Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zubožená kočička Barunka

24. 8. 2015

V sobotu 22.8.2015 k nám byla přivezena Městskou policií bílá kočička, kterou našla děvčata za sportovní halou v Hodoníně.

Barunka ležela v trávě, nehýbala se a pomalu čekala až to strašné utrpení skončí. Byla vysušená a vyhublá na kost. Má totiž staré zranění čelisti, nemůže pořádně otevřít tlamičku, aby si vzala z misky jídlo, nemůže se najíst. Na jednom oku má poškozenou rohovku, tak kapeme a na druhém zákal. Má nasazená antibiotika.
Pomalu venku umírala hlady a žízní. Paní doktorka říkala, že to mohlo trvat i pár týdnů, takže v těch strašných vedrech někde takto ležela a nikdo si jí nevšiml. Ani nechceme pomyslet, co všechno si vytrpěla.


bar300.jpg
Dostala podkožně kapačku a krmíme stříkačkou, rozmixované kuře s vývarem a výživnou pastou. Museli jsme ji zahřívat. Od soboty je patrné, že se má Barunka k světu, má velkou vůli žít. Uvidíme, snad to zvládne. Až se trochu vykrmí a odpočine si, udělají se další rentgeny, vyšetření a budeme se domlouvat co dál.
Barunka je dospělá, váží 2 kg. Věk se nedá odhadnout, nemá zuby, ale to může být následkem úrazu. Domníváme se, že mohla být bytová nebo s přístupem ven, ale venkovní kočka to zřejmě není. Bílé venkovní kočky mívají ouška poškozená od slunka. Navíc je vrnivá a teď šťastná. Nechybí někomu? 

 

baru300.jpg

Další fotky zde.

8.9.2015
Barunka nám moc nepřibírá, protože krmení stříkačkou se jí moc nelíbí. Sama jíst nemůže i když by chtěla, protože tlamku otevře jen na malou škvírku. O jedno očko už úplně přišla a na druhém má zákal. Velice jí očko bolí, musí se vyndat, zrovna tak ji bolí ty špatně srostlé sanice. Má na hlavičce pod okem, velikou odřeninu, protože si ji packou pořád rozškrabává.
barunka350.jpgMysleli jsme si, že ji trochu vykrmíme a teprve pak půjde na operaci, ale Barunka skoro nepřibrala, akorát přestala být apatická. Chuť k jídlu má, jinak už jsme začínali pochybovat, jestli tato záchrana, není tak trochu trápení. Řekli jsme si, že ji zoperujeme co nedříve, aby dostala sondu a mohla se líp krmit, přestala mít bolesti.
Operace je domluvená na pátek na klinice Jaggy. Původně jsme byli objednaní na fakultu, ale tam by to bylo až příští týden ve středu, protože pan doktor má dovolenou. Zavolali jsme tedy na Jaggy a tam nás mohou vzít už v pátek, ale přesto máme veliké pochybnosti, zda do toho jít, protože výsledek je nejistý, bude to velice drahé a my máme čím dál víc hladových krků na živení.... Je to tak těžké. Co si o tom myslíte?

11.9.2015
Barunka je po operaci, už se vzbudila z narkózy a pochoduje v kotci!!

To, co ráno začalo trochu špatně, snad bude mít dobrý konec. Pan docent byl ráno skeptický, když Barunku viděl, popravdě nám řekl, že si myslí, že bychom ji měli uspat.
Paní doktorka, která ji vyšetřovala, byla z Barunky taky trochu naměkko, jako my. Říkali jsme mu, že kdyby se Barunka nesnažila tolik jíst a nestála o mazlení, tak bychom to udělali, ale takto nám to nejde. A tak jsme se domluvili, že udělají rentgeny a dají nám vědět, jak snáší narkózu a pak se rozhodneme jak dál. 
barunka250.jpg

Později paní doktorka volala, že RTG jsou hotové a že si myslí, že by to operovat šlo, ale záleží na nás, poněvadž nevíme, jestli má nějaké jiné skryté problémy. Ptala jsem se jí, jestli by jako člověk, ne jako ošetřující lékař do toho šla, řekla mně, že si jí Barunka za tu chvíli taky získala, že by jí šanci dala. To samé jsme si mysleli my a nakonec i vy všichni jste nám radili, abychom to zkusili a dali jí šanci. Takže Barunce  byla rozříznuta spodní čelist, aby se mohla intubovat a pak jí byl napraven čelistní kloub, druhý měla naštěstí v pořádku. Očičko má taky vyndané, sondu nedostane, protože se musí snažit jíst, aby jí ta čelist znovu nezatuhla. Zuby nemá žádné, panu docentovi to připadá na pád z výšky, takže věk se dá těžko odhadnout.
Odhad ceny operace a následné péče, je 30 000,- Kč.
Teď vás moc prosíme o pomoc s úhradou této částky, věříme, že to má smysl, dát takové ztrápené kočičce nový život bez bolestí.


č.účtu: 177627810/0600
č.transparetního účtu: 2600773655/2010
do poznámky: Barunka

barunka250-2.jpg

Pusa na rozloučenou - Barunka zůstane pár dní na klinice.
Další fotky zde.


12.9.2015
Včera byla i přes svůj nedobrý stav a váhu v dospělosti 1.85 kg (za to s obrovskou vůlí žít) zoperována na Klinice Jaggy v Brně.

Dnešní telefonická zpráva z kliniky:
Barunka má sice analgetika, ale od včerejšího večera už sama jí!!

Děkujeme všem, že nás podpořili a chtěli jí dát šanci. Barunka je ta největší bojovnice.

15.9.2015
Barunka je stále na veterinární klinice Jaggy v Brně.
barunka350.jpg
Dnes ráno jsme tam volali, abychom zjistili, jak je na tom naše/vaše Barunka.
Pan docent Vlašín řekl, že Barunka trochu míň jedla, tak dostala infuzi, aby nebyla dehydratovaná, ale dnes je už zase lepší. Operovaná sanice ji bolí, tak má analgetika, ale snaží se. Než půjde domů, musí být stabilizovaná natolik, abychom s ní nemuseli hned jezdit na veterinu a stresovat ji.

Posíláte na Barunku příspěvky (malé i velké a všechny jsou moc důležité).
Děkujeme, že jsme jí díky vám mohli dát šanci na život!


18.9.2015
Dnes jsme si konečně přivezli Barunku zpátky.

Podle zpráv z kliniky postupně přestala jíst sama a musela být krmena stříkačkou, začala být apatická. Proto jí byl udělán kontrolní rozbor krve, který neukázal na žádný zásadní problém. Dnes už prý byla Barunka trochu živější nicméně sama nepapala. baru250.jpg
Když jsme ji převezli do našeho menšího depozitu v Dubňanech, kde je míň koček, tudíž více času a prostoru pro Barunku, po krátkém seznámení se s novou paničkou jsme Barunce zkusili nabídnout kapsičku, spíš jen cvičně.... Barunka se do ní s velikou chutí pustila! A to tak, že po přemístění do její připravené klece vylízala šťávu, snědla několik kousků a zbytek rozmetala kolem, pak se s velikou chutí pustila i do granulí. Je zřejmé, že se bude muset naučit jíst znovu, ještě jí to moc nejde, jako by měla zafixovaný způsob jedení s nefunkční čelistí. Nicméně pusinku otvírá krásně a rozhodně jí. Snad je to dobrý začátek, Barunka bude jíst často, hodně a bude způsob stolování pilovat.

Barunka má před sebou ještě dlouhou cestu k uzdravení a zesílení. My děkujeme, že jste jí dali šanci a nás jste v tom nenechali. Přestože je až šílené, kolik se vynaložilo prostředků na jednu kočku, pokaždé, když vezmeme Barunku do náruče a ona vrní, otírá o nás hlavičku, slastně šlape a roztahuje drápky, jsme šťastní, že jsme se s ní nemuseli rozloučit.

Faktura za operaci Barunky, vyšetření, týdenní hospitalizaci a léky byla vystavena na částku 31 459 Kč. Na operaci Barunky jste poslali neuvěřitelných 33 470 Kč!


baru400.jpg

Děkujeme z celého srdce všem! Barunka děkuje!

A myslete na ni dál, určitě to pomáhá heart

Další fotky zde.


23.9.2015

Naši marodi.

Útulek zasáhla viroza a Tristan nám onemocněl, má bolavý celý nosík a nejhorší je, že zase nechce jíst. Dnes jsme ho vzali na kapačku, aby se nastartoval, už byl dehydratovaný. Trochu ožil, ale nejí, tak uvidíme, jestli se neumoudří.

Brouček Sid - to také není žádná sláva, má antibiotika, rýmu a kašel, včera měl i zvýšenou teplotu. Ani s jídlem to není slavné.

A nakonec Barunka, ta na tom po příjezdu z kliniky, byla dost špatně, zesláblá, strašně se motala, byla dezorientovaná, protože oslepla úplně. Přikládali jsme to přesunu, cizímu prostředí a operace ji prostě ještě oslabila, ale pak jsme zjistili, že na tak malé tělíčko (váží pouze 1,80 kg) má naordinované troje antibiotika a že jí toto může způsobovat problémy. Léky jsme po poradě s lékařem vysadili a Barunka se zlepšila, líp spí, nemotá se, akorát je špatné, že se ve spánku počurá, před operací to nedělala. Nevíme, jestli se to ještě srovná, až zesílí, nebo je to napořád, to ukáže čas. Barunka dobře jí a mazlí se. Když slyší, že paní mixuje krmení, hned se ozývá. barunka350.jpg
 

A nedivte se, že je ušmudlaná, po každém jídle se umývat nemůže, aby neprochladla, ale věříme, že bude líp, je to veliká bojovnice.

 

Další fotky zde.

 

 

6.10.2015
Barunka dnes v noci odešla do kočičího nebe...
Barunka po návratu s kliniky na tom byla střídavě. Dny, kdy to vypadalo, že se její stav lepší, snažila se sama baštit a projevovala velké odhodlání a vůli k životu se střídaly s dny, kdy musela být dokrmována stříkačkou, projevovala se dezorientovaně, a ve spánku se počurávala. Paní, u které byla Barunka v dočasné péči, ji dnes ráno našla mrtvou. Barunka umřela ve spánku, vypadá to na selhání srdce.
Děkujeme všem, kteří jste nás podporovali, posílali Barunce peníze na operaci a tak jste jí dali šanci. Je nám to líto, moc to bolí... heart

 

barunka-400.jpg


Další naši marodi jsou na tom lépe - Tristan zatím bere antibiotika, ale už dobře jí a chodí po celém bytě, očividně v lepší náladě. Sid rovněž dobírá antibiotika, chutná mu a po ukončení léčby má předběžně už domluvený nový domov. Darinka půjde tento týden na kontrolu a pokud všechno dobře dopadne, po neděli odjede do nového domova.
Peníze z aukce pro Barunku budou použity pro zraněného britského kocoura Maxmiliána z Dubňan.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Barunka bojovnice,

(Jorga + Liduška + Jeník, 13. 9. 2015 15:57)

...nádhera, tak ať jí šmakuje!!!, máme velkou radost:):):)

Barunce i Tristánkovi posíláme korunky a

(Daniela se svými osmi kočkoláskami, 13. 9. 2015 9:59)

sledujeme denně jak to s nimi vypadá.Mám obrovskou radost ze zpráv o nich a nekonečné a největší díky patří vám hokly, do sos kočky Hodonín.Barunko i Tristánku,bojujte-bude lépe-MUSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!!!

Barunka

(Monika, 13. 9. 2015 8:52)

Jsem dojatá s očima plných slziček. Je to úžasné. Děvčatům v Hodoníně velká úcta a dík za Barunku. Mám opravdu velkou radost. Přeji jen a jen pozitivní zprávičky o zdravotním stavu Barunky.Nějaký ten penízek jsem poslala.

Barunka

(Naďa, 12. 9. 2015 19:56)

To je výborná zpráva! Sleduji každý den, jestli je něco nového. Mám velkou radost. Děkuji za Barunku a posílám malý příspěvek.

Velké poděkování

(Hana, 12. 9. 2015 18:09)

Je mi zle ještě teď, když si představím, čím vším si Barunka asi prošla, než se dostala k vám... A mám ohromnou radost, že se všechno v dobré obrací a vyvíjí tak nadějně... Ještě, že jste do toho, vy kočkoholky, měly nakonec odvahu přece jen jít :-) Díky moc za to, příspěvek už je na cestě

Barunce

(Renata Žaludová, 11. 9. 2015 20:29)

nějaký příspěvek donesu na podzimní výstavu koček v Brně, jestli bude? Jinak bych poslala

Re: Barunce

(Kočky SOS, 12. 9. 2015 17:48)

Výstavu plánujeme na konec listopadu, ale pokud chcete Barunce něco dát, tak to potřebujeme teď, na úhradu faktury. Děkujeme!

krásná zpráva,

(Jorga + Liduška + Jenda, 12. 9. 2015 15:36)

...vlastně se přiznám, že Barunka pochodující v kotci je přesně to, co jsem čekala:), je úžasná a vy v Hodoníně taky!!!!!! a jsem moc ráda, že operace dopadla dobře. Korunky jsou na cestě, něco málo i pro Tristana. Držíme palce a tlapky, ať se oběma daří rekonvalescence bez problémů a krásný domov se určitě taky najde...

Re: krásná zpráva,

(Kočky SOS, 12. 9. 2015 17:32)

Moc za Barunku děkujeme! Je to opravdová bojovnice, vždyť před operací vážila jen 1,85 kg. Je zkrátka neuvěřitelná! :)

Úžasná zpráva

(Clarum sidus, 12. 9. 2015 15:59)

... myslíme na Barunku, kudy chodíme. Je to ta neúžasnější zpráva.
Moc držíme pacenky a posíláme nějakou korunku:))
Liba a kočky z chs Clarum sidus

Re: Úžasná zpráva

(Kočky SOS, 12. 9. 2015 17:31)

Určitě to pomohlo. Děkujeme mockrát! Děkujeme moc i za příspěvek!

Barunka

(Mirka, 11. 9. 2015 18:48)

Celý den jsem na Barunku myslela a hned, jak jsem před chvílí přišla domů,jsem pádila k počítači a byla moc napjatá,
zda bude nějaká zpráva o Barunce a pokud ano, tak hlavně jaká....
Cítím dojetí,snad to bude mít smysl a bude již mít Barunka po trápení a prožije, jak moc doufám,klidný život tam,kde jí dají lásku.
Posílám nějaké penízky a prosím i Vás ostatní, kteří jste psali,že má být Barunce dána šance,abyste v rámci možností také pomohli čátku za operaci uhradit.
Děkujeme úžasná děvčata v Hodoníně!

Re: Barunka

(Kočky SOS, 12. 9. 2015 10:19)

Děkujeme za pomoc a podporu, všem vám moc děkujeme za Barunku, bez vás by to něšlo!

Hodně štěstí Barunce i všem z SOS

(Iveta, 11. 9. 2015 21:20)

Držíme Barunce všechny palce! Už jenom zdraví a šťastný domov! Je krásná, kdybychom neměli zlou Terezku určitě by se u nás měla dobře i slepá kočička. Věřím, že si ji někdo zamiluje a bude se mít skvěle. Hned v pondělí pošleme nějakou korunu.

Re: Hodně štěstí Barunce i všem z SOS

(Kočky SOS, 12. 9. 2015 10:17)

Děkujeme za pomoc a podporu, všem vám moc děkujeme za Barunku, bez vás by to něšlo!

Barunko, držíme pěsti

(Daniela + 4 členná kočičí smečka z Brna, 11. 9. 2015 23:14)

Barunko, moc moc držíme pěsti ať vše zvládneš a najdeš šťastný domov!!! Moc si to zasloužíš. V pondělí pošleme nějaké korunky.

Re: Barunko, držíme pěsti

(Kočky SOS, 12. 9. 2015 10:13)

Děkujeme za pomoc a podporu, všem vám moc děkujeme za Barunku, bez vás by to něšlo!

Barunce

(Ivana Hurychová a Karel Petrášek, 11. 9. 2015 23:45)

Moc a moc držíme Barunce palce, aby jí bylo v rámci možností už jen dobře. Vám velké uznání a dík za Vaši nekonečnou a nedoceněnou práci. Nějaké korunky posíláme a zdravíme do Hodonína.
Ivana

Re: Barunce

(Kočky SOS, 12. 9. 2015 10:12)

Děkujeme za pomoc a podporu, všem vám moc děkujeme za Barunku, bez vás by to něšlo!

PROSBA

(Jitka, 11. 9. 2015 8:06)

PROSÍM, dejme Barunce šanci. Odvážím se napsat, že je to naše povinnost...PROSÍM.