Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naši v novém domově

Příspěvky

Medvídek

16. 1. 2021

medvidek2.jpgKocour, kastrovaný, nar. 7/2019
Umístění:
depozitum Hrušky

18.9.2019 - Dnes nám oznamovatelka nahlásila, že našla ve vinohradu v Mutěnicích ve skruži zapuštěné do země pět koťat! Skruž je asi metr nad úrovní terénu, koťata tam v žádném případě nemohla spadnout sama, rovněž je tady nemohla kočka porodit, takové nekryté místo si kočka nevybere a nebyly tady pozůstatky žádných úlovků nebo výkaly. Prostě tam ta koťata někdo vhodil ... Teď budou potřebovat odčervení, vakcinaci, spoustu dobrého papání a později kastraci. Jsou to Medvídek, Lasička, Veverka a Myšička, (Zajíček nepřežil). 30.1.2020 - Medvídek je zdravý, mazlivý kocourek, zvyklý i na psa a chce do nového domova, kde bude mít kočičího parťáka nebo může odejít společně s některým ze sourozenců. Jaký je Medvídek? Kliďas, mazel, zvědavý, učenlivý ..., zkrátka bezva kocour! 16.1.2021 - Medvídek dnes odjel do nového domova, do Střelic, do domku se zahradou, kde ho čeká kocourek.

Další fotky zde.

Medvídek byl adoptován na dálku - krmivo mu hradili Elena, Roman, kocour Dios a kočky Olivie a Snížek. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Nina 06

15. 1. 2021

nina4a.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2020
Umístění:
depozitum Hodonín I.

13.12.2020 - Kdo ještě neví, odkud se berou opuštěné kočky, tak tady jeden případ z neděle za všechny. Podívejte se na video, najdete v něm i vysvětlení, proč právě na statcích a farmách často řešíme kastrace koček, které kde se vzaly, tu se vzaly, jako by z nebe spadly ... Ale, přivážejí je sem sami majitelé, které už kočka přestala bavit nebo se jim znelíbila. Včera dvě oznamovatelky přistihly pána, jak na Nesytě u statku v Hodoníně vypouští svou vlastní kočku! Poslechněte si ve videu jeho vysvětlení - "Ona si tam na statku najde svoje, je to šelma ..." Jak je vůbec něco takového možné? Každý takový objekt někomu patří! Proč si myslíte, že kdokoliv by měl převzít vaši zodpovědnost za vaše zvíře? Kastrujeme a krmíme už desítky koček ať už na statku na Nesytě, v Mutěnicích, v Dolních Bojanovicích, na Rúdníku a dalších a dalších místech díky takovým nezodpovědným lidem, jako jste vy. Oznamovatelky kočičku přivezly k nám a je umístěna do karantény. 11.1.2021 - Nina tím, že přišla o svůj domov a dostala se k nám, tak pobyt v útulku nese velmi težce a nedokáže si tady zvyknout, je trvale ve velkém stresu. Velmi naléhavě jí hledáme domov jako JEDINÁČKOVI, nejlépe v domku se zahradou, jak byla zvyklá. Je velice hodná a k člověku přítulná. 15.1.2020 - Nina dnes odjela do nového domova, do Svatobořic Mistřína, do domku, kde mají pejska.

Další fotky zde.

Nina byla adoptována na dálku - krmivo jí hradil Jan Duben. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 1

Šantal 02 a Martin 03

15. 1. 2021

s3.jpgKočka, kastrovaná, nar. 9/2019
Umístění:
depozitum Hodonín I.

14.7.2020 - V Hodoníně na ulici Dukelská se delší dobu pohybovala tříbarevná kočička. Staří manželé se jí ujali a začali ji krmit, ale jsou hodně nemocní, často pobývají i v nemocnici a tak je to nad jejich síly a poprosili nás o pomoc. Kočičku jsme přijali a umístili do karantény. 25.8.2020 - Šantal je připravena na odchod o nového domova. Je to krásná kočička s delší srstí, mírná, k člověku mazlivá, s kočkami nemá problém. 30.8.2020 - Šantal odjela do nového domova, do Kostelan nad Moravou, do domku, kde mají další kočičky a pejska.

Další fotky zde.

Šantal byla adoptována na dálku - krmivo jí hradila Ludmila Tvrdoňová a kocouři Matýsek, Pitrýsek, Bertíček a Jasmínek. Děkujeme!

Šantal byla adoptována na dálku - veterinární péči a veškeré náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradila Eva J. s rodinou a kočandy Pihulka, Rocky a Mikeš. Děkujeme!

1-mensi.jpgKocour, kastrovaný, narozený 3/2020
Umístění:
depozitum Hodonín I.

11.12.2020 - Před několika dny nám nahlásil oznamovatel, že našel v Dubňanech kocourka. Zkoušeli jsme pomocí FB hledat majitele, ale nikdo se nepřihlásil. Požádali jsme nálezce, aby si zatím kocourka nechal v dočasné péči (trvale si ho nechat nemůže, kvůli zdravotnímu stavu odjíždí mimo domov na léčebné pobyty). Kocourka jsme naočkovali, je po kastraci a bylo zjištěno, že má starší zlomeninu nožky, která už srůstá a je vytvořen svalek. Hledáme mu domov u kočičího kamaráda nebo pokud by chodil ven, může být i sám. Je přátelský a mazlivý. 15.1.2021 - Martin odjel za Šantal do Kostelan nad Moravou.

Další fotky zde.

Martin byl adoptován na dálku - krmivo mu hradila Ludmila Tvrdoňová a kocouři Matýsek, Pitrýsek, Bertíček a Jasmínek. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 1

Fifinka 02 a Lesněnka 02

9. 1. 2021

fifinka01.jpgČernou Fifinku a její sourozence našla paní 16.8.2011 v areálu JZD Vnorovy.
26.3.2012 byla již jednou umístěna, byla ale kvůli změně v rodinné situaci majitelů vrácena. Fifinka je pohodová, bezproblémová, vůči ostatním kočkám nekonfliktní. Ačkoliv v předchozím domově chodila ven, nyní je u nás v bytě a výběh nijak nepostrádá.
7.12.2012 - Fifinka byla umístěna jako jedináček do bytu do Brna.

Děkujeme rodině Šumberových & kočce Čiče, kocourům Ferdovi a Ondráškovi a fence Barunce, kteří Fifinku do jejího prvního umístění podporovali formou adopce na dálku, a děkujeme též Martině Svobodové & kočkám Anetce a Aretce, které Fifinku stejným způsobem podporovaly během jejího druhého pobytu u nás.

Další fotky zde.

lesnenkaa.jpgKočka, kastrovaná, nar. 4/2019
Umístění:
depozitum Hodonín I.

8.8.2019 - V lese v Dubňanech nalezeny pod dřevem dvě koťata, čistá, mazlivá ... Jsou to dvě kočičky, bílomourka Fialka a mourečka Lesněnka. 29.1.2020 - Lesněnka kočička drobnějšího vzrůstu, je přítulná, mazlivá a dobře se s náší s ostatními kočkami a potřebuje kočičího kamaráda. Lesněnka hledá domov! 9.1.2021 - Lesněnka odjela do nového domova, do Brna, do bytu kde ji čeká Fifinka a další kočička.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Galina

8. 1. 2021

g5.jpgKočka, kastrovaná, nar. 9/2019
Umístění:
depozitum Hodonín I.

18.6.2020 - Oznamovatel nahlásil, že našel na ulici Měšťanská v Hodoníně kočku. Kočka má asi 7 měsíců, je hladová a velice vyhublá. Umístěna do karantény a na FB je zvěřejněna výzva, zda ji někdo nehledá. Dostala jméno Galina. 28.6.2020 - Galina velice onemocněla, má kalicivirózu, nežere a tak dostává infuze. 6.8.2020 - Galina je úžasná kočka, povahově velice blízká orientálce. Je společenská, potřebuje dostatek pozornosti člověka, všechno chce dělat s vámi, bez problémů si sama otevře dveře. Ze začátku jí vadila velká skupina koček, ale zvyla si a jeden, dva kočičí kamarádi nebude žádný problém. Sama by mohla být jen pokud jste doma a budete se jí věnovat. Pokud by měla jít do domu se zahradou, musí být pozemek zabezpečený nebo s voliérou, protože Galina je aktivní, důvěřivá k lidem a volně venku pro ni není bezpečno. Možná by se jí líbilo i venčení na vodítku a postrojku, ale to nemáme vyzkoušeno ... 8.1.2020 - Galina odjela do nového domova, do Prahy, do bytu, kde na ni čeká kočička.

Další fotky zde.

Galina byla adoptována na dálku - krmivo jí hradili Dana Weberová a Martin Prudius. Děkujeme!

Galina byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradila Magdaléna Nováková. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Anetka 03

7. 1. 2021

anetka2.jpgKočka, nar. 8/2020
Umístění:
depozitum Mikulčice

8.11.2020 - V areálu firmy Dendra v Mikulčicích se objevila koťata. Majitelé areálu je tam krmí a budou je odchytávat, dnes přijato první z nich - je to 2,5 měsíční zrzavá kočička a dostala jméno Anetka. 17.12.2020 - Anetka může do nového domova, je zdravá, na ocásku je patrná starší zlomenina. Je to kotě, proto potřebuje kočičího kamaráda, vhodná buď k druhému kotěti nebo mladé kočce, NEVHODNÁ JAKO JEDINÁČEK! K člověku je přítulná a mazlivá. 7.1.2021 - Anetka odjela do nového domova, do Hovoran, do domku, kde na ni čekají dva kocourci.

Další fotky zde.

Anetka byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradila Vanda Bočková a kocourek Pipi a kočička Mášenka. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Kočky, kterým jsme našly nový domov

31. 12. 2020

V této rubrice najdete všechny kočky, kterým jsme našli nový domov. Řazeny jsou tak, jak od nás odcházely - ty na konci výpisu jsou v novém domově nejdéle.
Zprávy z nových domovů se vám zobrazí po kliknutí na jméno kočky.

 

Gordon 02

23. 12. 2020

gordon5.jpgKocour, kastrovaný, nar. 2016
Umístění:
dočasná péče Holíč

22.11.2018 - Dnes jsme přijali tohoto kocoura. Zdržoval se na sídlišti v Holíči, stravoval se s plachými kočkami, ale je evidentně nemocný. Vzali jsme ho k nám, zatím syčí a vrčí, tak uvidíme. Třeba se zklidní, pokud to nepůjde, tak alespoň vyléčíme a dáme vykastrovat, uvidíme ... Umístěn do karantény, bere léky. 20.12.2018 - Zdravotně je na tom Gordon mnohem lépe, ale je hodně bázlivý. 25.1.2019 - Gordon už je zdravý. Pohybuje se mezi ostatními kočkami volně, bez problémů, ale v novém domově může být i jedináček. K člověku je opatrný, ale pohlazení přijímá rád a pokud se mu budete věnovat, jistě si získáte jeho srdce. Podívejte se na video. 13.5.2019 - Gordon se úplně osmělil a velice rád se mazlí. Bohužel měl potíže se zoubky, tak jsme ho vzali na ošetření a všechny zuby mu musely být odstraněny. Gordonovi se ulevilo a to že nemá zoubky vůbec ničemu nevadí, baští pěkně a těší se do nového domova! 29.5.2019 - Gordon dnes odjel do nového domova, do Žeravic, do domku za dalšími kočičími kamarády. 27.6.2019 - Gordona jsme dnes vzali zpátky. Důvodem je, že napadal všechny kočky v domácnosti, protože velmi žárlil. On chce mít svého člověka po tom všem co prožil, jen pro sebe. Zatím jsme mu našli dočasnou péči a HLEDÁME MU DOMOV JAKO JEDINÁČKOVI.
20.8.2019 - Gordon měl nějaké zažívací problémy, vypadá to na potravinovou alergii, nesmí kuře a jeho hlavní složkou krmiva je syrové maso. Momentálně užívá 1/2 Medrolu denně. My zachraňujeme kočky z ulice, ale KDO ZACHRÁNÍ GORDONA PODRUHÉ? 23.12.2020 - Gordon dostal vánoční dárek největší - nový domov! Dočasná péče v Holíči se mu stala domovem trvalým.

Další fotky zde.

Gordon byl adoptován na dálku - podporovali ho Markéta a František, Čubinka, Picinek, Lumírek, Gustík a Ladička. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 3

Kuba 03

23. 12. 2020

kuba2.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2018
Umístění:
depozitum Mikulčice

24.9.2018 - Paní v Moravské N. Vsi zemřel přítel a ona se musí z domu vystěhovat. U domu by však zůstala sama dvě koťata a tak jsme je přijali k nám. Jsou to kocourci, bílomourek je Kuba a je mazlivý, moureček Timmy se zatím dost bojí. 25.1.2020 - Kubíček je mazlivý kocourek menšího vzrůstu. Rád se tulí a spinká v posteli, ale nejraději si hraje a dovádí s ostatníma kočkama, proto potřebuje kočičího kamaráda.  Je zvyklý chodit ven a proto je vhodný jen do domku se zahrádkou. V DEPOZITU HO PROHÁNÍ DOMÁCÍ KOCOUR A TAK BY KUBÍK NOVÝ DOMOV MOC POTŘEBOVAL. 23.12.2020 - Kuba odjel do nového domova, do Břeclavi, do domku, kde ho čeká kocourek a dva pejsci.

Další fotky zde.

Kuba byl adoptován na dálku - krmivo mu hradili Olina a Milan s kočkami Milčou, Florou a kocourem Maxem. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 1

Teodor 04

20. 12. 2020

20200704_113013.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2019
Umístění:
dočasná péče Mikulčice

1.9.2019 - Kotě bylo nalezeno v Lanžhotě, ve velice špatném stavu, podvyživený, průjem, špatná srst. Je to kocourek, dostal jméno Teodor, odpočívá v karanténě, dostává léky a dobré papání. 21.1.2020 - Z ošklivého kačátka vyrostla nádherná labuť a z Teodora vyrostl opravdu nádherný kocour. Je hodný, s ostatními kočkami se snáší, je zvyklý na psy. Po čase jsme Teodorovi museli umožnit chodit ven, byt mu byl s jeho temperamentem opravdu málo. A od té doby, co chodí ven je jako vyměněný. Moc rád se hraje a prohání všechny kočičí kamarády i ty psí. Je to mazel, v novém domově musí mít kočičího kamaráda a musí chodit ven 20.12.2020 - Teodor dnes odjel do nového domova podle svých představ, na statek v Chlumu u Zlína, kde ho čekají děti, dva vlkodavové a další zvířectvo.

Další fotky zde.

Teodor byl adoptován na dálku - krmivo mu hradil M Salon Brno. Děkujeme!

Teodor byl adoptován na dálku -  veterinární péči a další náklady spojené s pobytem  v našem depozitu mu hradila Mau. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Etelka

18. 12. 2020

mensi.jpgKočka, kastrovaná, nar. 3/2020
Umístění:
depozitum Hodonín I.

11.9.2020 - Oznamovatelé k nám přivezli kočičku, která se už několik dní zdržovala v objektu firmy Ryas v Hodoníně. Kočička má asi půl roku, je vyhladovělá, bojí se. Dostala jméno Etelka. 20.9.2020 - Etelka onemocněla, zvrací má průjem, dostává infuze. 13.11.2020 - Etelka byla dnes na veterině na operaci kýly (měla dvě) a kastraci. Po vyholení byla zjištěna po celé délce břicha jizva, kastrovaná však nebyla! 28.11.2020 - Etelka je po operaci v pořádku a může do nového domova. Během pobytu nás se ukázalo, že Etelka je velmi přátelská k lidem, s kočkami vychází dobře a neměla by být sama - hledá domov u kočičí kamarádky. 18.12.2020 - Etelka dnes odjela do nového domova, do Hodonína, do bytu, kde ji čeká kocourek.

Další fotky zde.

Etelka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradili Fornůskovi a kocouři Sting a Pierre. Děkujeme!

Etelka byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradila Ludmila Tvrdoňová a kocouři Matýsek, Pitrýsek, Bertíček a Jasmínek. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Kačenka 02

16. 12. 2020

mensi.jpgKočka, kastrovaná, nar. 7/2019
Umístění:
depozitum Hodonín II.

3.10.2019 - Kačenka se z ničeho nic objevila v Rybářství Písečné v Hodoníně. Pracovníci si ji tam chtěli nechat a postarat se o ni, ale zjistili, že kočička se špatně pohybuje. Kačenka má neurologické postižení, má nekoordinované pohyby, ale nic ji nebolí a řádí u nás s koťaty, dobře papá, vzorně používá záchod a má radost ze života ... Video zde. 4.2.2020 - Kačenka má neurologické potíže. Když se soustředí, pěkně chodí, i když takovou robotickou chůzí. Občas se jí kymácí hlavička. Když má radost nebo si chce hrát, vidí pamlsek, dovede z nadšení upadnout. Nic z toho jí ale nebrání tomu, aby měla obrovskou radost ze života. Moc ráda jí. Moc ráda si hraje, i když občas tluče místo do hračky vedle ní. :-) Moc ráda si hraje s ostatními kočkami, zase svým způsobem. Nechodí do výšek, maximálně do výše postele. Tu má ale moc ráda. Nejraději je, když se při řádění dostane pod přehoz nebo peřinu. To se jí líbí. Zřejmě by byla plachá kočička, ale tím, že nedokáže moc rychle utéct, dá se lehce chytit. V náručí úplně roztaje, uvolní se a vrní a vrní, Hlavičku ráda schovává pod paži. Ve všem se o sebe dokáže postarat, nají se, umyje se, na záchod si dojde.  Vzhledem k postižení je vhodná pouze do bytu (v domě je nutno zabezpečit schody nebo podobné "nástrahy") a potřebuje kočičího kamaráda ke svým hrám, možná spíše více kamarádů, pro jednu kočku by mohla být "usurpátorkaů", hraje si nešikovně. - video. 16.12.2020 - Kačenka odjela do nového domova, do Doubravic nad Svitavou, do domku, kde na ni čeká kocourek a pejsek.

Další fotky zde.

Kačenka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradila Katka s kočičákem. Děkujeme!

Kačenka byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradila Iva Průžková a kočičky Ája, Rubby a Vilík. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Martinka 02

10. 12. 2020

martinka2-mensi.jpgKočka, kastrovaná, nar. 9/2018
Umístění:
depozitum Mikulčice

8.4.2019 - Dnešní příjem, tato kočička seděla na kraji silnice u hlavní křižovatky v Moravské Nové Vsi. Je to velky mazlik, je ale zablešená, má zánět a svrab v uších a váži 2,3 kg. Má asi 7 měsíců. 8.5.2019 - Martinka může do nového domova, má vytrhané některé zoubky, jinak je zdravá. 1.11.2020 - Nádherná kočičí dáma ... a přesto už rok a půl čeká na svůj nový domov. Je to kočička mazlivá, přítulná, miluje vodu a nemůže se nabažit hraček. S kočkami vychází moc dobře, je zvyklá na psa, ale může být i sama. POUZE do domku se zahrádkou. 10.12.2020 - Martinka dnes odjela do nového domova, do Rohatce, do domku se zahradou, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

 

Další fotky zde.

Martinka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradili Ludvíkovi, kocouři Max, Chip, Muf, Márty a kočička Bezinka. Děkujeme!

Martinka byla adoptována na dálku - veterinární péči a náklady spojené s pobytem v našem depozitu jí hradili Mikulášek, Stelinka, Míša, Alda a kocour Mourek. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Kolombína 02

4. 12. 2020

kolom2.jpgKočka, kastrovaná, nar. 4/2019
Umístění:
depozitum Hodonín I.

13.9.2020 - Dnes, v neděli odpoledne nám napsala oznamovatelka, že na konci Hodonína, u bytovky u cihelny na Měšťanské ulici ze zdržuje kočka, která mňauká a že si pro ni máme přijet. Na místě jsme zjistili, že kočce nic nechybí, že se tady zdržuje už mnoho týdnů a někdo z bytovky ji i krmí ... Kolombína je umístěna do karantény, bojí se, je smutná. NEPOZNÁVÁ JI NĚKDO, NEPATŘÍ NĚKOMU? 23.10.2020 - Bohužel, Kolombína onemocněla, špatně dýchá, má kašel, bere antibiotika. 16.11.2020 - O Kolombínu se nikdo nepřihlásil, přestože na veterině zjištěno, že už je kastrovaná. Není u nás spokojená, velké množství koček jí nedělá dobře, ale k člověku je milá a mazlivá. Hledáme jí domov jako jedináčkovi, raději v domku se zahradou. 4.12.2020 - Dnes odjela Kolombína do Strážnice, do domku se zahradou, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Kolombína byla adoptována na dálku - krmivo jí hradili Pavla a Libor Adamíkovi. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Pacinka 02

4. 12. 2020

img_20201112_145846.jpgKočka, kastrovaná, nar. 1.5.2020
Umístění:
dočasná péče Mutěnice

24.5.2020 - Dnes večer jsme přijali dvě koťátka z Lanžhota. Jsou to kočičky a mají pouhé 3 týdny, takže krmíme stříkačkou. Byly nalezeny před rodinným domkem v Lanžhotě, kde se tam vzaly, netušíme. Bohužel jedna z kočiček má ukousnutou přední tlapku. Dostala jméno Pacinka a druhá je Hvězdička. KASTRUJTE, PROSÍM A NENECHÁVEJTE RODIT A TRPĚT DALŠÍ A DALŠÍ KOŤATA! 24.9.2020 - Čekalo se, až Pacinka dostatečně vyroste, aby mohla podstopit amputaci. Ta byla provedena dnes. Pacince se daří dobře a brzy bude moci do nového domova. 15.11.2020 - Pacinka zvládla amputaci přední nožky i kastraci a může do nového domova! Je to aktivní, hravá kočička, ráda dovádí, ale umí se i přijít přitulit a pomazlit. To, že má tři nožičky ji nijak neomezuje, běhá, vyleze a vyskočí si kam potřebuje. V novém domově musí mít kočičího kamaráda a nebo od nás může odejít s Glorií, která je její náhradní mámou nebo Michalkou, se kterou lumpačí. Je vhodá i do rodiny s dětmi, avšak kvůli handicapu pouze do bytu, pokud domek, tak zabezpečený výběh či voliéra. 4.12.2020 - Pacinka dnes odjela do nového domova, do Koryčan, do domku, kde na ni čeká kočičí kamarádka.

Další fotky zde.

Pacinka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradil Pavel Hrubý. Děkujeme!

Pacinka byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v útulku jí hradila Michaela Hrubá. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Mareček 02, Kryštof 08, Bohoušek 03, Picasso 03 a Tereza

4. 12. 2020

marecek350.jpgkrystof350.jpgbohousek270.jpgpicasso300.jpg

tereza.jpg

 

 

 

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 5

Andělka 04

1. 12. 2020

andelka351.jpgKočka, kastrovaná, nar. 6/2016
Žije v dočasné péči v Moravské Nové Vsi

Koťátka - Teddy, Tummy, Andělka a Minnie spolu s jejich kočičí mámou Mínou nalezla paní z Brna, když přijela na chalupu do Čejkovic. Andělka je bázlivá a hodně se bojí cizích lidí, potřebuje čas, aby si zvykla. Dlouho se držela své mámy Míny, ale velice ráda si hraje a řádí s ostatními. 2.1.2017 - Andělčina bázlivost se nezlepšila ani po roce a půl. 1.12.2020 - Původně dočasná péče v Moravské Nové Vsi se stala pro bázlivou Andělku domovem trvalým. Děkujeme!

Další fotky zde.

Andělka byla adoptovaná na dálku - podporovali ji Koneční a Princezna, Mikeš, Viky a Vinci. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Beruška 05 a Jovanka 03

28. 11. 2020

img_20180318_090208.jpgKočka, kastrovaná, nar. 7/2017
Umístění:
dočasná péče Mutěnice

9.10.2017 - V zahrádkářské kolonii v Hodoníně odchycena kočička, asi dvouměsíční, podvyživená a nemocná je to sourozenec Marušky. Je v karenténě a léčí se. Dostala jméno Beruška. Jejich matka byla po kastraci vypuštěna zpět. 18.3.2018 - Beruška je krásná kočička s delší srstí, je trošku bázlivá, ale když ji začnete hladit, ukazuje bříško a přede jak o závod. Potřebuje vaši lásku a trpělivost. Je zdravá a očkovaná. Nevhodná jako jedináček. 12.3.2019 - Beruška odjela do nového domova, na Slovensko, do Holíče, do domku, kde ji čekají tři kočičí kamarádi.

Další fotky zde.

Beruška byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byli manželé Přesličkovi a  jejich zvířecí miláčkové - kocourci Stáník, Ondrášek a psí holky Nelinka s Baruškou. Děkujeme!

2-mensi.jpgKočka, kastrovaná, nar.10/2019
Umístění:
depozitum Hodonín II.

11.5.2020 - Řešili jsme případ nezodpovědného namnožení koček u seniorky ve Svatobořicích Mistříně. Pět koček jsme vzali ke kastracím, které budou uhrazeny z kastračního programu, po kastraci budou vráceny zpět k paní. Ta šestá je nemocná, drobná, přijali jsme ji k nám, dostala jméno Jovanka a je umístěna do karantény, po vyléčení jí budeme hledat nový domov. 7.6.2020 - Jovanka velmi onemocněla. Průjem, zvracení, kaliciviróza, má teplotu, bolavou tlamičku a jazýček. Už jsme myslei na nejhorší ..., naštěstí jí pomohly infuze a už začíná papat. 10.11.2020 - Jovanka se uzdravila, vyrostla a může do nového domova. Johanka je princezna. Je to drobnější krásná kočička s delší srstí a dovede být moc milá (když chce). Když nemá náladu, tak to umí dát najevo. Zkrátka je to pravá kočičí madam, která má na všechno svůj názor. Je vhodná k dalším kočkám, moc ráda si hraje. Nevhodná do rodiny s malými dětmi. 28.11.2020 - Dnes odjela Jovanka do nového domova, do Holíče za Beruškou a dalšími kočičkami.

Další fotky zde.

Jovanka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradili Kateřina Povýšilová, Milutín Kubík a kočička Lotty.  Děkujeme!

Jovanka byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradily Jiřina a Klára Maršálková a kocour Mikeš. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 1

Lars

27. 11. 2020

1-mensi.jpgKocour, kastrovaný, nar. cca 2018
Umístění:
depozitum Hodonín II.

13.9.2020 - Dnes zavolala oznamovatelka, že v Hodoníně na nám. B.Martinů je už třetí den kočka, vyčerpaná, sotva se drží na nohou a dnes už jen leží. Po příjezdu na místo zjištěno, že se jedná o cca dvouletého nekastrovaného kocoura, totálně vyčerpaného, dehydrovaného a hladového. Od lidí sedících u hospody jsme ještě dostávali rady - "Nesahejte na něho, je nemocný!" ... Můžete se všichni stydět, že vás nikoho ani nenapadlo dát kocourovi aspoň vodu ... Kocourka jsme vzali k nám a umístili do karantény, chuť na jídlo má a baští dobře, tak věříme, že bude v pořádku. 17.11.2020 - Lars krásně přibral, je v požádku a může do nového domova. Je to velký kocour s jemnou povahou, prostě obr s něžnou duší ... Velmi přátelský k lidem i ke kočkám, hledá domov u kočičích kamarádů. 27.11.2020 - Lars odjel do nového domova, do Strážovic, do domku, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Lars byl adoptován na dálku - krmivo mu hradila Katka Javorská. Děkujeme!

Lars byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v útulku mu hradily Zrzky v Kostce. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Nany, Vojtíšek, Juliánek, William 02 a Ferdinand

24. 11. 2020

oprava-nany.jpgoprava-vojtisek.jpg

julianek350.jpg
k-william2.jpg20200519_175331.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 2

Vilemínka a Kubíček 02

22. 11. 2020

vileminka-mensi.jpgKočka, nar. 8/2020
Umístění:
dočasná péče Rohatec

9.11.2020 - Už srpna řešíme případ přemnožených koček v Rohatci, více zde. Postupně odchytáváme ke kastracím, některé kočky se vrátily zpátky, ale kontaktním mazlivým se snažíme najít domov. Koťata Filípek, Kubíček, Vilíček a Vilemína jsou v dočasné péči a čekají na své nové domovy. Jsou krásní, zdraví, očkovaní a čekají jen na vás, stačí zavolat. NEVHODNÁ JAKO JEDINÁČEK! 22.11.2020 - Vilemína a Kubíček našli společný domov v Mikulčicích, v domku se zahradou.

Další fotky zde.

Vilemínka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradila Katka, Barbora a kocour Max. Děkujeme!

kubicek3.jpgKocour, nar. 8/2020
Umístění:
dočasná péče Rohatec

9.11.2020 - Už srpna řešíme případ přemnožených koček v Rohatci, více zde. Postupně odchytáváme ke kastracím, některé kočky se vrátily zpátky, ale kontaktním mazlivým se snažíme najít domov. Koťata Filípek, Kubíček, Vilíček a Vilemína jsou v dočasné péči a čekají na své nové domovy. Jsou krásní, zdraví, očkovaní a čekají jen na vás, stačí zavolat. NEVHODNÝ JAKO JEDINÁČEK! 22.11.2020 - Vilemína a Kubíček našli společný domov v Mikulčicích, v domku se zahradou.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Sněženka 02

20. 11. 2020

snezenka.jpgKočka, kastrovaná, nar. 10/2019
Umístění:
dočasná péče Hodonín

8.6.2020 - Dnes brzy ráno nám nahlásil oznamovatel, že v domku v Archlebově, kde mu končí pronájem a bude se stěhovat, na zahradě v boudě kočka porodila dvě koťata. Kočku jsme přijali a podařilo se nám ji umístit do dočasné péče v Hodoníně. 10.6.2020 - Bohužel, dnes bylo jedno z koťátek nalezeno mrtvé. 16.11.2020 - Sněženka odchovala kocourka Tofu, ten už našel domov a tak i ona může do nového domova! Je to nádherná bílá kočička, která velmi miluje lidi, je hodně mazlivá, ráda se chová. S kočkami vychází dobře, je mladá a měla by mít kočičí společnost. 20.11.2020 - Sněženka dnes odjela do nového domova, do Prušánek, do domku, kde ji čeká kočička.

Další fotky zde.

Sněženka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradili Kohútovi a kočička Ophélie. Děkujeme!

Sněženka byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradil Ing. Radek Švec, kocouři Suteh a Orin a micina Stelinka. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Sofinka 03

15. 11. 2020

sofinka.jpgKočka, kastrovaná, nar. 4/2020
Umístění:
dočasná péče Hodonín

28.7.2020 - V Dubňanech jsme řešili případ u staršího nemocného pána, kterému se v domě po smrti matky namnožily kočky. Kočky tady postupně vykastrujeme, ošetříme a vrátíme, ale byla tady také čtyři nádherná koťata, kterým jsme pomocí FB hledali domov. U tří se to podařilo, zůstala tato bázlivější kočička, kterou jsme dnes umístili o do dočasné péče. Kočička je bázlivá. 28.11.2020 - Sofinka je po kastraci, může do nového domova. Zpočátku bude bázlivější, ale brzy si zvykne. určitě potřebuje kočičího kamaráda. 15.11.2020 - Sofinka dnes odjela do nového domova, do Hodonína, do bytu, kde ji čekají kočičí kamarádi a dva pejsci.

Další fotky zde.

Sofinka byla adoptována na dálku - krmivo i veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradili Tihonovi a kočička Nora. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Tofu 02

15. 11. 2020

tofu.jpgKocour, nar. 6/2020
Umístění:
dočasná péče Hodonín

8.6.2020 - Dnes brzy ráno nám nahlásil oznamovatel, že v domku v Archlebově, kde mu končí pronájem a bude se stěhovat, na zahradě v boudě kočka porodila dvě koťata. Kočku jsme přijali a podařilo se nám ji umístit do dočasné péče v Hodoníně. 10.6.2020 - Bohužel, dnes bylo jedno z koťátek nalezeno mrtvé. 14.7.2020 - Druhé z koťat se má k světu, je to kocourek a dostal jméno Tofu. 4.11.2020 - Kocourek Tofu je hluchý. Protože je hluchý, tak je i "hlučný", hlasitě se ozývá a svolává, pokud v dosahu nevidí člověka nebo své kočičí kamarády. Už jsme se s tím u hluchých koček setkali. Oni totiž neslyší třeba šramot nebo hovor z vedlejší místnosti (kam by se slyšící kočka šla podívat), oni se v tu chvíli cítí opuštění a tak volají ... Nakonec víme, že i hluchý člověk mluví hlasitěji než je potřeba. :-) Takže je s tím třeba počítat, obzvláště první dny v novém prostředí, mohou být náročné. Tofu je krásný, zůstaly mu modré oči. Je dvakrát očkovaný, odčervený a potřebuje alespoň jednoho kočičího kamaráda. 15.11.2020 - Tofu odjel do nového domova místo Igiho, do Kostelce, do domku, kde ho čekají dva kocourci.

Další fotky zde.

Tofu byl adoptován na dálku - krmivo i veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu mu hradili Tihonovi a kočička Nora. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 2

Phoebe

14. 11. 2020

phoebe7.jpgKočka, kastrovaná, nar. 4/2020
Umístění:
depozitum Hrušky

18.7.2020 - Opravdu patří kočka s koťaty do odpadu? Další otřesný případ nám byl nahlášen 13.7.2020. Paní našla v Kostelci, okres Hodonín, u kontejneru na plast odloženou krabici. Jaké bylo její překvapení, když krabici otevřela a v ní našla kočku s šesti koťaty! Oznamovatelka provizorně jako první pomoc umístila koťata k sousedům do uzavřeného návratí a my jsme se snažili pomocí FB hledat koťatům domovy. To se nepodařilo a situace byla neudržitelná a tak dnes jsme pět z koťat přijali do depozita v Hruškách (Chesse, Mac, Ola, Phoebe a Ziggy). Matku a zbývající kotě vykastrujeme a nálezkyně se o ně postará. 23.9.2020 - Phoebe je milá, hravá kočička, která může do nového domova, kde potřebuje kočičího kamaráda nebo může odejít s některým sourozencem. 14.11.2020 - Phoebe byla umístěna do Brna, do bytu, kde bude mít jednoho kočičího kamaráda.

Další fotky zde.

Phoebe byla adoptována na dálku - krmivo i veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradili Tihonovi a kočička Nora. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Felix Bukyn

6. 11. 2020

pa290153.jpgKocour, kastrovaný,  nar. 4/2014
Umístění:
dočasná péče Hodonín

 8.8.2020 - Majitelka našich dvou koček Brusinky a Bukyna (více zde) těžce onemocněla a dnes už bohužel ví, že se domů nikdy nevrátí ... Hledali jsme jim oběma pomocí FB nový domov, to se nepodařilo, nikdo domov nenabídl a tak jsme dnes Bukyna i Brusinku vyzvedli v Brně. U Bukyna Felixe jsme se obávali, že by návrat do útulku mezi velké množství koček nesl velmi těžce a tak je v dočasné péči v Hodoníně. Brusinka se vrátila zpátky do depozita v Hruškách. 1.9.2020 - Felix v dočasné péči těžce nese přítomnost domácích koček, ani po třech týdnech nepřestal syčet a vrčet, svůj pokoj opuští jen po obezřetné prohlídce terénu, kdy kontroluje, zda někde poblíž není kočka. K člověku je mazlivý, moc stojí o pohlazení, ale díky prostředí je stále obezřetný. Nevíme, čím majitelka krmila, ale u nás měl při krmení kapsičkami běžných značek zažívací potíže, po krmení syrovým masem a dietními kapsičkami je absolutně bez potíží, granule nechce. Je to krásný, velký 6 letý kocour, kterému hledáme domov v klidné domácnosti, bez dětí, výhradně jako JEDINÁČKOVI (kočky nesnáší, psů se bojí) a to v DOMKU se zahradou, aby mu nebyla dlouhá chvíle. 6.11.2020 - Dnes se na Felixe usmálo štěstí a po všem co prožil, dnes odjel do nového domova, do Moravské Nové Vsi, do domku, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Felix byl adoptován na dálku - krmivo mu hradili Sylva, Josef a kocouři Brumelo a Dron. Děkujeme!

Felix byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v útulku mu hradila Darja Čablová. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Fanynka

6. 11. 2020

mensi.jpgKočka, kastrovaná, nar. 10/2019
Umístění:
depozitum Hodonín II.

28.5.2020 - Dnes nám pozdě večer přivezli tuto kočičku. Oznamovatel ji našel hladovou, plnou klíšťat v rekreační oblasti Lučina, schovávala se pod auty. Je umístěna do karantény. 18.7.2020 - Fanynka je velmi umazlená kočička mírné povahy, která miluje společnost lidí. Ve velkém kolektivu koček je submisivní, ale kamaráda na hraní přivítá, pokud by měla dostatek pozornosti může být i sama. 21.7.2020 - Fanynka odjela do nového domova, za Skyler. Více zde.
25.8.2020 - Před pár dny jsme zveřejnili příspěvek, zprávu z nového domova, jak se má Fanynka dobře. Dnes už je všechno jinak. Fanynka byla tento týden vrácena k nám, protože má pozitivní test na koronavirus. Měla průjem a ve stolici byla potvrzena přítomnost tohoto viru. Jisté však je, že pozitivní test na koronavirus má 90 % koček z útulků a 50 % další kočičí populace. Rozhodně by to neměl být důvod k vracení kočky. Fanynka u nás průjem nemá, ale je ve velkém stresu, smutná  a nežere. 17.9.2020 - Při běžné veterinární prohlídce byl slyšitelný srdeční selest, proto bylo srdíčko podrobněji vyšetřeno ultrazvukem, kde se bohužel zjistilo onemocnění HCM. Fanynka tedy bude muset každý den užívat léky, což ji ale nečiní žádné potíže. Naštěstí se onemocnění podchytilo v počáteční fázi, zatím je kočička naprosto bez příznaků, jen z prostředí útulku je hodně nesvá, velké množství koček nemá ráda a těžce nese ten návrat po umístění do nového domova, zpět do útulku, stále se dobrovolně zdržuje v karanténní kleci. NALÉHAVĚ PRO NI HLEDÁME DOMOV U JEDNÉ KOČIČÍ KAMARÁDKY. 6.11.2020 - Fanynka dnes odjela do nového domova, do Milotic, do domku, kde na ni čeká jedna kočičí kamarádka.

Další fotky zde.

Fanynka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradili Anika a Václav Lauerovi a kočičky Pedra a Sága. Děkujeme!

Fanynka byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradili Ivana, Luděk a kocourci Celestýn a Kryštof. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 8

Bosana 02

6. 11. 2020

elektrarna3a.jpgKočka, kastrovaná, nar. 4/2019
Umístění:
depozitum Hodonín I.

17.5.2020 - Dnes jsme přijali kočku a její čtyři koťata. Porodila je v areálu EHO v Hodoníně. Z tohoto areálu jsme už několik koček kastrovali nebo přijali k nám do útulku. Je tady poblíž zahrádkářská kolonie, kam si nezodpovědní majitelé často pořídí kočku, ale s ukončením sezóny se o ni nestarají, kočky si pak hledají obživu a rozšiřují se po okolí. Nejsmutnější na tom je, že jsme tady zaměstnancům opakovaně řekli, že je potřeba nás volat HNED jakmile se jim tu nová kočka objeví a oni ji začnou krmit. Tuto kočku nám nahlásili až teď, když koťata mají 3 týdny. Když se ptáme PROČ, tak dostáváme odpověď: "Nám se nezdála ..." :-( Prosíme vás lidi, ať už se vám kočka "zdá" nebo "nezdá" (být březí), VOLEJTE VČAS! NA CO SE TATO KOŤATA NARODILA, KDYŽ U NÁS JEŠTĚ POŘÁD ČEKAJÍ TA LOŇSKÁ BA I PŘEDLOŇSKÁ NA SVÉ DOMOVY?!
28.7.2020 - Dvě z koťat nepřežila, další dvě - Zefírek a Korálka už měly tři měsíce, jsou samostatní a mohou do nového domova. A tak domov vyhlíží i Bosana. Je to kočička velice hodná, submisívní, klidná a velice by se jí líbilo jako jedináčkovi, v klidnější domácnosti s možností chodit i na zahradu. 6.11.2020 - Bosana odjela do nového domova, do Ratíškovic, do domku, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Bosana byla adoptována na dálku - krmivo jí hradili Věra a Michal Štětinovi s kočičkami Evitkou 02, Bianku, Daisy 02 a Garfieldem. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 11

Slávek

31. 10. 2020

slavek8.jpgKocour, kastrovaný, nar. 6/2018
Umístění:
depozitum Hrušky

16.9.2018 - Opuštěný a hladový se tento mazlivý kocourek potuloval v Popicích. Ptali jsme se v okolí, ale nikdo se k němu nehlásil. Vzali jsme ho k nám a dostal jméno Slávek.  1.7.2020 - Slávek čeká na domov bezmála 2 roky! Přitom je to kocour společenský, mazlivý, kliďas, ke kočkám má opatrovnický vztah, je zvyklý i na psa. Pokud bude ale moci chodit ven, může být i jedináček.  31.10.2020 - Slávek odjel do nového domova, do Břeclavi, do domku, kde ho čekají děti a bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Slávek byl adoptován na dálku - podporovala ho Monika Švancarová, kocouři Čitouš, Bárt a Garfield a fenka Ebby. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Viki 03

21. 10. 2020

122102714_539669103582793_4271298962384701202_n.jpgKočka, nar. 6/2020
Umístění:
dočasná péče Rohatec, u nálezců

20.10.2020 - Kotě, 4 měsíční tříbarevná kočička s delší srstí nalezena v Rohatci, zůstala u nálezců a zkoušeli jsme přes FB najít majitele. Na to se ozvala majitelka s tím, že kotě měla její kočka na jejíž kastraci neměla peníze. Požádala nás, abychom kotěti našli domov, její kočku v rámci kastračního programu vykastrujeme. 20.10.2020 - Dnes Viki odjela do nového domova přímo od nálezců, do Vratimova, do domu se zahradou, kde ji čekají dva kočičí kamarádi a pes.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48

následující »