vinnie je kotě, mazlivé, veselé a hravé. V novém domově potřebuje podobně starého parťáka nebo může odejít s kotětem od nás. 12.10.2021 - Vinnie dnes odjela do nového domova, do Dubňan, do bytu, kde ji čekali tři kočičí kamarádi. 

Další fotky zde.

Vinnie byla adoptována na dálku - krmivo hradila Věra Kubů. Děkujeme!

Vinnie byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v útulku hradila Věra Kubů. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Trixie

10. 10. 2021

mensi.jpgKočka, kastrovaná, nar. 6/2020
Umístění:
dočasná péče Popice

8.7.2021 - Přijali jsme mladou tříbarevnou kočičku i s jejími třemi koťaty. Někdo je přinesl na stanoviště veterináře v Moravské Nové Vsi. 8.9.2021 - Majitele se nepodařilo najít, koťata jsou už odstavená a Trixie může do nového domova. Je to mladá, roční kočička, moc milá, upovídaná a umazlená. Pokud se jí něco nelíbí, neváhá to svým lidem vysvětlit. Miluje blízkost lidí a drbání na břiše. Ostatní kočky moc nemusí, ale spory nevyhledává. Do nového domova může k jedné kočičí kamarádce nebo s některým se svých koťat - Rozárka, Jessie, Bobina. V případě, že by mohla chodit ven, může být i jedináčkem. 10.10.2021 - Trixie odjela dnes do nového domova, do Lipiny u Valašských Klobouk, do domku, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Trixie byla adoptována na dálku - krmivo jí hradila Aneta Turečková a Lily, Jožin, Lojzík a Bělouš. Děkujeme!

Trixie byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v útulku jí hradil Roman Gazárek. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Maruška ze statku

27. 9. 2021

img_20210228_113450.jpgKočka, kastrovaná, nar. 2/2020
Umístění:
dočasná péče Mutěnice

5.10.2020 - Maruška je mladá kočička, která žije s plachými kočkami na statku v Mutěnicích, kde zajišťujeme i krmivo a letos jsme ji přes náš Kastrační program kastrovali. O víkendu však byla Maruška nalezena zraněná, pravděpodobně sražená autem. Na veterině byla zjištěna zlomenina pánve a zadní nožky. Léčba bude klidová a protože venku by byla ohrožená, umístili jsme ji do dočasné péče. Tady se ukazuje, že s tou plachostí to nebude "tak vážné" a Maruška při denním kontaktem s člověkem roztává a nechá se i pohladit. Má před sebou několika týdenní léčbu a potom se uvidí zda se vrátí na statek nebo jí budeme hledat domov. 10.11.2020 - Maruščiny zlomeniny se zahojily, ale zadní nožička je kratší a kočička trošku kulhá, ale to jí nebrání v tom, aby se neproháněla s ostatními ... Maruška je moc milá, nekonfliktní, veselá drobnější mourečka zelenoočka. K člověku velmi mazlivá, otírání o obličej, tulení, ležení na nohách, to vše má moc ráda. Není suverénní, ale je zvědavá, upovídaná, umí na sebe upozornit. Ke kočkám má bezproblémový vztah a v novém domově by měla mít kamaráda, kvůli svému handicapu vhodná spíše do bytu. 27.9.2021 - Maruška odjela do nového domova, do Hodonína, do bytu, kde ji čeká kočička.

Další fotky zde.

Maruška byla adoptována na dálku - krmivo jí hradili Fornůskovi a kocouři Sting a Pierre. Děkujeme!

Maruška byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v útulku jí hradili Petra, Anton a kocour Matýsek. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Tonička 04

26. 9. 2021

tonicka6.jpgKočka, kastrovaná, nar. 3/2020
Umístění:
depozitum Hodonín I.

