Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaké stelivo pořídit?

1. 2. 2014

Pokud si pořídíte domů kočku, je kočičí záchod nezbytností. Každá kočka by měla mít svoje místo, kde bude mít umístěn. Pokud máte koček víc, mělo by být i záchodů více. Do záchodu samozřejmě patří stelivo – kočičí podestýlka.  Stelivo by mělo dosahovat nejméně do poloviny kočičí toalety, aby mohla kočka pořádně hrabat. Kočka je velmi čistotná a používá svou kočičí toaletu přirozeně, nemusí se na ni učit chodit. Pokud se tak neděje, jedná se o problém buď zdravotní, nebo psychický, který je vhodné co nejdříve začít řešit. Někdy je močení mimo toaletu způsobené i nespokojeností s typem steliva. Jaké stelivo vybrat, když na trhu je široká škála steliv?
 

Mezi nejznámější patří steliva bentonitová. Jsou buď hrudkující nebo nehrudkující.

Dále jsou to steliva silikonová, dřevěné peletky, a stelivo z recyklovatelných materiálů.

Kočky, které odcházení od nás z útulku do nových domovů jsou zvyklé na hrudkující stelivo a dřevěné peletky. Proto novým majitelům doporučujeme stelivo, které používáme i my v našich depozitech, aby předešli zbytečným problémům.

My používáme steliva hrudkující.

Hudkující minerální stelivo je přírodní, ekologicky a zdravotně zcela nezávadný produkt s jedinečnými absorpčními schopnostmi, které dokáže pohltit a uzavřít nejen tekutiny, ale i nežádoucí doprovodné pachy. Na trhu je velký váběr různých značek, Výborná jsou steliva MIKEŠ společnosti KERAMOST.

 

 

Nestačí vám výše uvedené informace? Zavolejte nám na telefon 724 142 463, rádi vám poradíme!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

catgenie

(Lucinda, 8. 5. 2018 10:10)

Potvrzuji, že záchůdek catgenie je fakt super věc. Je fajn, že jde doba tak dobředu.

stelivo

(Janinka, 13. 11. 2017 9:59)

Od té doby co mám záchůdek ze stránek www.catgenie.cz už stelivo vůbec neřeším. Absolutní spokojenost.