Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdy může kotě ven?

6. 1. 2019

Dotaz:

"Před týdnem jsme si pořídili koťata. Připravili jsme jim místo na spaní kam jim dáváme jídlo a pití. Už si tam zvykli, sama se tam chodí najíst a odpočinout. Ven je pouštíme jenom když jsme s nima. Je to správně nebo by jsme je neměli pouštět ven zatím vůbec? Děkuji ta odpověď."

 

Naše odpověď:

bezdomovec400.jpgDospělá kočka musí být měsíc pouze doma, než jde poprvé ven, tak jak je to uvedeno v příspěvku zde, ale koťata by neměla chodit vůbec ven, a to až do kastrace!
Pokud je berete ven pod vaším dohledem, tak snad ... na chvíli, ale buďte velmi opatrní, kotě se může něčeho polekat, psa, nějakého zvuku a je v mžiku pryč a už ho nemusíte najít. My jsme pro to, aby se až
do kastrace ven koťata nepouštěla.

Jsou to kočičí mimina, nemají dost zkušeností, nemají orientační schopnosti! Pokud přinesené kotě necháte na zahradě, neví kde je a proč tam je. Pokud je to úplně maličké kotě, cítí se opuštěně a bude hledat mámu a sourozence - tady připomínáme, že koťata lze od matek odebírat až ve 12 týdnech života, nařizuje to zákon (č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání).
Kotě se venku zahraje, něco honí, přeleze plot, dostane se na ulici a už vůbec neví kudy se vrátit, neví, kde je jeho doma.
Pokud si přinesete kotě a necháte ho hned na zahradě, na dvoře, je více než jisté, že se ztratí a vy jste mu tak připravili krutý osud kočičího bezdomovce nebo smrt.

romeo4.jpgZubožená koťata na pokraji smrti se pak často dostávají k nám.

Romeo, více zde.

 

 

 

 

Nenechávejte prosím koťata venku!
Jsou to miminka a musí se chránit, ne vystavovat nebezpečí. Koťata by měla být doma až do 6 měsíců života, pak podstoupit kastraci - informace
zde a teprve mohou ven.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář