Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naši v novém domově

Příspěvky

Majkl 02

19. 7. 2020

majkl1.jpgKocour, nar. 3/2020
Umístění:
depozitum Hodonín I.

19.7.2020 - Zraněné kotě ve Starém Poddvorově nalezla oznamovatelka ležet u svého domu. Popsala, že rána byla staršího data, neošetřená, nekrotická, zapáchající, chlupy slepené hnisem a krví a protože je veterinářka, poskytla kotěti prvotní ošetření a přivezla ho k nám. U nás bylo kotě dále ošetřeno ve veterinární ordinaci MVDr. Plešové, nasazena ATB a kotě bylo umístěno do karantény. Kocourek dostal jméno Majkl. Takto do dopadá, když kotě není aspoň do kastrace doma. Nemá orientační schopnosti, zkušenosti, nedokáže trefit domů, většina koťat ponechaných venku se ztratí a končí v útulcích nebo umírá.

19.7.2020 - Příjem kotěte jsme jako vždy, ještě ten den zveřejnili na našem FB a na to se nám ozvala paní V., že kotě je jejich babičky a chce ho zpátky. Protože však kotě nemělo čip a paní ho v telefonickém hovoru nedokázala popsat, nevěděla ani jak je asi staré, uváděla, že zranění má na zádech a je to prý od pobodání vosami (což neodpovídalo ani mechanismu zranění ani jeho umístění), a když řekla, že nemá ani očkovací průkaz či jiný doklad, odmítli jsme kotě vydat.

20.7.2020 - Dnes se dostavil do útulku muž a domáhal se vydání téhož kotěte. Opět nepředložil žádný doklad ani důkaz (krom jediné fotky maličkého černého kotěte), tentokrát tvrdil, že kotě se zranilo o větev a že se o něj starali (což neodpovídalo stavu, v jakém ho našla oznamovatelka). Opět jsme vydání kotěte bez dokladu a důkazů odmítli. Pan V. si však přivezl kamarády z městské policie a znovu se domáhal vydání kotěte. Strážníci od pana V. důkazy nepotřebovali, řekli, že ho znají a věří mu, ale na nás slovně tlačili a útočili, vyhrožovali zahájením nějakého řízení a přivoláním policie a my jsme pod tímto tlakem podlehli a kotě vydali. Vydali jsme ho s předávajícím protokolem a slibem, že hned pojedou do veterinární ordinace MVDr. Plešové na převaz a vyzvednou si tam léky a uhradí ošetření. Do ordinace se však na převaz nedostavili a pro antibiotika a uhradit fakturu přijeli pak bez kotěte, až pod tlakem, kdy jsme o tom napsali v komentářích příspěvku.

Litujeme, že jsme podlehli nátlaku městské policie a podali jsme na jednání strážníků stížnost. Ale máme zejména starost o to kotě. Tito lidé, respektive babička, u které údajně kotě žije, primárně zanedbali péči o zraněné zvíře, kotě bylo nalezeno oznamovatelkou mimo svůj domov, rána stará, hnisající, zapáchající. Rovněž se po převzetí kotěte nedostavili na slíbený převaz a náklady uhradili až pod tlakem. Máme tedy vážné obavy, jak o kotě oni nebo babička pečují a máme podezření, zda pokračují v započaté léčbě. Pokud kotě bude na ulici a bez řádné léčby, hrozí mu sepse a smrt. Proto jsme podali i podnět na veterinární správu, aby v místě bydliště byla provedrna kontrola, zda nedochází k zanedbání péče o zvíře.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 4

Wayne

14. 7. 2020

3.jpgKocour, kastrovaný, nar. 4/2019
Umístění:
depozitum Hodonín II.

13.8.2019 - Dnes nám bylo nahlášeno kotě, které se už druhý den zdržuje u restaurace Casino v Hodoníně. přijali jsme ho, je to 4 měsíční kocourek a dostal jméno Wayne. 4.11.2019 - Z Wayne vyroste krásný kocourek se sametovou srstí. Je velmi mazlivý, někdy se nedá odbýt. Ovíjí pacičky kolem paže a čumáčkem se otírá o tvář... 4.4.2020 - Wayne odjel do nového domova, do Brna, do bytu, kde ho čeká kocourek. 14.7.2020 - Wayne odjel znovu do nového domova, tentokrát do Hodonína, do bytu, kde ho čeká kočka a pejsek.

Další fotky zde.

Wayne byl adoptován na dálku - krmivo mu hradila Ludmila Tvrdoňová a kocouři Matýsek, Pitrýsek, Bertíček a Jasmínek. Děkujeme!

Wayne byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu mu hradila Míša Müllerová. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Burizon

9. 7. 2020

burizon8.jpgKocour, kastrovaný, nar. 10/2018
Umístění:
depozitum Hodonín I.

27.10.2019 - Dnes nám byl nahlášek kocour, kterého srazilo auta v Hodoníně na Marxově ulici. Kocour se nemůže postavit, má oteklou nožku. Hledáme majitele pomocí letáčků i FB. 4.11.2019 - Kocourek má nožku zlomenou, ale je to čistá zlomenina, utvořil se svalek, kocourek bude v klidu a nožka sroste sama. 14.12.2019 - Burizon se uzdravil, nikdo se o něj nepřihlásil a tak mu hledáme domov. Burizon je mazel, postelový povaleč, ale když to na něj přijde, běhá a řádí, asi by se mu více líbilo v domku se zahradou. Mazlení si užívá, ale také umí říct "dost" a tak není úplně vhodný k malým dětem. Kočky většinou toleruje, vůči některým se vyhraňuje, rozhodně není spokojen s velkým množstvím koček, a velice rád by uvítal možnost chodit ven, jedna kočka vadit nebude nebo jako jedináček. 9.7.2020 - Dnes se Burizon dočkal a odjel do vysněného domova v Rohatci, do domku se zahradou, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Burizon byl adoptován na dálku - krmivo i veterinární péči a další náklady spojené s pobytem  v našem depozitu mu hradila paní Helena Singerová. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Pavlínka 02 a Janinka 04

29. 6. 2020

20200203_125331.jpgKočka, kastrovaná, nar. 6/2019
Umístění:
depozitum Hodonín II.

19.9.2019 - Dnes nám bylo nahlášeno, že u Lidlu v Hodoníně se zdržuje kotě. Je to malá, 3 měsíční kočička a má vyhřezlý konečník, přijali jsme ji k nám. Na veterině byla ošetřena, proveden drobný zákrok a dostala antibiotika. 21.9.2019 - Konečník kočičce znovu vylezl, museli jsme na veterinu, kousek střeva se resekoval a konečník se přišil. 13.11.2019 - Po bezmála 2 měsících konečník znovu vylezl ven a musel se provést větší zákrok, střevo bylo přišito zevnitř k břišní dutině, byla provedena kastrace. 11.12.2019 - Pavlínka je v pořádku a moc ráda půjde do nového domova, kde potřebuje kočičího parťáka. Je velmi mazlivá, ráda si ustele přímo na vás ... 29.6.2020 - Pavlínka odjela spolu s Janinkou do nového domova, do Orlové, do bytu.

Další fotky zde.

Pavlínka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradil Ing. Radek Švec, kocouři Suteh a Orin a micina Stelinka. Děkujeme!

Pavlínka byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem  v našem depozitu jí hradila Katka, Barbora a kocour Max. Děkujeme!

20200519_174858.jpgKočka, kastrovaná, nar. 9/20219
Umístění:
depozitum Hodonín II.

14.3.2020 - Dnes jsme přijali mladou vyhladovělou kočičku. Objevila se v areálu ČSAD Hodonín, jestli ji tam někdo vyhodil nebo přijela v kamionu ... Prostředí je tam pro kočku nebezpečné a tak jsme ji přijali do našeho depozita. 19.5.2020 - Janinka je hodná, mírná, mazlivá a moc něžná kočička. Hodně si vyhraje i sama, ale mírného kamaráda nebo kamarádku určitě uvítá, jedináčkem by mohla být pouze v případě, že bude mít velkou pozornost svých lidí. 29.6.2020 - Janinka odjela spolu s Pavlínkou do nového domova, do Ostravy, do bytu.

Další fotky zde.

Janinka byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradili manželé Pospíšilovi a kočičáci Sárinka, Bertík, Charlík, Denísek, Matýsek, Olivka, Datlička, Rupi a Ava. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Marlon

28. 6. 2020

marlon2.jpgKocour, nar. 3/2020
Umístění:
dočasná péče Hovorany

24.5.2020 - Oznamovatelka z Hovoran nám oznámila, že našla na zahradě v psí boudě kočku s koťaty, neví co dělat. Po domluvě jsme kočku zavezli na kastraci a u domu zůstane. Koťata jsme naočkovali a hledáme jim domov. Jsou to Cedrik, Cilka, Damián, Marlon a Ola. Kotě potřebuje kočičího kamaráda, takže hledají domov po dvou a nebo může být kotě umístěno k vašemu kotěti či mladé kočce. 28.6.2020 - Marlon odjel do nového domova, do Dubňan, do domu, kde na něj čekají tři kočičky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Ajša 02 a Kenny

28. 6. 2020

aisa4.jpgKočka, nar. 4/2020
Umístění:
depozitum Hrušky

3.6.2020 - Dnes nám oznamovatelé nahlásili tři opuštěná koťata, která nalezli u polní cesty v Lanžhotě. Jsou to černí Ajša, Kenny a mourovatý kocourek Toby. Koťata mají asi 6 týdnů a ještě by měla být u kočíčí mámy. Toto je důsledek nezodpovědnosti majitelů, kteří nekastrují své kočky a pak se jich zbavují takovým způsobem. 28.6.2020 - Ajša a Kenny odjeli společně do nového domova, do Ratíškovic, do domku se zahradou.

Další fotky zde.

Ajša byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradila Ing. Dana Schmidt a kočičí trojka - Darwin, Andělka a Emily. Děkujeme!

ketty3.jpgKocour, nar. 4/2020
Umístění:
depozitum Hrušky

3.6.2020 - Dnes nám oznamovatelé nahlásili tři opuštěná koťata, která nalezli u polní cesty v Lanžhotě. Jsou to černí Ajša, Kenny a mourovatý kocourek Toby. Koťata mají asi 6 týdnů a ještě by měla být u kočíčí mámy. Toto je důsledek nezodpovědnosti majitelů, kteří nekastrují své kočky a pak se jich zbavují takovým způsobem. 28.6.2020 - Kenny a Ajša odjeli společně do nového domova, do Ratíškovic, do domku se zahradou.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Kryštůfek 03 a Evička 04

27. 6. 2020

img_20200510_162242.jpgKocour, kastrovaný, nar. 11/2019
Umístění:
dočasná péče Mutěnice

27.2.2020 - Dnes jsme přijali maličkého kocourka. Oznamovatelka ho našla v Hodoníně, u řeky Moravy, ležel v listí. Podvyživený, vyhublý, s nafouklým začerveným bříškem. Dostal jméno Kryštůfek a je umístěn do karantény. 27.6.2020 - Kryštůfek odjel spolu s Evičkou do nového domova, do Brna, do domku.

Další fotky zde.

Kryštůfek byl adoptován na dálku - krmivo mu hradil Adam Ivičič a kočky Laďa a Šery. Děkujeme!

Kryštůfek byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu hradila Magdaléna Nováková. Děkujeme!

img_20200608_164846a.jpgKočka, kastrovaná, nar. 3/2020
Umístění:
dočasná péče Mutěnice

4.5.2020 - Dnes jsme přijali dvě kočky a kotě z Mutěnic. Před několika týdny přivedla kočka na zahradu domu svá tři koťata, paní je na zahradě všechny začala krmit. Po čase se kočka začala ukazovat pouze z jedním kotětem, na zahradě jsou psi, případně je mohli napadnout i kuna nebo kocouři, těžko říct. Kočka dostala jméno Glorie a vzali jsme ji i s kotětem (Evička) k nám. Ale u paní se objevila minulý týden další kočka (!) a přímo tam porodila. Bohužel její koťata byla nalezena mrtvá. Tato kočka je ale plachá a tak byla po kastraci vypuštěna zpět do zahrady, krmení má zajištěno.  27.6.2020 - Evička odjela spolu s Kryštůfkem do nového domova, do Brna, do domku.

Další fotky zde.

Evička byla adoptována na dálku - krmivo jí hradila Kateřina Povýšilová, Milutín Kubík a kočička Lotty.  Děkujeme!

Evička byla adoptována na dálku - veterinární péči a veškeré náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradila Eva J. s rodinou a kočandy Pihulka, Rocky a Mikeš. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 3

Ivetka

22. 6. 2020

ivetka2a.jpgKočka, nar. 5/202
Umístění:
depozitum Hodonín I.

21.6.2020 - Oznamovatelka nám dnes přinesla cca 6 týdenní kotě, které našla v zahrádkářské kolonii v Hodoníně. Je to kočička a asi plachá, protože, přesto, že je tak malá, velmi se bojí, syčí a snaží se útočit. 22.6.2020 - Kočička byla ve velkém stresu a dnes si ji oznamovatelka převzala do vlastní péče. Podle zprávy se maličká hned uklidnila a dokonce se i mazlila! Takže to, jak se chovala, byla reakce na všechny ty pachy ostatních koček, které u nás jsou. U větších koček to tak bývá, ale s touto reakcí u tak malého kotěte jsme se ještě nesetkali. Jsme rádi, že si ji oznamovatelka vzala a Ivetka nemusí být ve stresu.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Paleček 04

17. 6. 2020

20191220_130227.jpgKocour, kastrovaný, nar. 8/2019
Umístění:
depozitum Hodonín II.

30.9.2019 - Paleček je maličký, dvouměsíční kocourek, kterého lidé našli ve špatném stavu pod viaduktem v Hodoníně a přinesli do ordinace MVDr. Plešové. 24.1.2020 - Paleček vyrostl, ale je opakovaně nemocný, opakovaně bere ATB ... 9.4.2020 - Paleček může do nového domova. Je to kocourek mazlivý, hravý a potřebuje kočičího kamaráda. 17.6.2020 - Paleček odjel do nového domova, do Milovic, do domku, kde ho čeká kocourek.

Další fotky zde.

Paleček byl adoptován na dálku - krmivo mu hradila Simona, Marek, Chelsík a Dorinka. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Ola

16. 6. 2020

ola2.jpgKočka, nar. 3/2020
Umístění:
dočasná péče Hovorany

24.5.2020 - Oznamovatelka z Hovoran nám oznámila, že našla na zahradě v psí boudě kočku s koťaty, neví co dělat. Po domluvě jsme kočku zavezli na kastraci a u domu zůstane. Koťata jsme naočkovali a hledáme jim domov. Jsou to Cedrik, Cilka, Damián, Marlon a Ola. Kotě potřebuje kočičího kamaráda, takže hledají domov po dvou a nebo může být kotě umístěno k vašemu kotěti či mladé kočce. 16.6.2020 - Ola odjela do nového domova do Kunovic, do domku, kde na ni čekají dvě kočičky.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 1

Snížek 02

12. 6. 2020

img-20200113-wa0004.jpgKocour, nar. 8/2019
Umístění:
dočasná péče Rohatec

24.1.2020 - Kotě se potulovalo se v Domanině u domova důchodců. Bylo vyděšené, hladové a mělo strach z lidí. Nakonec ho pani, která tam pracuje odchytla a je u ní doma v dočasné péči v Rohatci. Snížek je zdravý, očkovaný. Je mazlivý, zvyklý na pejska a v novém domově potřebuje kočičího kamaráda. 12.6.2020 - Snížek zůstane v Rohatci a dočasná péče se mu stala domovem trvalým.

Další fotky zde.

Snížek je adoptován na dálku v dočasné péči v Rohatci.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Venuška

21. 5. 2020

venuska2.jpgKočka, kastrovaná, 8/2019
Umístění:
depozitum Hodonín I.

19.4.2020 - Kočička byla odchycena na Lesní ulici v Hodoníně, kde se začala objevovat na místě, kde se krmí plaché kočky. Byla ochycena ke kastraci s tím, že se vrátí zpět, proto byla označena nástřihem ucha. Při kastraci se ukázalo, že je březí! Ukázalo se, že kočička není plachá, nechá se hladit, otírá se a tak nám bylo líto ji vrátit ven, navíc  kulhá, asi starší zlomenina, přijali jsme ji a budeme jí hledat domov. 19.5.2020 - Venuška se bojí opustit klec, zdá se, že se bojí koček, naléhavě jí HLEDÁME DOMOV! 21.5.2020 - Venuška dnes odjela do nového domova, do Břeclavi, do bytu, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Venuška byla adoptována na dálku - krmivo jí hradila firma Kola Novák Blansko. Děkujeme!

Venuška byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v našem depozitu jí hradila Pavla z Brna a kočičky Siraelka a Lilinka. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 1

Kešu 02

20. 5. 2020

mensi.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2019
Umístění:
depozitum Mikulčice

5.11.2019 - Oslovila nás paní, že v Prušánkách lidé prodali sklep a nechali u něj ve vinohradu dvě odrostlá, vyhladovělá koťata. Paní je krmila, my jsme je přímo na místě naočkovali a hledali jim pomocí FB domov, ale to se nepodařilo a protože už je zima, koťata jsme přijali. Jsou to dva šediví bílomourci - Burák a Kešu. 9.12.2019 - Oba kocouři jsou mazliví, přátelští, bezvadní kluci a určitě moc by se jim líbilo, kdyby mohli chodit na zahradu. 1.4.2020 - Kešu se začíná vůči kočkám vyhraňovat, snaží se "velet". Možná je to jen velkým množstvím koček v omezeném prostoru, ale raději ho doporučujeme jako jedináčka, do domku se zahradou. Je moc krásný a k člověku velký mazel. 20.5.2020 - Kešu dnes odjel do nového domova, do Ratíškovic, do domku se zahradou, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Kešu byl adoptován na dálku - podporovali ho Věra a Michal Štětinovi s kočičkami Evitkou 02, Bianku, Daisy 02 a Garfieldem. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Sally 02

15. 5. 2020

20200427_145805.jpgKočka, kastrovaná, nar. 8/2019
Umístění:
depozitum Mikulčice

21.4.2020 - Dnes volala paní z Lužic, že se v zahradách zdržuje již delší dobu kočka. Na dvůr k ní se bála přijít, protože tam mají psy a tak ji paní začala krmit až vzadu v zahradě. Kočička je mazlivá a přijali jsme ji k nám, dostala jméno Sally a je umístěna do karantény. 15.5.2020 - Sally je doma! Na našich stránkách ji objevila její majitelka z Mikulčic a přihlásila se o ni. Poznávacím znamením byl hrbolek po zloměnině na ocásku. Jak se kočička dostala do Lužic nevíme, ale jisté je, že svůj domov a lidi hned poznala, dokonce i svého kočičího kamaráda!

Další fotky zde.

Sally byla adoptována na dálku - krmivo jí hradila Lída Koukalová a Sheilinka. Děkujeme!

Sally byla adoptována na dálku -  veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradila Simona Jedlová, kočička Kačenka, kocourek Zrzek a pejsek Bárny. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Burák

9. 5. 2020

burak.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2019
Umístění:
depozitum Mikulčice

5.11.2019 - Oslovila nás paní, že v Prušánkách lidé prodali sklep a nechali u něj ve vinohradu dvě odrostlá, vyhladovělá koťata. Paní je krmila, my jsme je přímo na místě naočkovali a hledali jim pomocí FB domov, ale to se nepodařilo a protože už je zima, koťata jsme přijali. Jsou to dva šediví bílomourci - Burák a Kešu. 9.12.2019 - Oba kocouři jsou mazliví, přátelští, bezvadní kluci, Burák miluje mazlení a s kočkami má dobrý vztah. 1.4.2020 - Burák se začíná vůči kočkám vyhraňovat, snaží se "velet". Možná je to jen velkým množstvím koček v omezeném prostoru, ale raději ho doporučujeme jako jedináčka, do domku se zahradou. Je moc krásný a k člověku velký mazel. 9.5.2020 - Burák odjel do doného domova, do Kostic, do domku se zahradou.

Další fotky zde.

Burák byl adoptován na dálku - podporovala ho Iva Průžková a kočičky Ája, Rubby a Vilík. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Margitka 02, Salma 02, Lucinda, Hanička 04, Olda, Kira 02 a Zachary

7. 5. 2020

mar3.jpgsalma.jpglucinda2.jpghanicka2.jpgolda9.jpgzachary1.jpgkira.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Cipísek 03

6. 5. 2020

img_20200425_065922a.jpgKocour, kastrovaný, nar. 10/2019
Umístění:
dočasná péče Mutěnice

27.3.2020 - Cipísek je jedno z koťat, které porodila plachá kočka na statku v Mutěnicích. Minulý měsíc byl odchycen s ostatními ke kastraci a vypuštěn zpět, ale asi po dvou týdnech bylo patrné, že kocourek onemocněl a potřebuje léčbu. Byl znovu odchycen, nysazena ATB. Po léčbě a pobytu v dočasce to vypadá, že kocourek není typický plašan a že se kontaktu s člověkem úplně nevyhýbá a tak už je nám líto ho vracet, necháme ho u nás a budeme hledat nový domov. 27.4.2020 - Cipísek může do nového domova! Je mladý kocourek, mazlík, požitkář, s kočičkami nemá problém, je sebevědomý, miluje měkounké pelíšky a v noci s námi spí v posteli. Musí mít kočičího kamaráda, je vhodný i do rodiny s dětmi.  6.5.2020 - Cipísek odjel do nového domova, do Hodonína, do bytu, kde ho čeká kocourek.

Další fotky zde.

Cipísek byl adoptován na dálku - podporovala ho Jiřina a Klára Maršálková a kocour Mikeš. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Nina 05

3. 5. 2020

nina5.jpgKočka, kastrovaná, nar. 8/2018
Umístění:
depozitum Hodonín I.

15.12.2018 - Mourovatá kočička byla nalezena opuštěná v Moravském Žižkově a nálezkyně ji přivezla k nám. Dostala jméno Nina. 1.4.2019 - Nina, je mazlivá, přítulná, rozkošná mourečka, vhodná i do rodiny s dětmi. 3.5.2020 - Nina odjela do nového domova, do Uherského Hradiště, do bytu, kde ji čeká kocourek.

Další fotky zde.

Nina byla adoptována na dálku - podporovala ji Vanda Blahová a kočičky Body, Yuka, Gwenda, Milošek a Stela. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Mafin 02

1. 5. 2020

img_20200305_144729.jpgKocour, kastrovaný, cca 2014
Umístění:
dočasná péče Mutěnice

4.3.2020 - Dnes jsme přijali zuboženého, velmi nemocného kocoura. Objevil se v Mutěnicích, kde paní krmí kočičí bezdomovce. Má hnisavý výtok z očí, krvavě hnisavý výtok z nosu, zánět dýchacích cest, vyhublý, nekastrovaný, zuby v hrozném stavu, uhnilé. Je umístěn do karantény, krmíme ho pomocí stříkačky, odpočívá. MAJITEL KAŽDÉHO ZVÍŘETE BY MĚL MÍT ZA NĚJ ZODPOVĚDNOST! 3.4.2020 - Mafin je po zákroku - ošetření a vytrhání špatných zubů, vykastrován. Žere už sám, stále bere antibiotika, rýma je lepší, ale přetrvává. Mafin hůře znáší pobyt v depozitu, je zřejmé, že svůj život prožil venku, zatím se zdržuje v koupelně, ze které se mu ven moc nechce. Video zde. 1.5.2020 - Mafin se uzdravil a v bytě v dočasné péči se mu zdravému ani trochu nelíbilo a začal vše značkovat. Je evidentní, že strávil celý svůj život venku a tak jsme se rozhodli mu po vyléčení a kastraci dopřát návrat k jeho původnímu životu, ale tentokrát mnohem snazšímu - je kastrovaný , má zajištěno denně krmení a boudičku na spaní a tak dnes byl vypuštěn na své původní stanoviště. 1.2.2021 - Mafinovi selhal organismus, došlo k selhání ledvin, krevní testy byly natolik špatné, že byl dnes uspán.

Další fotky zde.

Mafin byl adoptován na dálku - krmivo mu hradil Miroslav Dressler. Děkujeme!

Mafin byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v útulku mu hradila Michaela Hrubá. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Fialka

28. 4. 2020

20191011_145202.jpgKočka, kastrovaná, nar. 4/2019
Umístění:
depozitum Hodonín I.

8.8.2019 - V lese v Dubňanech nalezeny pod dřevem dvě koťata, čistá, mazlivá ... Jsou to dvě kočičky, bílomourka Fialka a mourečka Lesněnka. 16.10.2019 - Fialka Hopsinka (Hopsinka, protože poskakuje a hopsá) je velmi živá, milá, mazlivá, nebojácná a neohrožená kočička. Kam se hnete, bude vám v patách. Cokoli otevřete, zkoumá obsah. Vzhledem ke své povaze je velmi vhodná i k dětem, ale potřebuje i zvířecího kamaráda, se kterým se vydovádí. 28.4.2020 - Fialka odjela do nového domova, do Kobylí, do domku, kde mají dva kocourky.

Další foky zde.

Fialka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradili Moravcovi. Děkujeme!

Fialka byla adoptována na dálku -  veterinární péči a další náklady spojené s pobytem  v našem depozitu jí hradili Pješčakovi. Děkujeme!  

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Sendy

27. 4. 2020

sendy1.jpgKočka, kastrovaná, nar. 4/2018
Umístění:
depozitum Hodonín II.

18.7.2018 - Městská policie z Dubňan nám přivezla 3 měsíční kotě, které se potulovalo po městě. Je to černá kočička a dostala jméno Sendy. 26.9.2018 - Sendy je zdravá a těší se do nového domova, pokud bude mít přes den dostatek pozornosti nebo bude chodit ven, může být i jedináček. Je to milá, nevtíravá, ale mazlivá kočička.  27.4.2020 - Sendy odjela do nového domova, do Vracova, do domku, kde na ni čeká pejsek.

Další fotky zde.

Sendy byla adoptována na dálku - podporovala ji Jana, kočička Nikita a kocourek Bučivoj. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Alešek

23. 4. 2020

imgp0902.jpgKocour, kastrovaný, nar. 8/2018
Umístění:
dočasná péče Mikulčice, Jitka

22.11.2018 - Koncem prázdnin se přitoulala k rodinému domku v Sudoměřicích kočka, manželé v důchodu chtěli kočku nakrmit a ona jim začala ve dveřích rodit ... Zavolali nám. Navštívili jsme je, kočku zkontrolovali a domluvili se, že ji nechají i s koťaty u sebe, po odstavení koťat si kočku po kastraci ponechají a my koťata po naší umísťovací výstavě, až se nám uvolní místo, přijmeme. Dnes jsme tedy koťata přijali. Je jich šest - Arturek, Arnoštek a Alešek v dočasné péči a Jerry, Fio a Moja v depozitu Hrušky. 10.2.2019 - Alešek si rád si hraje, běhá a mazlí se. Je trošičku nedůvěřivý k cizím lidem a k dětem. Na dospělé si zvykne, ale děti nemusí, schovává se před nimi. Je zvyklý na kočičky i pejsky, ale pokud bude mít dostatečnou pozornost, může být i jedináček. 23.4.2020 - Alešek odjel do nového domova, do domku v Radějově, kde ho čeká pejsek.

Další fotky zde.

Alešek byl adoptován na dálku - podporovala ho Dita Pichrtová a psí kámoš Ramon. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Rozárka 09

22. 4. 2020

p1010223.jpgKočka, kastrovaná, nar. 6/2019
Umístění:
depozitum Mikulčice

19.9.2019 - Špinavá, vyčerpaná kostřička s nafouklým začerveným bříškem. Vyčerpáním se neudrží na nožkách. To je kotě, které našla ležet u silnice v Moravské Nové Vsi obecní policie ... 2.11.2019 - Rozárka je zdravá, očkovaná a může do nového domova. Je to krásná, kočička, která běhá po celém domě a s kamarády vymýšlí kočičí lumpárny, proto potřebuje i v novém domově kočičího kamaráda. 22.4.2020 - Rozárka dnes odjela do nového domova, do domku v Sudoměřicích, kde ji čeká kočička a pejsek.

Další fotky zde.

Rozárka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradila Lída Koukalová a Sheilinka. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 1

Amálka 09 a Lojzík 04

17. 4. 2020

imgp8586a.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2018
Umístění:
dočasná péče Mikulčice

15.7.2018 - Koťata Koblížek a Amálka byla nalezena na poli v Mikulčicích, je jisté, že je sem někdo vyvezl, aby se jich zbavil. 1.2.2019 - Amálka je velmi milá, je přítulná a mazlivá, ale musí sama chtít - je to Paní Kočka, která "sama ví, kdy se mazlit nebo kdy si hrát", ale pokud se mazlit přijde, moc si to užívá a vrací vám to olizováním. S kočkami ani pejsky nemá problém, do rodiny s malými dětmi nevhodná. 17.4.2020 - Amálka odjela do nového domova spolu s Lojzíkem, do domku se zahradou v Kunštátu na Moravě, kde na ně čeká pejsek.

Další fotky zde.

Amálka byla adoptována na dálku -  podporovala ji Simona Jedlová, kočička Kačenka, kocourek Zrzek a pejsek Bárny. Děkujeme!

imgp0723.jpgKocour, kastrovaný, nar. 8/2018
Umístění:
dočasná péče Mikulčice

4.12.2018 - Dnes jsme přijali mourovatého kocourka, který byl nalezen opuštěný v Mikulčicích. Dostal jméno Lojzík. 22.1.2019 - Lojzík je zdravý, hravý a mazlivý kocourek, který v novém domově potřebuje kočičího kamaráda, je zvyklý i na pejsky. 17.4.2020 - Lojzík odjel do nového domova spolu s Amálkou, do domku se zahradou v Kunštátu na Moravě, kde na ně čeká pejsek.

Další fotky zde.

Lojzík byl adoptován na dálku - krmivo mu hradili Zdeňka a František ze Strážnice. Děkujeme!

Lojzík byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu mu hradili Věra Albrechtová, syn Jenda a kocouři Vendelín a Mazlík. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Monika Ušatá

17. 4. 2020

monika.jpgKočka, kastrovaná, nar. 4/2017
Umístění:
depozitum Hodonín II.

Monika je kočička asi 3 měsíční, která dva dny naříkala na ulici ve Strážnici. Přijali jsme ji k  nám a je zatím v karanténě. 12.9.2017 - Monika je u nás už dva měsíce a ukázalo se, že je to kočička hodně bázlivá a opatrná. 5.3.2019 - Monika čeká na domov už rok a půl. S kočkami vychází dobře a pokud bude u vás mít kočičího kamaráda a vy trpělivost, určitě se více osmělí. Nevhodná jako jedináček. 17.4.2020 - Dnes, téměř po 3 letech odjela Monika do nového domova, do Brna, do bytu, kde ji čeká kočička. Nová majitelka je připravena se s bázlivostí Moniky "poprat" a dát jí šanci.

Další fotky zde.

Monika byla adoptována na dálku - do 31.10.2019 ji podporovala Jarmila, kocour Wilda, kočičky Sofi, Sisi, Evženka a Ajša. Děkujeme!
Monika byla od 2/2020 znovu adoptována na dálku - krmivo jí hradila Lenka, Lukáš a kočičí kamarádi z Prahy. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 1

Rebeka 04

11. 4. 2020

albert-a-rebeka1.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2019
Umístění:
depozitum Hodonín I.

26.7.2019 - Dnes nám oznámila tři děvčata, že v Miloticích našla na ulici dvě vyčerpaná, unavená koťátka. Děvčata k nám zavolala, koťátka uložila do košíčku a počkala nás na místě nálezu. Máme vždycky radost, když se takto zachovají děti. Koťátka jsou bílomourovaté kočičky a dostala jména Rebeka a Beka. 22.11.2019 - Rebeka je šikovná, mazlivá kočička a pokud bude mít možnost chodit ven, může být umístěna i jako jedináček. 11.4.2020 - Rebeka odjela do nového domova, do Brna, do domku se zahradu, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Rebeka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradli Fornůskovi a kocouři Sting a Pierre. Děkujeme!
Rebeka byla adoptována na dálku - veterinární péči a náklady spojené s pobytem v našem depozitu jí hradili Mikulášek, Stelinka, Míša, Alda a kocour Mourek. Dělujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Vilém a Rozinka 04

10. 4. 2020

vilik.jpgKocour, kastrovaný, nar. 7/2019
Umístění:
depozitum Hrušky

31.10.2019 - Kočka přivedla k bytovkám v Čejkovicích 6 koťat! Nájemníci nám zavolali o pomoc. Kočka se vykastrovala a vrátila zpět, budou se tam o ni starat, koťata jsme přijali k nám do depozita. Jsou to kočičky Aranka, Emilka, Rút a Viola a kocourci Vilém a Oliver. 24.1.2020 - Vilém je zdravý, mazlivý kocourek, zvyklý i na psa a chce do nového domova, kde bude mít kočičího parťáka nebo může odejít společně s některým ze sourozenců nebo kamarádů z depozita v Hruškách. 10.4.2020 - Vilém odjel do nového domova spolu s Rozinkou, do Sokolnic u Brna, do domku se zahradou.

Další fotky zde.

Vilém byl adoptován na dálku - krmivo, veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitumu hradila Helena a Jaroslav Blosgeber a kocouři Leo a Bertik. Děkujeme!

7.jpgKočka, kastrovaná, nar. 8/2019
Umístění:
depozitum Hrušky

15.12.2019 - Dnes byla v Hruškách nalezena 4 měsíční kočička. Byla přijata do depozita v Hruškách, umístěna do karantény, dostala jméno Rozinka. 8.4.2020 - Rozinka je krásná mourečka, přítulná, mazlivá, hravá a v novém domově potřebuje kočičího kamaráda nebo může být umístěna s někým z našeho depozita v Hruškách. 10.4.2020 - Rozinka odjela do nového domova spolu s Vilémem, do Sokolnic u Brna, do domku se zahradou.

Další fotky zde.

Rozinka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradili Olina a Milan s kočkami Milčou, Florou a Hugem. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Nemo 02

8. 4. 2020

nemo.jpgKocour, kastrovaný, nar. 3/2019
Umístění:
depozitum Hrušky

13.6.2019 - Oznamovatelka nám dnes ohlásila koťata nalezená ve Svatobořicích u Kyjova. Někdo je původně odložil do keřů u mateřské školky, koťata se později rozběhla po okolí. Koťata ale nejsou z jednoho vrhu, Perlička je asi 2 měsíční a kocourek Nemo s kočičkou Lorou mají už 3 měsíce. 25.7.2019 - Nemo je milý, mazlivý kocourek a může do nového domova, je zvyklý na psa. 8.4.2020 - Nemo odjel do nového domova, do Nového Města na Moravě, do bytu, kde ho čeká pejsek.

Další fotky zde.

Nemo byl adoptován na dálku - krmivo mu hradili Anika a Václav Lauerovi a kočičky Pedra a Sága. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Zuzanka 05

5. 4. 2020

img-20200324-wa0003.jpgKočka, nar. 11/2019
Umístění:
depozitum Mikulčice

8.2.2020 - Dvě malá koťátka někdo vyhodil u ČOV v Moravské Nové Vsi. Vyděšená kotata někdo musel hodit přes plot, protože celý areál je oplocený. Není tam žádný ukryt, jen nádrže s vodou, kde jim hrozilo utonutí. Pán, který je našel, jedno kotě rozdal a pak nás kontaktoval. Kotě bylo vyděšené, hladové, ma asi necelé 3 mesice a váží 700 g - je to kočička. 1.4.2020 - Zuzanka je zdravá, očkovaná a může do nového doova, kde musí mít kočičího kamaráda. 5.4.2020 - Dnes odjela Zuzanka do nového domova, do Brna, do bytu, kde ji čeká kočička.

Další fotky zde.

Zuzanka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradila Magdaléna Nováková a veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v našem depozitu hradila firma Reality Pro Vás. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Uma 03 a Lojzička

1. 4. 2020

uma1.jpgKočka, kastrovaná, nar. 8/2019
Umístění:
depozitum Hodonín I.

30.11.2019 - Uma je 4 měsíční kotě, nalezené v Hodoníně, v Bažantnici. Naříkala tam celý den u obchodu Lesanka. 20.12.2019 - U nás Uma prodělala kalicivirózu a začala mít potíže s jídlem, vše zvrací. Krmíme mixovanou stravu pomocí stříkačky. Jsme objednaní na vyšetření do Brna na kliniku Jaggy. 6.1.2020 - Uma dnes vyšetřena a diagnostikována stenóza jícnu. Má zužený jícen, kterým potrava neprochází do žaludku. Prognóza je velmi nepříznivá. 1.4.2020 - Přes nepříznivé prognózy začala Uma pěkně papat, přibírat na váze a zvracení bylo čím dál méně, až úplně ustalo. Uma byla spolu s Lojzičkou umístěna do Hodonína, do bytu, ke dvěma kočkám.

Další fotky zde.

Uma byla adoptovana na dálku - podporovali ji Judáš, Verdel a Štěpánka. Děkujeme!

l3.jpgKočka, kastrovaná, nar. 7/2019
Umístění:
depozitum Hodonín I.

19.10.2019 - Dnes bylo v Mutěnicích u hřiště nalezeno nemocné, vyhladovělé koťátko, má blechy a svrab. Je to kočička, dostala jméno Lojzička. 10.12.2019 - Lojzička se uzdravila a může do nového domova, kde by měla mít podobně starého kočičího kamaráda. 1.4.2020 - Lojzička byla spolu s Umou umístěna do Hodonína, do bytu, ke dvěma kočkám.

Další fotky zde.

Lojzička byla adoptovaná na dálku - krmivo jí hradili Zdeňka a František ze Strážnice. Děkujeme!
Lojzička byla adoptovaná na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem  v našem depozitu jí hradili Monička a Ríša Koukalovi. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53

následující »