15.5.2021 - Dnes nám oznamovatelé z Prušánek přivezli kočku se 4 koťaty, které jim porodila na zahradě v kůlně. Kočička je mazlivá, hodná, celá šťastná, že má útočiště a chlubí se svými koťátky. Dali jsme jí jméno Tonička a koťata jsou Rufus, Žofka, Adinka a Frodo. 27.8.2021 - Tonička odstavila svá koťata, majitel se nenašel a tak může do nového domova! Je to to kočička vzhledem "obyčejná", ale moc hodná, mazlivá, může být společnicí seniorům, ale klidně i v rodině s dětmi. Kočky nemá ráda, je v jejich společnosti nervózní, ale mohla by odejít i s některým svým kotětem, v domku se zahradou může být i jedináčkem. 26.9.2021 - Tonička dnes odjela do nového domova, do Brna, do domku se zahradou, kde bude rozmazlovaným skoro jedináčkem, domácí kocouři jsou převážně venku a domů chodí pouze na jídlo.

Další fotky zde.

Tonička byla adoptována na dálku - krmivo jí hradili Mikulášek, Stelinka, Lenka, Aleš, kocour Mourek a pes Nero. Děkujeme!

Tonička byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradili Petra, Anton a kocour Matýsek. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Nelinka 03 a Daisy 03

23. 9. 2021

1.jpgKočka, kastrovaná, nar. 3/2020
Umístění:
depozitum Mikulčice

26.3.2021 - Dnes jsme odchýtavali ke kastraci nováčky mezi plašankama v areálu Armaturky - více zde. A odchycená tříbarevná kočička je velký mazlík, tak ji vracet nebudeme a najdeme jí nový domov. Dostala jméno Nelinka, je po kastraci a v karanténě si užívá odpočinku, je moc hodná a milá. 26.5.2021 - Nelinka je krásná kočička, je mazlivá a přátelská, vhodná i do rodiny s dětmi, k mladému kočičímu kamarádovi. 23.9.2021 - Nelinka odjela do nového domova spolešně s Daisy, do Rozdrojovic, do domku se zahradou.

Další fotky zde.

Nelinka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradila Michaela Klásková. Děkujeme!

Nelinka byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradila Katka s kočičákem. Děkujeme!

8.jpgKočka, kastrovaná, nar. 6/2020
Umístění:
depozitum Mikulčice

6.4.2021 - Z Velké nad Veličkou nám oznamovatelka nahlásila, že se jí na zahradě zabydlela kočka, že ji začala krmit, ale že další kočku už by si nerada nechávala, protože už jich má doma několik přitoulaných, které u ní postupně našly domov. Navíc - kočička se celou dobu zdržuje v boudě, protože se velice bojí jejích koček. Kočičku jsme přijaly a umístily do karantény, dostala jméno Daisy, po kastraci odpočívá. 28.4.2021 - Daisy je mladá kočička, která vyžaduje mazlení, hned jak si sednete nebo lehnete. Kočky nemusí, hlavně když bude mít svého člověka. Je vhodná buď k jedné kočičí kamarádce (s kočkami si nehraje, toleruje je, u nás úžasně vychází s Nelinkou) nebo spíše jako jedináček. Dobře vychází i s dětmi - video zde. 23.9.2021 - Daisy odjela do nového domova spolešně s Nelinkou, do Rozdrojovic, do domku se zahradou.

Další fotky zde.

Daisy byla adoptována na dálku - krmivo jí hradila Gabriela Bašnárová a kočičáci. Děkujeme!

Daisy byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v útulku hradil Honzík Studýnka s kamarády - kocourkem Mikešem a fenkou Chelsea. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 2

Bílá z Mikulčic

1. 9. 2021

mikulcice-bila-kocka.jpgKočka
Umístění:
dočasná péče

3.7.2021 - V Mikulčicích přišla na stanoviště ke kulturáku tato bílá, hluchá kočička. Kdo ji postrádá? Volat můžete na 724 142 463. AKTUALIZACE: Kočka předána do dočasné péče paní Martině Švábové, stále se hledá majitel, který může volat na 724 142 463. 1.9.2021 - Vyřešeno, ozvala se majitelka, která si zatím kočku vzít nemůže zpět, ale už se bude sama dále domlouvat s paní Švábovou, zda a kdy si kočku převezme.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Zara

25. 8. 2021

mensi.jpgKočka, kastrovaná, nar. 10/2020
Umístění:
depozitum Mikulčice

20.7.2021 - Tato kočička se přitoulala na zahradu k lidem, kteří opravují v Mikulčicích dům po zásahu tornádem. Kočička se bála a přiblížila se jen večer, když byla vypnutá elektrická centrála. Byla vylekaná, hladová, zanedbaná, zacuckovaná srst. Nyní je v karanténě, už vyčesaná, klidná a je to velká mazlivka. 14.8.2021 - Zara může do nového domova! Je to milá a mazlivá kočička, s ostatními kočkami se bez problémů seznámila a pejsci ji taky nevadí. Nejraději si hraje s hračkami a provázky a nebo asistuje u vaření. 25.8.2021 - Zara dnes odjela do nového domova, do Lužic, do domku, kde mají tři pejsky.

