Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plašanky u EHO, Hodonín

4. 1. 2018

Začátkem podzimu 2017 nám volal majitel autobazaru, že má na pozemku a v jeho blízkém okolí kočky, zda bychom s tím mohli něco udělat.
Jak už to tak bývá, tak to "něco" si představoval tak, že kočky odvezeme pryč a on se jich tak zbaví. Bohužel, na místě jsme zjistili, že se jedná o dvě dospělé kočky a cca 8 koťat, všichni jsou plašší a musí zůstat venku.
Mimo pozemek autobazaru jsme jim umístili polystyrénové boudičky a denně je tu krmíme. Na jaře provedeme odchyt a necháme kočky kastrovat.

Každou z těchto kočiček si můžete adoptovat na dálku a přispívat jí na krmivo 150,- Kč měsíčně, stačí nám napsat na náš email kocky.sos@seznam.cz a k trvalému příkazu pak dát do poznámky: "plašanky u EHO".

e350.jpg

 

Plašankám u EHO  přispívá 200,-Kč měsíčně formou adopce na dálku paní Zdenka Slunská. Děkujeme!

Plašankám u EHO přispívá 300,-Kč měsíčně formou adopce na dálku paní Daniela Mičanová, kočičky Bambulka a Jéňa Starší, kocouři Krasoň, Baghíra, Syčák, Jéňa Mladší a Čert. Děkujeme!

Plašankám u EHO přispívá 300,-Kč měsíčně formou adopce na dálku Ing. Radek Švec, kocouři Suteh a Orin a micina Stelinka. Děkujeme!

Další fotky zde.

 

eho-cerven2018.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25.3.2018
Začali jsme s odchytem ke kastraci ...

27.3.2018
Vypouštění po kastraci zpět do původní lokality:

 

28.4.2018
"Odvezte si ty kočky pryč!"
Tuto větu jsme slyšeli už tolikrát, že se to nedá ani spočítat. O jaké kočky se jedná? Vždy o kočky plaché, které se někde pomnoží a nějaký člověk, kterému je jich líto, nám to nahlásí. My pak kočky začneme krmit a odchytaváme je ke kastraci a označené nástřihem ucha je vracíme zpět. A tehdy to začne. Ozvou se lidé, kteří bydlí v blízkém okolí, kočky tu nechtějí a říkají: "Odvezte si ty kočky!" TY KOČKY NEJSOU NAŠE. NIKAM JE NEODVEZEME. Ani kdybychom chtěli, tak nemáme kam. Tím, že se o kočky postaráme, děláme službu nejen
eho.jpgměstům a obcím, ale i přímo vám, kteří bydlíte v místě těchto lokalit, protože zastavíme množení koček a zůstane zde pouze původní skupina koček, nyní kastrovaných, ošetřených a monitorovaných. Tentokrát se tak stalo Hodoníně v lokalitě mezi bývalým kulturním domem a prodejnou stavebnin. Pozemek je volně přístupný a domnívali jsme se, že je veřejný, města, ale pozemek má majitele a ten se po půl roce, kdy tu krmíme kočky dožaduje jejich "odstranění". Žádné naše vysvětlování nepomohlo a tento týden jsme našli boudičky pro kočky na hromadě s cedulkou (jak můžete vidět na fotce).
Jelikož se lokalita nachází v přímé blízkosti centra města a my tady odchytem a kastracemi zabraňujeme, aby se pomnožené kočky rozšířily dále do centra, informovali jsme o celé situaci Městský úřad v Hodoníně a uvidíme jestli jim se pokusí s majitelem pozemku domluvit nebo co bude dál, protože je nutné tady kastrace dokončit a o kočky se postarat.

25.6.2019
Video - Pan kocour Zrzek, který žije na místě, kde se krmí plašani potřeboval "údržbu". Bylo vidět, že delší srst je zdredovaná a určite dělala kocourovi potíže a tak byl odchycen a podroben "generálce".
Srst byla na některých místech ostříhána, zbytek důkladně vyčesán, uši byly hloubkově vyčištěny a aplikována antibiotická mastička, proběhla kontola chrupu a dva zuby byly odstraněny.
Zrzek není typický plašan, své krmiče si pozná, ale s lidmi nechce mít žádné "techtle ani mechtle" a tak byl pan kocour (váží 7,5 kg!) vypuštěn zpět do svého rajónu, kde si žije svůj svobodný život ...

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bedny pro kočky

(Vlaďka, 29. 4. 2018 11:59)

Doufám, že jste mu ten odpad z kočičích ubikací vysypaly na jeho pozemek, protože je to vychcanost 1. třídy a navíc přece nemůžete brát s sebou něco, co není Vaše! Pivo kočky evidentně nepijí, mohlo by se jednat o krádež věcí z pozemku p. majitele:-))))

Majitel pozemku je HOVADO!

(Daniela se svou kočkopartou, 29. 4. 2018 9:44)

jako ostatně většina hlupáků a bezcitných omezenců,kterým se jejich činy a svinstva tutově jednou vrátí,ať už na nich samotných,nebo jejich nejbližších.KARMA FUNGUJE!!!!Doufejme,že město pochopí a pomůže,zkuste se obrátit na Judr.Krabičku-to je člověk,který má rozum a srdce na správném místě a jeho slova,činy a rozhodnutí mají váhu.Hodně štěstí kočičkám, i vám děvčata,vím z vlastní denodenní zkušennosti ,že nejhorší srážka je s blbcem-blbci,bohužel tupců a omezenců je okolo nás víc než dost!!!Kočky jsou tam u EHO vskutku nádherné!