Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vendelín

3. 10. 2008

ObrazekBílomourek Vendelín byl již jednou umístěn, nyní se nám však vrátil, protože jeho majitelka se o něj již dál nemohla starat. Vendelínek je přátelský, bezproblémový, avšak spousta koček v depozitu je na něj přece jen trochu moc, a tak by moc rád co nejdříve odešel do nového domova. 8.11.2007 byl umístěn do domku se zahrádkou do České Třebové, z nového domova se však neradoval ani rok - 3.10.2008 nám jeho noví majitelé oznámili, že jej přejelo auto. Jeho noví majitelé nám napsali:

10.11.2007:
Venda je perfektní, cesta proběhla dobře, na záchod vydržel až domů. Je to mazel a všem se moc líbí, dobře jste mi poradila. Děkuji.

11.11.2007:
Venda si pomalu zvyká na prostředí, všechno si důkladně prošmejdil. Hodně ho zaujali osmáci, které máme v akváriu.Všechny nás už pěkně poškrábal, asi mu chybí hraní s kočkami, někdy je pěkně divokej. Brousí si drápy o sedačku, což se vůbec nelíbí manželce a budeme muset vymyslet nějaké škrabadlo. Na záchod chodí bez problémů, akorát nám vždycky při zahrabávání vyhazí všechno ven. Vendovi chutná nejvíc Whiskas, nejlépe maso zvlášt a keksy taky.

21.11.2007:
Vendelín se má dobře, už si pomalu zvyká, je s ním sranda. Hraje jednou denně fotbal s kuličkou a nosí si ji v zubech. Koupil jsem větší záchod, jak jste mi poradily, a už nepořádek nedělá.

13.2.2007:
Venda se již zabydlel. Spí u nás v posteli, ráno nás budí, že je čas na snídani. Chodí všude za náma jako pejsek, sleduje ptáky v krmítku a rád kouká z okna. Má přehled o každém kdo přichází do bytu, ihned jak klapnou dveře tak je u nich a sleduje kdo přišel.
Syn ho vzal do náruče a odnesl ho ven, aby se  Venda podíval jak to tam vypadá. Moc se mu to nelíbilo a okamžitě mazal domů. Škrabadlo už má hotové a učí se ho používat.
Venda se zatím nechce moc mazlit a rád vystrkuje drápky a kouše. Často si s ním hrajem, ale vždycky nás šíleně poškrábe a pokouše, hrozně kope zadníma nohama. Nevíte jak to udělat , aby tak nevystrkoval drápky?

Naše odpověď:
děkujeme za moc pěknou zprávu! Venda si to u vás opravdu užívá. Jsem zvědavá, jestli ho jaro vytáhne ven, protože venku se opravdu bojí... Pokud ven nebude chtít chodit, tak ho nenuťte, protože zřejmě od koťátka vyrostl doma a vůbec netuší, jakým nástrahám se má venku vyhýbat...
Taky zřejmě ten člověk, než ho vyhodil, se s ním blbě hrál a naučil ho škrábat. Musíte se ho snažit naučit, že ruka je jen na hlazení a mazlení, nikoliv na hraní. Lidi mají často snahu koťátka vydražďovat ke hrám rukou, což až z kotěte vyroste veliký kocour už tak roztomilé není a dost to bolí. To znamená, že když vám "půjde" po ruce, musíte ho hned stopnout (třeba na něj zakřičet NE!). Ruku schovat, nebo znehybnit, aby se s ní nepokoušel hrát-prát. Místo ruky mu můžete nabídnout třeba plyšáka nebo jinou hračku... Jinak mě už jen napadá, pořídit mu kamoše, aby se vyřádili spolu a k vám se chodili jen mazlit...

Fotografie z Vendelínova nového domova najdete v naší fotogalerii na Kocky-online.cz.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář