Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kocour při hrách zakusuje malé kotě

19. 6. 2010

Dotaz:
"
Máme 5letého kocoura (britský modrý), k němuž jsme si teď pořídili koťátko (kočka domácí). Vypadá to, že si spolu hrají, ale kocour kotě kouše za krk a někdy je to pro kotě asi bolestivé, protože naříká a bojí se ho. Je to pro kocoura jenom způsob hry, nebo to znamená něco jiného? Zatím když nejsme doma, tak jsou odděleně, ale bojím se, že až budou ve společném pokoji v naší nepřítomnosti, aby se kotěti něco nestalo."

Naše odpověď:
Toto bohužel není dobrá kombinace - kotě je malé a ke hrám potřebuje stejně starého parťáka. Na druhé straně dospělý kocour pro to nemá pochopení, takže se dá říct, že chování obou je zcela normální a já bych je prozatím spolu nenechávala o samotě, ale jen pod vaším dozorem.
Je kocour vykastrovaný? Pokud je, tak by to měla být určitě hra.
Staršího kocoura zkuste zklidnit např. pomocí  přípravku do zásuvky, který uvolňuje do vzduchu látky, které odstraňují stres a napětí. Přidávám odkaz, aby jste měli představu o co se jedná, jinak můžete pohledat a zjistit si ceny i u jiných firem, takže např. zde
nebo se dá staršímu kocourkovi pořídit antistresový feromonový obojek.

Další velmi důležitou věcí při příchodu nového kočičiho člena je přidat další kočičí WC! Uvádí se, že by doma mělo být tolik záchodků, kolik je koček + jeden na víc! Takže toto nepodcenit!
Jinak staršího kocoura za napadání mladšího netrestejte, pokud k tomu dojde, snažte se pomocí hraček odvést jeho pozornost a nezapomínejte mazlit a protěžovat staršího, aby neměl pocit, že ho chcete vyměnit za toho "malého vetřelce".
Jak kotě poroste, dá se předpokládat, že bude později rovnocenným partnerem vašemu kocourovi, jen ten začátek bude trochu komplikovaný.

dva-koc-350.jpg


Obecně se dá říct, že je lepší pořizovat kočičího kamaráda podobného stáří. V útulcích čeká spousta koček na nové domovy, podle jejich věku a povahy jistě vyberete toho správného kamaráda pro svou kočku.

Pokud si pořizujete kotě, pořiďte si rovnou dvě! Koťata potřebují ke svým hrám parťáka, potřebují se mít ke komu přitulit při spaní a nebude jim tolik smutno po kočičí mámě. Více zde.

O kočičích rvačkách najdete zajímavý článek zde.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prosím o radu

((Tereza Kola, 27. 6. 2022 1:33), 10. 7. 2022 17:02)

Dobry den prosím o radu.
Máme doma 3 měsíční kotě (holku) a vzhledem k tomu, že jsme s přítelem začali bývat více v práci jsme se rozhodli pořídit si kotě ještě jedno aby se tu ta druha nenudila a nic ji tu u nás nechybělo.
Sehnali jsme si inzerát a jeli si pro nové kotě.
Na místě nám pan ukázal koťátka, která se nám zdála opravdu malinká ale pan nám tvrdil, ze už jsou dost stará na to, aby šli od matky. Při preventivní prohlídce jsme se dozvěděli, ze kotě má pouhý měsíc a půl a ze mělo ještě u mamky zůstat. :-(

Kotě jsme již ale zpátky nevrátilo, protože by stejně skončilo u dalšího majitele hned co bychom ho vrátili a tak jsme se rozhodli se o něj postarat a nechat si ho. Kotě baští samo a všechno je v pořádku až na to když jsou ty dvě spolu pohromadě. Starší kotě se to mladší snaží furt jakoby zakousnout za krkem, silou na něj skáče a fackuje ho. Jsem si jista, ze si chce starší kotě jen hrát ale vypadá to opravdu děsivě. :-( menší kotě už občas vážně bolestí zapláče a my jsme z toho nešťastní, pokaždé co jsme v práci je nechávám oddělené a pokaždé co jsme doma je snažíme co nejvíc sbližovat ale ta starší to furt ne a ne pochopit:( a bojím se, aby to nebylo špatně, ze je takto oddělujeme ale riskovat se mi to vazbě nechce:( nevíte, co by mohlo zabrat? A jaká je vhodná doba na to je nechat ještě oddělené?

