Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mau 02

24. 1. 2019

mau3.jpgKočka, kastrovaná, nar. cca r. 2016
Umístění:
dočasná péče Mutěnice

Dozvěděli jsme se o případu pomnožených koček u jedné chaty u rybníka v Hrušovanech. Bylo potřeba kočky odchytat a nechat kastrovat. O případ se zajímalo více organizací a tak, abychom pomohli, naše kolegyně nechala kastrovat 4 kočky přes FELITI KASTRUJE. Během těch několika dní, co se u nás zotavovaly kočky po kastraci, se ukázalo, že jsou nádherně mazlivé, tak jsme upustili od záměru vrátit je zpět a budeme jim hledat domovy. Bílomourka je Mau, bíločerná Mendy a dvě krásně šedé kočičky Missi a Sissi. 30.3.2018 - Mau je krásná, mazlivá kočička, s ostatními kočkami vychází dobře, ale dominantějších typů se hodně bojí. 14.4.2018 - Mau odjela do nového domova z X.umísťovací výstavy. Domov našla v Jihlavě, bude bydlet v domku, kde na ni čeká kočička. 5.5.2018 - Mau byla dnes vrácena zpět. Ani po 3 týdnech si nezvykla na domácí mainku, které se bála. 24.1.2019 - Mau odjela do nového domova, do Dubňan, do domku, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Jmenuji se Mau.
Byla jsem na výstavě v Brně a nikdo si mně nevybral a nevzal domů ...
Nevím proč, jsem moc hodná a ráda se mazlím. Některých koček se ale bojím, proto by moje kamrádka měla být také hodná a submisívní nebo bych mohla být i bez kočičí kamarádky, když mě nenecháte od rána do večera úplně samotnou.
Zavolat můžete na 724 142 463.

Další fotky zde.

Mau byla do 14.4.2018 adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla Lenka S. Děkujeme!
Mau byla od 1.8.2018 opět adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byli Bajča, Honzík a kočky Izabel a Lily.  Děkujeme! 


Zprávy z nového domova:

14.4.2018
Dobrý večer,
Mau jsem si v pořádku dovezla domů, byla cestou moc hodná. Obyvák měla pár hodin pro sebe, kočičky jsem pomalinku začala seznamovat. Mau naprosto v klidu, moje Rozárka na ní zatím syčí, Mau jí odpovídá stejně, ale je v klidu, sedí si na svým a Rozárka občas jen tak obšlapuje okolo. Rozárka je rozhozená, to je vidět, a když se hnu z místnosti, peláší za mnou. Nechce tam být s Mau sama, ale je to na holky brzy, tak snad z nich budou kámošky. Navíc asi cítí i ze mě, že jsem nervózní.
Mau se nechá drbkat, krásně přede a dokonce se u toho válí po zádech a ukazuje bříško :-) Chrupkala skoro celý den, asi toho na ní bylo moc.
U.

cam01227-1-.jpg16.4.2018
Dobrý den,
tak holky už na sebe nesyčí, respektive Rozárka na Mau.
Vypadá to, že Rozárka by si ráda hrála a honí Mau po domě. Ta o kontakt evidentně nestojí. Když jí Rozárka zažene do kouta, tak pak Mau syčí. Bohužel to vypadá, že jsem se unáhlila a měla jsem si od někoho vzít koťátko, holky by si pak rozuměly. Tady to vypadá, že Rozárka za chvíli Mau umoří a budou otrávené obě dvě. Mau je velmi klidná a submisivní kočička a chce mít svůj klid. To moje torpédo jí pěkně prudí.
U.

KOČKY SOS:
Mau je u Vás velmi krátce, 3 dny nestačí na to, aby bylo všechno jak má být. Musíte být trpělivá.
Podle mě je to tak, že Rozárce chyběl kočičí kamarád, je nevybouřená a chce si hrát. Ale Mau je v novém prostředí, ještě si nezvykla, navíc je to pro ni už druhá změna ve velmi krátké době, představte si, že žila venku, s minimem jídla, pak se dostala k nám, byla v karanténě, na kastraci, pak na výstavě, teď u Vás ... toto všechno je stres, se kterým se potřebuje kočička vyrovnat a potřebuje od Vás čas.
Pokud se Vám zdá, že Rozárka už ji zlobí moc, tak je třeba na pár hodin oddělte a Mau zavřete do jiné místnosti, aby si odpočinula. Pošleme Vám protistresové kozlíkové obojky, které by kočičkám měly pomoci se zklidnit ...

Naďa Tomalová


Zprávy z nového domova č.2:

mensi.jpg27.1.2019
Dobrý den,
Mau jsme si k nám přivezli 24.1. večer a umístili ji do "vytuněného" kočičího pokoje nahoře v patře. Pěkně do klidu a celý byl jen pro ni. Leč ona měla jiný názor. Už cca za 15 min sešla za mnou a manželem dolů a začala se krásně mazlit. Evidentně nechtěla být sama. A hned první noc strávila v naší posteli. :-) Naprosto rozkošné zlatíčko. :-)
Samozřejmě se rozkoukávala, byla trošku nesvá z nových zvuků, pachů a vjemů. Přišlo mi, že se stále rozhlíží a čeká, odkud vyběhne jiná čiči. Chvilinku si i poplakala, ale když jsme ji začali hladit, dokázala se rychle uklidnit.
Mau je velice jemná, submisivní a opatrná kočička. Povahou mi připomíná bojácné dítě. Potřebuje "vzít za ruku", hodně hladit a povzbuzovat. To se pak osmělí a je nesmírně vděčná. Brzy se ale zase stáhne. Asi je to i kvůli našemu ještě ne tříletému synovi. S ním se seznámila na druhý den. Ten se ke zvířátkům chová hezky a mile, ale přece jen, je to malý hlučný prcek... Myslím ale, že Mau z malého nijak nepanikaří, jen nestojí o jeho pozornost. Má možnost kdykoliv odejít do patra, kam syn nechodí, ale nevyužívá toho. Jenže je fakt, že zaleze pod sedačku. Budeme ji citlivě povzbuzovat a malého krotit.
Hlavně je to zatím velice krátká doba a jsme přesvědčeni, že z obou budou časem super kámoši. :-) Moc nám záleží na tom, aby Mau u nás byla šťastná. Zaslouží si to holčička něžná...
Zuzka

20190204_162644.jpg15.3.2019
Dobrý den,
tak je tomu zhruba měsíc a půl, co s k nám do party Mau přidala. A řekli bychom, že si už krásně zvykla. Vyklubalo se z ní společenské stvoření, co moc nemusí samotu a začíná se chovat jako pejsek. Vůbec ne dotěrně, prostě nás všude mile doprovází. A normálně aportuje. :-) Naučil ji to syn, který jí jednou hodil zmuchlaný papírek. Kam se hrabou různé "sofistikované" kočičí hračky. Vzhledem k tomu, že v přízemí nemáme dveře, probíhají u nás pořádné papírkové derby. Možná i díky tomu Mau zhubla a moc jí to sluší. :-) A na jaře plánujeme naší čiči pořídit voliéru, tak snad se jí bude zamlouvat.
Chtěli bychom velice poděkovat vám všem, co jste se nejen o naši/vaši  Mau starali. Vážíme si toho, co všechno pro opuštěné kočičky děláte, jen houšť takových lidí, jako jste vy!
Krásné dny přejeme, N.

19.12.2019
Zdravíme přátele zvířecích duší. :-)
Brzy to bude rok, co jsme si od vás přinesli naše zlatíčko Mau. Je to moc hodná a jemná čiči. I k našemu čerstvě narozenému vánočnímu dárku se chová moc hezky, no posuďte sami. ;-)
Chtěli bychom poděkovat paní Ladě Buchtíkové, která se o Mau starala před námi. A dál se o Mau průběžně zajímá, je vidět, že má srdíčko na svém místě. Prostě v jejím případě naprosto platí, že "jaký pán, taková kočka". :-)
Přejeme vám všem krásné svátky a děkujeme za to, co všechno pro kočky děláte...
N.

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář