Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zubožená kočička Barunka

24. 8. 2015

V sobotu 22.8.2015 k nám byla přivezena Městskou policií bílá kočička, kterou našla děvčata za sportovní halou v Hodoníně.

Barunka ležela v trávě, nehýbala se a pomalu čekala až to strašné utrpení skončí. Byla vysušená a vyhublá na kost. Má totiž staré zranění čelisti, nemůže pořádně otevřít tlamičku, aby si vzala z misky jídlo, nemůže se najíst. Na jednom oku má poškozenou rohovku, tak kapeme a na druhém zákal. Má nasazená antibiotika.
Pomalu venku umírala hlady a žízní. Paní doktorka říkala, že to mohlo trvat i pár týdnů, takže v těch strašných vedrech někde takto ležela a nikdo si jí nevšiml. Ani nechceme pomyslet, co všechno si vytrpěla.


bar300.jpg
Dostala podkožně kapačku a krmíme stříkačkou, rozmixované kuře s vývarem a výživnou pastou. Museli jsme ji zahřívat. Od soboty je patrné, že se má Barunka k světu, má velkou vůli žít. Uvidíme, snad to zvládne. Až se trochu vykrmí a odpočine si, udělají se další rentgeny, vyšetření a budeme se domlouvat co dál.
Barunka je dospělá, váží 2 kg. Věk se nedá odhadnout, nemá zuby, ale to může být následkem úrazu. Domníváme se, že mohla být bytová nebo s přístupem ven, ale venkovní kočka to zřejmě není. Bílé venkovní kočky mívají ouška poškozená od slunka. Navíc je vrnivá a teď šťastná. Nechybí někomu? 

 

baru300.jpg

Další fotky zde.

8.9.2015
Barunka nám moc nepřibírá, protože krmení stříkačkou se jí moc nelíbí. Sama jíst nemůže i když by chtěla, protože tlamku otevře jen na malou škvírku. O jedno očko už úplně přišla a na druhém má zákal. Velice jí očko bolí, musí se vyndat, zrovna tak ji bolí ty špatně srostlé sanice. Má na hlavičce pod okem, velikou odřeninu, protože si ji packou pořád rozškrabává.
barunka350.jpgMysleli jsme si, že ji trochu vykrmíme a teprve pak půjde na operaci, ale Barunka skoro nepřibrala, akorát přestala být apatická. Chuť k jídlu má, jinak už jsme začínali pochybovat, jestli tato záchrana, není tak trochu trápení. Řekli jsme si, že ji zoperujeme co nedříve, aby dostala sondu a mohla se líp krmit, přestala mít bolesti.
Operace je domluvená na pátek na klinice Jaggy. Původně jsme byli objednaní na fakultu, ale tam by to bylo až příští týden ve středu, protože pan doktor má dovolenou. Zavolali jsme tedy na Jaggy a tam nás mohou vzít už v pátek, ale přesto máme veliké pochybnosti, zda do toho jít, protože výsledek je nejistý, bude to velice drahé a my máme čím dál víc hladových krků na živení.... Je to tak těžké. Co si o tom myslíte?

11.9.2015
Barunka je po operaci, už se vzbudila z narkózy a pochoduje v kotci!!

To, co ráno začalo trochu špatně, snad bude mít dobrý konec. Pan docent byl ráno skeptický, když Barunku viděl, popravdě nám řekl, že si myslí, že bychom ji měli uspat.
Paní doktorka, která ji vyšetřovala, byla z Barunky taky trochu naměkko, jako my. Říkali jsme mu, že kdyby se Barunka nesnažila tolik jíst a nestála o mazlení, tak bychom to udělali, ale takto nám to nejde. A tak jsme se domluvili, že udělají rentgeny a dají nám vědět, jak snáší narkózu a pak se rozhodneme jak dál. 
barunka250.jpg

Později paní doktorka volala, že RTG jsou hotové a že si myslí, že by to operovat šlo, ale záleží na nás, poněvadž nevíme, jestli má nějaké jiné skryté problémy. Ptala jsem se jí, jestli by jako člověk, ne jako ošetřující lékař do toho šla, řekla mně, že si jí Barunka za tu chvíli taky získala, že by jí šanci dala. To samé jsme si mysleli my a nakonec i vy všichni jste nám radili, abychom to zkusili a dali jí šanci. Takže Barunce  byla rozříznuta spodní čelist, aby se mohla intubovat a pak jí byl napraven čelistní kloub, druhý měla naštěstí v pořádku. Očičko má taky vyndané, sondu nedostane, protože se musí snažit jíst, aby jí ta čelist znovu nezatuhla. Zuby nemá žádné, panu docentovi to připadá na pád z výšky, takže věk se dá těžko odhadnout.
Odhad ceny operace a následné péče, je 30 000,- Kč.
Teď vás moc prosíme o pomoc s úhradou této částky, věříme, že to má smysl, dát takové ztrápené kočičce nový život bez bolestí.


č.účtu: 177627810/0600
č.transparetního účtu: 2600773655/2010
do poznámky: Barunka

barunka250-2.jpg

Pusa na rozloučenou - Barunka zůstane pár dní na klinice.
Další fotky zde.


12.9.2015
Včera byla i přes svůj nedobrý stav a váhu v dospělosti 1.85 kg (za to s obrovskou vůlí žít) zoperována na Klinice Jaggy v Brně.

Dnešní telefonická zpráva z kliniky:
Barunka má sice analgetika, ale od včerejšího večera už sama jí!!

Děkujeme všem, že nás podpořili a chtěli jí dát šanci. Barunka je ta největší bojovnice.

15.9.2015
Barunka je stále na veterinární klinice Jaggy v Brně.
barunka350.jpg
Dnes ráno jsme tam volali, abychom zjistili, jak je na tom naše/vaše Barunka.
Pan docent Vlašín řekl, že Barunka trochu míň jedla, tak dostala infuzi, aby nebyla dehydratovaná, ale dnes je už zase lepší. Operovaná sanice ji bolí, tak má analgetika, ale snaží se. Než půjde domů, musí být stabilizovaná natolik, abychom s ní nemuseli hned jezdit na veterinu a stresovat ji.

Posíláte na Barunku příspěvky (malé i velké a všechny jsou moc důležité).
Děkujeme, že jsme jí díky vám mohli dát šanci na život!


18.9.2015
Dnes jsme si konečně přivezli Barunku zpátky.

Podle zpráv z kliniky postupně přestala jíst sama a musela být krmena stříkačkou, začala být apatická. Proto jí byl udělán kontrolní rozbor krve, který neukázal na žádný zásadní problém. Dnes už prý byla Barunka trochu živější nicméně sama nepapala. baru250.jpg
Když jsme ji převezli do našeho menšího depozitu v Dubňanech, kde je míň koček, tudíž více času a prostoru pro Barunku, po krátkém seznámení se s novou paničkou jsme Barunce zkusili nabídnout kapsičku, spíš jen cvičně.... Barunka se do ní s velikou chutí pustila! A to tak, že po přemístění do její připravené klece vylízala šťávu, snědla několik kousků a zbytek rozmetala kolem, pak se s velikou chutí pustila i do granulí. Je zřejmé, že se bude muset naučit jíst znovu, ještě jí to moc nejde, jako by měla zafixovaný způsob jedení s nefunkční čelistí. Nicméně pusinku otvírá krásně a rozhodně jí. Snad je to dobrý začátek, Barunka bude jíst často, hodně a bude způsob stolování pilovat.

Barunka má před sebou ještě dlouhou cestu k uzdravení a zesílení. My děkujeme, že jste jí dali šanci a nás jste v tom nenechali. Přestože je až šílené, kolik se vynaložilo prostředků na jednu kočku, pokaždé, když vezmeme Barunku do náruče a ona vrní, otírá o nás hlavičku, slastně šlape a roztahuje drápky, jsme šťastní, že jsme se s ní nemuseli rozloučit.

Faktura za operaci Barunky, vyšetření, týdenní hospitalizaci a léky byla vystavena na částku 31 459 Kč. Na operaci Barunky jste poslali neuvěřitelných 33 470 Kč!


baru400.jpg

Děkujeme z celého srdce všem! Barunka děkuje!

A myslete na ni dál, určitě to pomáhá heart

Další fotky zde.


23.9.2015

Naši marodi.

Útulek zasáhla viroza a Tristan nám onemocněl, má bolavý celý nosík a nejhorší je, že zase nechce jíst. Dnes jsme ho vzali na kapačku, aby se nastartoval, už byl dehydratovaný. Trochu ožil, ale nejí, tak uvidíme, jestli se neumoudří.

Brouček Sid - to také není žádná sláva, má antibiotika, rýmu a kašel, včera měl i zvýšenou teplotu. Ani s jídlem to není slavné.

A nakonec Barunka, ta na tom po příjezdu z kliniky, byla dost špatně, zesláblá, strašně se motala, byla dezorientovaná, protože oslepla úplně. Přikládali jsme to přesunu, cizímu prostředí a operace ji prostě ještě oslabila, ale pak jsme zjistili, že na tak malé tělíčko (váží pouze 1,80 kg) má naordinované troje antibiotika a že jí toto může způsobovat problémy. Léky jsme po poradě s lékařem vysadili a Barunka se zlepšila, líp spí, nemotá se, akorát je špatné, že se ve spánku počurá, před operací to nedělala. Nevíme, jestli se to ještě srovná, až zesílí, nebo je to napořád, to ukáže čas. Barunka dobře jí a mazlí se. Když slyší, že paní mixuje krmení, hned se ozývá. barunka350.jpg
 

A nedivte se, že je ušmudlaná, po každém jídle se umývat nemůže, aby neprochladla, ale věříme, že bude líp, je to veliká bojovnice.

 

Další fotky zde.

 

 

6.10.2015
Barunka dnes v noci odešla do kočičího nebe...
Barunka po návratu s kliniky na tom byla střídavě. Dny, kdy to vypadalo, že se její stav lepší, snažila se sama baštit a projevovala velké odhodlání a vůli k životu se střídaly s dny, kdy musela být dokrmována stříkačkou, projevovala se dezorientovaně, a ve spánku se počurávala. Paní, u které byla Barunka v dočasné péči, ji dnes ráno našla mrtvou. Barunka umřela ve spánku, vypadá to na selhání srdce.
Děkujeme všem, kteří jste nás podporovali, posílali Barunce peníze na operaci a tak jste jí dali šanci. Je nám to líto, moc to bolí... heart

 

barunka-400.jpg


Další naši marodi jsou na tom lépe - Tristan zatím bere antibiotika, ale už dobře jí a chodí po celém bytě, očividně v lepší náladě. Sid rovněž dobírá antibiotika, chutná mu a po ukončení léčby má předběžně už domluvený nový domov. Darinka půjde tento týden na kontrolu a pokud všechno dobře dopadne, po neděli odjede do nového domova.
Peníze z aukce pro Barunku budou použity pro zraněného britského kocoura Maxmiliána z Dubňan.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

TAK SMUTNÉ...

(Jitka, 9. 10. 2015 11:06)

Tak smutné...Barunko, nezapomenu!

Barunka

(Monika + , 8. 10. 2015 14:35)

Je mi opravdu moc a moc líto,že to s Barunkou dopadlo špatné.Véřila jsem a doufala,že to čičulka zvládne a bude mít domov,kde bude milovaná.Srdíčko mi smutní z lhostejnosti a nezodpovédnosti nékterých lidí.Dévčata z Hodonína jste úžasná!!!!!Velká úcta.Monika

Barunka

(Renča+ kočičáci Jurášek + Morrisek a Tadeáška , 7. 10. 2015 16:40)

Velmi smutná zpráva od Vás andělů z Hodonína. Je mi z odchodu Barunky moc smutno. Děkuji za Vše,věřila jsem že bude líp.:-( Hodně odhodlání pro další obětavou práci s kočinama

Barunka

(Mirka L., 6. 10. 2015 21:46)


Děvčata v Hodoníně,děkujeme,že jste pro Barunku udělaly co bylo možné,včetně lékařů,kteří se na klinice snažili Barunce pomoci.Zpráva o Barunce mne moc zabolela.Snažím se utěšit tím,že odešla v klidu,ve spánku a je zbavena veškerého pozemského trápení.
Je mi to moc líto.....

dnešní den nic moc,

(Jorga + Jeník a Liduška, 6. 10. 2015 21:16)

a teď ještě tahle zpráva.......je mi z toho strašně smutno, pořád jsem na ni myslela, věřila, že to vyhraje......ale takový je holt život. Udělalo se všechno, co se za daných okolností dalo a vám v Hodoníně patří neskonalý dík!!! dobře, že "aspoň" ti tři další jsou na tom líp a líp, a hlavně, že odejdou do dobrých domovů, to je nejdůležitější....

Daří se marodům Barunce a tristánkovi lépe..?

(Jitka, 6. 10. 2015 10:03)

Prosím, napište zase krátce, jak se daří naší Barunce a Tristánkovi, zda lépe...Myslíme na ně denně! S díky.

Re: Daří se marodům Barunce a tristánkovi lépe..?

(Kočky SOS, 6. 10. 2015 20:54)

Dnes jsme přidali nové zprávy. Barunka odešla do kočičího nebe. Tristan, Sid a Darinka se mají dobře - takže ťukáme na dřevo...
Děkujeme za váš zájem, děkujeme všem za pomoc a podporu.

Ach jo

(Zdenka S., 6. 10. 2015 20:04)

Je to smutné ale asi jí tam bude líp.Svět je krutý.

To bolíííííííí........

(Daniela se svými osmi kočkoláskami, 6. 10. 2015 19:35)

pro slzy nevidím na klávesnici a nedá se ani vypsat jak mně bolí u srdce pro toto stvoření,je mi to stejně, jako nám všem co jsme drželi pěstičky na uzdravení maličké neskonale líto.Barunko drahá,měj se v kočičí nebeské zahradě lépe než na zemi,tady jsi pěkného zažila pramálo.Děkuji za vše co bylo pro tuto statečnou kočičku uděláno.Nezapomeneme!

PROSBA

(Jitka, 30. 9. 2015 12:40)

PROSÍM, zachraňte naše marody!
s neskutrečným díkem...

Re: PROSBA

(Kočky SOS, 30. 9. 2015 14:03)

Věřte, že děláme všechno proto. Tristan, Sid i Barunka - všichni jsou po náročné operaci, mají teď veškerou možnou péči, dostávají potřebné léky, v jídle jim podstrojujeme jak se dá...
Díky všem, kteří přispěli finanční částkou dostali šanci, ale teď už je to na nich.
Sid už je zamluvený a jen co na tom bude trošku líp, odjede do nového domova, Tristan se maličko zlepšil a zdá se, že tento týden víc jí.

Přejeme všem brzké uzdravení!

(Daniela se svými osmi kočkoláskami, 23. 9. 2015 22:04)

Moc na všechny myslíme a přejeme si, a doufáme jen v ty nejlepší zprávy,aby už všem třem(i dalším)co si za poslední dobu prošli peklem bolesti a trápení bylo na světě už jen kráááááááááásně!!!!Mňauky

všem marodům i ostatním

(Mirka L., 23. 9. 2015 18:56)

Mám slzy v očích,když čtu o trápení nemocných kočiček(Brouček Sid,Tristan,Barunka)jako by toho špatného nebylo už dost. A nekonečně obdivuji Vás děvčata v Hodoníně, co věnujete tolik lásky,času,trpělivosti Vašim kočičkám.
Přeji Vám hodně sil a všem utrápeným kočičkám moc držíme palce a myslíme na Vás každý den, což je snad vidět i z toho, že často napíšeme aspoň pár řádků, snad i to Vám trošinečku pomůže! Moc děkujeme!!!

tak co Barunko,

(Jorga + Jeník a Liduška, 23. 9. 2015 11:48)

jak se daří, papáš, přibíráš?:) držíme palce a tlapky!

Už ať je jenom dobře!!

(Iveta, 21. 9. 2015 13:07)

Ona je tak krásná, zaslouží si to holčička kočička nádherná :-) Hoooodně štěstí Barunce i všem ostatním!!!

DÍK...

(Jitka, 21. 9. 2015 11:37)

Paní Naďo, nesvyslovitelný dík patří Vám i všem Vašim spolubojovnicím...

Držíme pěstičky a tlapičky dál,

(Daniela se svými osmi kočkoláskami, 21. 9. 2015 11:29)

aby tvůj život byl už jen krásný a pohodový.Poděkování všem,kdo ti dali šanci žíííííííííít!!!!!

příspěvěk

(Jitka, 17. 9. 2015 10:47)

Barunko, drž se! Peníze jsme poslali :)

Barunce

(Nikola, 16. 9. 2015 9:02)

Brzo se uzdrav zlatíčko maličké

poděkování

(Jitka, 15. 9. 2015 8:57)

Obrovské poděkování za Barunku! Hned toto odp jí pošlu peníze. Prosím, pomozte, kdo chcete, a můžete. Děkuji!