Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naši v novém domově

Příspěvky

Leslie

5. 9. 2020

mensi.jpgKočka, nar. 4/2020
Umístění:
depozitum Hodonín II.

11.7.2020 - Dnes pozdě večer zavolala oznamovateka, že v Dolních Bojanovicích našla těžce zraněné kotě. Při příjezdu jsme zjistili, že se jedná o kočičku, asi 3 měsíce starou, s otevřenou zlomeninou zadní nožky, rána už byla plná červů. Kolikrát už jsme upozorňovali na to, že kotě nemá venku co dělat, většina z nich se od domu nebo ze zahrady ztratí, neumí se vrátit, živoří na ulici, případně končí v útulcích. Tato kočička neměla dost štěstí, aby ji někdo našel včas ...
Podle veterinářky se jedná o pokousání psem, stehenní kost byla vykloubená v koleni, zevnitř stehna bylo patrných několik kulatých ran od zubů. Dnes byla kočičce nožka amputována. Tak je maličká, tak krátce je na tomto světě a už tolik bolesti a utrpení ... Kočička dostala jméno Leslie. 22.7.2020 - Leslie je 10 dní po amputaci a daří se jí dobře.
3.9.2020 - Leslie se po amputaci dala do pořádku a je z ní pořádná divoška, které absence nožičky nijak nepřekáží. Zvládne úplně všechno, obzvláště pomáhat s prací v domácnosti a všude kam chce se bez problémů dostane. Když se vyřádí a unaví, promění se v něžnou kočičku, která vás bude hladit tlapkami po obličeji. V novém domově rozhodně potřebuje kočičího kamaráda. Zatím není kastrovaná. 5.9.2020 - Leslie dnes odjela do nového domova, do domku se zabezpečenou zahradou v Žeravicích, kde ji čekají tři kočičí kamarádi.

Další fotky zde.

Leslie byla adoptována na dálku - krmivo jí hradili kocourci Tobiášek a Čičmánek. Děkujeme!

Leslie byla adoptována na dálku -  veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu hradila Simona Jedlová, kočička Kačenka, kocourek Zrzek a pejsek Bárny. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Selma

5. 9. 2020

selma21.jpgKočka, nar. 4/2020
Umístění:
depozitum Hrušky

5.6.2020 - Dnes další koťata nalezena na polní cestě v Lanžhotě! Jsou to opět dvě černé kočičky - Selma a Petty. Koťata mají 4 - 5 týdnů a ještě by měla být u kočíčí mámy. Toto je důsledek nezodpovědnosti majitelů, kteří nekastrují své kočky a pak se jich zbavují takovým způsobem. 14.7.2020 - Selma je očkovaná, zdravá a může do nového domova, buď spolu s kotětem od nás nebo k vašemi kotěti. Kotě je jako jedináček NEVHODNÉ! Více informací najdete zde5.9.2020 - Selma dnes odjela do nového domova, do Hrušovan nad Jevišovkou, do domku, kde ji čeká kocourek.

Další fotky zde.

Selma byla adoptována na dálku - krmivo jí hradila Simona, Marek, Chelsík a Dorinka. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Denis 05, Derek 03, Tobiáš 04 a Tess

3. 9. 2020

d-d2.jpgderek9.jpgtob3.jpgtess2.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Lejla 02

23. 8. 2020

mensi.jpgKočka, nar. 5/2020
Umístění:
depozitum Mikulčice

10.8.2020 - V Rohatci řešíme případ rozmnožených koček ke kterým se nikdo nehlásí, kočky odchytáváme, kastrujeme. Většina se bude vracet na původní místo, ale kočka (Sára) a dvě koťata (Lejla a McPhee) nejsou plaché, mají krásnou šedivou barvu a tak jsme je přijali a budeme jim hledat nové domovy. 23.8.2020 - Lejla odjela do nového domova, do Kyjova, do domku se zahradou, kde na ni čeká kočičí kamarádka.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Monami

23. 8. 2020

monami-mensi.jpgKočka, kastrovaná, nar. 2016
Umístění:
depozitum Mikulčice

10.7.2018 - Byli jsme upozorněni na případ tří opuštěných koček z Podivína. Jejich majitelka odešla, v bytě zůstaly kočky s jejím přítelem, ten se však stěhuje a kočky nechce a tak je vypustil z bytu ven. Přestože jsou to kočky dvouleté, ani jedna není kastrovaná! Oznamovatelka nám sdělila, že ona už má své kočky a o tyto se nezvládne starat a tak tři kočky - Tequilu, Jovanu a Monami bereme k nám. 3.9.2018 - Monami je krásná, jemná, k člověku mazlivá. Nemá moc ráda velký počet koček, takže může být umístěna k jedné kočce nebo může být JEDINÁČEK, ale POUZE DO DOMKU SE ZAHRADOU. 23.8.2020 - Monami odjela do nového domova, do Brna, do domku se zahradou, kde na ni čeká kocourek.

Další fotky zde.

Monami byla adoptována na dálku - podporovala ji Radka Králíčková. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Simonka 02

22. 8. 2020

mensi.jpgKočka, nar. 6/2020
Umístění:
depozitum Hodonín I.

12.8.2020 - Turistka  z Čech dnes našla v Čejkovicích u fotbalového hřiště 2 měsíční kotě. Je to kočička, vyhladovělá, ouška plná svrabu. Po své nálezkyni dostala jméno Simonka. 22.8.2020 - Simonka dnes odjela do nového domova, do Prahy, do domku, kde mají dva pejsky. Vrátili se pro ni do Hodonína její nálezci, kteří na ni nedokázali přestat myslet.

Další fotky zde.

Simonka byla adoptována na dálku - podpořili ji její nálezci Síma a Tom. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Romeo 03 a Julie

20. 8. 2020

noe8.jpgKocour, kastrovaný, nar. 9/2019
Umístění:
depozitum Hodonín

14.4.2020 - Dnes jsme přijali dvě odrostlá koťata, cca 6 - 7 měsíců stará. Objevila se před časem na půdě jednoho domku v Krumvíři. Paní majitelka je už stará paní, má své kastrované kočky a péči o další by nezvládla. Jsou to šedá kočička Julie a bílozrzavý kocourek Romeo, umístěni do karantény. 25.6.2020 - Romeo je kastrovaný, očkovaný, zdravý a může do nového domova. Je to kocourek mazlivý, hravý, s kočkami vychází dobře a do nového domova může odejít spolu s Julií (ale není to podmínka) nebo může být umístěn k vaší kočce, ale pokud by mohl chodit ven, může být i jedináček.  20.8.2020 - Dnes odjeli Romeo společmě s Julií do Veverské Bitýšky, do domku.

Další fotky zde.

Romeo byl adoptován na dálku - krmivo hradili Olina a Milan s kočkami Milčou, Florou a Hugem. Děkujeme!
Romeo byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu hradili Anika a Václav Lauerovi a kočičky Pedra a Sága. Děkujeme!

j5.jpgKočka, kastrovaná, nar. 9/2019
Umístění:
depozitum Hodonín

14.4.2020 - Dnes jsme přijali dvě odrostlá koťata, cca 6 - 7 měsíců stará. Objevila se před časem na půdě jednoho domku v Krumvíři. Paní majitelka je už stará paní, má své kastrované kočky a péči o další by nezvládla. Jsou to šedá kočička Julie a bílozrzavý kocourek Romeo, umístěni do karantény. 25.6.2020 - Julie je po kastraci, očkovaná, zdravá a může do nového domova. Je to kočička mírná, neprůbojná, do nového domova může odejít spolu s bráchou Romeem (ale není to podmínka) a nebo, pokud bude moci chodit ven, mohla by být i jedináček. 20.8.2020 - Dnes odjeli Romeo společmě s Julií do Veverské Bitýšky, do domku.

Další fotky zde.

Julie byla adoptována na dálku - krmivo, veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu hradili Helena a Jaroslav Blosgeber a kocouři Leo a Bertik. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

McPhee

17. 8. 2020

mcphee-mensi.jpgKočka, nar. 5/2020
Umístění:
depozitum Mikulčice

10.8.2020 - V Rohatci řešíme případ rozmnožených koček ke kterým se nikdo nehlásí, kočky odchytáváme, kastrujeme. Většina se bude vracet na původní místo, ale kočka (Sára) a dvě koťata (Lejla a McPhee) nejsou plaché, mají krásnou šedivou barvu a tak jsme je přijali a budeme jim hledat nové domovy. 17.8.2020 - McPhee dnes odjela do nového domova, do Rohatce, do domku, kde na ni čekají dvě kočičky.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Archibald

15. 8. 2020

mensi2.jpgKocour, kastrovaný, narozený cca 2018
Umístění:
dočasná péče Mikulčice

2.4.2020 - Ve firmě Keramika v Břeclavi, kde jsme už dříve odchytávali ke kastracím plaché kočky, se objevili nováčci - šedý bílomourek a černá kočička. Jsou oba mazliví, oba kastrovaní (!), takže to vypadá to, že se jich někdo zbavil. Umístili jsme je do karantény, kocour dostal jméno Archibald, kočička je Bibi. 6.5.2020 - Archibald může do nového domova. Je to nádherný obrovský šedobílý kocour, zkrátka Sněžný levhart. Prvotřídní mazel, který se ničeho nebojí. Kouká se na všechny zvrchu, ale ono se není čemu divit, protože jsou všichni menší, než on. Je to pan kocour, nicméně, z pana kocoura se dokáže rázem proměnit v přerostlé koťátko a hopkat kolem vás a lítat, jako blázen. Archibald má úžasnou povahu a bude vám dělat jenom radost. S kočkami se snáší, je zvyklý na psa. 15.8.2020 - Archibald odjel do nového domova, do Hrádku nad Nisou, do bytu, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Archibald byl adoptován na dálku - krmivo mu hradila Jitka Štylárková. Děkujeme!

Archibald byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem  v našem depozitu mu hradili Monička a Ríša Koukalovi. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Dášenka 03 a Mášenka 05

4. 8. 2020

5a.jpgKočka, nar. 5/2020
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Kočka, nar. 5/2020
Umístění:
depozitum Hodonín I.

3.8.2020 - Dnes jsme přijali dvě koťata, oznamovatelka je našla na parkovišti u nákupního centra v Hodoníně, u prodejny Uni Hobby. Někdo je sem, na frekventované místo přivezl a zbavil se tak své odpovědnosti ... Jsou to kočičky, bílá s černými flíčky je Mášenka a bílomourka je Dášenka. 4.8.2020 - Po zveřejnění přijatých koťat na FB se nám dnes ozvali jejich majitelé z Moravské Nové Vsi. Paní si koťata, aniž by to věděla, sama přivezla v motoru auta k Uni Hobby do Hodonína. Než nakoupila, koťata, tady vylezla a oznamovatelka, která je našla je pak nahlásila a přivezla k nám.
Vysvětlili jsme, že koťata nemohou nechávat venku na zahradě u domu, že je potřeba jim na první půl rok poskytnout útočiště v domě a ven je brát jen za dohledu. Opakujeme (po kolikáté už), kotě je mimino, nemá orientační schopnostii, když se dostane za plot, neumí trefit zpět, když ho ponecháte v noci nebo v nepříznivém počasí venku, bude hledat útočiště (třeba právě v motoru auta), kotě musíte chránit a nevystavovat ho nebezpečí. Hodně koťat takto ponechaných jen u domu končí ztracených, zubožených, v lepších případech v útulcích. Snad si to majitelé po této zkušenosti uvědomili a vzali k srdci.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Náprstek

30. 7. 2020

7.jpgKocour, kastrovaný, nar. 6/2018
Umístění:
depozitum Hodonín I.

14.6.2018 - Dvě koťátka nalezena v Lužicích, více najdete zde. Jsou to černá kočička Jehlička a mourovatý kocourek Náprstek, krmíme stříkačkou. 19.9.2018 - Náprstek je zdravý, očkovaný a těší se do nového domova. Je to kocourek velmi kontaktní, mazlivý, společenský a závislý na člověku a pokud bude mít dostatek vaší pozornosti, může být i jedináčkem. 30.7.2020 - Náprstek odjel do nového domova, do Břeclavi, do domku, kde ho čeká kocourek.

Další fotky zde.

Náprstek byl adoptován na dálku - krmivo mu hradili Tereza a Martin Chovancovi a kočička Matylda. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Šedá kočička krátkosrstá z Dubňan - Bibi

28. 7. 2020

6.jpgKočka, nar. 4/2020
Umístění:
u majitele v Dubňanech

21.7.2020 - V Dubňanech řešíme případ u staršího nemocného pána, kterému se v domě po smrti matky namnožily kočky. Kočky vykastrujeme, ošetříme a vrátíme, ale jsou tady také čtyři nádherná šedá koťata, kterým jsme pomocí FB hledali domov. Zatím jsme je nechali u pána, jsou jednou očkovaná a ošetřená Strongholdem a budeme je případným zájemcům umísťovat přímo od něj. 28.7.2020 - Dnes odjela do nového domova krátkosrstá kočička, do Brna.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Albert 05

26. 7. 2020

albert7a.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2019
Umístění:
depozitum Hodonín I.

5.8.2019 - Dnes k nám oznamovatelka přivezla černé nemocné kotě, které nalezla v Kobylí. Je to kocourek, dostal jméno Albert, je umístěn do karantény a dostává antibiotika. 27.9.2019 - Alber je zdravý a může do nového domova, je vhodný i do rodiny s dětmi. 26.7.2020 - Dnes odjel Albert do nového domova, do Tvarožné, Brno venkov, do domku, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Albert byl adoptován na dálku - krmivo i veterinární péči a další náklady spojené s pobytem  v našem depozitu mu hradila Martina N. Děkujeme!  

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Čoky

24. 7. 2020

mensi.jpgKocour, kastrovaný, nar. cca 2017
Umístění:
depozitum Mikulčice

23.6.2020 - Kocourek Čoky se v zimě přitoulal k důchodkyni do domku v Moravské Nové Vsi. Paní nás požádala o pomoc, kocoura jsme dali kastrovat a byly mu ošetřeny nemocné uši a nasazena léčba. A protože kocoura nikdo nehledal, majitele se nám nepodařilo vypátrat a paní byla ochotna si kocoura nechat, zůstal u ní. Jenže situace se nelíbí její domácí kočce, která si na kocoura do dnešního dne nezvykla, je podrážděná a nechce chodit na zahradu, kde se kocour zdržuje a naopak, Čoky nesmí do domu a musí zůstávat v kotelně. A tak nás paní znovu požádala o pomoc, zda bychom kocourovi nenašli nový domov. Zdá se, že Čoky je hodný, vděčný, mazlivý a že se s kočkou chtěl kamarádit, ale dnes jsme ho vzali do našeho depozita, abychom zjistili, jaký opravdu je, jaký má vztah ke kočkám a jaký domov by potřeboval, teprve pak ho dáme do nabídky. 14.7.2020 - Čoky je PAN KOCOUR, velký macík (6 kg), k člověku milý a mazlivý, ale není vhodný do rodiny s malými dětmi. Ke kočkám má vztah obezřetný, větší skupina mu nevyhovuje, doporučujeme ho k jedné klidné kočce nebo i jako JEDINÁČKA a hledáme mu domov v DOMKU SE ZAHRADOU. 24.7.2020 - Čoky dnes odjel do nového domova, do Brna, do domku, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Čoky byl adoptován na dálku - krmivo mu hradili Dana Weberová a Martin Prudius. Děkujeme!

Čoky byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu mu hradili Sylva, Josef a kocouři Brumelo a Dron. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Freddie

24. 7. 2020

freddie3.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2018
Umístění:
depozitum Hodonín II.

30.7.2018 - Dnes v noci někdo hodil dvě koťátka na krmné místo pro plaché kočky v Hodoníně. Ráno nám je přivezla paní, která tu kočky krmí. Želvovinová kočička je Delilah a černý kocourek Freddie. 26.9.2018 - Freddie je zdravý a těší se do nového domova, kde by měl mít kočičího kamaráda. Je to medvídek, pořád by se jen mazlil a šlapkal. 16.11.2019 - Freddie našel domov na XIII. umísťovací výstavě v Brně, odjel do Brna, do bytu, kde ho čeká kočička. 18.11.2019 - Bohužel Freddie byl vrácen zpátky k nám, domácí kočička, se ho velice bála. HLEDÁME DOMOV TOMUTO ÚŽASNÉMU MAZLÍKOVI! 24.7.2020 - Freddie se dočkal a odjel do nového domova, do Prahy, do bytu, kde ho čeká kocourek Štrůdl.

Další fotky zde.

Freddie byl adoptován na dálku - podporovali ho Katka, Barbora a kocour Max. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Šedý kocourek dlouhosrstý z Dubňan - Vigo

21. 7. 2020

20200717_210100.jpgKocour, nar. 4/2020
Umístění:
u majitele v Dubňanech

21.7.2020 - V Dubňanech řešíme případ u staršího nemocného pána, kterému se v domě po smrti matky namnožily kočky. Kočky vykastrujeme, ošetříme a vrátíme, ale jsou tady také čtyři nádherná šedá koťata, kterým jsme pomocí FB hledali domov. Zatím jsme je nechali u pána, jsou jednou očkovaná a ošetřená Strongholdem a budeme je případným zájemcům umísťovat přímo od něj. 21.7.2020 - Dnes odjel do nového domova dlouhosrstý kocourek, do Havířova, do bytu, kde ho čeká kočička. Kocourek dostal jméno Vigo.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Šedá kočička dlouhosrstá z Dubňan - Onyx

21. 7. 2020

1.jpgKočka, nar. 4/2020
Umístění:
u majitele v Dubňanech

21.7.2020 - V Dubňanech řešíme případ u staršího nemocného pána, kterému se v domě po smrti matky namnožily kočky. Kočky vykastrujeme, ošetříme a vrátíme, ale jsou tady také čtyři nádherná šedá koťata, kterým jsme pomocí FB hledali domov. Zatím jsme je nechali u pána, jsou jednou očkovaná a ošetřená Strongholdem a budeme je případným zájemcům umísťovat přímo od něj. 21.7.2020 - Dnes odjela do nového domova dlouhosrstá kočička, do Mutěnic, do domku s voliérou, kde už mají tři kočičky. Kočička dostala jméno Onyx.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Skyler a Fanynka

21. 7. 2020

img_5219.jpgKočka, nar. 7/2019
Umístění:
depozitum Mikulčice

12.9.2019 - Koťátko bylo nalezeno opuštěné, zasvrabené a plné blech na sídlišti ve Strážnici. Je to kočička a dostala jméno Skyler. 8.10.2019 - Skyler je roztomilá, mazlivá kočika, která potřebuje kočičího kamaráda. 12.10.2019 - Skyler dnes odjela do dového domova, do Hodonína, do bytu, kde ji čeká kočička.

Další fotky zde.

4.jpgKočka, kastrovaná, nar. 10/2019
Umístění:
depozitum Hodonín II.

28.5.2020 - Dnes nám pozdě večer přivezli tuto kočičku. Oznamovatel ji našel hladovou, plnou klíšťat v rekreační oblasti Lučina, schovávala se pod auty. Je umístěna do karantény. 18.7.2020 - Fanynka je velmi umazlená kočička mírné povahy, která miluje společnost lidí. Ve velkém kolektivu koček je submisivní, ale kamaráda na hraní přivítá, pokud by měla dostatek pozornosti může být i sama. 21.7.2020 - Fanynka odjela do nového domova, za Skyler. 25.8.2020 - Před pár dny jsme zveřejnili příspěvek, zprávu z nového domova, jak se má Fanynka dobře. Dnes už je všechno jinak. Fanynka byla tento týden vrácena k nám, protože má pozitivní test na koronavirus. Měla průjem a ve stolici byla potvrzena přítomnost tohoto viru. Jisté však je, že pozitivní test na koronavirus má 90 % koček z útulků a 50 % další kočičí populace. Rozhodně by to neměl být důvod k vracení kočky. Fanynka je ve velkém stresu a nežere. Majitelé si to nenechali vysvětlit a Fanynce tím velmi ublížili.

Další fotky zde.

Fanynka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradila Pavla z Brna a kočičky Siraelka a Lilinka. Děkujeme!

Fanynka byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v útulku jí hradili Ivana, Luděk a kocourci Celestýn a Kryštof. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 1

Majkl 02

19. 7. 2020

majkl1.jpgKocour, nar. 3/2020
Umístění:
depozitum Hodonín I.

19.7.2020 - Zraněné kotě ve Starém Poddvorově nalezla oznamovatelka ležet u svého domu. Popsala, že rána byla staršího data, neošetřená, nekrotická, zapáchající, chlupy slepené hnisem a krví a protože je veterinářka, poskytla kotěti prvotní ošetření a přivezla ho k nám. U nás bylo kotě dále ošetřeno ve veterinární ordinaci MVDr. Plešové, nasazena ATB a kotě bylo umístěno do karantény. Kocourek dostal jméno Majkl. Takto do dopadá, když kotě není aspoň do kastrace doma. Nemá orientační schopnosti, zkušenosti, nedokáže trefit domů, většina koťat ponechaných venku se ztratí a končí v útulcích nebo umírá.

19.7.2020 - Příjem kotěte jsme jako vždy, ještě ten den zveřejnili na našem FB a na to se nám ozvala paní V., že kotě je jejich babičky a chce ho zpátky. Protože však kotě nemělo čip a paní ho v telefonickém hovoru nedokázala popsat, nevěděla ani jak je asi staré, uváděla, že zranění má na zádech a je to prý od pobodání vosami (což neodpovídalo ani mechanismu zranění ani jeho umístění), a když řekla, že nemá ani očkovací průkaz či jiný doklad, odmítli jsme kotě vydat.

20.7.2020 - Dnes se dostavil do útulku muž a domáhal se vydání téhož kotěte. Opět nepředložil žádný doklad ani důkaz (krom jediné fotky maličkého černého kotěte), tentokrát tvrdil, že kotě se zranilo o větev a že se o něj starali (což neodpovídalo stavu, v jakém ho našla oznamovatelka). Opět jsme vydání kotěte bez dokladu a důkazů odmítli. Pan V. si však přivezl kamarády z městské policie a znovu se domáhal vydání kotěte. Strážníci od pana V. důkazy nepotřebovali, řekli, že ho znají a věří mu, ale na nás slovně tlačili a útočili, vyhrožovali zahájením nějakého řízení a přivoláním policie a my jsme pod tímto tlakem podlehli a kotě vydali. Vydali jsme ho s předávajícím protokolem a slibem, že hned pojedou do veterinární ordinace MVDr. Plešové na převaz a vyzvednou si tam léky a uhradí ošetření. Do ordinace se však na převaz nedostavili a pro antibiotika a uhradit fakturu přijeli pak bez kotěte, až pod tlakem, kdy jsme o tom napsali v komentářích příspěvku.

Litujeme, že jsme podlehli nátlaku městské policie a podali jsme na jednání strážníků stížnost. Ale máme zejména starost o to kotě. Tito lidé, respektive babička, u které údajně kotě žije, primárně zanedbali péči o zraněné zvíře, kotě bylo nalezeno oznamovatelkou mimo svůj domov, rána stará, hnisající, zapáchající. Rovněž se po převzetí kotěte nedostavili na slíbený převaz a náklady uhradili až pod tlakem. Máme tedy vážné obavy, jak o kotě oni nebo babička pečují a máme podezření, zda pokračují v započaté léčbě. Pokud kotě bude na ulici a bez řádné léčby, hrozí mu sepse a smrt. Proto jsme podali i podnět na veterinární správu, aby v místě bydliště byla provedrna kontrola, zda nedochází k zanedbání péče o zvíře.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 4

Wayne

14. 7. 2020

3.jpgKocour, kastrovaný, nar. 4/2019
Umístění:
depozitum Hodonín II.

13.8.2019 - Dnes nám bylo nahlášeno kotě, které se už druhý den zdržuje u restaurace Casino v Hodoníně. přijali jsme ho, je to 4 měsíční kocourek a dostal jméno Wayne. 4.11.2019 - Z Wayne vyroste krásný kocourek se sametovou srstí. Je velmi mazlivý, někdy se nedá odbýt. Ovíjí pacičky kolem paže a čumáčkem se otírá o tvář... 4.4.2020 - Wayne odjel do nového domova, do Brna, do bytu, kde ho čeká kocourek. 14.7.2020 - Wayne odjel znovu do nového domova, tentokrát do Hodonína, do bytu, kde ho čeká kočka a pejsek.

Další fotky zde.

Wayne byl adoptován na dálku - krmivo mu hradila Ludmila Tvrdoňová a kocouři Matýsek, Pitrýsek, Bertíček a Jasmínek. Děkujeme!

Wayne byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu mu hradila Míša Müllerová. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Burizon

9. 7. 2020

burizon8.jpgKocour, kastrovaný, nar. 10/2018
Umístění:
depozitum Hodonín I.

27.10.2019 - Dnes nám byl nahlášek kocour, kterého srazilo auta v Hodoníně na Marxově ulici. Kocour se nemůže postavit, má oteklou nožku. Hledáme majitele pomocí letáčků i FB. 4.11.2019 - Kocourek má nožku zlomenou, ale je to čistá zlomenina, utvořil se svalek, kocourek bude v klidu a nožka sroste sama. 14.12.2019 - Burizon se uzdravil, nikdo se o něj nepřihlásil a tak mu hledáme domov. Burizon je mazel, postelový povaleč, ale když to na něj přijde, běhá a řádí, asi by se mu více líbilo v domku se zahradou. Mazlení si užívá, ale také umí říct "dost" a tak není úplně vhodný k malým dětem. Kočky většinou toleruje, vůči některým se vyhraňuje, rozhodně není spokojen s velkým množstvím koček, a velice rád by uvítal možnost chodit ven, jedna kočka vadit nebude nebo jako jedináček. 9.7.2020 - Dnes se Burizon dočkal a odjel do vysněného domova v Rohatci, do domku se zahradou, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Burizon byl adoptován na dálku - krmivo i veterinární péči a další náklady spojené s pobytem  v našem depozitu mu hradila paní Helena Singerová. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Pavlínka 02 a Janinka 04

29. 6. 2020

20200203_125331.jpgKočka, kastrovaná, nar. 6/2019
Umístění:
depozitum Hodonín II.

19.9.2019 - Dnes nám bylo nahlášeno, že u Lidlu v Hodoníně se zdržuje kotě. Je to malá, 3 měsíční kočička a má vyhřezlý konečník, přijali jsme ji k nám. Na veterině byla ošetřena, proveden drobný zákrok a dostala antibiotika. 21.9.2019 - Konečník kočičce znovu vylezl, museli jsme na veterinu, kousek střeva se resekoval a konečník se přišil. 13.11.2019 - Po bezmála 2 měsících konečník znovu vylezl ven a musel se provést větší zákrok, střevo bylo přišito zevnitř k břišní dutině, byla provedena kastrace. 11.12.2019 - Pavlínka je v pořádku a moc ráda půjde do nového domova, kde potřebuje kočičího parťáka. Je velmi mazlivá, ráda si ustele přímo na vás ... 29.6.2020 - Pavlínka odjela spolu s Janinkou do nového domova, do Orlové, do bytu.

Další fotky zde.

Pavlínka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradil Ing. Radek Švec, kocouři Suteh a Orin a micina Stelinka. Děkujeme!

Pavlínka byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem  v našem depozitu jí hradila Katka, Barbora a kocour Max. Děkujeme!

20200519_174858.jpgKočka, kastrovaná, nar. 9/20219
Umístění:
depozitum Hodonín II.

14.3.2020 - Dnes jsme přijali mladou vyhladovělou kočičku. Objevila se v areálu ČSAD Hodonín, jestli ji tam někdo vyhodil nebo přijela v kamionu ... Prostředí je tam pro kočku nebezpečné a tak jsme ji přijali do našeho depozita. 19.5.2020 - Janinka je hodná, mírná, mazlivá a moc něžná kočička. Hodně si vyhraje i sama, ale mírného kamaráda nebo kamarádku určitě uvítá, jedináčkem by mohla být pouze v případě, že bude mít velkou pozornost svých lidí. 29.6.2020 - Janinka odjela spolu s Pavlínkou do nového domova, do Ostravy, do bytu.

Další fotky zde.

Janinka byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradili manželé Pospíšilovi a kočičáci Sárinka, Bertík, Charlík, Denísek, Matýsek, Olivka, Datlička, Rupi a Ava. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Marlon

28. 6. 2020

marlon2.jpgKocour, nar. 3/2020
Umístění:
dočasná péče Hovorany

24.5.2020 - Oznamovatelka z Hovoran nám oznámila, že našla na zahradě v psí boudě kočku s koťaty, neví co dělat. Po domluvě jsme kočku zavezli na kastraci a u domu zůstane. Koťata jsme naočkovali a hledáme jim domov. Jsou to Cedrik, Cilka, Damián, Marlon a Ola. Kotě potřebuje kočičího kamaráda, takže hledají domov po dvou a nebo může být kotě umístěno k vašemu kotěti či mladé kočce. 28.6.2020 - Marlon odjel do nového domova, do Dubňan, do domu, kde na něj čekají tři kočičky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Ajša 02 a Kenny

28. 6. 2020

aisa4.jpgKočka, nar. 4/2020
Umístění:
depozitum Hrušky

3.6.2020 - Dnes nám oznamovatelé nahlásili tři opuštěná koťata, která nalezli u polní cesty v Lanžhotě. Jsou to černí Ajša, Kenny a mourovatý kocourek Toby. Koťata mají asi 6 týdnů a ještě by měla být u kočíčí mámy. Toto je důsledek nezodpovědnosti majitelů, kteří nekastrují své kočky a pak se jich zbavují takovým způsobem. 28.6.2020 - Ajša a Kenny odjeli společně do nového domova, do Ratíškovic, do domku se zahradou.

Další fotky zde.

Ajša byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradila Ing. Dana Schmidt a kočičí trojka - Darwin, Andělka a Emily. Děkujeme!

ketty3.jpgKocour, nar. 4/2020
Umístění:
depozitum Hrušky

3.6.2020 - Dnes nám oznamovatelé nahlásili tři opuštěná koťata, která nalezli u polní cesty v Lanžhotě. Jsou to černí Ajša, Kenny a mourovatý kocourek Toby. Koťata mají asi 6 týdnů a ještě by měla být u kočíčí mámy. Toto je důsledek nezodpovědnosti majitelů, kteří nekastrují své kočky a pak se jich zbavují takovým způsobem. 28.6.2020 - Kenny a Ajša odjeli společně do nového domova, do Ratíškovic, do domku se zahradou.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Kryštůfek 03 a Evička 04

27. 6. 2020

img_20200510_162242.jpgKocour, kastrovaný, nar. 11/2019
Umístění:
dočasná péče Mutěnice

27.2.2020 - Dnes jsme přijali maličkého kocourka. Oznamovatelka ho našla v Hodoníně, u řeky Moravy, ležel v listí. Podvyživený, vyhublý, s nafouklým začerveným bříškem. Dostal jméno Kryštůfek a je umístěn do karantény. 27.6.2020 - Kryštůfek odjel spolu s Evičkou do nového domova, do Brna, do domku.

Další fotky zde.

Kryštůfek byl adoptován na dálku - krmivo mu hradil Adam Ivičič a kočky Laďa a Šery. Děkujeme!

Kryštůfek byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu hradila Magdaléna Nováková. Děkujeme!

img_20200608_164846a.jpgKočka, kastrovaná, nar. 3/2020
Umístění:
dočasná péče Mutěnice

4.5.2020 - Dnes jsme přijali dvě kočky a kotě z Mutěnic. Před několika týdny přivedla kočka na zahradu domu svá tři koťata, paní je na zahradě všechny začala krmit. Po čase se kočka začala ukazovat pouze z jedním kotětem, na zahradě jsou psi, případně je mohli napadnout i kuna nebo kocouři, těžko říct. Kočka dostala jméno Glorie a vzali jsme ji i s kotětem (Evička) k nám. Ale u paní se objevila minulý týden další kočka (!) a přímo tam porodila. Bohužel její koťata byla nalezena mrtvá. Tato kočka je ale plachá a tak byla po kastraci vypuštěna zpět do zahrady, krmení má zajištěno.  27.6.2020 - Evička odjela spolu s Kryštůfkem do nového domova, do Brna, do domku.

Další fotky zde.

Evička byla adoptována na dálku - krmivo jí hradila Kateřina Povýšilová, Milutín Kubík a kočička Lotty.  Děkujeme!

Evička byla adoptována na dálku - veterinární péči a veškeré náklady spojené s pobytem v depozitu jí hradila Eva J. s rodinou a kočandy Pihulka, Rocky a Mikeš. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 3

Ivetka

22. 6. 2020

ivetka2a.jpgKočka, nar. 5/202
Umístění:
depozitum Hodonín I.

21.6.2020 - Oznamovatelka nám dnes přinesla cca 6 týdenní kotě, které našla v zahrádkářské kolonii v Hodoníně. Je to kočička a asi plachá, protože, přesto, že je tak malá, velmi se bojí, syčí a snaží se útočit. 22.6.2020 - Kočička byla ve velkém stresu a dnes si ji oznamovatelka převzala do vlastní péče. Podle zprávy se maličká hned uklidnila a dokonce se i mazlila! Takže to, jak se chovala, byla reakce na všechny ty pachy ostatních koček, které u nás jsou. U větších koček to tak bývá, ale s touto reakcí u tak malého kotěte jsme se ještě nesetkali. Jsme rádi, že si ji oznamovatelka vzala a Ivetka nemusí být ve stresu.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Vada 04

21. 6. 2020

vada-mensi.jpgKočka, kastrovaná, nar. 3/2019
Umístění:
depozitum Mikulčice

3.8.2019 - Dnešní příjem z Petrova, ráno nám volala paní, že jim někdo k rekreační chalupě hodil přes plot dvě koťata! Je to kocourek a kočička, oba nádherně vybarvení, kocourek stříbrný, kočička šedá, mají asi 4 měsíce, Vada a Fido. 12.8.2019 - Vada je očkovaná, zdravá a může do nového domova. 18.6.2020 - Vada je mazlivá a hravá kočička, je zvyklá na psy a moc ráda si hraje na zahradě. Má velkou chuť k jídlu a u misky je vždycky první. Po celodenním lítání si přijde lehnout na klín a čeká na pohlazení. Má nádherně zbarvený kožíšek a je škoda, že se před návštěvou schová. Hledá domov u kočičího kamaráda, POUZE V DOMKU SE ZAHRADOU. 21.6.2020 - Vada odjela do nového domova, do Ivanovic, do domku, kde ji čeká kocourek.

Další fotky zde.

Vada byla adoptována na dálku - krmivo jí hradila Bohuslava Machaňová  s neteří Leničkou. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Paleček 04

17. 6. 2020

20191220_130227.jpgKocour, kastrovaný, nar. 8/2019
Umístění:
depozitum Hodonín II.

30.9.2019 - Paleček je maličký, dvouměsíční kocourek, kterého lidé našli ve špatném stavu pod viaduktem v Hodoníně a přinesli do ordinace MVDr. Plešové. 24.1.2020 - Paleček vyrostl, ale je opakovaně nemocný, opakovaně bere ATB ... 9.4.2020 - Paleček může do nového domova. Je to kocourek mazlivý, hravý a potřebuje kočičího kamaráda. 17.6.2020 - Paleček odjel do nového domova, do Milovic, do domku, kde ho čeká kocourek.

Další fotky zde.

Paleček byl adoptován na dálku - krmivo mu hradila Simona, Marek, Chelsík a Dorinka. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Ola

16. 6. 2020

ola2.jpgKočka, nar. 3/2020
Umístění:
dočasná péče Hovorany

24.5.2020 - Oznamovatelka z Hovoran nám oznámila, že našla na zahradě v psí boudě kočku s koťaty, neví co dělat. Po domluvě jsme kočku zavezli na kastraci a u domu zůstane. Koťata jsme naočkovali a hledáme jim domov. Jsou to Cedrik, Cilka, Damián, Marlon a Ola. Kotě potřebuje kočičího kamaráda, takže hledají domov po dvou a nebo může být kotě umístěno k vašemu kotěti či mladé kočce. 16.6.2020 - Ola odjela do nového domova do Kunovic, do domku, kde na ni čekají dvě kočičky.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 1

Snížek 02

12. 6. 2020

img-20200113-wa0004.jpgKocour, nar. 8/2019
Umístění:
dočasná péče Rohatec

24.1.2020 - Kotě se potulovalo se v Domanině u domova důchodců. Bylo vyděšené, hladové a mělo strach z lidí. Nakonec ho pani, která tam pracuje odchytla a je u ní doma v dočasné péči v Rohatci. Snížek je zdravý, očkovaný. Je mazlivý, zvyklý na pejska a v novém domově potřebuje kočičího kamaráda. 12.6.2020 - Snížek zůstane v Rohatci a dočasná péče se mu stala domovem trvalým.

Další fotky zde.

Snížek je adoptován na dálku v dočasné péči v Rohatci.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50

následující »