Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pomájte nám nakupováním přes GIVT - přidali jsme se do projektu GIVT, který podporuje neziskové organizace. Stačí, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál GIVT. Část peněz z vaší útraty bude darována nám! Přitom Vy nezaplatíte ani korunu navíc!
Odkaz na naši stránku http://givt.cz/kocky-sos , otázky a odpovědi, registrace, seznam obchodů.
Například z každého Vašeho nákupu u
www.ZOOHIT.cz dostaneme 2% z celkové ceny Vaší objednávky. A na portálu GIVT najdete spoustu internetových obchodů. Někde poputuje na náš účet až 6% z ceny Vašeho nákupu.
Zapojte se do události! Nakupujte a pomáhejte nám, děkujeme!

Uděláte to takto jednoduše:

1. Před nákupem půjdete na tuto stránku

2. Vyberete naši organizaci a eshop na kterém chcete nakoupit

3. Nakoupíte, jak jste zvyklí

To je celé. Nestojí vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu. Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům – ať nenakupují "zbytečně"

Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!

 

 

Kastrujte, a to nejen své vlastní kočky, ale i ty, které na vaší zahradě nebo u vašeho domu pouze krmíte. Kočka může zabřeznout již v 5. měsících věku, ani se nenadějete a ona vám za odměnu za dobrou baštu přivede koťata (nezačnete-li kastrovat ani pak, brzy vám na zahradě začne vznikat pravá kočičí kolonie, neboť i samičky těchto koťat brzy zabřeznou a přivedou na svět další potomky). Řada koťat, která do našich depozit na jaře a v létě přijímáme, pochází právě od takovýchto koček. Pokud kočku nemůžete odchytit, abyste ji mohli nechat vykastrovat, zavolejte nám - pomůžeme vám s odchytem i kastrací. Kastrace jsou tím nejefektivnějším a nejetičtějším řešením, jak dalšímu množení nechtěných zvířat jednou provždy zabránit. Opuštěných koček jsou tisíce a není možné najít pro všechny nový domov!

 

Velmi nám pomůže, osvojíte-li si některou z našich kočiček. Poradíme Vám s výběrem, aby odpovídal jak potřebám kočky, tak Vašim představám. Váháte a nechcete si pořídit kočku proto, že jste celý den v práci a měli byste pocit, že kočce je tak dlouhou dobu doma smutno? Máme pro Vás řešení: pořiďte si namísto jedné kočky dvě. Náklady na stravu a stelivo se o tolik nezvýší a Vy budete z domova odcházet s dobrým pocitem, že Vaši kočičí spolubydlící si spolu budou hrát své kočičí hry a Vaše nepřítomnost v bytě jim nebude tolik vadit. A až přijdete domů, radost z Vašeho návratu bude dvojnásobná....

 

Adoptujte si některou z našich kočiček na dálku: V našich depozitech je řada zvířat, pro která se nám, především kvůli jejich plachosti, věku či málo atraktivnímu vzhledu, těžko daří nalézt nový domov. A tak v případě, že nemůžete z jakéhokoliv důvodu pomoci tím, že si od nás adoptujete kočičku, ale přesto byste chtěli pomoci, můžete si některou z těchto kočiček adoptovat na dálku (k adopci na dálku si můžete vybrat kteroukoliv kočičku z naší nabídky, v níž jsou naši svěřenci řazeni podle data, jak k nám přicházeli - snadno tedy poznáte, která z nich je u nás nejdéle). To samé můžete samozřejmě učinit i v případě, že se Vám některá naše kočička líbí, ale Vy jí nemůžete poskytnout domov např. z důvodu alergie. Až se pro ni podaří najít nový domov, budete na tom mít svůj podíl i Vy. Co adopce na dálku konkrétně obnáší? Nic než to, že jí budete přispívat (300 Kč měsíčně) na náš bankovní účet č. 177627810/0600 nebo transparentní účet č. 2600773655/2010. U Vámi vybrané kočičky pak uvedeme Vaše jméno. Příspěvky na adopci na dálku se stejně jako ostatní finanční příspěvky dají v souladu s § 15 odst. 1 zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů odečíst od daňového základu. Více informací o adopci na dálku najdete zde. Adoptovat na dálku lze i venkovní plaché kočky, kterým zajišťujeme krmení, a to za příspěvek 150 Kč měsíčně - více info najdete zde.

 

Nevyhazujte prázdné tonery z tiskáren. Firma Toner team, jejíž obchodní činnost spočívá ve vykupování prázdných tonerových a inkoustových kazet, nám za každou prázdnou (vypsanou) kazetu, kterou obdrží s poznámkou "Kočky SOS Hodonín", zašle sponzorský dar ve výši její výkupní ceny. Kazety prosím zasílejte na adresu: Toner Team, Jungmannova 499, 697 01 Kyjov (více informací najdete zde). Na balík nezapomeňte připsat poznámku Kočky SOS Hodonín. Pro Vás je to odpad, pro nás poklad. Děkujeme!!!

toner-team.jpg

 

Velkou pomocí by pro nás bylo, kdyby se našel člověk ochotný vzít si nějakou kočičku do dočasné péče do doby, než pro ni najdeme trvalý domov. V domácím prostředí se kočička mnohem lépe projevuje, takže je i snadnější určit její povahu a potřeby, což je při umísťování důležité. Navíc řada koček by uvítala, kdyby pro sebe měly více prostoru, což se nám při nejlepší péči, kterou se jim v našich depozitech snažíme poskytnout, těžko daří. Připomínáme však, že dočaná péče znamená do doby než najde kočka domov a to nebývá tak rychle, nutno počítat s měsíci, někdy i roky.

 

S velkou vděčností uvítáme i materiální dary, zejména kvalitní krmivo a stelivo (jakékoliv hrudkující bez vůně), ale i léky, škrabadla, misky, hračky..., buďte si jisti, že vše s nadšením uvítáme a upotřebíme. Naše depozita jsou soukromá a nepobíráme žádné dotace od města. Jsme proto plně odkázáni na dary kočkomilné veřejnosti a vděčné za cokoliv. Pokud nám chcete koupit krmivo nebo stelivo a máte to k nám do Hodonína daleko, můžete je objednat u firmy Noviko, která k nám zaváží stelivo, nebo pak u jakéhokoliv internetového obchodu - např. www.zoohit.cz, www.zvirena.cz, www.zoo-hobby.cz, www.24tlapek.cz atd.
Velmi uvítáme staré ručníky, prostěradla, povlečení, závěsy na přikrytí nebo jakékoliv jiné velké látky na přikrytí odchytových klecí.

 

Staňte se našimi sponzory: Naše příjmy zdaleka nestačí pokrýt naše náklady. Kromě zvířat, která máme v našich depozitech, zajišťujeme krmení pro více než 60 koček volně žijících venku. Většina zvířat, která přijdou do našich depozit, je nemocná, každou nově přijatou kočičku , je-li dospělá, kastrujeme. Navíc kastrujeme i plaché kočky venkovní, které u nás pak tráví dobu potřebnou k rekonvalescenci, tj. cca 7-10 dní. Již několik let se marně pokoušíme přesvědčit Městský úřad v Hodoníně, aby naši činnost podporoval. Přitom nemůžeme dost dobře zastavit příjem nových koček, protože v Hodoníně ani jeho okolí neexistuje žádný kočičí útulek, který by se o kočku postaral. Tím, že bychom její příjem odmítly, bychom ji odsoudily na smrt. Jsme tak zatím stále odkázány na dary a podporu kočkomilné veřejnosti. Proto Vás prosíme, je-li to ve Vašich silách, pomozte nám. Ačkoliv Vám budeme vděčné i za jednorázové příspěvky, nejefektivnější pomocí pro nás bude, bude-li Vaše podpora mít trvalejší charakter - i 150 či 300 Kč měsíčně, budete-li nám je zasílat pravidelně např. formou trvalého bankovního příkazu na náš bankovní účet č. 177627810/0600 nebo transparentní účet č. 2600773655/2010 pomůže. Finanční dary jsou v souladu s § 15 odst. 1 zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů odečíst od daňového základu.

Prosíme všechny, kdo si přejí být zveřejněni jako dárci či jako sponzoři (v případě, že nám přispíváte pravidelně zadáním trvalého příkazu ve Vaší bance), či kteří si přejí vystavit potvrzení o přijetí daru, aby nás kontaktovali na e-mailové adrese Kocky.SOS@seznam.cz.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku

Šiřte naše propagační materiály:
Letáčky vám můžeme poslat na váš email.

Dejte si do nastavení automatického podpisu u Vašich e-mailů text:
"Podporuji Kočky SOS https://kocky-hodonin.estranky.cz"
Autorkou tohoto nápadu je Alice Kovandová, DiS., majitelka tří koček z útulku (z toho dvou od nás - Poly a Lorin)  - za výborný nápad děkujeme!

 

Aktualizováno 28.6.2018

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Je mi jich moc lito

(kikca, 7. 4. 2007 12:26)

Je mi jich strasne spis obrovsky lito ale kocky a kocouri mt nemueme mame totoz uz 2 ale jinak bych si asi nejakeho vzala! :-) a to hned :-)

CHUDINEČKY

(BARČA, 25. 11. 2006 14:25)

MĚ JE JICH STRAŠNĚ LÍTO, JENOMŽE MAM UŽ 7 KOČEK A UŽ ŽÁDNOU MÍT NEMUŽU,JSOU TO STRAŠNĚ VELKY ,,CHUDINEČKY