Další fotky zde.

Zara byla adoptována na dálku - krmivo jí hradila Jarmila Poizlová s kočičáky. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Kůstka a Růženka 08

15. 8. 2021

1.jpgKočka, kastrovaná, nar. 3/2020
Umístění:
depozitum Hodonín I.

10.6.2021 - Dnes jsme přijali kočku a kotě z Kostic. Kočka kotě přinesla k oznamovatelce na zahradu. Další koťata se ani po několika dnech neukázala a ani kočka je nepřivedla. Kočičí máma bude Kůstka a kotě - kočička má asi 6 týdnů, dostala jméno Jahůdka.  10.7.2021 - Kůstku jsme nejdříve chtěli po kastraci vracet na původní místo, proto byla označena nástřihem ucha, ale v místě jí není nikdo ochoten poskytnout zázemí a tak budeme hledat domov. 26.7.2021 - Kůstka je mírná, hodná a neprůbojná kočička, která hledá domov v klidné rodině, v domku se zahradou. Je vhodná jako JEDINÁČEK, do domku se zahrádkou. Zavolat nám můžete na 724 142 463.

Další fotky zde.

4a.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2020
Umístětní:
depozitum Hodonín I.

22.5.2020 - Dnes nám oznamovatelka z Hroznové Lhoty nahlásila, že na zahradě domu, který opravují se jim objevila kočka i s koťaty. Kočka je mladá, loňské kotě, koťat je pět a mají cca tři týdny. Jsou umístěny do karantény. KASTRUJTE! 1.8.2021 - Růženka odchovala koťata a může do nového domova. Je to kočička mírná, spíše opatrnější, submisívní ve vztahu k jiným kočkám. Vyhovoval by jí domek se zahrádkou. 15.8.2021 - Růženka dnes odjela spolu s Kůstkou do Ternitze v Rakousku, do domku se zahradou.

Další fotky zde.

Růženka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradily Eva a Lucie Veselé s kočičími kamarády Jasmínou a Mozartem. Děkujeme!

Růženka byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v útulku jí hradili Věra a Michal Štětinovi s kočičkami Evitkou 02, Bianku, Daisy 02 a Garfieldem. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Kristýnka 03, Mája 02, Vilda, Prcek 03, Rufus 04 a Suki 03

14. 8. 2021

 

kristynka01.jpg majenka01.jpg


vilda200.jpegprcek300.jpgrufus8.jpgsuki4.jpg

 

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 4

Máša 06

12. 8. 2021

mensi.jpgKočka, kastrovaná, nar. 8/2020
Umístění:
depoztum Hodonín II.

9.5.2021 - V Hodoníně, na místě, kde se krmí plaché kočky se už nějakou dobu objevovala tato kočička. Hladová, plná klíšťat, má stará zranění po kousnutí na zádech i na břichu, možná i zlomeninu ... Umístěna do karantény, dostala jméno Máša. 12.7.2021 - Máša je velice mazlivá a kontaktní kočička. Ve velkém kolektivu koček se ale moc nehýbe a nehraje si. Polehává v pelíšku a sebemenší pozornost je vděčná a chce si hrát, odejít by chtěla s každou návštěvou, kdy se zvedne a doprovází ji až ke dveřím. NALÉHAVĚ PRO MÁŠU HLEDÁME DOMOV! Je vhodná k jedné či dvěma hodným kočkám nebo jako jedináček s dostatkem pozornosti. 22.7.2021 - Máša dnes odjela spolu s Avou do nového domova, do Hodonína, do domku se zabezpečeným výběhem. 12.8.2021 - Máša se v novém domově bez koček úplně změnila! Nabyla sebevědomí, ovládla území a začala být útočná i na Avu, která se jí bála a schovávala se před ní. Majitelka chtěla Mášu vrátit k nám, ale nakonec se Máše podařil najít domov v Bučovicích, v domě se zahradou, kde bude mít dost prostoru vybít svou aktivitu.

Další fotky zde.

Máša byla adoptována na dálku - krmivo jí hradili Barbora Svinková, Petr Novák a kocourek Simon. Děkujeme!

Máša byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradila Vanda Bočková a kocourek Pipi a kočička Mášenka. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Simonka 02 a Hvězdička 02

11. 8. 2021

mensi.jpgKočka, nar. 6/2020
Umístění:
depozitum Hodonín I.

12.8.2020 - Turistka  z Čech dnes našla v Čejkovicích u fotbalového hřiště 2 měsíční kotě. Je to kočička, vyhladovělá, ouška plná svrabu. Po své nálezkyni dostala jméno Simonka. 22.8.2020 - Simonka dnes odjela do nového domova, do Prahy, do domku, kde mají dva pejsky. Vrátili se pro ni do Hodonína její nálezci, kteří na ni nedokázali přestat myslet.

Další fotky zde.

Simonka byla adoptována na dálku - podpořili ji její nálezci Síma a Tom. Děkujeme!

mensi.jpgKočka, nar. 3/2021
Umístění:
depozitum Hodonín II.

7.8.2021 - Přijali jsme kočičku, kterou našli turisté z Prahy na parkovišti v Čejkovicích. Kočička má asi 4,5 měsíce, je velmi vyhladovělá. 11.8.2021 - Hvězdička dnes odjela do nového domova, do Prahy za Simonkou Čejkou. Historie se zopakovala, její nálezci se pro kočičku vrátili a dali jí domov.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Ned 02

9. 8. 2021

ned6.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2019
Umístění:
depozitum Hodonín I.

27.5.2019 - Dnes jsme přijali tři koťata z Lužic. Našel je pán na půdě neobydleného domu, slyšel je už včera, ale myslel si, že se k nim kočka vrátí, když nepřišla ani dnes, zavolal nám. Koťata jsou vyhladovělá, zesláblá, byla čtyři, ale jedno nepřežilo. Koťata jsme nakrmili mlíčkem pomocí stříkačky, všechna pila pěkně, tak věříme, že to zvládnou. Mourovatý kocourek je Ned, mourovatá kočička Felina a černá kočička Fiona. 2.10.2019 - Ned je mazlivý, krásný moureček a může do nového domova, kde by může mít kočičího kamaráda, ale pokud bude chodit ven, může být i sám. 10.9.2020 - Ned se začal vůči některým kočkám vyhraňovat, jako by mu prostor by malý a měl toho u nás dost ... Budeme rádi, když se podaří najít domov v domku se zahradou, klidně jako jedináčkovi. 9.8.2021 - Ned se dočkal a dnes odjel do nového domova, do Vřesovic, do domku se zahradou, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Ned byl adoptován na dálku - do 1/2020 ho podporovala Jitka Šimková a kočičáci Mego, Cassie, Teo, Buči, Majky, dočasková Xena a pejskové Terezka, Tommi a Nora. Děkujeme!
Ned byl od 4/2020 opět adoptován na dálku - krmivo mu hradila Anna Kubištová a kočičí kluci Kominíček a Bobešek. Děkujeme!

Ned byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu mu hradila Markéta Dobiášová a kočička Daenerys. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Carrie a Sutinka

4. 8. 2021

carrie300.jpgKočka, kastrovaná, nar. 9/2014

Carrie je mladá kočička, která byla nalezena se zraněným okem na střelnici za obcí Hovorany. Je to hodná kočička, je vděčná za domov, který u nás našla. Čeká ji ještě ošetření oka, kastrace. 15.6.2015 Carrie je po operaci a je to velice milá a mazlivá kočička. Má trošku problém s větším počtem koček, ale v menším kolektivu bude kamarádská a dobrá společnice, jak lidem, tak kočkám. 8.11.2015 - Carrie byla umístěna do Prštice, do domku, ke kočičce, která je také bez oka a dvěma psům.

Další fotky zde.

Carrie byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla firma IZOVELLA s.r.o. a kocour Markus. Děkujeme!
mensi.jpgKočka, nar. 5/2021
Umístění:
dočasná péče Osová Bítýška

1.7.2021 - Dnešní příjem z Lužic, kotě ze stejného místa, ze sutin rozbořeného domu jako kocourek Sutík, stejně postižené očičko po herpes viru, tentokrát už prasklé. Je to kočička, dostala jméno Sutinka. Jako u Sutíka i tady platí, že tornádo jim vlastně zachránilo život nebo takto by venku koťata nepřežila. 19.7.2021 - Sutinka spolu se Sutíkem dnes odjeli do dočasné péče, do Osové Bítýšky, kde nebudou tolik ohroženi infekcemi jako je tomu v depozitu. 26.7.2021 - Sutík podlehl panleukopenii a Sutinka má rovněž pozitivní test a bojuje o život. 4.8.2021 - Sutinka přežila  a dočasná péče se jí stala domovem trvalým.

Další fotky zde.

Sutinka byla adoptována na dálku - krmivo hradilo Kočkafé Schrödinger a kočičky od nás. Děkujeme!

Sutinka byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v útulku hradili Radka s Lubou, Alfa, Beta a Megie, kteří Sutince dali trvalý domov. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 2

Niel

31. 7. 2021

mensi.jpgKocour, kastrovaný, nar. 9/2020
Umístění:
depozitum Hodonín II.

13.7.2021 - V Hodoníně, za sídlištěm Jihovýchod, mezi slunečnicovým polem nalezen tento kocourek. Má asi 10 měsíců, nekastrovaný. HLEDÁ SE MAJITEL! Volat můžete na 724 142 463. 31.7.2021 - Majitel se našel a Niel dnes odjel zpátky domů! Kastrovaný, odčervený, očkovaný. Děkujeme.

Další fotky zde.

Niel byl adoptován na dálku - krmivo hradila Věra Kubů. Děkujeme!

Niel byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v útulku hradila Věra Kubů. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Ava 04

22. 7. 2021

1-mensi.jpgKočka, kastrovaná, nar. 7/2020
Umístění:
depozitum Hodonín II.

20.10.2020 - Dnes nám nahlásila oznamovatelka, že v rybářství na Písečném v Hodoníně je kotě, které není v pořádku, má průjem a vyhřezlý konečník. Tady v rybářství žije několik koček, protože lidé se nechtěných koťat zbavují odkládáním na toto místo, mimo město. Pravidelně tady kastrujeme, monitorujeme. Kotě, je to kočička, jsme vzali na veterinu, kde byl proveden chirurgický zákrok a střevo přišito k dutině břišní, nasazena ATB. Kočička dostala jméno Ava a je umístěna do karantény. 7.7.2021 - Ava je drobnější, kulatá kočička s velmi milou a přátelskou povahou. Ráda při mazlení nastavuje bříško a je vděčná za každou pozornost a hlazení, u kterého se labužnicky natahuje a krásně přede. Ke kočkám má přátelský vztah a potřebuje kamaráda. 22.7.2021 - Ava dnes odjela spolu s Mášou do nového domova, do Hodonína, do domku se zabezpečeným výběhem. 12.8.2021 - Máša se v novém domově bez koček úplně změnila! Nabyla sebevědomí, ovládla území a začala být útočná i na Avu, která se jí bála a schovávala se před ní. Majitelka chtěla Mášu vrátit k nám, ale nakonec se Máše podařil najít domov v Bučovicích, v domě se zahradou, kde bude mít dost prostoru vybít svou aktivitu.

Další fotky zde.

Ava byla adoptována na dálku - krmivo jí hradil Ing. Radek Švec, kocouři Suteh a Orin a micina Stelinka. Děkujeme!

Ava byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradili manželé Pospíšilovi a kočičáci Sárinka, Bertík, Charlík, Denísek, Matýsek, Olivka, Datlička, Rupi a Ava. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Oříšek

20. 7. 2021

orisek.jpgKocour, kastrovaný, nar. 6/2018
Umístění:
depozitum Mikulčice

20.9.2018 - V Mutěnicích se pánovi na zahradu přitoulala kočka, porodila koťata, kočku jsme nechali kastrovat a s jedním kotětem na místě zůstane, tři koťata jsme dnes vzali k nám - mramorovaná kočička je Brusinka, černý kocourek Čoko a mourovatý Oříšek. POZOR! Pokud se vám přitoulá na zahradu kočka a vy ji začnete pomáhat a denně ji krmit, NEZAPOMÍNEJTE ŘEŠIT I KASTRACI! Kam myslíte, že kočka půjde rodit, když se zabydlela na vaší zahradě a má tam denně jídlo? 1.7.2020 - Oříšek čeká na domov už druhý rok! Je to rošťák, který se nebojí nikoho a ničeho, ale je to i velký mazel, zvyklý na psa. S kočkami vychází dobře, ale pokud by mohl chodit ven, může být i jedináček. 1.4.2021 - Oříšek je po extrakci zubů. 20.7.2021 - Oříšek se dočkal a dnes odjel do nového domova, do Ratíškovic, do domku, kde na něj čeká fenka Žofinka.

Další fotky zde.

Oříšek byl adoptován na dálku - krmivo mu hradili Pavel Motejzík a Tereza Žižková. Děkujeme!

Oříšek byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v útulku mu hradila Darja Čablová. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Vilibald a Emma 05

25. 6. 2021

6.jpgKocour, kastrovaný, nar. 3/2019
Umístění:
dočasná péče Mikulčice

15.5.2020 - Tento kocourek se objevil hladový na půdě domu, kde máme dočasnou péči pro kočky z našeho útulku. Nenechal se pohladit, ale bylo vidět, že by chtěl. Bál se. Dnes se ho podařilo odchytit do klece. Srst měl zacuckovanou, samé dredy a spoustu klíšťat a je silně začervený, je jasné, že se o něj nikdo nestará. Je mladý, může mít něco přes rok, dostal jméno Vilibald a je umístěn do karantény. Video zde. 11.7.2020 - Vilibald odjel do nového domova, do Dubňan, do domku, kde se na něj těší tři děti.

Další fotky zde.

Vilibald byl adoptován na dálku - krmivo mu hradili Šumberovi & kočka Matylda, kocouři Šmudlík, Ferda a Ondrášek a pejsek Gerry. Děkujeme!

Vilibald byl adoptován na dálku -  veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu mu hradila Simona Jedlová, kočička Kačenka, kocourek Zrzek a pejsek Bárny. Děkujeme!

2mensi.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2020
Umístění:
depozitum Hodonín II.

5.10.2020 - Dvě koťata byla nalezena v obci Tasov, oznamovatelka, která je našla na zahradě sem dojíždí jen na chalupu. Koťata převzal do péče obecní úřad v Tasově, my jsme se jim snažili pomocí FB najít domov, ale nepodařilo se a tak jsme dnes pro koťata do Tasova zajeli. Zrzavý kocourek dostal jméno Jack, bílomourovatá je kočička Emma. 26.12.2020 - Emma je roztomilá a důvěřivá mladá kočička. Ničeho a nikoho se nebojí, u všeho musí být první. Je velmi mazlivá až vlezlá, vhodná i do rodiny s malými dětmi. V novém domově potřebuje k hrám kočičího kamaráda. 25.6.2021 -  Emma odjela do nového domova, do Dubňan, do domku za Vilibaldem.

Další fotky zde.

Emma byla adoptována na dálku - krmivo jí hradili Petra, Anton a kocour Matýsek. Děkujeme!

Emma byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu hradila Leona Bočková a kocourci Fido a Hug. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Lolek 02 a Bolek 02

17. 6. 2021

2.jpgKocour, nar. 3/2021
Umístění:
dočasná péče

Kocour, nar. 3/2021
Umístění:
dočasná péče

11.6.2021 - Lolek a Bolek jsou milounká koťátka, dva kocourci, kteří hledají nový domov. Narodili se v jední firmě v Hruškách, kde žili dvě kočky s koťaty a kocourek. Firma se stěhovala pryč a majitelka objektu se o kočky odmítla postarat. Koťata první kočky už domov našla (jsme domluveni na jejich kastraci) a obě kočičky se zbývajícími koťaty i odrostlého kocourka si vzala oznamovatelka k sobě do dočasné péče, než se to nějak podaří vyřešit. Nakonec kočkám maminám, kocourkovi i jednomu kotěti dá domov trvalý a my HLEDÁME SPOLEČNÝ DOMOV pro zbývající koťata - kocourky Lolka a Bolka. Zavolat nám můžete na 724 142 463. 17.6.2021 - Lolek a Bolek našli společný domov v Mikulčicích.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Fabio 03 a Mika 02

9. 6. 2021

mensi.jpgKocour, kastrovaný, nar. 6/2020
Umístění:
depozitum Hodonín II.

26.12.2020 - Kocourek nalezen na benzínce OMV v Lužicích, HLEDÁ SE MAJITEL! Mohl sem přijet i v motoru auta. Zavolat nám můžete na 724 142 463. 23.4.2021 - O Fabia se majitel nepřihlásil a tak hledá nový domov. Je to úžasný kocourek. Chodí za člověkem jako pejsek a zbožně kouká, chce se chovat, mazlit nebo něco dobrého zbaštit. Je to mazel a hračička, ale dovede se i pořádně proběhnout. S Mikou jsou jako bratři, oba stejné povahy, kamarádi a chtěli bychom, aby mohli do nového domova spolu. Pro svou důvěřivost k lidem jsou vhodní pouze do bytu nebo pokud máte u domu dobře zabezpečený pozemek nebo voliéru. 9.6.2021 - Fabio a Mika odjeli společně do nového domova, do Brna, do domku se zabezpečeným výběhem.

Další fotky zde.

Fabio byl adoptován na dálku -  krmivo mu hradila firma SleepFox.cz. Děkujeme!

Fabio byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu mu hradili Petra, Anton a kočičí kamarádi Matýsek, Nikiček a Nelička. Děkujeme!

mensi1.jpgKocour, kastrovaný, nar. 7/2020
Umístění:
depozitum Hodonín II.

2.1.2021 - Oznamovatel nám nahlásil kocourka, který se už delší dobu zdržuje na stavbě v Mutěnicích. Je to 5 měsíční kotě, umístěn do karantény. 23.4.2021 - Mika je úžasný. Chodí za člověkem jako pejsek a zbožně kouká, chce se chovat, mazlit nebo něco dobrého zbaštit. Je to mazel a hračička, ale dovede se i pořádně proběhnout. S Fabiem jsou jako bratři, oba stejné povahy, kamarádi a chtěli bychom, aby mohli do nového domova spolu. Pro svou důvěřivost k lidem jsou vhodní pouze do bytu nebo pokud máte u domu dobře zabezpečený pozemek nebo voliéru. 9.6.2021 - Fabio a Mika odjeli společně do nového domova, do Brna, do domku se zabezpečeným výběhem.

Další fotky zde.

Mika byl adoptován na dálku - krmivo mu hradili Olina a Milan s kočkami Milčou, Florou a kocourem Maxem. Děkujeme!

Mika byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu mu hradili Mikulášek, Stelinka, Lenka, Aleš, kocour Mourek a pes Nero. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Coco

6. 6. 2021

coco1.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2020
Umístění:
depozitum Hodonín I.

5.5.2021 - Oznamovatelka nám nahlásila kočičku, kterou našla v zahrádkářské kolonii za EHO v Hodoníně, vyhladovělou, ale přítulnou. Kočka dostala jméno Coco a je umístěna do karantény. 19.5.2021 - Coco je u nás krátce, ale je vidět, že jí pobyt mezi mnoha kočkami nedělá dobře, nechce opustit karanténní klec. Naléhavě jí hledáme domov jako jedináčkovi nebo u jedné klidné kočky, v domku se zahradou. K člověku je přítulná, mazlivá. 23.5.2021 - Coco odjela do nového domova, do Lanžhota, do domku, kde ji čeká jedna kočička. 26.5.2021 - Coco je zpátky v depozitu. V novém domově se chovala jako doma, ale domácí kočička situaci nezvládla, nežrala a zvracela ze stresu, odmítala opustit místnost. U nás je Coco nešťastná, chodí po vyvýšených místech, zdržuje se na kuchyňské lince a NALÉHAVĚ HLEDÁME DOMOV! 6.6.2021 - Coco odjela do nového domova, do Kyjova, do domku, kde bude jedináčkem.

Další fotky zde.

Coco byla adoptována na dálku - krmivo jí hradili Pavla a Libor Adamíkovi. Děkujeme!

Coco byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradila firma SleepFox.cz. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50

následující »