Jdi na obsah Jdi na menu
 


Meduňka 03

15. 5. 2022

img_20220403_080638.jpgKočka, kastrovaná, nar. 6/2021
Umístění:
dočasná péče Mutěnice

4.2.2022 - Kočička s kocourkem se objevili a nějakou dobu se pohybovali po zahradě u domu v Mutěnicích. Majitelce pozemku jsme vysvětlili, jak se postupuje u plachých koček, dodali krmivo, boudičku a kočky objednali na kastraci, protože se jevily jako plaché. Majitelka však odmítala, aby se kočky na její pozemek vrátily, odmítla spolupráci a řekla, že je nebude krmit. Kocourek byl opravdu velmi plachý a tak jsme ho přestěhovali po kastraci k osatním plašankám na statek v Mutěnicích. Kočička se po kastraci projevila jako mírná, submisívní, hodná, byla přeléčena antibiotiky a začíná si zvykat na zvuky domácnosti i na ostatní kočky, začíná si užívat mazlení a pocitu bezpečí. Dostala jméno Meduňka. 8.3.2022 - Meduňka je drobná, jemná kočička, která miluje pohlazení, užívá si to v náručí i na klíně. Je to milá, hravá, nenáročná kočička submisívní mírné povahy a líbilo by se jí v klidnější domácnosti, bez maličkých dětí. Kočičí kamarád je podmínkou nebo může odejít s některým od nás. 15.5.2022 - Meduňka odjela do nového domova, do Prahy, do domku, kde na ni čeká kočička.

Další fotky zde.

Meduňka byla adoptována na dálku - krmivo jí hradil Petr s mámou a Naďka s Michalkou. Děkujeme!

Meduňka byla adoptována na dálku - veterinární péči a další náklady spojené s pobytem v útulku hradil Honzík Studýnka s kamarády - kocourkem Mikešem a fenkou Chelsea. Děkujeme!

 

Zprávy z nového domova:

stazeny-soubor--2-.jpg16.6.2022
S Meduňkou to vypadá dobře.
Je to opravdu nenáročná kočička, která si lehce zvykla na nový prostor, stavu a naši a Belinčinu přítomnost. Jediný, kdo měl problém, byla Belinka. Nechaly jsme je nějaký čas v oddělených místnostech, kde na sebe mohly přes mezery v kartonu vidět a cítit se a pak jsme je prostě dali k sobě s tím, že jsme každý měli na starost jednu kočku. Já jsem si hrála s Meduňkou a partner uklidňoval napruženou Belinku, která Meduňku pozorovala ostřížím zrakem, hrát si nechtěla. Dělali jsme to několikrát na kratší čas, ten jsme prodlužovali a teď už spolu normálně žijí. Belinka teda po večerech Meduňku nahání, ale vypadá to přátelsky, Meduňka jí to občas vrací. Jedině co, tak Meduňka Belince vyžírá misku, pokud Belinka nejde okamžitě jíst.
Meduňka je hrozně hodná, jemná, něžná, chodí se sama přitulit. Respektive oni tak nějak chodí spolu, když přijde jedna, nacpe se ke mně i druhá - obvykle to platí u Belinky, jakoby potřebovala mít vše pod kontrolou, ale už je mnohem klidnější ... Meduňka je podle nás taková emotivní kočička, když se jí něco nelíbí, tak zavrká - vyjádří nesouhlasnou emoci a ještě se u toho zatváří, to od Belinky neznáme. :-) Vždycky se jí pak omlouváme. :-) Třeba když ji nečekaně pohladíme nebo nahlas otevřeme dveře nebo ji chceme vyfotit a ona spí, ale všimne si toho (viz fotka na modré dece a na pohovce). :-) S Belinkou mají asi hodně podobnou povahu, ale jinak jsou rozdílné (Belinka je polštářová fiflenka, což nás, než jsme měli Meduňku, nenapadlo). A je celkově úzkostnější, Meduňka působí psychicky odolněji. Přesto se ji ale snažíme taky rozmazlovat a dáváme jí prostor, aby si chodila, kdy potřebuje a pak ji tulíme. :-)
Natálie

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář