Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zachariáš a Anežka (nyní Michonnet a Bělinka)

24. 12. 2013

zacharias.jpgZachariáš
kocour, kastrovaný, nar. 2012

O Zachariášovi:
10.3.2013
- Dnes po obědě zavolal pán, že má na dvoře zraněného kocourka, který k nim občas chodil na jídlo a že nikomu v okolí nepatří. Vyjely jsme tedy pro něho, a protože zranění mělo být vážné, tak jsme si pospíšily. Na dvoře ležel bez hnutí krásný mourek, který měl škaredě zraněnou nohu. Je stáhlá z kůže, asi autonehoda. Naše paní doktorka mu napíchala dvoje antibiotika a inj. od bolesti, řekla, že ho zítra bude operovat, až bude pokrytý atb., protože nožička už hnije a mohlo by se to rozšířit do krve. Kocourek nemá ani ocásek, ale to je staré zranění. Zítra tedy uvidíme, zda noha nebude k amputaci. Kocour se i přes bolest, kterou musí mít najedl, bude bojovník.
11.3.2013 - Zachariáš bohužel o nožku přišel, noha měla všechny svaly zasažené (nekrotizované) až do hloubky. V podstatě kdyby se dalo zasažené svalstvo pryč, zůstala by jen kost. Taky nezasažené kůže zůstalo jen tak tak, aby se zakryl pahýl. Nevíme, jestli to bude v pořádku, protože Zachariáš měl zranění už starší a proto byl v tak špatném stavu. Pomalu se probouzí z narkózy. Zítra jdeme na kontrolu, uvidíme, co bude dál…

12.3.2013 - Zachariáš byl ráno na kontrole, rána vypadá dobře, je suchá. Bolesti má určitě veliké, protože když se mu píchla injekce proti bolesti, usnul úlevou v přepravce ještě na veterině. Ale hlavní je, že mu chutná jíst! Doufáme......
17.3.2013 - Dnes jsme musely jet se Zachariášem na pohotovost, protože mu do rána z rány začal vytékat hnis. Paní doktorka Zachariáše přispala, povolila pár stehů a bohužel tam bylo plno hnisu, který musela lžičkou vyškrábnout. Dostal antibiotickou mast do rány a zítra jedem na převaz.
19.3.2013 - Zachariáš dnes opět na převaze. Rána se zdá lepší, jako by se malinko zatahovala. Jinak je opravdu zlatý a trpělivý kocour.
27.3.2013 - Zdraví vás Zachariáš.:-) Stehy zatím nevytaženy, ale rána je krásně čistá a skoro zahojená. Labužnicky se převaluje v kleci a už se začíná stavět na nohy. Dokonce si v nestřeženém okamžiku vyskočil na okno! :-)
2.4.2013 - Tradadadááááááááááááá! Dnes, 23 dnů od přijetí Zachariáše, můžeme napsat, že kocourek všechno zvládl. Stehy po amputaci vytaženy, rána zahojena. Zachariáš běhá a skáče - třínohý jak čtyřnohý. Žádný rozdíl. :-)
Zachariáš hledá nový, opravdový domov. Je velice milý, mazlivý, ostatní kočky snáší dobře. To že mu chybí jedna nožička a ocásek skoro nepoznáte.
5.6.2013 byl Zachariáš umístěn do Potštejna, do domku, jako jedináček. 18.9.2013 byla k Zachariáši umístěna do dočasné péče Anežka a na Vánoce, 24.12.2013, se z jejího dočasného domova stal domov skutečný.

Fotky Zachariáše zde. Fotky Anežky  zde.

Děkujeme Josefovi Veselému, že Zachariáše po dobu jeho pobytu u nás podporoval formou adopce na dálku. Děkujeme!
Děkujeme  Petře Vigoureux a kocourkovi Matýskovi, že Anežku po dobu jejího pobytu u nás podporovali formou adopce na dálku.
Děkujeme!

Děkujeme též Daniele Vitouškové, Janě Černé, Elišce Olahové a Světle Václavíkové, které přispěly na jeho léčbu. Dále děkujeme studentům 1. ročníku dálkového MK UTB Zlín za příspěvek 1600 Kč na léčbu Zachariáše.

anezka-nabidka.jpgAnežka
kočka, kastrovaná, nar. 4/2011

O Anežce:
17.6.2013
se k nám dostala bílá, asi dvouletá kočička, kterou jsme loni kastrovaly jedněm lidem. Teď nás upozornila sousedka, že Anežka má vystřelené oko vzduchovkou, že jí to soused řekl, že nežere, že asi pojde, že on s ní nikde jezdit nebude. Hned jsme pro ni jely, s tím, že ji už zpátky nevrátíme, protože takto bezcitným lidem zvíře do rukou nepatří. Anežka už má po operaci, o oko bohužel přišla. Zůstane prozatím u nás. Zatím si nic pěkného nezažila, nejdříve pořád rodila, koťata jí zabíjeli, najíst dostala jen zbytky a ty nejlevnější granule a teď zase tohle. Třeba se na ni už konečně usměje štěstí.
18.9.2013 byla k Zachariáši umístěna do dočasné péče Anežka a na Vánoce, 24.12.2013, se z jejího dočasného domova stal domov skutečný. 2.5.2016 - Bělinka dnes v podvečer umřela, byla uspána pro selhání ledvin.Zprávy z nového domova Zachariáše:
 

5.6.2013
Dobrý den, jen krátce –
před chvílí jsme se Zachariášem dorazili domů. První co udělal, když vylezl z přepravky, že se začal tulit a příst. Když si prohlédl obývák, přenesl jsem ho ukázat mu ložnici, kde hned skočil do postele a dobu se válel v peřinách a předl a předl. Teď vlezl do šatníku a usnul. Ten kocour je zcela zřejmý pohodář... :-)  Myslím, že asi vyrůstal u někoho v bytě. Udělám nějaké fotky a zítra je pošlu.
Zdravím Vás  :-)


6.6.2013
Dobrý den, vážená paní Tomalová,
 pár informací pro Vás ohledně Zachariáše... :-) 
 Zachariášovi se daří dobře, je to čipera, který má již prošmejděný a prozkoumaný celý byt. Mezitím vzorně spí na gauči nebo křesle. Včera toho mnoho nesnědl, až jsme si dělali starosti, ale už je to dobré, to bylo jen změnou prostředí (děkuji moc za ten pytlík granulí!).
Už jsem si také všiml, jak několikrát "kašlal", jak jste mě na to upozorńovala – přitom nastydlý mně vůbec nepřipadá. Nemůže být příčina třeba jiná? Tak mně laicky napadá, nedráždí ho třeba v žaludku chlupy, jak to u koček bývá? On, jak jsem si všiml, dost pečuje o svůj kožíšek a přitom i poměrně dost líná... třeba by to jen potřeboval vyzvracet (?).
 Již jsem ho dnes fotil, ale jako na potvoru se přitom nakonec vybily baterie, takže jsem to již nemohl stáhnout do PC. Ale již jsou baterie na nabíječce, počítám během večera nebo v noci bych Vám těch pár fotek mohl poslat.
 Dále pak: toužebně hledívá z parapetu okna ven do zahrad. Dokonce už včera ještě pozdě večer mě vodil ke dveřím, jakože abych ho pustil ven. Dneska už ale pochopil, že ho nepustím. Ale málo platné, je vidět, jak potřebuje venkovní prostor, a že byl na volnost zvyklý.
Prozatím tedy mu opatřím kšíry a budeme chodit na procházky na vodítku okolo domu (včera když jsem ho ve Vysokém Mýtě přebíral, chtěl jsem nějaké koupit, ale měli jich tam tolik druhů, že jsem nakonec nevěděl, co koupit. Ale zítra mu je v Rychnově opatřím, abychom mohli vyrážet na špacír :-)  Přitom se třeba nažere trávy a pokud má v sobě chlupy, vyzvrátí je.
 Také mě napadlo, když se mu evidentně tak líbí být venku, že bych mu mohl upravit voliéru s boudou po našem psovi, kterého jsme před lety měli. Myslím, že by to Zachariáš uvítal, než být stále jen v bytě (na ty týdny, které jsou nutné k jeho aklimatizaci). Voliéra je v zahradě mezi stromy, přes den když by bylo hezky, by tam mohl pohodlně pozorovat přírodu, neboť bouda má rovnou plechovou střechu... :-)
Ale to musím nejprve sehnat někoho se svářečkou,aby se upravil vchod – kudy neprolezl pes, prolezl by Zachariáš... :-)
 Tolik prozatím, mezi námi, co je nového ohledně Zachariáše.


10.6.2013:
Dobrý den,
vybírám pár fotek Zachariáše, na té první a druhé je s vnučkou, která přijela na víkend. Měl jsem původně trochu obavy, aby mu nešla "na nervy" ( má 2,5 roku) ale bylo to v pohodě. Hráli si pak spolu s hračkami a rozmotávali klubíčka. Ani nekomentovala, že mu schází noha, ovšem chybějící ocásek ano:
"Nemá ocásek, musíme mu koupit nový, nóó!"  
Vysvětlili jsme ji, že ocásky se už nové koupit nedají...  :-)
Asi opravdu strávil mládí u někoho doma, nic pro něj není nového... je velmi přátelský a ničeho se nebojí.  Ale pak se asi dal (nebo byl dán?) na dobrodružnou dráhu tuláčka, a je to v něm "jako v koze". Hned by vyrazil do přírody, kdyby mohl; když ho alespoň vezmu na chvilku v náručí na terasu a slyší zpívat ptáky, celý se chvěje vzrušením. 

Zdravím V. K.  :-)
 

22.6.2013:
Dobrý den,
až do včerejška jsem si myslel, že Zachariáše žene ven touha po dobrodružství... byla to však pouhá zvědavost, co že je za dveřmi...  :-)
Když jinak nedal, koupil jsem mu bezpečné kšíry a vyrazili jsme včera odpoledne ven. Obešel dům, krátce očichal zahradu a hajdy domů! Zalehl do postele i s kšírami, neodolal jsem, a posílám fotku. Dnes už se ven vůbec nehrnul, inu doma je doma...  :-)
Zdravím a posílám jedno foto – "Zach po první procházce"

 

15.7.2013
Dobrý den,
zasílám pár fotek Zachariáše na jedné z jeho oblíbených dobrodružných výprav do originál divočiny... 
.... jestli mu prý něco vadí, tak to, že tak divoké zvíře jako je on musí strpět kšíry a vodítko...
... divočina je sice divočina, ale návrat do civilizace také není špatný...

 

21.7.2013

Dobrý den,

tak nemohu odolat abych Vám neoznámil, že jsem tento pátek osobně shlédl bývalá Zachova teritoria...  :-)

Rozhodli jsme se s kamarádem pro cyklojízdu od soutoku Moravy a Dyje pod Lanžhotem proti proudu až ke Králickému Sněžníku a tudíž jsme jeli i přes Hodonín, kde jsem byl poprvé v životě. Tak jsem samozřejmě musel vyhledat Sadovou ulici (ale i Pančavu – někdo na vašich stránkách onehdy zmínil, že ho i tam vídal...) Myslel jsem si podle jména "Sadová", že jde nejspíše o nějakou vilovou čtvrť, a ejhle, ona je to taková architektonická všehochuť poblíž samotného centra města. To bylo tedy Zachovo rejdiště, jsem rád, že jsem ho spatřil na vlastní oči!  :-))))))

Zdravím Vás :-)

V. K.

Přijela Anežka:

18.9.2013
Tak jsem ji přenesl z voliéry do jedné místnosti v domě odkud nemohla utéct, když jsem tam pak přišel, všechno jsem přerovnal a Anežka nikde, prostě "záhada zamčeného pokoje". Nakonec tam ale přece byla v jedné škvíře, když už jsem si říkal, že to snad ani není možné kam by mohla zmizet... to byly nervy... 
Umyl jsem ji, ale stále ještě dost smrdí, doufám že to rychle vyčuchne a že ten průjem opravdu nemá. Ale očividně stála o mazlení a když jsem ji hladil předla, a co mě překvapilo – hned začala s chutí žrát ty granule Fitmin. Nemohu ji ale pustit hned volně po bytě, Zachariášovi se nějak příliš nezamlouvá...výhružně hučí za dveřmi,  nechtěl bych, aby z nové kamarádky byl naštvaný... 


19.9.2013 
Naše odpověď:

Zdravím, je to možné, že Zach si už zvykl, že je pánem domu, takže bude žárlit, ale doufám, že to nebude nějak dramatické a že nebudeme muset Anežku stěhovat zpátky. Ona se rozkouká a sama se očistí, nebojte. Přeju pěkný den.
Tomalová


23.9.2013
Zach a Anežka – je to lepší, zaslechl jsem přes den jen asi dvakrát syčení, a to celkem slaboučké. Zato jsem ale také dvakrát je viděl, že se pouze dotkli čumáčky a šli v klidu od sebe. Právě teď  leží Anežka v klidu a beze strachu v obýváku, Zach leží kus od ní a pozoruje ji, aniž by měl nějaké úmysly zaútočit. Je si jist svou převahou a to je dobře, nemá  tedy zdá se potřebu si ji dokazovat. Musím také ještě moc poděkovat za ty tři nádherné kočičí hračky, které jste poslala s Anežkou, hráli si dnes s nimi oba poprvé (samozřejmě ještě ne společně) a velice nadšeně.
Posílám první společné fotky.


29.9.2013
Zach si je vědom, že je dominantní a zřejmě proto je k Bělince velmi benevolentní. Když se potkají, dají k sobě čumáčky jakoby si dávali pusinku. Bělinka by ráda kamarádila ještě víc, chtěla by se k němu tulit, ale on jako správný macho se jen tak zatváří, jakože se to nepatří. Ale myslím, že jen dočasně, zdá se mi, že Zach je ve skutečnosti rád, že tu Bělinka je.
Bělinka je tu spokojená, Zacha se vůbec nebojí, kromě těch prvních asi tří dnů, kdy ji pěkně vystrašil. Vůbec také nemá snahu jít ven, je spokojená doma. Kdyby bylo na mně, šel bych s ní rád na procházku, již jsem ji zkusil ty zelené kšíry, vůbec ji nevadily. Ale ven jsme nešli, ona po tom netouží. Ovšem stále přece jenom dávám pozor, aby někde nezůstalo otevřeno, je tu přece jenom ještě krátkou dobu.
Přikládám jedno foto Zacha.
Zdravím srdečně


4.10.2013
Dobrý večer,
věřte, že Vás upřímně obdivuji za Vaši činnost. Já jsem Vám pomohl jen maličko a mít Michonneta (Zacha ;-) a Bělinku (Anežku ;-) je radost.
Dnes na to opět s manželkou nějak přišla řeč, podle ní tu je Bělinka umístěna asi tak dočasně, jako sovětská vojska po 1968  :-) Dávám do přílohy jedno foto Bělinky. Dnes jsem je večer vyfotil oba společně v posteli, něco vyberu a pošlu ještě za chvíli v dalším mailu, snad Vás to potěší...  :-)


11.10.2013
Nemohu odolat a posílám vám zase do Hodonína foto...
...pred malou chvílí jsem totiž vyfotil dva malé labužníky – otesánky, čekající před spaním na nějakou dobrůtku, až jim z toho svítí všechny tři oči... :-)


21.12.2013

Dobrý den, 
tak se nám blíží Vánoce  :-)  Manželka sice leží v nemocnici se žlučníkem, ale doufám, že do svátků bude doma, a mohu ji požádat o dárek...  ;-)
Na kolik u vás prosím přijde jedna Bělinka? Vyskočila mně teď právě ke klávesnici a velice přede,  jakoby věděla, co píšu. 
Jsem rád, že Vám mohu sdělit, že se z Bělinky a Michonneta stali opravdu dobří kamarádi!  Také je to pořádný jedlík  :-) Že by tu nezůstala nafurt nepřipadá v úvahu; je zde převelice spokojená. Až tak, že – představte si – vůbec nechodí ven, .je šťastná doma, kde pokud zrovna nevychrupuje, neustále si s něčím hraje, ani chvilku se nenudí. A když přijde Michonnet, pořádají po bytě závody a bojovky  :-)))))))))

26.2.2014
Dobrý večer, v příloze ještě neposílám fotku pro kalendář, jen jednu jen tak... co jsem udělal dneska večer – Bělinka neboli Bělidlo, jak je na fotce částečně vidět, ja pěkně macatá, takže ji také říkávám "Macatice"  :-)))))
Zdravím Vílém K.  :-)

31.3.2014
Bělinka ráda leze nahoru na štafle;
Michonnet by si to zřejmě rád odpustil, ale musí také, aby si před Bělinou nezadal  ;-)
A protože Bělinka začala už také chodit ven, je to VENKOVNÍ BĚLIDLO! .. a tak to je prozatím vše.. doufám, že jsem vás v Hodoníně neumořil Bělidlem & Michonnetem... ale když ony jsou to tak milé kočičky...  -)))))))))))

 

13.12.2014
Dobrý den,

a tak to já pro potěšení hodných dam z SOS si dovoluji přidat k mailu dvě fotky a přeji pěkné Vánoce! Děláte užasnou práci! Věřím, že právě skrze takovéto aktivity se postupně vytvoří atmosféra, kdy každý normální člověk bude mít jasno, že chovat se špatně ke zvířatům není prostě "salonfähig"...  Zdravím  :-)

Vilém K. 


29.1.2016
Dobrý den,
Michonnet, Bělinka a Chlupáček se tímto připojují k těm, kdož v novém roce poslali srdečné pozdravy do Hodonína  :-)
Nyní alespoň stručné zpravodajství o Michonnetovi, Bělince a Chlupáčkovi: Michonnet - zlatý kocourek, kamarád, v zimě daleko raději doma na parapetu nad radiátorem, nežli venku... :-)
Bělinka: převelice hodná kočička, miluje svůj košík s pletením, jak vidno z fotek :-) Vloni na tom byla ale zdravotně velmi nedobře: měla totiž těžký zánět čelisti, který se pak ještě dvakrát vrátil, musely ji být v rámci léčby vytrhány nějaké zoubky a opakované podávání antibiotik to pak postupně vrátilo do normálu. Takže nyní již papá jaksepatří a nabírá váhu, co měla před tou nemocí. V zimě je stejně jako Michonnet raději doma, ovšem to se změní s jarním sluníčkem, jak vím z minulých dvou let... :-)
Chlupáček: i zde musím jenom chválit :-) Je velmi přátelský. Postupně mu také došlo, že Michonnet s Bělinkou s ním opravdu, ale opravdu nemíní blbnout. Nezdá se, že by mu to tak vadilo. Na rozdíl od nich totiž i v zimě strašně rád od rána do večera chodí ven. Není také divu, s takovým kožichem! Pozoruji ho často z okna, kterak líčí na okolní veverky, ale naštěstí ještě žádnou nechytil.
Ne, že by byl s Michonnetem a Bělinkou nějaký velký kamarád, oni o něco takového nestojí. Ale bydlet spolu v jednom domě mohou, nejsou z toho nikterak vystresovaní, což je podstatné. A což myslím je vidět i z poslaných fotek.
K tomu několik foto: Michonnet na parapetu, Bělinka  se ukládá ke spánku, a 3x Chlupáček... 
 V. K. 


belinka-270.jpg22.4.2016
Dobrý den,
v průběhu času jsem Vás Kočky SOS vždy rád informoval, co nového v životě Michonnetka, Bělinky, a posléze i Chlupáčka tady u nás v Potštejně. Povětšinou to bylo radostné zpravodajství.

Dneska tomu tak žel není, musím Vás tentokrát informovat o neradostné věci - Bělinka má velký zdravotní problém.
Všiml jsem si totiž, že oproti těm dvou klukům Michonnetovi a Chlupáčkovi začala víc pít a v posledních dnech i přestala jíst. Paní veterinářka konstatovala, že tentokrát se nejedná o zánět dásní, s kterým si minulý rok Bělinka opakovaně dost užila, ale antibiotika vše vždy napravila...
Byl ji tedy odebrán vzorek krve a ještě týž den (= předevčírem) mně paní doktorka navečer telefonovala, že už dostala její výsledky z laboratoře. Je to špatné! Nepamatuji si detaily, nevyznám se v tom (až budu s paní doktorkou osobně hovořit, vyptám se podrobněji), ale pokud jde o parametry toho labor. vyšetření krve, má prý několikanásobné hodnoty toho, co by bylo v normálu. Pokud jde o ledviny, má ty hodnoty oproti normálu překročené prý osm krát.
Dostal jsem pro Bělinku jakousi dietu v prášku Royal Canin "Covalescence support", která se dá natáhnout taky do injekční stříkačky a tak nakrmit.
Přitom Bělinka podle mě nevykazuje známky toho, že by měla bolesti. Je ale pravda, že je už v posledních dnech jako věchýtek. Mám pocit, že by ráda jedla, ale prostě je to pro ni z nějakého důvodu problém.
Ovšem zůstává kupodivu stále mazlivá a předoucí. Teď jsou slunečné dny, od rána až do pozdního odpoledne si užívá na zahradě slunečních paprsků. Doufám proto, že ji snad nic nebolí. Nevím, jak tohle dopadne. Nevypadá to nijak dobře. Myslím si, že je na místě, abyste o tom věděly.
S přátelským pozdravem Vilém


Naše odpověď:
To je opravdu hodně špatná zpráva. Pravděpodobně jde o selhávání ledvin a to nemá dobrou prognózu. Bělinka sice vypadá, že ji nic nebolí, ale v podstatě její ledviny nepracují a nečistí krev. Už to, že měla zánět čelistí bývá často prvním příznakem, že k něčemu takovému dojde. Myslíme si, že Bělinka prožila první roky svého života velmi špatně v podstatě o hladu a ve stresu a to se podepsalo na jejím zdraví a toto je důsledek. Nenechte prosím Bělinku trápit a umožněte jí odejít. Děkujeme, že jste jí dali krásný domov.


2.5.2016
Bělinka dnes v podvečer umřela, byla uspána hodnou paní doktorkou. Někdy později Vám snad o naší hodné kočičce Bělince napíšu pár slov.
Vilém

Kočky SOS:
Je nám moc líto, že si Bělinka vaší lásky a péče neužila déle. Cítíme s vámi.

5.6.2017
Dobrý den,
5. června tomu budou již čtyři roky, co náš drahý Michonnet (Zachariáš) přicestoval do Potštejna, svého nového domova pod Orlickými horami. K tomuto významnému výročí posílám Kočkám SOS pár kocouřích fotek...  :-)
S přátelským pozdravem Vilém K.

29.4.2018
Pozdrav od Zachariáše ...

michonnetek.jpg19.4.2023
Letos to bude 10 let co si Zachariáš užívá spokojený život v Potštějně. Na fotky z nového domova se podívejte
zde.

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pozdrav do podštejnské krásy všem

(Daniela se svou kočkopartou, 12. 6. 2017 12:45)

dvounohým,čtyřnohým i třínohým a vzkaz,že je pohlazení po duši vidět jak se u Vás, pane Viléme vaši chlupáčkové mají náramně krásně.Moc,moc přejeme,aby jste si takto užívali všichni dohromady mnoho,přemnoho krásných let!Zdravíme všechny,mňau.........

slzy,slzy a zase jen slzy!

(Daniela se svými osmi kočkoláskami, 3. 5. 2016 21:38)

Milý pane Viléme a rodino dvou, i čtyřnohých a třínohých drahé a milované Bělinky,strašně moc mne zasáhla zpráva o nemoci a smrti milé a nádherné Bělinky,věřte mi,že ji oplakávám spolu s Vámi,i teď mi při psaní tečou slzy,že nevidím na klávesnici.....
Je to moc smutné,ale snad vás ,v nádherném domečku a rajské přírodě ve které Bělinka s vámi žila,může těšit a bolest mírnit,pocit a skutečnost,že po všech hrůzách,které Bělinečka ve svém životě prožila,našla díky vaší lásce a předobrému srdci ten nejkrásnější domov a tolikeré pohlazení a mnohonásobnou péči a lásku.Děkuji za tu malou krásku,že jste ji tolik milovali-zůstane stále s vámi a se svými kočičími parťákami,její dušička je stále okolo vás!
Pane Vilíku,soucítím s Vámi,je mi to moc líto.Nikdy nebude Bělinka zapomenutá,však nadarmo se neříká-"ti které jsme milovali neumírají,jen usínají,aby se každé ráno probouzeli v našich vzpomínkách".............Srdečný pozdrav Vám posílá Daniela z Milotic a její kočkoparta

Re:

(vk, 4. 5. 2016 8:48)

Děkuji Vám paní Danielo za slova, která jste napsala. Ano, Bělinka to tu milovala. I když již nemocná, každého dne skoro až do posledka navštěvovala svoje oblíbená místa v zahradách a hřála se na sluníčku. Když už se mělo nachýlit za kopce, šel jsem pro ni. To pak ke mně pomalinku přišla a nechala se odnést domů. Mně při té vzpomínce taky tečou slzy, nedá se tomu ubránit. Jsem tak rád, že když naposled usínala, byl jsem u ní! Když pohlédnu z okna na místo, kde jsem kočičku pochoval, vím, že na ni budu moci vždy vzpomínat radostně. Bělinka byla moc hodná kočička, milovala volnost i svůj domov tady u nás!

Moc nás to mrzí

(Iveta, 3. 5. 2016 18:25)

Je to moc smutné, Bělince bude v kočičím nebi dobře, stejně jako jí bylo krásně u Vás. Měla obrovské štěstí, že Vás měla a vy ji. Ve Vašich vzpomínkách a srdíčku už zůstane navždy.

Re: Moc nás to mrzí

(vk, 3. 5. 2016 21:29)

Děkuji Vám moc za vaše slova! Tak jako i všem, co zde již předtím reagovaly na zprávu o onemocnění Bělinky.
Ano máte pravdu, ve vzpomínkách i srdci tu Bělinka zůstane navždy. Byla milovaná...

Ledviny

(Zuzka, 25. 4. 2016 8:42)

Pokud by kočence bylo špatně, tak je jasné, že by se neměla dál trápit. Ale myslím si, že by se měla zkusit léčba, znám hodně koček, co s ledvinami žijí ještě měsíce nebo roky. Hlavně na začátku domluvit infuzi, aby se prokapalo a podpořily ledviny, trochu se tím očistí krev. Dále speciální ledvinová dieta, k tomu renavast a pokud je zvýšený fosfor, tak i ipakitin. Kočičku krmit stříkačkou, pokud nechce jíst sama. Držím palce, ať je jí co nejlíp a ještě vám dělá radost.

Těžko

(Jarmila, 24. 4. 2016 20:49)

hledám slova...tak, jak popisujete situaci, to bylo u nás s Oliverem, taky nalezený, zbědovaný tulák, taky problémy s dásněmi...chvilku s námi pobyl šťastný život, pak přestal přijímat potravu, jen pil, po čase už ani to ne, byl hrozně vychudnutý...po testech neúprosná diagnóza, selhání ledvin...na radu hodné paní doktorky jsme mu umožnili se slzami v očích lehký odchod...stalo se to loni v létě a dosud to bolí...přeji Vám hodně sil, Bělinka u Vás našla krásný domov.

Pro paničku Bělinky

(Anna, 24. 4. 2016 20:21)

Je mi to líto, co vás muselo potkat. Vím jak to bolí. V srpnu to budou dva roky co odešel náš kocourek (11 let). Právě na selhání ledvin. Stále to bolí a bolet nepřestane. Belinka se má u vás krásně a nikdy vám to určitě nezapomene. Mám v očích slzy, když tohle píši. Držte se. S pozdravem Líza, Kačenka a Papája s paničkou. Právě Papája pochází z Hodonína.

Bělinka

(Mirka L., 24. 4. 2016 18:43)

Je mi moc smutno z poslední zprávy, protože, jak vidno, Bělinka (a další kočičky)jsou obklopeny láskyplnými a vnímavými lidmi a to je to nejúžasnější zejména pro kočičky,které si již prožily svá trápení.Bělinka by si zasloužila ještě chvíli na světě pobýt a radovat se ze své nové rodiny. Ale, jak píší dámy z Hodonína, pokud to nepůjde, netrapte ji. Však ona si odnese " tam nahoru" krásné vzpomínky na svůj pobyt u Vás.
Přesto držím palce....

Odpověď z Potštejna (II.)

(vk, 5. 2. 2016 12:48)

Chlupáček: i zde musím jenom chválit :-) Je velmi přátelský. Postupně mu také došlo, že Michonnet s Bělinkou s ním opravdu, ale opravdu nemíní blbnout. Nezdá se, že by mu to tak vadilo. Na rozdíl od nich totiž i v zimě strašně rád od rána do večera chodí ven. Není také divu, s takovým kožichem! Pozoruji ho často z okna, kterak líčí na okolní veverky, ale naštěstí ještě žádnou nechytil.
Ne, že by byl s Michonnetem a Bělinkou nějaký velký kamarád, oni o něco takového nestojí. Ale bydlet spolu v jednom domě mohou, nejsou z toho nikterak vystresovaní, což je podstatné. A což myslím je vidět i z poslaných fotek.
Tak posíláme ještě jednou pozdravy, a zase někdy nashledanou na zdejších stránkách :-)

Odpověď z Potštejna (I.)

(vk, 5. 2. 2016 12:20)

Dobrý den, paní Marie a paní Danielo! Ano, telepatie funguje, je to zvláštní a nepochopitelné, ale funguje. A bylo tomu tak nepochybně i tomto případě a mě to těší... :-)
Zde v Potštejně je vše v pořádku. Jen nechci psát o naší trojce příliš často, při vědomí toho, že na těchto stránkách jsou stovky potřebných kočiček, které potřebují pomoci. Tak abych nezabíral místo. Nyní alespoň stručné zpravodajství o Michonnetovi, Bělince a Chlupáčkovi: Michonnet - zlatý kocourek, kamarád, v zimě daleko raději doma na parapetu nad radiátorem, nežli venku... :-)
Bělinka: převelice hodná kočička, miluje svůj košík s pletením, jak vidno z fotek :-) Vloni na tom byla ale zdravotně velmi nedobře: měla totiž těžký zánět čelisti, který se pak ještě dvakrát vrátil, musely ji být v rámci léčby vytrhány nějaké zoubky a opakované podávání antibiotik to pak postupně vrátilo do normálu. Takže nyní již papá jaksepatří a nabírá váhu, co měla před tou nemocí. V zimě je stejně jako Michonnet raději doma, ovšem to se změní s jarním sluníčkem, jak vím z minulých dvou let... :-)

Pozdrav panu Vilíkovi a všem ,v krásném Podštějně!

(Daniela se svými osmi kočkoláskami, 4. 2. 2016 7:47)

Moc Vás, pane Viléme i Vaše kočkolásky zdravím a jsem ráda,že jste se ozval a hlavně,že je u Vás vše v pohodě.Všichni jsou maxispokojení a krásní to je z fotek vidno,no a Chlupáček?To je frajer a krasavec čím dál tím větší,je dobře že u Vás zůstal.
U nás je vše vcelku stejné,jen jsem teď víc jak týden vozila jednu ze svých původních peršanek(v květnu bude mít 11.let)na antibiotika a kapačky a doslova jsme ji s veterinářkou rvaly smrti ze spárů.Ještě vyhráno nemá,ale snad se to už obrací k lepšímu?!Účet ještě za tolikeré zdrav.úkony vystaven nemám,ale asi se setsakramentsky prohnu a nechám na veterině měsíční doslova vydřenou výplatu,nicméně nevadí,hlavně,aby byla číča v pořádku a ostatní také.Mám jich doma v současné době 11!!!!"Svých"osm a další tři nalezence,kteří by se měli umísťovat z mého dočasného domova.Zůstali v opuštěném domě po pani co ji rodina odvezla do domova důchodců.Byla to ještě malá,plachá koťata o která se rodina odmítla postarat a ony běhaly po silnici,krčily se pod keřem a byly vystaveni zlu okolí.Tudíž jsem je odchytla a začala je zvykat na hodnou ruku a plnou misečku.Myslela jsem,že jsou to samí kluci,ale k mému šoku jsem tento týden zjistila,že jedno z nich je kočičí slečna-malý Mikulášek(toho jsem odchytla přesně na Mikuláše a jméno jiné ani dostat nemohl,tudíž bude muset brzičko na kastraci,jelikož by určitě za krátký čas pocítila touhu být mámou a to nechci.
Jinak se všichni těšíme na jaro a teplo,to je na světě hnedle veselejc,viďte?!
Opatrujte se všichni v tom vašem krásném kraji a někdy o sobě zase dejte vědět.
S pozdravem
Daniela,Milotice

á Zachariáš a spol.

(marie, 1. 2. 2016 21:58)

Dobrý večer, pane od výše uvedených koček. Telepatie funguje. Jak jsem přes víkend sledovala, co je u koček SOS nového, tak mě napadlo, že ten pán, co umí tak kouzelně psát o kočkách a postupně osvojil Zachariáše, Bělinku i přitoulaného Chlupáčka, už dlouho nic nepsal. Včera večer jsem na Vás a Vaše kočky intenzívně myslela, že snad se máte všichni dobře. No a dnes večer otevřu počítač "kočky SOS" a jako první na mě vykoukne od Vás zpráva a fotky. Úplně jsem z toho vedle a hlavně, že se Vám všem lidem i kočkám dobře daří. Tak ať to u Vás všechno funguje tak krásně, jako dosud a někdy pošlete zas i obsáhlejší zprávu. Moc dobře se čtete a úplně z toho dýchá pohoda a láska ke kočičkám.

Milá paní Danielo

(V. K., 23. 12. 2014 16:09)

... sice nepředpokládám, že byste si aktuálně teď přečetla tyto řádky – no ale píšu, jelikož vlastně zítra(24.12) to bude rok, co v Potštejně má Bělinka (Anežka)"domovské právo" (kdyby tento institut reálně existoval...;-), Michonnet pak již od června. Takže několik málo slov o nich :-)
Momentálně jsem jim musel nakapat za krčky "spot on" proti blechám, které někde venku chytili a které z nich momentálně vyskakují :-))) To je ale jenom maličkost. 1.)Bělinka: je to móóóc hodná kočičí holčička!Jak jí vždy říkám, moc hodná a hezká... :-) Ale má i svoji hlavu – domů jde, když ONA chce, ne když by chtěl páneček...:-) To se ale netýká doby, kdy se před setměním dvířka zavírají, to opravdu je nutné být už doma, jinak by páneček měl tuze velký strach...

Re: Milá paní Danielo

(Daniela se svými osmi kočkoláskami, 21. 1. 2015 20:31)

Moc zdravím Vás, pane Vilíku i ty dva kočičí miláčky,a děkuji za krásné psaníčko o nich.Jsem strašně ráda,že jsou oba u tak skvělých lidiček,jako jste vy dva s Vaší paní.Já už mám kočiček osm!!!!!Ujala jsem se kočičky o kterou jsem se starala venku cca.4roky v zahrádkářské kolonii v Hodoníně a která byla násilně vyhnána z rodné zahrádky a vyhodili ji ti "dobráci" nejen pelíšek a misečku na jídlo,ale navíc jí zatarasili příchod pod kůlničku,kam se uchylovala před nepřízní počasí.Někdo jí oškivě zranil ocásek,v létě přiběhla a měla ho půlku ztržený a kvácející.Tak jsem ji dávala antibiotika a čekala,že zbytek(cár kůže)upadne,nebo si ho odkousne.Stalo se a kočička Bilinka(říkám jí tak jelikož je biloučká,jen s málo černýma flíčkama)se zahojila a byla v pořádku.Jenže den před vánocemi,kdy začalo mrznout a jsem jí opět přivezla jídlo, s hrůzou jsem zjistila,že ocásek,tedy obnažený pahýlek začal opět ošklivě krvácet a v mrazech musí kočička moc trpět,jelikož jí omrzal a černal.Domluvila jsem se s dámami z sos Hodonín co a jak udělat,aby bylo holčičce Bilince pomoženo.27.12.14 jí byl ocásek amputován a kočička putovala na rekonvalescenci ke mně domů.Dámy z sos mi půjčily velkou klec,aby kočička měla soukromí a já ji měla uprostřed své kočičí bandy doma v hale.Kupodivu i když Bilinka nikdy neznala uzavřené prostory,vše zvládla s grácií jí vlastní!Stala se právoplatným členem naší kočkoparty,užívá si domova,klídečku,teploučka a pohodičky a já jsem strašně ráda,že ji mám u sebe a nedala bych ji zpět ani za nic na světě.Mám v ní malého bíločernoflekatýho "rysa".Sluší jí to a svůj handycap nijak neřeší,nechybí jí ocásek vůbec,asi jako Michonnetkovi nožička a ocásek a Bělince očičko.
Toš tak my žijeme u nás v Miloticích,ne kočky s námi,ale my s kočkami a u našich kočiček a to je dobře!!!!!.Ale je lépe,když se rodinka rozrůstá,než naopak!!!!!
Moc zdravím a posílám pohlazení Vašim krasavcům a voňavé dámě Bělince-,opět máme něco téměř společného-Vy Bělinku a já Bilinku......
Žijte blaze a někdy se zase budu těšit na pěkné zprávy.Opatrujte se tam u Vás všichni!!!!!
Daniela

Milá paní Danielo (3.)

(V. K., 23. 12. 2014 16:43)

Michonnet: nemá nožku a ocásek, ale kdo ho uvidí, na toho udělá dojem, každému se líbí! Totiž, není to nějaký ubožáček, hned je každému zcela zřejmé, že je to PAN KOCOUR! :-) A jako takový se i chová – (tuhle mi soused vylíčil, jak Michonnet z jeho zahrady vyhnal kočičího vetřelce, a jak potom převelice pyšně poskakoval na třech nožkách jako vítěz!:-)
Ale s Bělinkou jsou velcí kamarádi.
Jen já bych asi měl mít o ně menší strach, než mám, když zaplují do křoví v sousedních zahradách, a nemám zrovna na dohled jejich kožíšky... :-)
V.K. :-)

Milá paní Danielo (2 :-)

(V. K., 23. 12. 2014 16:23)

...také mám radost, jak Bělinka poslední dobou voní, když si k ní přičichnete! Připisuji to duševní pohodě, hodně dlouho totiž (možná rok!) byla cítit něčím jako klihem (lépe to popsat neumím), později už jenom, když zmokla, ale nyní už opravdu je radost si přivonět k jejímu kožíšku :-) Je to zkrátka bílá krasavice, která se dokáže venku rozběhnout neuvěřitelnou rychlostí, úplná raketa je to! ;-) Žere kapsičky a granule Fitmin, maso vůbec, na rozdíl od svého kamaráda Michonneta :-)
...

Pozdrav

(V. K., 17. 12. 2014 14:16)

Děkujeme za milý pozdrav a přání, paní Danielo,
a i my Vám přejeme hezké vánoční svátky a vše nejlepší do nového roku! :-)

Pozdrav do Ráje,

(Daniela se svými sedmi kočkoláskami, 13. 12. 2014 16:01)

Vám pane Vilíku i Vaší paní a čtyřnohým lásečkám.
To foto od Vás mi vždy připomene atmosféru u nás,včetně podobného prostředí,-máme též celý dům obložený ve dřevě(kombinace dřevo,kámen)a kočičího vegetu,tak si vždy říkám,že máme asi nějakou stejnou"krevní skupinu" a to včetně lásky k té kočičí "sebrance",jak jim s láskou a nikdy NE ve zlém říkám.
Přeji všem u vás doma krásné svátky a další rok plný zdraví,štěstí,lásky a klidu.
Daniela a její mazliví mončičáčci.

Je to

(Daniela se svými sedmi kočkoláskami, 29. 10. 2014 21:44)

FRAJÉÉÉÉÉÉÉÉÉR!!!!Moc všechny ve vašem krásném a sladkém domově zdravíme a přejeme vše krásné,především zdravíčko!!!!!