Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak dát kočce prášek a jak ji naložit do přepravky

11. 10. 2013

Lidé často podávají antibiotika svým zvířatům šalamounsky zamaskovaná do různých potravin. Ovšem kočka není hloupá, a tak se může stát, že časem lest prokoukne, a pak může nastat problém. My proto používáme jinou metodu, která je podle nás mnohem účinnější. Naším největším spojencem je při této metodě okamžik překvapení a tedy i rychlost. Vše uvidíte ve dvou videích, které jsme pro Vás pro lepší názornost natočily:

Jak dát kočce prášek:

1. Video : Kocourek, který je hodný a poddajný. Vidíte, že je důležité dělat vše rychle.!Kočku uchopíte za hlavou za kůži na krku a nakloníte dozadu, tím ji paralizujete neublížíte jí. Přesně tak ji nosí maminka, když jsou malé. Kočku pak zakloníte a držíte. Druhou rukou otevřete tlamu a strčíte prášek až do krku na kořen jazyka. Ona sama spolkne. Případně ji můžete pohladit a uchlácholit. Chce to moment překvapení a udělat vše rychle.

2. Video : Tady na druhém videu vidíte, že pokud vše děláte pomalu jako my  třeba, že to ukazujeme jak ji správně chytit ,kočičce se to už nelíbí a ona pak začne vyvádět. Ale i přesto jsme ji prášek zavedli.:-)

Bonusové materiály k videu Jak dát kočce prášek: 

Jak dát kočku do přepravky , když nechce...

 Nestačí vám výše uvedené informace? Zavolejte nám na telefon 724 142 463, rádi vám poradíme!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

prasek

(lili, 21. 12. 2011 12:25)

moje kocka ne a ne to sezrat tak ji to dam do sunky a ona sni sunku a prasek vyplivne co s tim mam delar

Re: prasek

(Kočky SOS, Petra, 23. 12. 2011 21:54)

Zkuste dát prášek do něčeho mazlavého, např. do taveného sýra. Pak jen tak nevypadne.

Naše Micka

(sega, 19. 11. 2011 10:30)

Přesto že celé video viděla nepochopila vůbec nic.Nabízenou jitrnici s rozdrceným práškem odmítla,raději hladověla.Trpělivě seděla u dveří a čekala,že dostane něco jiného.
Po včerejším boji s Mickou jsme byli všichni tři poškrábaní.V pondělí navštívíme veterináře a jsme zvědaví jak si s ní poradí. :D

Kocka

(Lenka, 14. 11. 2011 9:55)

Tak tohle bylo skutecne skvele. Diky za tip a radu.

jak dát kočce prášek

(Světla, 19. 10. 2011 23:07)

Naše tři kočičky - Peršanky - jsou zřejmě nadmíru mazané a vypečené: pamlskem maskovaná tableta je neošálí a jediná příležitost, kdy lze uplatnit moment překvapení je nečekaný odchyt. Jakmile vytuší, že se chystá nějaký útok na jejich suverenitu, každá má vypracovaný osobitý a velmi účinný obranný systém: první se změní v Tasmánského čerta nakříženého s cirkulárkou, druhá prášek, přecejen vpravený, vyplaví záplavou slin a třetí - kocourek zlatý - no, když vidím jeho šavlozuby, už si jakýkoli pokus rozmyslím. Zlaté injekce! :-D

jak dát kočce prášek

(Hana, 16. 10. 2011 18:13)

S tak malou micinkou se dobře manipuluje, britský kocour vážící 6 kg se tak klidně zaklonit nedá a přední tlapky nebudou tak odevzdaně viset. Otevřít tlamičku a dát prášek zároveň jednou rukou - no to mě pobavilo!
Náš kočičí pacient se dal ošidit, prášek jsem rozdrtila a namíchala do pasty proti bezoárům, kterou miluje. Tu jsem jako třešničku na dort umístila nahoru na porci oblíbeného žrádla a bez problémů vše sežral. Lék užíval víc než 14 dnů a tímto způsobem. Asi mi věřil víc, než kdybych ho mordovala nějakými chvaty.

Re: jak dát kočce prášek

(Kočky SOS, Petra, 16. 10. 2011 19:18)

Falko taky váží 6 kg, Hano, a po uchycení kůže za krkem zcepení a ani se nehne. Tak hlavně že jste si ten svůj způsob našla.

Až do včerejška jsem si myslela, že umím dát kočce prášek...

(Markéta s prokouslým prstem, 25. 5. 2011 8:54)

...ale to jsem zacházela jen s více či méně rozmazlenými kočkami domácími, tj. zvyklými odmalička na lidi... Naše Podkolenka je kočka lesní toulavá, která se rozhodla, že si nás adoptuje, přičemž krmením a občasným pohlazením její důvernosti končí. Běžně používám metodu "kočičí rolky", tedy pevně zamotat kočku do deky, což je rychlé, nestresující a bezpečné pro všechny zúčastněné, také stačí na jednu kočku jeden člověk. Teda obvykle. Jeden by si myslel, že se všemi packami znehybněnými se taková kočka nemůže skoro hýbat, ale i ve dvou jsme měli co dělat, abychom ji udrželi. Ovšem to, jakou silou dokázala kousnout i s téměř vypáčenými čelistmi, to skoro popírá zákony fyziky. A kdyby jen jednou! Kousek prášku ale asi přece jen spolkla, zbytek po nás plivala celé odpoledne s velmi pohrdavým výrazem a planoucíma očima. Syrovému telecímu ochucenému mou vlastní krví nevěnovala jediný pohled a dokonce dovolila, aby jí ho sebrala druhá kočka! Když jsem na ní promluvila, pokaždé jen ohrnula pysk a odvrátila pohled. Dneska už se mnou teda mluví a milostivě si vzala i kus masa, ale už se vysloveně těším na třetí prášek. Metodu z videa jsme totiž zkoušeli u vůbec prvního prášku - tenkrát jsme ji ještě dokázali překvapit, ale i se svářečskými rukavicemi to bylo hodně nebezpečné a rozhodně nebyla "zcepenělá", jak dokazují jizvy po jejích drápcích ;-)

pRÁŠEK

(mnau, 19. 2. 2011 17:16)

mYSLELA JSEM,ŽE TU NAJDU POPIS.nAPŘ PODOBNÝ VIDEUM,JAK ČETL NADAVNO JAN KRAUS VE SVEM POŘADU.

Je to boj

(Markéta, 23. 5. 2010 9:04)

Naše kočka je s každým podáním odčervovacího prášku fikanější, vynalézavější a nervóznější. Jen dvě ruce u ní naprosto nestačí. Dokáže bleskurychle cuknout hlavou do strany, zrovna když jí prášek vkládám do tlamičky, ještě než ji stačím zavřít, takže prášek letí místo do žaludku na podlahu. Nicméně i já jsem učenlivá, takže si ji už umím přidržet v kleče mezi nohama a na otevírání tlamičky mám obě ruce. Pak ji podržím tlamičku zavřenou, dokud prášek nespolkne, přitom ji dráždím pod krkem, prý to vyvolá polykací reflex. To ale fungovalo jen poprvé a podruhé. Naposledy (při třetím podávání) už dokázala prášek udržet v puse několik minut, ale přitom předvedla pořádné polknutí. Zkontrolovala jsem jí tlamičku, nic tam neměla, ale jakmile jsem jí pustila, prášek vyplivla. Musela ho mít někde až vzadu v krku, potvůrka.
Po tomto pro obě vyčerpávajícím a stresujícím boji jsem se rozhodla, že příště už použiji něco jiného než prášek. Ale s vašimi novými radami, vodou ve stříkačce a strčením prášku až úplně dozadu za jazyk to možná ještě zkusím. Jen se bojím, že to zas do příště ta naše mrška nějak vychytá:-)
Škoda, že jednoduše neslupne ty prášky, jako toulavý kocourek, co nám tu chodí kolem, kterému je stačí zabalit do nějaké dobrůtky. I když možná by je snědl i bez přílohy, jak je vyhladovělý.
(Pro zarputilé ochránce zvířat předesílám, že můj "boj" s kočkou je ryze něžný a nepoužívám na ni žádného násilí, nemusíte se bát.)

Odvahu jsem našla, informuji opožděně

(Hana, 13. 5. 2010 19:41)

Nějak jsem neměla čas dát vědět, jak to dopadlo s kocourem a mým pokusem: TENTO ZPŮSOB SLAVIL VELKÝ ÚSPĚCH!!!! Jen nevím, aby to po čase nedopadlo podobně, jako v příspěvku od Jarmily. Kocour byl tou novinkou tak zaskočený, že se nezmohl vůbec na nic a prášek polknul. Byl to jen malý prášek, ale konečně skončil na místě určení. Takže vy všichni, co sbíráte odvahu, jen do toho. A neutržila jsem žádný škrábanec.

Ano, to znám

(Jarmila, 3. 5. 2010 16:20)

Naše kočky jsou mazlivé,milé,přítulné-někdy až obtěžující,ale mají-li jít k veterináři nebo jim mám dát prášek,jsou v tu ránu pryč,a pokud je vůbec zahlédnu,pak na místech zcela nedostupných.Prášky naše kočky polykaly dobře,(ten ukazovaný způsob je dobrý),ovšem jen do chvíle,kdy jedna přišla na to,že má jazyk.Prášek jazykem vyhrábne do tváře či kam,zapije a po nějaké chvíli ho někde z tlamičky vyhodí,obvykle mimo zorné pole paničky.Nepomůže nějakou dobu ji chovat a z očí nespustit,počká si a vydrží.Časem to okoukala i druhá,ta to vylepšila drápkama a svíjením těla,tak jsem jako proti akci použila deku(jen přes tlapky),svíjení těla však vylepšuje a myslím,že má na olympijskou medaili v gymnastice.Takže se zatím stále snažíme (kočky i já)své výkony zlepšovat,ve vážných případech aplikuji(např.ATB)s.c. nebo i.m. Zdravím. Jarmila

Zatím hledám odvahu

(Hana, 1. 5. 2010 23:44)

Před měsícem se prášek nepodařilo do kocoura dostat, všechny úkryty objevil. Po zhlédnutí videa už týden sbírám odvahu, snad zítra vyzkouším. Jestli se podaří, dám vědět. Na videu to vypadá jako hračka. Psovi takto prášky běžně podávám, ale u kocoura nevím, nevím... :-)

Haha

(kejki, 30. 4. 2010 14:26)

Já když strčím prst kocourovi do tlamy, tak kousne. Naštěstí už ví, že když zblajzne ten kousek s antibiotikem, dostane další čisté. Ale byl to psychický teror. A pokud dám nasekanou olivu, je ochoten tu misku i vylízat.

JAK DÁT KOČCE PRÁŠEK

(iVANA kLÍMOVÁ, 30. 4. 2010 10:29)

BYLA JSI VÝBORNÁ, HOTOVÁ HEREČKA :-)ne vážně myslím že je to dobrý nápad

Ivanko děkuji!

(Petra, 29. 4. 2010 14:38)

Konečně si někdo všiml i mě!:-)))

jak dát kočce prášek

(Ivana Klímová, 29. 4. 2010 10:46)

Petruško,takhle jsem se dlouho nenasmála:)zvláště těm bonusům. Ale video výborné

tip - zlepšovák

(Dáša Housová, 27. 4. 2010 12:15)

Já vkládám prášek do kousíčku másla či jiného tuku, opravdu jen jako nehtík velký a při vložení do krku kočka ani neví, jak jí tam vklouzl a ještě se olizuje.
Samozřejmě, že každá kočka je jiná, některé se brání tak, že je to bitva, ale tímto způsobem si časem zvyknou, že v krku nic nedrhne a jde to velice dobře a pak už je to jen otázka šikovnosti a cviku - protože i toto musí být také rychle, neb se máslíčko na prstíku rychle rozpouští a stéká.
Dávám to k dobru, jako jeden z vyzkoušených a osvědčených způsobů.
Pokud je tableta velká (třeba antibiotika) a dle váhy kočky se dává třeba jen 20tina tablety, rozdrtila jsem tabletu mezi lžičkami, vzala si brčko, jeden konec uzavřela třeba papírovým špuntíkem, ale tak, aby nevypadl a druhým koncem postupně nabírala prášek tak, až se všechen dostal do brčka. Pak si změřím pravítkem délku obsahu prášku v brčku a číslo si vydělím 20 (případně dle potřeby) a slabým lihovým fixem si celý sloupec prášku v brčku odčárkuji na potřebné dávky, brčko patřičně zkrátím a uzavřu vyndavatelným papírovým (či libovolným) špuntíkem. Pak stačí vždy prsty stlačit na jednotlivé rysce brčko a na lžičku vysypat dávku, kterou je potřeba aplikovat. Tu pak buď vsypat přímo do tlamičky nebo podat se sýrem, paštikou, a pod.

prášečky

(Jitka, 20. 4. 2010 18:13)

Tenhle systém máme odzkoušený, poradila nám ho Lucka, taky ukázala na našm kocourkovi a vážně je to jediný způsob, jak kočku donutit to spolknout. Akorát jedna z našich to prostě nespolkne, takhle jsme na ní jednou vypiplali ty prášky tři, ale ona se vždycky nadavovala. Takže speciálně pro ni se kupuje drahá pipetka, možná, že ten trik s vodou by pomohl, ale je to pro ni již tak stresující, že nejspíš zůstaneme u té pipety, která ji tolik neděsí. Jinak video bylo dobré.

Děkujeme za pochvalu

(Kočky SOS, Petra, 20. 4. 2010 12:06)

Věřte, že je to jen věc cviku, než získáte potřebnou jistotu! :-)