Jdi na obsah Jdi na menu
 


Spajk, Kristián 02, Diana 03 a Stázinka

26. 1. 2020
spajk09.jpgDrobný kocourek Spajk přišel jednoho dne do podniku Nafta v Lužicích, kde pracuje naše známá, ta zavolala nás. Je to pohodový kocourek, velký mazel. 14.4.2011 byl umístěn jako jedináček do domku se zahrádkou do Újezdu u Brna. 27.1.2020 - Spajk odešel do kočičího nebe ..., viz zpráva níže.  


kristian02-14.jpgKristiána donesla paní z Bažantice, že ho našla u lesa, ocas měl v půlce uhnilý, pokousaný, musel mu být amputován, v podkoží měl brok, takže do něj asi někdo střílel. Je velmi mazlivý, vděčný. 27.4.2011 byl umístěn ke Spajkovi. 19.12.2012 - Kristián odešel do kočičího nebe ..., viz zpráva níže.


 

diana270.jpgKočka, nar. cca 5/2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Diana je kočička, která vyděšená pobíhala v parku za radnicí v Hodoníně. Myslíme si, že se někomu ztratila, třeba vypadla z balkónu, ale opakovaně jsme sdíleli výzvu na FB i na našich stránkách a nikdo se zatím nepřihlásil. 17.5.2017 - O Dianu se nikdo nepřihlásil, kočička byla u nás velmi nešťastná z velkého množství koček a tak jsme ji dnes umístili do Židlochovic, ke Spajkovi.

Další fotky zde.


imgp0874.jpgKočka, kastrovaná, nar. 3/2019
Umístění:
dočasná péče Hrušky

22.7.2019 - Dnes jsme našli v bývalém areálu firmy v Hodoníně, kde krmíme plaché kočky černé kotě. Je to kočička, asi 4měsíční, mazlivá a někdo ji sem musel přinést. Je nemocná, má rýmu, svrab.  10.10.2019 - Stázinka prodělala panleukopenii a zůstala ji drobná vada v koordinaci pohybu, které si ani nevšimnete. Stázinka je černé sluníčko, úžasné koťátko, které je rarach i miláček v jednom těle. Lítá, jako drak, hraje si, honí se, nebojí se nikoho. A z toho přijde a je, jak hadrová panenka. Uvolní všechny svaly, vystrčí jazýček a začne vrnět, jako traktor. Je to úžasná kočička do nepohody. Vychází se všemi a určitě se nebude nikoho bát, všechny si časem získá. Dokáže se "hrát" i s dvakrát většími kocoury, kteří si moc servítky neberou. Je to nekutečně mazlivá a miloučká kočička, která potřebuje kočičího kamaráda. 26.1.2020 - Stázinka odjela do nového domova, do Židlochovic, za kocourem Cyrilema kočičkou Vaškem.

Další fotky zde.

Stázinka byla adoptována na dálku - podporovali ji Věra a Michal Štětinovi s kočičkami Evitkou 02, Bianku, Daisy 02 a Garfieldem. Děkujeme!

 

 

 

Video - Kristián:


Depozitum Nadi Tomalové - 6.4.2011


Depozitum Nadi Tomalové - 24.3.2011

 

Zprávy z nového domova:

14.4.2011
Zdravíme z nového domova. Cestu jsme zvládli s lehkým hygienickým handicapem, s kterým jsme se vypořádali s grácií. Spajk jenom vzkazuje pozdravení, nemá čas se zdržovat, má toho hodně na rozkoukávání :-)

19.12.2012 - Kristián odešel do kočičího nebe ...
Je mi moc líto, že Williho (u Vás Kristián) šťastné žití u nás trvalo jenom dva roky. Byl to frajer, a šéf domácnosti, pro jehož projev přízně jsem se musela setsakramentsky snažit, ale vrnící odměna potom byla přesladká. Byl to Pan Kocour. Moc mi chybí.


Zprávy po příjezdu Diany:

diana271.jpgPřivítání s novou paničkou heart

 

17.5.2017
Šťastně jsme se dopravily s kočičí dámou domů a probíhá rodinné oťukávání. Už teď je jasno, Král Cyril je sesazen, ať žije královna. Cyrda byl dodneška šéfem koček v širokém okolí, nikdy nedostal od žádné na budku. A dneska, po každém vzájemném zasyčení a dlouhých upřených pohledech nakonec on vždycky sklopil zrak a odcházel po špičkách a pomalinku, jakoby tam ani nebyl. Společná trikolóra fotka hned tak nebude.
Kočička je nádherná a není umění se do ní zamilovat z první. Nádherná, elegantní a hrdá dáma. Co na tom, že manžel pro ni vybral jméno Václav. Máme teda Karla, Cyrila a Vašku. Koneckonců Vašku ji sluší, je to stejně výjimečné, jako ona.

kaja-a-cyril-5.jpg27.1.2020
Dobrý den, hodonínští,
opožděně podávám zprávu, že jsme se minulý týden naposledy rozloučili s Kájou, u vás Spajkem. Původně marně léčený zánět dásní, přerostlý do onkologického maléru, už ho nenechával bez bolesti. Bylo to málo roků, zasloužili bychom si společných víc, než osm. Ale díky za ně. Nevybírala jsem si ho, to on si vybral mě, když jsem si jela do Hodonína pro Kristiána, u nás Williho. S Wildou byli dva udatní pouliční kovbojové. Potom s novým bráchou Cyrilem byl jeho trpělivým učitelem a celou dobu mezi tím si vždycky udělal čas, aby mě zkontroloval, namasíroval a dohlídnul na chod domácnosti. Finále bylo bolestivé a on dlouho a udatně trpělivý.

Nové zprávy po příjezdu Stázinky:

31.1.2020, pátý den
Vašku je znechucená a naprdnutá, dokonce i některou noc raději zůstává venku. A když tu černou nechutnost doma potká, vysyčí na ni všechno pěkně od plic. Koneckonců ani se mnou se dámička moc nebaví. Asi ví, kdo TO domů přivezl. Jenom s manželem si ťuťají a poškrabkávají, jeho si nechala. Ano, toho manžela, co žádnou kočku nechtěl a nepohladil, jenom s Vašku se to tak nějak semlelo, že to semlelo i jeho ke zvířatům chladné srdce. :-)
Cyrda se zatím tváří lhostejně. Na Stázinčino syčení trpělivě koukal, pak se otočil a evidentně si myslel své. Slečinka už na něj nesyčí, i chodí k sobě blíž. Ještě pořád se těším, že si ji nakonec adoptuje a bude se o ni gentlemansky starat, jako to původně dělal Kája jemu.
No a Stázka? :-D To je taková Máňa :-D. Asi jí po panleukopenii zůstaly následky, je taková padavá a gramlavá. Ale je to taková milá a šťastná koule. S výrazně demoličními účinky. Čurá a kaká, kam má. Zvědavě pokukuje po otevřených dveřích. Až bude moci chodit ven, beztak nebude šťastnějšího tvora kolem našeho domu. Akorát že venku, za balkónovými dveřmi, číhá externista Viktor, je to takový Zlobr. Před ním jediným Vašku ostražite couvá. Tak uvidíme, tam náš čeká druhý díl seriálu socializace slečny Stázky, třeba to bude její milující strejda. Však život je plný překvapení.
Mějte se moc hezky, Olga

19.2.2020
Pozor, hlášení:
Naše slečna Stázinka v neděli zvládla první odpolední výlet na zahradu pod dozorem a naháněním od nás dvounohých. V pondělí ráno už absolvovala samostatně, bez dozoru a na zavolání se vrátila. Tedy je plnoprávným členem naší kočičí rodiny a ráno už vybíhá s ostatními. A až zvládne Girohaus = vypustit dveřmi a vrátit se mostem kolem garáže na zahradu, to bude mít přiznaný i vysokoškolský titul. Děkujeme za tohle černé štěstí, je osvěžující.

Fotografie z nového domova najdete v naší fotogalerii na Kocky-online.cz a od 17.5.2017 zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Rozloučili jsne se s Kajdolínem

(Olga Šafaříková, 27. 1. 2020 9:32)

Dobrý den, hodonínští, opožděně podávám zprávu, že jsme se minulý týden naposledy rozloučili s Kájou, u vás Spajkem. Původně marně léčený zánět dásní, přerostlý do onkologického maléru, už ho nenechával bez bolesti. Bylo to málo roků, zasloužili bychom si společných víc, než osm . Ale díky za ně. Nevybírala jsem si ho, to on si vybral mě, když jsem si jela do Hodonína pro Kristiána, u nás Williho. S Wildou byli dva udatní pouliční kovbojové. Potom s novým bráchou Cyrilem byl jeho trpělivým učitelem a celou dobu mezi tím si vždycky udělal čas, aby mě zkontroloval, namasíroval a dohlídnul na chod domácnosti. Finále bylo bolestivé a on dlouho a udatně trpělivý.

Miláček Willibald

(Olga Šafaříková, 19. 12. 2012 19:34)

Je mi moc líto, že Williho (u Vás Kristián) šťastné žití u nás trvalo jenom dva roky. Byl to frajer, a šéf domácnosti, pro jehož projev přízně jsem se musela setsakramentsky snažit, ale vrnící odměna potom byla přesladká. Byl to Pan Kocour. Moc mi chybí.

Sláva nazdar výletu

(Olga, 14. 4. 2011 21:08)

Zdravíme z nového domova. Cestu jsme zvládli s lehkým hygienickým handicapem, s kterým jsme se vypořádali s grácií. Spajk jenom vzkazuje pozdravení, nemá čas se zdržovat, má toho hodně na rozkoukávání :-)