Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva za 4. Q 2012

31. 12. 2012

 Zpráva o naší činnosti
za 4. čtvrtletí roku 2012ŘÍJEN

3.10. našla paní na své zahradě totálně zablešenou bílomourečku Kim Deal. Nejspíš ji tam někdo hodil. Paní už má sama doma pár nalezenců a krmí ještě kočky venkovní.
5.10. dovezla majitelka našeho bývalého svěřence Chulia z Radějova 4 koťata – Aidu, Amiru, Osvalda a Martina tam porodila kočka, která pak zmizela. Krmili je tam chataři, ale protože končila sezóna a koťata by tam zůstala samotná, dovezla je k nám. Téhož dne se konal ve prospěch našeho sdružení a sdružení Brněnský Max Benefiční koncert v Brně. Přivezly jsme odtud Rozárku a Dolores z Židlochovic. Žily zde mezi činžáky, lidi je tam nechtěli, u nás umřely na kočičí mor.
12.10. jsme přijaly tři koťata z Lužic, která paní našla v ovocném sadu zalezlá mezi dřevem. Kočka k nim už nepřišla, nejspíš se jí něco stalo. Paní o ně nějakou dobu pečovala sama, u nás pak bohužel umřela. Byla ve velmi špatném stavu.
13.10. nám byla nahlášena další dvě koťata, zhruba 5týdenní, nalezená na silnici v Čejči. V očích měla herpes virus, vůbec neviděla. U nás umřela.
16.10. našla paní před domem ve Svatobořicích v krabici 4týdenní černobílou Bucinku.
21.10. našel pán z Prostějova, který tudy zrovna projížděl, na silnici za Veselím 2měsíční mourečku Zazu. Měla zraněnou nožičku, u nás do 14 dnů umřela. Téhož dne přivezl pán pět koťat ze hřbitova, Přivezl je v tašce na kole. Měla asi 5 týdnů, všechna u nás umřela.
24.10. jsme jely do útulku v ZOO pro Sebastiána, kterého sem přivezla Městská policie poté, co jej srazilo auto. Pobyl si zde asi čtyři dny, kulhal na nožičku, ale už je v pořádku a čeká u nás na nový domov.
26.10. další příjem ze ZOO - někdo zde v krabici odložil Cilku a Damiána. Už jsou umístění.
27.10. přivezla paní do ZOO plachou kočičku pokousanou od psa. Ležela dva dny u silnice, pršelo tam na ni, ale nikdo jí nepomohl. Jely jsme tam a zjistily, že je ochrnutá, musely jsme ji nechat uspat.

 553530_10151247812705751_421760670_n.jpg
Rozárka a Dolly bojují o život


V říjnu našli domov: Eliot, Bajaja, Gejša, Lejša, Fiona, Sam, Snowie.
Do depozit přijato: 23, umístěno: 7. 


LISTOPAD

4.11. jsme přijaly 4měsíční mourečku Zeu z Boskovic. Její nálezci se jí ujali i s bráškou, toho již umístili a ji si déle nechat nemohli. Téhož dne jsme jely na benzínku do Hovoran, kde ve skladišti živořila černá nemocná Fidorka. Evidentně se tam o ni moc nestarali, byla na tom hodně špatně. Nyní už je v pořádku.
11.11. jsme na Výstavě pro kočku umístily 11 koček.
12.11. nám volala pošťačka, která krmí v Komenského ul. plaché venkovní kočky, že jí na dvůr přišla želvovinová nachlazená kočička Nugeta.
16.11. jsme jely do Bojanovic. Vlezl tam do obchodu kocourek Lojzík, z obchodu ale vyletěl takovou silou, že přistál až v polovině parkoviště (zákazníci v obchodě ho tak nakopli). Zavolala nám paní, která to z ulice viděla.
18.11. nám volal pán, že našel kocourka, ale nemůže si ho nechat, protože jeho rodina už má jednoho psa a s kocoura nechce. Myslel si dokonce, že je to kočka - říkal mu Micinka. Romeo byl tak zablešený, že jsme pak pánovi okamžitě volali, ať si psa ošetří.
19.11. jsme od pána ze Žeravic přijaly koťata Karlíka a Karolínku. Narodila se kočce, které se pán ujal, ale nenechal ji vykastrovat. Jedno kotě udal sám a dvě se nám podařilo umístit přes Facebook, ještě než jsme je přijaly.
20.11. našla paní na kraji Hodonína kocourka Čika. Byl velmi zubožený, hladový, vyhublý na kost a nemocný.
23.11. nám paní přinesla kočičku Popelku, která zbyla v prázdném domě po svých majitelích, kteří se odtud odstěhovali a ji tam nechali. Paní ji tam nejprve chodila krmit, pak se obrátila na nás.
25.11. jsme přijaly stříbrného Wolfiho. Potuloval se po sídlišti a my jsme si původně myslely, že je plachý. Když se však u nás rozkoukal, ukázalo se, že je ochočený a dokonce velký mazel.
s plot na zahradu.
28.11. hodil někdo ve Strážnici přes plot na zahradu rodinného domu koťata Kaila a Ofélii. Koťata byla v uzavřené tašce z Penny marketu.

img_1282.jpg
Další fotky z výstavy najdete na  Facebooku.


V listopadu našli domov: Tramp, Cilka a Damián, Jáchym, Barunka, Vanesa, Afrodita, Valmont, Beruška, William, Vendulka, Šarlota, Jůlinka, Jituška.
Do depozit přijato: 12, umístěno: 14. 

 

PROSINEC

3.12. nám byla nahlášena černobílá zhruba 5měsíční Janička. Seděla smutně v rohu u baráku na sídlišti na kusu hadru, oko jí teklo, koček i lidí se moc bála a klepala se zimou. Plachá ale není, u nás pomalu získává zpět důvěru k lidem.
4.12. našla slečna v pasáži na Národní třídě 8týdenní drobnou Barborku. Netušíme, kde se tam vzala. Téhož dne našla paní na chalupě v Kelčanech černého kocourka Kevina. Z důvodu nemoci manžela se o něj nemohla postarat sama.
5.12. jsme vyhlásily 3. ročník vánoční sbírky Ježíška pro Kočky SOS, jejímž cílem je nashromáždit co nejvíce finančních prostředků na nákup krmiva pro kočky v našich depozitech a kočky venkovní, tzv. plašanky.
7.12. nám byla vrácena Barunka, která byla umístěna na Výstavě pro kočku.
11.12. mňoukal u zasněžené pošty v Bažantnici černý malý kocourek Eliášek. Všimla si ho tam paní, která zavolala nám.
16.12. jsme pro naše pražské fanoušky uspořádaly Vánoční koncert.
17.12. se v Moravské Nové Vsi připojil ke slečně, která venčila psa, bílozrzavý kocourek Vojtíšek. Šel s ní až domů.
18.12. našla paní u zubní ordinace v Hodoníně kočičku Jezinku. Paní si ji nemohla nechat, protože bydlí na ubytovně. Téhož dne našla paní, která se sama stará o několik nalezenců, na zahradě svého domu tři odrostlá koťata - Týnu, Oskara a Štěpána. Štěpán byl nemocný a umřel.
20.12. našla paní na zahradě v Žadovicích kocourka Franka, kterého jí evidentně někdo hodil přes plot.
28.12. jsme přijaly pět koťat z Moravské Nové Vsi – Jima, Alexe, Šárku, Klárku a Stelinku našli lidé v kůlně.

prezentace-jezisek.jpgAkce Ježíšek pro Kočky SOS potrvá do 6.1.2013


V prosinci našli domov: Bambulka, Karlík a Karolínka, Aimee Mullins, Martin, Milánek, Fifinka, Sansa, Čita, Bubu, Adámek, Můryna, Kate, Kevin, Klárka a Jim.
Do depozit přijato: 16, umístěno: 16.

 

 

Od října do prosince 2012 jsme 

- přijaly celkem: 51 koček
- umístily celkem: 37 koček
- nechaly vykastrovat: 51 koček
(z toho 27 vráceno do
 původních lokalit)
- se nám nepodařilo zachránit (umřelo): 22 koček


31.12.2012 čeká v našich depozitech na nový domov celkem 78 koček. Pro dalších cca 170 koček ve venkovních lokalitách zajišťujeme krmivo, které průběžně několikrát do týdne nakupujeme a rozvážíme.

Všem našim příznivcům a především dárcům a sponzorům velmi děkujeme za podporu a pomoc.