Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cibulka z masokombinátu Hodonín

9. 5. 2016

Včera 8.5.2016 v podvečer nám zavolal náš kamarád Milan, který krmí plaché kočky u masokombinátu v Hodoníně, že se tam objevila kočka, která má na krku a pod přední packou provlečený obojek a ten je zařezaný až do masa.
Pro kočičku jsme hned jeli, vůbec se nebála, dala se chytit a hned jsme ji od obojku osvobodili.

c1-270.jpgRána na krku i pod přední nožkou je ošklivá, kočka se takto musela trápit už nějaký čas. Rány jsme ošetřili a zasypali "dračí krví", tento prášek působí antisepticky a má i antibiotické účinky. Kočička byla nalezena v místě, kde se dříve loupávala cibule, proto jsme jí dali jméno Cibulka.
Dnes jsme zajeli na veterinu, Cibulka dostala antibiotika a rány se zdály již klidnější, protože díky odstranění obojku ustalo dráždění ran.

Cibulka je moc hodná a trpělivá, mazlí se a chutná jí, takže doufáme, že všechno dobře dopadne.

c2-300.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

cibulka220.jpg26.5.2016

Cibulka má zatím antibiotika, dostala ještě rýmu, jako  všichni co se k nám dostanou, ale žere a rána je o dost menší, uzavírá se. Dvakrát denně zasypáváme dračí krví, takže rána je suchá pěkná. Cibulka je hodná a trpělivá.

4.7.2016

Dnes je rána téměř zhojená, zbývá malá ranka, protože v podpaží za nepřístupu vzduchu se hůře hojí.
ALE!
Cibulka je u nás velmi nešťastná, nesnáší ostatní kočky a je ve velkém stresu, dokonce se bojí chodit i na záchod. Hledáme pro ni naléhavě domov jako jedináčkovi. Pokud by byl někdo ochoten pokračovat v ošetřování ranky, může Cibulka do nového domova hned. Je také možné, že v novém domově doje k rychlejšímu zhojení, protože stres Cibulce určitě neprospívá.
Je moc mazlivá a milá, nebudete litovat.

Můžete nám zavolat na 724 142 463.
cib-kol-300.jpg

20.6.2016
Rána už je malá ...

24.7.2016
Ranka už je zhojená.

 

Další fotky zde.
 

 

9.8.2016 Cibulka byla umístěna do nového domova, více zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

přání pro Cibulku

(Mirka L., 11. 5. 2016 17:08)

Cibulko,jsi nejen krásná kočička,ale jistě i statečná.Přejeme moc a moc rychlé uzdravení a časem také nový domov a měj se už jen krásně.
To ti přejí
Mirka a kočičky Páťa, Zuzi, Čiki, Šedík

Brzy se uzdrav

(Iveta, 10. 5. 2016 8:12)

Přejeme překrásné Cibulce brzké uzdravení. Ať se všechno rychle zahojí, na tělíčku i na duši. Na fotkách vypadá, že zlatíčko všechno výborně snáší. U paní doktorky byla vzorná :-)Zaslouží si už jenom mazlení a pohodu :-)