Re: Prosím o radu

(Kočky SOS, 10. 7. 2022 17:03)

Dobrý den,
co na to říct, všechno špatně hned od začátku.
Prostě mně to nedá a zrovna vám napíšu, že tím, že berete koťata od lidí co jsou nezodpovědní a nekastrují (jsou to množitelé), tak je v jejich činnosti ještě podporujete. Oni potom vidí, že koťata vždy rozdají a nic je nenutí k tomu, aby si konečně dali kočku kastrovat.
Navíc sebrat tak maličké kotě od matky, to je prostě otřesné, ono ji tolik potřebuje, dnes už je na to zákon a kotě smí od matky až ve věku 3 měsíců.

Nejde mně do hlavy, proč jste si nevzala kotě (koťata) z útulku. Pomohla byste a kotě byste dostala 3 měsíční, odčervené a očkované a mohla jste být dnes bez starostí. Kdybyste např. oslovila nás, hned byste se dozvěděla, že kotě samotné nedáváme, protože prostě potřebuje stejně starého kamaráda, jinak je mu doma smutno. Podívejte se vlevo v menu na rubriku "Proč koťata dvě".

Takže ano, koťata dvě, ale stejně stará! Jinak se stane to co popisujete.
Takže co s tím ...
To starší kotě nemá co "pochopit", nedělá nic špatného, hraje se tak, jak to k jeho věku patří a kdyby mělo stejně starého parťáka, tak se "porvou" navzájem (někdy je to fakt až drsné), ale je to v pořádku, oni se tou hrou učí.
Bohužel, v takové kombinaci to nefunguje, to maličké kotě se takto ještě hrát nedovede, není rovnocenným partnerem a proto skutečně nezbývá nic jiného, než to co děláte - oddělovat je.
Takto jste pro své kotě tedy parťáka nepořídila a budete muset počkat, až to mladší doroste, aspoň aby mělo ty 3 měsíce. Do té doby pokračujte v tom, co děláte - spolu je nechávejte jen pod vaším dozorem, hru kontrolujte, a pokud je hra drsná, přerušte ji, odveďte pozornost hračkou, např. staršímu kotěti kupte většího plyšáka, kterého mu (když je hodně rozdováděné) nabídnete k zakusování ... určitě ho nijak netrestejte, jak říkám, nedělá nic špatného.
Ono je zkrátka lepší se nejdříve poradit a teprve potom jednat. Proto i rovnou napíšu - koťata dejte kastrovat po ukončení 5. měsíce věku. Nenechte se pomýlit nějakými hloupými "radami" že až po prvním mrouskání apod., ptejte se jak veterinář kastruje a kastrujte jenom tam, kde odebírají celou dělohu i s vaječníky, odoperování vaječníků nestačí! Projděte si naše rubriky "Kastrujte" a "Síťujte".
Hodně štěstí.

Roční kocour a 3.mesicni kotě

(Lucie, 2. 8. 2021 6:16)

Dobrý den.
Prosím o radu. Před týdnem jsem si domů z útulku přivezla kotě, holčičku. Doma mám ročního kastrovaného kocourka. Je to mazel, je na mě hodně fixovany, obzvlášť, když jsem celý den v práci a on je doma sám. V noci občas přišel ke mě spinkat, jinak jsem ho měla pořád za zadkem. Samozřejmě mě to nevadilo, spíš mi ho bylo líto jak byl často sám. Proto jsem pořídila druhou kočičku. První seznámení mě velice překvapilo. Žádné syceni, nejdříve ji ocuchal, všude sledoval, dokonce papali i z jedné misky. Pak ji stále pronásledoval a začal ji jakoby lovit. Povali ji, drží packama, začne lízat ale i kousat. Malinké se to nelíbí, protože mnouka a pak uteče se schovat. Přitom jsou i chvíle kdy si malá hraje a on jí jen sleduje. Nebo k ní přijde a začne lízat. Vim, že je ještě brzy na to, aby byli kamarádi. snažím se kocourka upřednostňovat, davam jemu první napapat, dobrutky.. také si k němu sednu hladím ho a snažím se je zapojit do hry udici s myskou. Dnes je to týden, co je malá doma a to jeho lovení stále probíhá. Chytne ji mezi packy a okusuje.Tohle dělá i s hračkami. Ma ji tedy jako hračku? Bojím se, aby ji neublížil. Ona je malinká a on má 5kg. Ona vždy mnouka a začne na něj sycet i vrcet a uteče se schovat, kam na ni nemůže. On pak chodí po bytě a začne jakoby naříkat.
Děkuji za radu.

Re: Roční kocour a 3.mesicni kotě

(Kočky SOS, 2. 8. 2021 12:17)

Dobrý den Lucie,
nic ve zlém, ale odpověď přece máte v tom článku, pod kterým píšete, ne? Zkuste si tu modrou část přečíst ještě jednou.

Prostě jste mu kamarádku pořídila pozdě. Kdybyste si vzala tehdy koťata rovnou dvě, jak my doporučujeme (podívejte se do rubriky "Proč koťata dvě?" vlevo v menu) a nebo jste mu tu kamarádku pořídila když měl 5 - 6 měsíců, tak byste se těmto problémům vyhnula.
Dnes už máte doma dospělého kocoura a pořídila jste k němu miminko, tak to nemohlo jinak dopadnout. Kdybyste se poradila před pořízením kotěte, tak vám doporučíme pořídit kocourkovi stejně starou kamarádku, roční kočičku (a že jich u nás v útulku je ...).

Vždy platí, ke kotěti kotě, k dospělé kočce dospělou kočku a ke kočičímu seniorovi raději už nic.

Jak je výše psáno, chování obou je normální, ale jsou nesourodá dvojice. Váš kocour se hraje, nemyslím, že kotěti chce ublížit, ale vzhledem k tomu, že je to maličké kotě, hraje si nevhodně, je moc "drsný", kotě to může opravdu i zabolet, může se ho i začít bát.
Stejně velká roční kočka nebo kocourek by si s jeho hrou poradili a opětovali by ji stejnou silou.

Dobrá zpráva je, že vás nenapadlo (jako mnohé) pořídit kotě k třeba 7 letému kocourovi, který celý život prožil jako jedináček. Protože to že je váš kocour mladý, roční a že kotě poroste dává dost dobrou šanci, že se nakonec všechno srovná.

Doporučuji koupit uklidňující prostředek Feliway do zásuvky a dát ho do místnosti, kde se kočky nejvíce zdržují. Koupíte ho např. na Zoohitu:
https://www.zoohit.cz/shop/kocky/hygiena/chovani_dobry_pocit

Pokud se vám zdá, že to chování kocoura je opravdu drsné, možná byste je měla držet odděleně, když nejste doma. Ale to spíše v krajním případě, protože si dovedu představit, že kotě zavřené bude plakat. Uvidíte, jak zapůsobí tem Feliway, mělo by to pomoct.
Pokud se vám bude zdát, že to nepomáhá, zkuste ještě k tomu koupit kocourovi feromonový obojek pro kocoura, Max Calm Collar, nasadila byste mu to na 3 - 4 týdny, pak se vyhodí.
https://www.juko-krmiva.cz/cz/max-calm-collar-cat-obojek-proti-stresu-zklidnuje-13644-2631
Do měsíce už by se situace mohla zlepšit.

Re: Re: Roční kocour a 3.mesicni kotě

(Lucie, 2. 8. 2021 13:16)

Děkuji za vaši odpověď. Difuzér mám od soboty. V útulku mi každopádně řekli, že k ročnímu kocourkovi kotě není žádný problém, ba naopak, by ho mohl lépe prijmout, nez stejně starého jako je on. Ale chápu,jak to myslíte vy. Ona je opravdu ještě malinká a on je na ni velký obr. Doufám, že se to srovná a budou kamarádi.
Přeji hezký den.

Re: Re: Re: Roční kocour a 3.mesicni kotě

(Iva, 10. 7. 2022 1:58)

Dobrý den, můžu se prosím zeptat jak to dopadlo? Řeším podobnou situaci.
Moc děkuji za případnou odpověď a přeji hezký den:)

Re: Re: Re: Re: Roční kocour a 3.mesicni kotě

(Kočky SOS, 10. 7. 2022 15:17)

Dobrý den,
paní už vám asi neodpoví, to je rok starý dotaz a tady nejde někoho označit jako na FB, aby mohl reagovat.

Nicméně - pokud máte podobný problém, nezbyde vám nic jiného, než kotě s dospělou kočkou (kocourem) nenechávat bez vašeho dozoru, hrát si spolu mohou, jen když jste u toho, pokud hra začne být hodně drsná, odveďte pozornost kocoura pomocí mávátka apod.
Kotě budete muset oddělovat do doby, než doroste a bude se dokázat "bránit", při hře přitvrdit.

Je to tu napsáno v článku výše, je to tu mnohokrát zopakováno v odpovědích - prostě platí pravidlo
- ke kotěti pořizujte stejně staré kotě
- k dospělé kočce i když mladé, kočku dospělou
- a k seniorovi nepořizujte další kočku vůbec.

Dotaz

(Tereza Kola, 27. 6. 2022 1:33)

Dobry den prosím o radu

Kocour kouše kočku

(Barbora, 19. 9. 2021 22:03)

Hezky den, mam 6 letou kocicku a o Vanocich jdme k ni poridili kote kocourka. Vypada to, ze kocour, ktery uz celkem vyrostl, davq kocce najevo, ze je tady panem a to, co vypadalo z jeho strany jako hra, jsou ted kousance do krve na hlavě, krku a brise. Co s tim? Kocka je z nej dost vystresovana a ja nechci aby ji takhle ublizoval. Dekuji predem za radu.

Re: Kocour kouše kočku

(Barbora, 19. 9. 2021 22:05)

Jeste dodam, ze je kocour uz asi 3 medice kastrovany a je mu zhruba rok. Vzali jsme si ho z utulku jako cca 2,5 mes. Kote.

Re: Kocour kouše kočku

(Kočky SOS, 19. 9. 2021 22:36)

Dobrý den,
pokud jste si přečetla článek výše, tak už víte, že pořizovat k 6leté kočce kotě není dobrá volba.
Kotě potřebuje stejně starého parťáka a ani se raději neptám, jak se tak malé kotě vaší kočce zamlouvalo ..., a teď když kocour vyrostl, tak potřebuje stejně mladého, "bujného" společníka, který by jeho hry opětoval.
Škoda, že jste se nezeptala u nás dříve než jste kotě pořídila.
K 6 leté kočce bychom vám vybrali plně dospělou kočku klidné povahy a nemusela jste teď řešit tento problém.

Pokud se kocour začal ke kočce takto dominantně chovat, doporučujeme vám najít mu nový domov, protože on s tím nepřestane, obzvláště, pokud už pochopil, že se ho kočka bojí. Nemá k sobě nikoho jiného a jeho pozornost bude zaměřena na ni. Vaše kočka se může dostat do stresu, ze kterého onemocní.
Domov doporučuji hledat nejraději v domku se zahradou, aby vybil přebytečnou energii, a jako jedináčkovi. Do bytu kocourka nedávejte, bude se tam sám nudit a mohly by vzniknout nové problémy, kdy z nespokojenosti třeba bude čurat mimo WC apod.

Nevím z jakého útulku máte kocoura, ale pokud jste podepsala adopční smlouvu, jsou tam určité podmínky a měla byste informovat o této situaci především je, měli by s vámi spolupracovat a inzerováním na svých stránkách vám pomoci s hledáním nového domova.
Ještě upozornění - po přemístění kocoura do nového domova musí být první měsíc jen doma! je nutné, aby si na nové místo nejdříve zvykl, přečtěte si vlevo v MENU "Zásady přemístění".

Re: Re: Kocour kouše kočku

(Kočky SOS, 20. 9. 2021 22:40)

A ještě bych dodala - pokud ji až takto kouše, že jí způsobuje zranění, nenechávejte je společně pokud nejste doma a nemůžete je ohlídat, oddělte je, zavřete kočku v jedné místnosti (kam jí samozřejmě dáte WC, jídlo).

Protože předpokládám, že nový domov kocourkovi se vám nepodaří najít ze dne na den, bude to nějakou dobu trvat a kočka by se vám mohla stresem "sesypat".
Podpůrně vám doporučuji použít pro oba feromonový obojek, na který najdete odkaz ve článku výše.

Druhý kocour v bytě - seznamování

(Helena, 12. 6. 2021 13:49)

Dobrý den, prosím o názor. Mám skoro 8-letého kastrovaného kocoura, žije u mě asi 4 měsíce. Je hodný, naprosto nekonfliktní, rád si hraje, rád se mazlí. Má trochu bojácnou povahu, ale snazím se ho socializovat, a myslím, že se mi to daří.
Před týdnem jsem mu přinesla kamaráda, 4-letého kastrovaného kocourka. Je trochu nevycválaný, ale rale raky hodný a nekonfliktní. V útulku, kde chvíli žil (zemřela mu majitelka) byl velmi přátelský ke všem kockám, o nově příchozí se staral.
Kočičáci se neprali, jen původní asi 3 dny syčel. Ale jinak problémy nebyky. Všude nového pouštěl, neútočil na něj. Jen bylo vidět (a pořad je), že mu vadí, když si nivý hraje s jeho hračkami nebo se zapojí do naši hry. Nový po starém občas sekne packou u žrádla nebo u dobrůtek.
Snažím se oba stejně mazlit, s oběma si hrát, mají stejná pravidla, fyzicka žádného netrestám. Včera se začali prát. Neviděla jsem to, jen slyšela. Nevím, jestli šlo o hru nebo jestli jeden tajně napadá druhého. Jinak spolu vychazi, zdá se, dobře. Chodí mě spolu vítat, ráno taky oba spolu čekají, než vstanu. Spí v jedné místnosti (mají tu spoustu jiných možností). Dokonce chodí jeden za druhým po bytě.
Jak dlouho by mohlo trvat, než z nich budou kamarádi? Dělají mi starosti ty rvačky, ale neviděla jsemani jednu, nevím, jestli to nebyla hra.

Re: Druhý kocour v bytě - seznamování

(Kočky SOS, 12. 6. 2021 17:37)

Dobrý den,
k 8letému kocourovi přidat 4letého je docela fajn kombinace (pokud byste pořídila kotě, bylo by to špatně ... o tom je vlastně i příspěvek, pod který píšete), počáteční syčení je také normální, vy si také počínáte moc dobře.

Nového kocourka máte týden, to je velmi krátká doba, takže tomu dejte čas. Kamarádi takoví, že třeba budou spát v jednom pelíšku, vzájemně se olizovat, hrát si spolu na honěnou - tak to vždy nefunguje u všech koček, ale ničemu to nevadí. Důležité je, aby se tolerovali, aby mezi společně bydlícími kočkami byl klid a mír. To je úplně dostačující.
Špatné je, když je jedna kočka dominantní, když třeba druhou šikanuje, napadá ji, nebo třeba probíhá i psychická šikana (např. kočka jde na WC a druhá kočka si sedne před WC a pozoruje ji), potom taková šikanovaná kočka může i začít vykonávat potřebu mimo WC. V takových situacích je nejlepším řešením dvojici rozdělit, stres má velice negativní dopad na pronásledovanou kočku, která může i onemocnět.

Z toho co popisujete nic nevypovídá, že by něco nebylo v pořádku. Nevím čemu říkáte rvačka, ale nešlo tedy spíše o hru? Byly i toho hlasité projevy? Našla jste chomáčky chlupů, které jeden kocour vyrval druhému? Pokud ne, šlo o hru.
Kdyby jeden z kocourů napadal druhého, myslím, že byste už pozorovala nebo velmi brzy uvidíte změnu v chování, poznáte, pokud se jeden z nich bude bát druhého.
Pokud chodí jeden za druhým po bytě - zase, může jít o zájem o kontakt, o pozorování se, zkrátka normální součást seznamování a je to tak v pořádku.
A nebo druhá možnost - chodí vždy jen ten určitý a tomu druhému je to nepříjemné, že za ním kocour jde. To by bylo špatně, ale věřím, že to byste poznala.

Na usnadnění celému procesu lze použít feromonové obojky proti stresu, pokud napíšete na email, pošlu vám odkaz o jaké se jedná, ale podle vašeho popisu situace zatím nic nenasvědčuje tomu, že byste je potřebovala, zdá se vše v pořádku.

Re: Re: Druhý kocour v bytě - seznamování

(Helena, 12. 6. 2021 19:20)

Moc děkuji! Zvažovala jsem spíš něco do zásuvky, než obojek.
Ohledně rvačky : slyšela jsem jen zvuky rvačky, pomňoukávání, ale když jsem tam šla, nový ležel v lavoru a starý seděl metr od něj a bylo vidět, že je trochu uhoněný. Podobné to bylo i večer předtím - slyšela jsem jen zvuky, když jsem přišla, tvářili se, jako že nic.
Zkusím je tedy ještě tak týden pozorovat, a uvidím. Doufám, že žádný z nich na toho druhého tajně neútočí.

Ohledně věku : upřímně řečeno jsem si myslela, že to bude 7 a 5. Ale těsně před příjezdem nového se ukázalo, že starému bude v červenci 8, a u nového se v útulku spletli v roce narození, a jsou mu 4. Ale pořád dobrý, že?

Re: Re: Re: Druhý kocour v bytě - seznamování

(Kočky SOS, 12. 6. 2021 19:48)

Ano, i zklidňující hormony to zásuvky fungují.
Ale opravdu to vypadá, že je nepotřebujete. Pokud ležel v lavóru, je to dobré. :-)

Že je něco v nepořádku poznáte - ten co se bude bát, bude se druhého kocoura stranit, postupně bude častěji a častěji vrčet, jen co se druhý kocour objeví v jeho blízkosti.
Pokud vše dobře probíhá, tak vrčení a syčení je naopak jen v začátku a postupně ho ubývá.

Ohledně věku: opravdu dobré, to už tak nevadí, jestli 4 roky nebo 5, důležité je, že jsou to plně dospělí jedinci s podobnou aktivitou.
Mnoho lidí dělá obrovskou chybu, když pořizuje několikaměsíční kotě ke starší nebo už i staré kočce.
Tam je obrovský rozdíl v aktivitě, stará kočka má jiný denní program, hodně času prospí. Kotě je velmi aktivní.
Kotě obvykle nemá žádný strach, respekt, jakmile vidí kočku, chce si hrát, podobně jako bylo zvyklé s matkou nebo sourozenci. To starší kočka nelibě nese a nedává jí to žádný čas si na nový přírustek zvyknout. Když k dospělé kočce pořídíte dospělou kočku, ta se v novém prostředí nejdříve bojí, je schovaná, opatrná a vzniká tím prostor na to, aby si domácí kočka zvykla.

Obecná rada pro všechny - ke kotěti kotě, k dospělé kočce dospělou kočku a ke kočičímu seniorovi raději nic. :-)

Re: Re: Re: Re: Druhý kocour v bytě - seznamování

(Helena, 13. 6. 2021 2:55)

Právě Vaše články zde mi pomohli mým kočkám lépe porozumět. Děkuji za ně!
Jinak se ukázalo, že šlo opravdu jen o hru. Starý dnes začal vyzývat nového ke hře takovým zvláštním vrkáním. Honili se spolu po bytě. Něco málo jsem i viděla - vzpřímené ocasy, jeden se schovává a číhá, a pak vyrazí. Starý úplně stejným vrkáním dřív vyzýval ke hře i mě, typicky taky z jiné místnosti.
Mám radost, že si kočičáci rozumí. Musím teda říct, že to je hodně díky tomu, jak je nový kocourek inteligentní a jak moc se celý týden snaží o dobré vztahy se všemi v domácnosti. Taky starého hodně napodobuje, například způsoby jeho hry.

Re: Re: Druhý kocour v bytě - seznamování

(Helena, 12. 6. 2021 19:29)

Ještě jeden důležitý poznatek : nový pár dnů spal v přepravce starého. Starý v ní nespí nikdy. Včera nový spal v pelíšku ve škrabadle, a dnes se tam uvelebil starý - to je úplně poprvé, co v něm spal delší dobu, navíc je škrabadlo v mé ložnici, kde starý má hned dvě sva místa na spaní, která aktivně využívá. Myslím si, že to je dobré znamení. Co si myslíte Vy? Mohlo by případně jít o snahu zabrat novému místo na spaní (nový má i jiná oblíbená místa)?

Re: Re: Re: Druhý kocour v bytě - seznamování

(Kočky SOS, 12. 6. 2021 19:50)

Je to dobré znamení! Výměna pachů, informací ... :-)

Nový kocour

(Jiří, 18. 11. 2020 23:21)

Dobrý den, mam doma 3 letého kocoura, minulý týden jsem si nechal nalezeného kocoura, rekl bych o neco mladší, ihned jsem ho nechal kastrovat. Nic méně kocouři se občas po bytě nahánějí a ten nový toho druheho jakoby obejme a kousne do krku, ten druhy většinou reaguje tím, že jenom leží a kouká ani nevymnoukne, jedna se o nějaké znaky dominance, agrese nebo čisté hry ?


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »