Jdi na obsah Jdi na menu
 


Raduška

11. 8. 2017

r270.jpgKočka, nar. 2015
Umístění:
depozitum Hodonín II.

12.6.2017 - Zavolala nám paní, že v hospodě na Radějově je kočka, kterou si prý noví majitelé koupili i s hospodou, ale nechtějí ji tam a proto ji schválně nekrmí. Kočička tam žebrá o jídlo u hostů, kteří sedí venku na zahrádce a ti ji odhání. Má holé břicho bez chlupů a ztrácí srst i po těle. Kočičku jsme přijali k nám. Byla tak hladová, že snědla celou konzervu. Vypadaná srst je z podvýživy. Je tak moc vděčná a mazlivá, jen se tulí a přede a baští.
13.7.2017 - Během měsíce se Raduška ukázala, jako nesmírně vděčné a mazlivé stvoření. První dny se jen tulila, předla a baštila ... Když leží vedle Lucky, drží se jí tlapkami .. A nejraději by adoptovala všechna koťata, stará se o ně, olizuje je a na videu je spolu s Kristýnkou, která si její péči náležitě užívá - podívejte se na video níže. Tak vyjímečná a skvělá je Raduška z Radějova a majitelům hospody nestála ani za misku jídla ... 11.8.2017 Raduška našla domov ve Zbyslavicích, v domku, kde jsou  čtyři kočky a dvě koťata, takže se bude mít zase o koho starat ...

Další fotky zde.

Raduška byla adoptována na dálku, její adoptivní rodinou byla Marta Jindrová a kocour Frištenský. Děkujeme!

Zprávy z nového domova:

12.8.2017
Dobrý den,
posílám fotku, jak Raduška po půlnoci prozkoumává kuchyň. Druhá fotka je z dnešního dopoledne, kdy jsme odpočívaly v zadním pokoji. Raduška si jej prozatím zvolila jako hlavní stanoviště, v obýváku je na ní ještě trochu moc živo, ale chodí nakukovat. Jak jsem psala, zatím je vše v pořádku a Raduška se jeví jako miláček :-)

12.8.2017, večer
Tak Raduška odpoledne prozkoumala vrchní patro. Řekli jsme jí, že tam bude spinkat a ona na to, že to teda půjde do té postele hned vyzkoušet :-). S ostatními kočkami vychází dobře, nikdo ji nebije, nepronásleduje, jen jsou překvapení z nového člena smečky. O koťátka Raduška kupodivu nemám zájem, zkusili jsme je i více přiblížit, ale Radušce se to nelíbilo. Pokud je třeba za pár dní bude chtít přichýlit, nebudeme ji bránit, ani ji k tomu nebudeme nutit. Samozřejmě pohlídáme mlíčko, aby neměla komplikace. Je to opravdu moc hodná a milá kočička, těšíme se na další dny, až se více a více poznáme.
Pozdravujeme spolu s Raduškou a přejeme hezkou neděli.

23.8.2017
Dobrý den všem do Hodonína,
přináším další informace o Radušce. Adoptovala si koťata!
Před pár dny je vždycky při potkání trochu pleskla a prohnala, snad, aby je ani nenapadlo, že jim bude dělat maminku. Nyní je opečovává, líže a taky s nimi poleží. Posílám fotky. Ta černá, dlouho končetinová osoba je Růženka a jsou jí tři měsíce. Nechce se moc od Radušky nechat osvojit, ale až Růžička usne, Raduška se pustí do práce pořádně. Malá mourečka je Tygrišutka a našli jsme ji u cesty v dezolátním stavu, nyní může mít kolem cca dvou měsíců, ale vypadá na méně.
r-mala.jpgMalé kotě se nechává rádo olízat, ale na pití mlíčka nepřišel nikdo z nich. Také Raduška už nebude mléko zřejmě mít. Hlavní je, že je s koťaty spokojená :-).
Raduška je k lidem moc hodná, jemná a neagresivní, ráda se mazlí a spí vedle mě v posteli. A taky si na mě dává pozor, což je moc hezké :-). Pokud chci odejít z pokoje, všimne si toho a i přes má veškerá sdělení, že se hned vrátím, jen co vyjdu za dveře, už slyším, jak seskakuje a jde si mě zkontrolovat. To není jen tak, to se rozumí ;). Jinak je Raduška zdravá, bříško má pořádné, ale taky se pěkně nacpává. Každopádně jsme jí v době, kdy brala ještě antibiotika, nahmataly pod krkem malinkou uzlinu. Ještě se neztratila, nemá Raduška čip?
Dále Vás poprosím o radu.
Paní Foltýnová, mohla byste mi prosím poradit ohledně lepšího soužití Radušky a Mimíka? Mimík je můj velký miláček, kočička, dva a půl roku stará (fotka černé kočky na taburetu). Má velmi jemnou povahu. Je plaší, cizími lidmi se nenechá spatřit, z útulku, vzat ještě jako kotě, do dnešního dne se bojí mužů. Tatínka toleruje, nechá se od něj krmit, ale bližší kontakt s ním rezolutně odmítá, takže to respektujeme. Na druhou stranu je to kočka nesmírně loajální a věrná, taktéž chodí se mnou, spí tam, kde spím já, vítá mě při příchodu domů. Radušík je na něj trochu zaměřený. Když přišel, Mimík na něj pořád zíral a krčil se opodál. Nenápadně jej chodil pozorovat. Nepronásledoval Radušku agresivně, spíše byl vystrašený. Došlo k mírné reorganizaci spacích míst v posteli, ale pořád se tam vejdeme všichni tři, takže je to v pořádku ;). Každopádně Mimík chodí do postele spíše bokem a "natajnačku". Dnes v noci mi Mimík spal na peřině u nohou a Raduška vedle na lůžku u hlavy. Mimík je zvyklý mít další kočku v lůžku, spala se mnou i kočička, kterou jsem bohužel ztratila. Raduška se vzbudila, když jsem vstala, chvíli se čistila, pak uviděla Mimíka, udělala rychlý pohyb k němu. Byla jsem na stráži, tak jsem ji jemně chytla zepředu za hruď a mírně říkala, že to nesmí atd. Vím, že to není pejsek. Mimík výpad každopádně nevydržel, seskočil z postele a Raduška okamžitě zabrala místo, které opustil. Zbytek noci byl stočený v pokoji na židli u stolu, ale Raduška se za chvíli vrátila na své původní místo. Někdy jej zkrátka toleruje a nechá být, jindy ho vidí přicházet do pokoje a běží k němu. Chlupy nelítají a není to nic dramatického, myslíme si, že si to časem sedne samo. I jiné naše kočky se neměly v lásce, ale vždycky to dopadlo přívětivě. Píšu Vám tak obsáhle, protože po telefonu bych určitě na něco zapomněla.

Mimíkovi věnuji zvýšenou pozornost, aby si nepřipadl odstrčený, naštěstí na to reaguje a není uražený. Když chce Raduška na něho něco mít, hladím ji, mluvím na ni příjemně, že je hodná a přece nebude bít Mimíčka, který je taky hodný a neškodný. Myslíte, že Raduška cítí v Mimíkovi konkurenci? Pomohl by na lehké naladění a uklidnění feromonový obojek? 
Určitě se nestrachujte, Radušku máme já, maminka i tatínek moc rádi. Je to miláček a situace není vyhrocená ani dramatická. Všichni kakají, kde mají, a jelikož jsem doma většinu dní a učím se na státnice, jsou oba broučci se mnou ve zrovna konkrétním pokoji. Říkám si však, že pokud jsem neudělala nějaký důležitý krok v rámci seznamování atd., mohu Vás poprosit o radu, a zbytečně občas nestresovat jak Mimču mumču, tak Radušku. 
Fotky byly foceny dnes v zadním pokoji, udělalo se u nás chladno, zatopili jsme si, Raduška spala s koťátky na posteli, Mimík před ohněm na podnožce. Teď jsou se mnou v ložnici, Mimík sedí na posteli, čistí se, Raduška tu neškodně povrkávala, teď sedí na podlaze, taky si čistí kožíšek, a obě o sobě rozhodně ví. 
Omlouvám se za délku textu a matení ohledně pohlaví koček, máme pro ně spoustu obměn jejich jména a některé z nich jsou mužského rodu :). Viz Mimíček, Mimínek, Mimišta, Radušek, Radušínek, Radušinka atd. 
Mějte se krásně, zdravím já i Raduška. 

Kočky SOS:
Co se týče Radušky a Mimíka, postupujete zcela správně. Neudělali jste jedinou chybu. Je potřeba situaci uklidňovat, konejšit a myslím, že Radušku můžete rozptýlit i jemně napomenout. Ona tomu podle mě bude rozumět. Každopádně s každou novou kočkou se vztahy nějak upravují. Co z počátku může vypadat dramaticky značí "jen", že si ujasňují role a postavení. Vše se může časem vyvíjet. Raduška může být teď "vzteklejší", protože si bude hlídat koťata, jak začnou dospívat koťata zase se může "něco dít". Každopádně s feromonovými obojky máme dobré zkušenosti. Agresivní kočky uklidní a bojácné vlastně taky - povzbudí je.
 
11.9.2017
Dobrý den do Hodonína, 
dnes uběhl měsíc, co jsme si od Vás přivezli Radušku. Předně Vám paní Foltýnová děkuji za ujištění, opravdu se vše uklidnilo a to do jednoho týdne. Raduška si potřebovala nové radus-mala.jpgkočky akorát pořádně zkontrolovat. Nyní je vše v pořádku, už je novým členem smečky, není dominantní a ostatní si jí po kočičím, solitérském způsobu nevšímají, takže jsou snad všichni spokojení :-).
Raduška si nejvíce užívá s koťaty, těch si hledí na prvním místě a tak je to dobře, však jí jednou odrostou ;-). Často s nimi spí, opečovává je a poslední dobou, co jsou koťátka větší a více hravější, s nimi řádí jako utržená ze řetězu. Dělají sprinterské závody přes celý dům :-).
Posílám pár fotek v příloze.
Raduška, já i celá smečka Vám přejeme pěkný podzim.
 
13.11.2017
Dobrý den všem do Hodonína!
Jak Radunka tráví podzim? Příjemně odpočinkově :-). Ráda spinká, ráda jí, hraje si s koťátky i sama, a ráda se mazlí. 
Je pravdou, že jí moc chutná, miluje vařené kuře s rýží a konzervičky. Taky jogurty a tvarohy, ale když se tváříme, že není nic jiného, dopřeje si i pořádně granulek. Myslím si, že má v sobě velmi zakořeněnou dřívější výživovou nouzi, která pominula teprve, až se dostala k Vám do péče.
Raduška je velice hravá, její čas nastává večer a pokud se neúčastní koťata, jde skákat do krabice a zase ven nebo se sápat po škrábací noze stolu sama, v tom nevidí sebemenší problém ;-).
Mazlík je to veliký. Když mě vidí, dělá takové sladké holubičí vrkání. Mňaukání a komentování není její parketa, ale takových povídačů máme doma dost :-).
Doufám, že by sama řekla, že se má dobře a neměnila by. Taky Vás, paní Foltýnová, moc pozdravuje, a určitě i Vaše kolegy jak lidské tak kočičí. Já se k ní přidávám a přeji krásný podzim.
 
28.2.2018
Dobrý den, 
s Raduškou posíláme zprávu do Hodonína, že se máme dobře. Daří se nám studovat - Radušík si studium nemůže vynachválit, na knihách i spí, má zkrátka vrozenou touhu po poznání. Občas taky lenošíme a díváme se na film nebo si čteme v posteli. 
Mám pocit, že už i Raduška naznala, že patříme k ní a že je tady doma. Ač vždy byla k nám hodná a přítulná, měla jsem pocit, že na nás stále dává tak trochu pozor, jestli to na ni náhodou nehrajeme a za chvíli neotočíme a neuděláme nějakou zákeřnost. Holt už byla velká kočička a ne koťátko, takže zažila své, a být  venku na vlastní pěst není jednoduché. Obezřetnost je pak nezbytná. 
Jsem za ni moc ráda, ona nás má ráda všechny  a je to mazlíček :-). 
Mějte se krásně, Eva s Raduškou
 
21.8.2018
Dobrý den, paní Foltýnová, dobrý den všem do Hodonína :-).
Posílám nějaké fotky Radušky, snad Vám udělají radost. Omlouvám se, že je většina z nich nevalné kvality (jednak nás s Radu většinou fotím já a foťák v mobilu už lehce odchází). 
wp_20180525_020.jpgRaduška je moje srdcová záležitost. Je úchvatná :-). Nesmírně kontaktní, asistuje snad u všeho a hlídá si mě. Chodí se mnou po zahrádce. Neustále mě monitoruje očkama, usíná se mnou, chodí si na mě zdřímnout, kdykoli ji napadne :-). Ráda papá a je díky bohu zdravá a čiperná. Duší je to občas takové koťátko, ráda si pohraje sama se sebou, šťouchá do paprsků sluníčka na podlaze, občas ji venku přistihnu, jak se divoce převaluje na zádech z jedné strany na druhou a barví si kožíšek prachem, listím, senem...takové její lázně :-). No a opravdu se pořád mazlí. Je to brouček, měla jste, paní Foltýnová, přesný odhad na její povahu a já Vám za Radušku moc děkuji.
Velice Vás zdravím, přeji pevné nervy v náročné kotěcí sezóně a také hodně zdraví Vám, Vašim kolegům a také všem Vašim svěřencům. Raduška mi sedí na klíne, přede a určitě Vás také moc pozdravuje :-).
Eva s Raduškou
 
23.8.2019
Pozdrav od Radušky z Radějova, má se i po dvou letech stále skvěle!

 
Další fotky zde.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Adopce na dalku

(Marta, 4. 7. 2017 21:21)

Dobry den, je mozna adopce na dalku?

Re: Adopce na dalku

(Kočky SOS, 4. 7. 2017 22:10)

Určitě ano. Adopce na dálku je jednou z nejúčinnějších forem pomoci, kterou našemu útulku můžete poskytnout, protože pro nás znamená trvalý příjem, který nám dává tolik potřebnou jistotu, že i příští měsíc budeme mít k dispozici finanční prostředky.
Adopce na dálku spočívá v tom, že si "adoptivní majitel" vybere z nabídky našich koček k osvojení libovolnou kočku a zasílá na ni každý měsíc příspěvek ve výši 300,- Kč

Pokud jste se pro adopci na dálku opravdu rozhodli, za což budeme velmi rádi, prosíme Vás o:
zadání trvalého příkazu na náš účet č. 177627810/0600 nebo na transparentní účet č. 2600773655/2010 na částku 300 Kč měsíčně a do poznámky uveďte "adopce na dálku"

Po zadání trvalého příkazu nám napište na email kocky.sos@seznam.cz, zda souhlasíte s uveřejněním svého jména na našich stránkách, popřípadě jména vašich mazlíčků.
Děkujeme!

Radušce už jen to nejlepší

(Markéta, 15. 6. 2017 11:08)

Nechápu jak někdo může být tak zlý ke zvířatům. Ještě, že paní nebylo jedno co je s kočičkou a dala Vám vědět. Doufám, že bude zase brzy pěkně chlupatá a najde milující domov. To já zase krmím na potkání kdejakou čičinu, dokonce i na dovolené u moře sem jim tam kupovala konzervy :)