Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vykastrovaný kocour "skáče" po kočce

20. 10. 2011

"Pořídila jsem si před půl rokem kočičku a kocourka. Kočička je o pouhý měsíc starší, všimla jsem si, že už ve čtvrtém měsíci po ní začal kocourek "skákat". Tak jsme ho ihned po pátém měsíci dali vykastrovat. Ale už 14dní po kastraci to dělá znova. Je to normální?"

Naše odpověď:
Není to tak úplně normální, ale stává se to. Nechejte kočičku taky vykastrovat, ať mu "nevoní" a ona si s ním už sama poradí. Kocoura můžete nějak odstrčit, odpoutat pozornost hračkou, ale netrestejte ho! Časem to odezní.

 
 

Nestačí vám výše uvedené informace? Zavolejte nám na telefon 724 142 463, rádi vám poradíme!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

značkování

(annabelka@post.cz, 8. 4. 2018 17:41)

Dobrý den.Chci se zeptat zda li vykastrovaný kocour značkuje a mohlo by se stát,že by skákal po kočce ikdyž jsou oba vykastrovaní?Chci si vzít z azylu pro kočky kocourka exotického,nyní je vykastrovaný přibližně měsíc,ale z klece asi chudák moc nevylez a používal se jen na "skok",tak váhám.Děkuji

Re: značkování

(Kočky SOS, 8. 4. 2018 18:46)

Dobrý den,
včas /nejpozději do roku/ vykastrovaný kocour rozhodně neznačkuje a ani neskáče na kočku.
Ale nevím, jak starý je Vámi zmiňovaný kocour, pokud už je starší a byl zyklý značkovat revír, může ze začátku stále značkovat.
Zajímejte se i o jeho povahu, jak se chová k ostatním kočkám, zda není dominantní ...

značkování

(annabelka@post.cz, 8. 4. 2018 17:41)

Dobrý den.Chci se zeptat zda li vykastrovaný kocour značkuje a mohlo by se stát,že by skákal po kočce ikdyž jsou oba vykastrovaní?Chci si vzít z azylu pro kočky kocourka exotického,nyní je vykastrovaný přibližně měsíc,ale z klece asi chudák moc nevylez a používal se jen na "skok",tak váhám.Děkuji

Vykastrovany?

(Natalie Nuhlickova, 15. 10. 2012 15:45)

Dobry den, poridli jsme si kotako bile britske kocky. Narodila se v dubnu. Jednoho dne se kolem zahrady potloukal siamsky kocour. Ujali jsme se ho tedy a s britkou jsou velci kamaradi jako brat se sestrou. Neznam ale stari kocoura, ale urcite bude taky mlady, bud jak britka, nebo max. o rok starsi. Bali jsme se, ze po sobe budou skakat ( britka jeste neni podvazana) ale prave ze vubec. Je mozne, ze uz je kocour kastrovany a jak to jde pripadne v praxi poznat. Pokud by byl, mam nechavat britku podvazat? Neni to zbytecne? Jsou doma, takze zadny jiny kocour ji ,,poskakat,, nemuze,

Dekuji za odpoved, s pozdravem Natalie Nuhlickova.

Re: Vykastrovany?

(Kočky SOS, Petra, 19. 10. 2012 16:35)

Vemte kocoura k veterináři, Natálie, on Vám řekne, jestli je kastrovaný.. Kdyby nebyl, nechte ho vykastrovat a kočku taky. Vykastrovat, ne "podvázat"!

značkující kocour

(Milena , 12. 2. 2012 8:17)

Mám doma kocoura po operaci močových cest. Jednou měsíčně,několik dní mi po bytě močí i s krví. Trvá to vždy 4 - 5 dní, Ráno vstáváme a první co musím udělat tak umít zem v celém bytě.Stále značkuje ikdyž je vykastrovanej.

Re: značkující kocour

(Lucka, Kočky SOS, 12. 2. 2012 9:17)

Mileno, Váš kocour neznačkuje, ale dává Vám najevo, že má problém. A to práve s močením. Prece i to, že ma v moči krev ukazuje, že má problém, že ho neco bolí. Vemte ho rychle k veterinári.

Míša a Líza

(Lenka K., 30. 10. 2011 1:05)

Dobrý den, v pondělí jsem se s vaší pomocí ujala kočičky, kterou zřejmě někdo vyhodil v místě bývalé cihelny. První seznámení naší již zabydlené kočičky Lízinky a nově příchozí Míši proběhlo celkem dobře. Míša se má u nás dobře a užívá si to plnými doušky, jen Lízinka to sice respektuje, ale zjevně se jí to vůbec nelíbí. Navzájem si nijak neubližují, ale chodí kolem sebe s velkým odstupem. Navíc Lízinka je pořád na stráži a veškerý pohyb malinké Míši ji nedá spát ani jíst. Když dostanou obě papat, Míša slupne všechno, co dostane, ale Lízinka je tak nervózní, že strčí čumáček do jídla, ale jen co se Míša jen maličko hne, Lízinka přestane papat a utíká pryč. Pořád malou hlídá, a jakmile se octnou neplánovaně blízko sebe, obě se naježí, vrčí, prskají a dají se na útěk. Míša je moc tulivá a krásně si hraje a mazlí se, za to Lízinka se pohladit teď skoro nenechá. Vím, že to není hned, a ani to není tak zlé, ale dá se toto chování nějak ovlivnit a pomoct jim k seznámení?

Re: Míša a Líza

(Kočky SOS, Petra, 30. 10. 2011 10:23)

Dobrý den, Lenko,
určitě upřednostňujte Lízinku a dávejte jí všemožně najevo, že ona je pořád u Vás "jednička". Hodně na ni mluvte, snažte se ji mazlit víc než Míšu. Jídlo jí kdyžtak dávejte stranou, třeba i do jiné místnosti, ať má klid a nají se. Určitě se to časem spraví a budou kamarádky, uvidíte.:)