Jdi na obsah Jdi na menu
 


Amálka 09 a Lojzík 04

17. 4. 2020

imgp8586a.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2018
Umístění:
dočasná péče Mikulčice

15.7.2018 - Koťata Koblížek a Amálka byla nalezena na poli v Mikulčicích, je jisté, že je sem někdo vyvezl, aby se jich zbavil. 1.2.2019 - Amálka je velmi milá, je přítulná a mazlivá, ale musí sama chtít - je to Paní Kočka, která "sama ví, kdy se mazlit nebo kdy si hrát", ale pokud se mazlit přijde, moc si to užívá a vrací vám to olizováním. S kočkami ani pejsky nemá problém, do rodiny s malými dětmi nevhodná. 17.4.2020 - Amálka odjela do nového domova spolu s Lojzíkem, do domku se zahradou v Kunštátu na Moravě, kde na ně čeká pejsek.

Další fotky zde.

Amálka byla adoptována na dálku -  podporovala ji Simona Jedlová, kočička Kačenka, kocourek Zrzek a pejsek Bárny. Děkujeme!

imgp0723.jpgKocour, kastrovaný, nar. 8/2018
Umístění:
dočasná péče Mikulčice

4.12.2018 - Dnes jsme přijali mourovatého kocourka, který byl nalezen opuštěný v Mikulčicích. Dostal jméno Lojzík. 22.1.2019 - Lojzík je zdravý, hravý a mazlivý kocourek, který v novém domově potřebuje kočičího kamaráda, je zvyklý i na pejsky. 17.4.2020 - Lojzík odjel do nového domova spolu s Amálkou, do domku se zahradou v Kunštátu na Moravě, kde na ně čeká pejsek.

Další fotky zde.

Lojzík byl adoptován na dálku - krmivo mu hradili Zdeňka a František ze Strážnice. Děkujeme!

Lojzík byl adoptován na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v depozitu mu hradili Věra Albrechtová, syn Jenda a kocouři Vendelín a Mazlík. Děkujeme!

 

Zprávy z nového domova:

img_6627.jpg19.4.2020
Dobrý den,
Amálka a Lojzík si pomalu zvykají na nový domov. Už prozkoumali některé části domu, kvůli psovi mají pro začátek "základní tábor" v ložnici, kde mají větší klid. Amálka zatím považuje příliš vstřícné chování psa za agresi a syčí na něj. Lojzík si z něj moc nedělá, když přijde pes příliš blízko, tak mu jednu flákne. Lojzík je při prozkoumávání daleko aktivnější (typický zvědavý chlap), je velice hravý a občas se s mou rukou statečně pere. Oběma chutná, na nový záchod si už zvykli ...
S pozdravem Miroslav

25.4.2020
Dobrý den,
Amálka a Lojzík mají prozkoumána všechna zákoutí domu, velmi aktivní jsou ráno, dopoledne a pak pozdě večer. Po obědě a v noci zpravidla spí. Oba jsou moc milí. Lojzík si na mě "ustele", když se večer díváme na televizi. Amálka se mazlí velmi intenzivně, ale jen když chce ona a to zejména ráno, když vstáváme. Už nekýchá a zdá se, že je v pořádku. Lojzík projevuje více odvahy a už nám několikrát předvedl, jak skočí na vrch kuchyňské linky, kam se žádná kočka neodvážila.Taky si dokáže hrát celé hodiny s plyšovou napodobeninou myši nebo jinou hračkou. Je velmi "žravý", jí rychleji naž Amálka a pak se snaží sníst její porci - proto je musíme krmit každého v jiné místnosti. Oblouky, kterými obcházejí psa se zmenšují, bude ale trvat nějakou dobu, než si na sebe úplně zvyknou.
S pozdravem Miroslav

15.8.2020
Dobrý den,
po delší době posílám zprávu o Amálce a Lojzíkovi, kteří se zřejmě už nadobro ubytovali v Kunštátě a teritorium kolem našeho domu považují za své. Oba jsou zdraví, Lojzík měl akorát cca před dvěma měsíci problém s klíšťaty, kdy se mu zapilo několik klíšťat do krku pod bradou (Amálka neměla ani jedno, oba dostali ve stejnou dobu stejnou pipetu) - i když jsem mu je ihned vytáhnul, pořád si to škrabal a udělaly se mu nehezké stroupky. Dostal od veterinářky mast na uklidnění svědění a jako zázrakem se mu to během pár dnů spravilo. Teď už jsem u nich dlouho klíště neviděl, protože jejich aktivita zřejmě poklesla.
Lojzík dostává často velkou pochvalu, protože loví myši, rejsky a krtky, kteří nám jinak dost devastují zahradu. Amálka bohužel loví ptáky, za což pochvalu nedostává. Oba dobře jí, dostávají pravidelně vitamíny GymCat a Amálka dostává Liver, extrakt z bylin podporující funkci jater. Myslím, že jsou oba v pododě, velmi mazliví, Lojzík často přijde v noci k nám do ložnice, přitiskne se ke mně a tak spí až do rána. Soužití se psem je už úplně v pořádku, Lojzík se o něj někdy otírá a někdy si dokonce hrají, Amálka si ho spíš nevšímá.
S pozdravem Mirek a Božena

19.1.2021
Dobrý den,
zdraví Vás Amálka a Lojzík ze zasněženého Kunštátu, kde si užívají sněhu až po kolena (ty kočičí). Amálka byla v listopadu trochu nachlazená (kýchala), veterinářka jí doporučila jitrocelový med, což zázračně rychle pomohlo. Teď jsou oba v pořádku, ven chodí několikrát denně - asi po hodině se vracejí ohřát se.
S pozdravem Božena a Mirek

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář