Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzpomínáme

Příspěvky

Karolínka (06)

21. 2. 2014

karolinka.jpg

Kočka, kastrovaná, nar. 6/2013

Karolínka byla se svými sourozenci za Hodonínem v poli. Je opatrná, ale hodná. Když si na Vás zvykne, tak se bude mazlit. Je vhodná jako společnice ke kočce nebo pejskovi do bytu nebo do domku se zahrádkou. 21.2.2014 byla Karolínka uspána, byla diagnostikována nemocná slinivka.


Fotky Karolínky  najdete zde


 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Adelaida

29. 1. 2014

  adelaida_8.jpgKočka, nar. 9/2013

Adelaida je jedním z pěti koťat vyhozených v krabici u ZOO. Je milá, klidná, mazlivá holčička. Je ze všech nejmenší a taky nejméně náročná.Takový malý mazlíček, chlupatý uzlíček. 29.1.2014 jí byla diagnostikována nemoc FIP a byla uspána.


Fotky Adelaidy najdete zde

Děkujeme její adoptivní rodině Zuzaně Ševečkové, Jakubovi a kočičce Kiki, že ji podporovali formou adopce na dálku. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 3

Sasanka

4. 1. 2014

sasanka-stranky.jpgKočka, nar. 6/2013

Sasanka byla nalezena na zahradě hodonínské galerie. Je moc milá, mazlivá a důvěřivá, nechá se ráda chovat a hladit, ale není vlezlá. 4.1.2014 Sasanka zemřela na selhání srdce.

Fotky Sasanky najdete zde.

Děkujeme její adoptivní rodině Studýnkovým, Kessie a Mikešovi, že ji podporovali formou adopce na dálku. Děkujeme!

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Keksík

21. 12. 2013

keksik01.jpgBílomourka Keksíka našla opuštěného paní v Lužicích. Je to moc velký mazel, vhodný i k dětem. S ostatními zvířaty problém nemá, může být tedy i společníkem podobně staré kočce v bytě nebo do domku se zahrádkou. 16.6.2012 byl umístěn ke kočce do bytu do Frýdku - Místku. Zprávy z jeho nového domova si můžete přečíst zde.

21.12.2013 Keksík zemřel.

Děkujeme Jitce Nešporové & kočkám Míně+Elišce+Julče, kocourovi Johnovi a fence Bobi, kteří Keksíka během pobytu u nás podporovali formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 3

Evelína

20. 12. 2013

Obrazek

Černou Evelínu nám přinesl v červnu 2010 chlapec, který ji našel na sídlišti. Je to hodná a vděčná kočka, spokojená bude v bytě i v domku se zahrádkou. Ostatní kočky moc ráda nemá, z těch našich snese jen Pedra. 26.9.2010 byla umístěna do Prostějova do domku se zahrádkou k maltézáčkovi.

 

12.12.2013 Evelínku při vycházce po okolí srazilo auto. Její rodině, kde byla moc šťastná i nám bude moc chybět a budeme všichni na ni vzpomínat s láskou. 

Děkujeme Aleně Čechové a Petrovi Ledvinovi, kteří Evelínu během pobytu u nás podporovali formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 4

Hádés - Hádeček

25. 11. 2013

 

p7300006.jpg

 Kocour, nar.8.6.2013

Jsem malý a hravý. Rád zkoumám okolí a všude se vyvaluju. Kdo si mě veme toho celého olížu a budu mu vrnět do ouška. Jsem čistotný a řádný jedlík. Moji sourozenci mě mají moc rádi a když na Vás udělám očka vemete si jednoho semnou?
Jo a abych nezapomněl poznávací znamení.. mám málo chlupaté bříško tak snad až vyrostu budu chlupatý všude stejně :D a bude ze mě velký kocour jako můj idol Mikeš z pohádky.
25.11.2013 byl Hádeček uspán selhali mu plíce.

Další fotky Hádese zde

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Rocky

6. 11. 2013

p7020002.jpg

Kocour, nar. 21.4.2013 

Kocourek narozený kočce , kterou jsme přivezli těsně po porodu koťat k nám. Rocky je nejmenší z koťat. Kocourek je moc hodný a mazlivý. Rád zkoumá okolí a kamarádí s ostatními koťaty.  Je moc sympatický a všichni jeho sourozenci našli již svůj domov. Najde ho i on? 20.10.2013 odjel Rocky do nového domova do Lelekovic do domečku ke kočičce Bětušce a Mášence. 
Rocky si nového domova užíval jen krátce, 6.11.2013 mu byla diagnostikována FIP a musel být uspán. Je nám to moc líto.

Fotky Rockyho zde
Děkujeme Marii Šišákové, která Rockyho během jeho pobytu u nás podporovala formou adopce na dálku. Děkujeme!
 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 4

Athéna

24. 10. 2013

p7110034.jpg

 Kočka, nar. 8.6.2013

Athéna je jedním z koťat vyhozených po burze zvířat, je hravá a ráda zkoumá okolí. Pošťuchuje svoje sourozence k hrátkám a když nechtějí tak je zlobí přesto dál až se jí schovají. Je to malá divoška. Moc ráda mlsá a miluje masíčko. Pořád by ráda někde šplhala ,aby měla rozhled.
Do nového domova by měla jít se stejně starým kotětem případně ke kočce, která si ráda hraje.
24.10.2013 byla Athéně diagnostikována nemoc FIP a musela být uspána. 

 

Další fotky Athény zde

Děkujeme Editě Bergerové a kočičkám Micce a Nelince, že ji po dobu pobytu u nás podporovali formou adopce na dálku. Děkujeme!

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Cilka

11. 10. 2013

 

dsc_0352.jpg

Kočka, nar.5/2013

Cilka  se k nám dostala se svými dvěma sourozenci z Dubňan. Koťata někdo pohodil na hřiště, kde je našla paní, co má od nás kočičku Kolejku.  Koťata byla hubená nemocná a moc nešťastná.Jedna kočička u nás zemřela.

Cilka je zdravá, ale zůstala trochu opatrná. Je vhodná do bytu i do domku, jako společník ke kočičce, nebo kocourkovi.10.11.2013 zemřela na selhání srdce.

Další fotky Cilky zde


 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 2

Bucinka

6. 10. 2013

bucinka03.jpgKočka, nar. 9/2012

Černobílá Bucinka byla 16.10.2012 nalezena před domem ve Svatobořicích. Přivezla ji k nám odtud paní. Na svůj věk byla velmi malinká, u nás se jí ujala Mery, Zpočátku se moc kamarádit nechtěla, poslední dobou se ale začala mazlit. S koťaty si hraje, je vhodná jako společnice ke kočce nebo pejskovi do bytu nebo do domku se zahrádkou. 6.10.2013 byla Bucince diagnostikována nemoc FIP a byla uspána.

Fotky Bucinky najdete zde.

Děkujeme paní Jiřině Vyskočilové a kočičce Išince a Žanetce,že Bucinku po dobu jejího pobytu u nás podporovala.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Athos

6. 10. 2013

ObrazekKocour, kastrovaný, nar. 5/2009

Mourka Athose jsme spolu s dalšími koťaty a kočkami přivezly od paní z Luhačovic, která je chovala ve velmi nevyhovujících podmínkách. Athos je milý, hravý, ale není kontaktní. Je možné, že v individuální péči by se časem nechal mazlit. Je vhodný do bytu i do domku se zahrádkou. Vzhledem ke své plachosti jako společník k jiné kočce.6.10.2013 Athos zemřel na selhání ledvin.

Děkujeme Renatě Čížkové, která Athose od dubna 2010 do prosince 2010 podporovala formou adopce na dálku. 

Děkujeme manželům Merčákovým & kočičkám Bety a Kety, že po doby jeho pobytu u nás ho podporovali formou adopce na dálku. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Fotografie: Athos | Komentářů: 1

Lenka

24. 9. 2013

lenka.jpgLenka, nar. 5/2013
Maličká mourečka se ocitla na prahu jednoho rodinného domu, v sousední vesnici. Majitelka domu má od nás dvě kočičky, tak nám Leničku přivezla. Lenka je milé hravé kotě. Je vhodná jako společnice ke kočce nebo pejskovi do bytu nebo do domku se zahrádkou. 23.9.2013 byla Lence diagnostikována nemoc FIP a byla uspána.

Fotky Lenky najdete zde

 

Děkujeme Markétě Tranové, že Lenku po dobu jejího pobytu u nás podporovala.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 3

Sabina

10. 9. 2013

sabina.jpg

Volala nám paní z Hodonína, která bydlí v Bažantnici, že našla opuštěné koťátko. Když naše kolegyně přijela pro koťátko zjistila, že má nemocné očička celé zanícené a uši plné svrabu. Kočičku jsme přijali a ošetřili. Malá Sabinka jak jsme ji pojmenovali, dostala pořádně najíst a odpočívá. Ze začátku byla trošku bázlivá. Nyní je velmi kontaktní hraje si se stejně starými koťátky Rockym a Stevem, ale nebojí se ani větších. Sabince byla dnes 10.9.2013 diagnostikována nemoc FIP a byla uspána. 

Fotky Sabiny najdete zde.
 
Děkujeme Anetě Makovcové a kočičce Cmuky a kocourovi Enzovi, že Sabinku po dobu jejího pobytu u nás podporovali. Děkujeme!
 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 6

Nelinka

16. 8. 2013

nelinka.jpg

Kočka, kastrovaná, nar. 10/2012

Drobná Nelinka pochází ze zahrádkářské kolonie Břeclav, kde jsme kastrovali venkovní bezprizorní kočky. Nelinka kastraci nezvládala moc dobře, byla podvyživená jelikož ji silnější kočky nikdy nepustily k jídlu. Začala se postupně ochočovat a v depozitu už zůstala. Je velmi drobného vzrůstu a má krásné mramorové zbarvení, vypadá jako malý tygřík. Má velmi hravou povahu, zabaví se se vším, co najde. K lidem je přítulná a mazlivá, jen je třeba mít ze začátku pochopení, stále je to pro ni něco nového. Když vidí, že jí ta ruka neublíží, začne se o ni otírat. Zaslouží se bezpečný domov, kde nemusí každý den bojovat o jídlo. Nelinka je vhodná jako společnice ke kočce do bytu i do domku se zahrádkou, je výborně naučená na škrabadlo. 

Fotky Nelinky najdete zde.

Nelinka se nového domova nedočkala. 16.8.2013 u ní byla diagnostikována FIP a musela být uspána.

Děkujeme rodině Pacultově a kocourovi Zoro, kteří Nelinku během jejího pobytu u nás podporovali.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Tonda

18. 6. 2013

tonda.jpg

22.5.2013 - Tonda je drobný kocourek, kterého dnes v podvečer našly děti u školy v Bažantnici. Volal nám tatínek jedné holčičky, a když jsme tam přijely, už byl nachystaný v přepravce.
Tonda je ve velice špatné kondici, má strašný průjem, uši má spálené od slunce, podvyživený, dehydrovaný. Je vidět, že žil dlouho na ulici. Teď odpočívá, dostal antibiotika a id granule, musely jsme koupit novou klec, protože máme v pokoji lazaret, všechny klece obsazené marodami.
Nejvíc na tom všem nás potěšilo, že děti nejsou lhostejné a někteří dospělí se od nich můžou učit. Už je to tento týden třetí žádost o záchranu, která vzešla od dětí.
Toníček se nového domova už nedočkal, 17.6.2013 musel být uspán z důvodů silných epileptických  záchvatů.

Fotky Tondy a dětí, které ho zachránily najdete zde.

Děkujeme Petře Vigoureux a kocourkovi Matýskovi, že Toníčka po dobu jeho pobytu u nás podporovali.

 

Poly

15. 3. 2013

ObrazekČerná kočička Poly byla spolu se svou sestřičkou (též již umístěnou Holy) nalezena v srpnu 2006 v parku u lázní. Byla podvyživená, uši měla plné svrabu, ale přesto je velmi přítulná a má důvěru v lidi. Nový domov našla díky 20. umísťovací výstavě PSOZ - 17.12.2006 byla umístěna do Prahy. 30.12.2009 k ní byla umístěna Rory, ta ale bohužel 26.1.2013 zemřela. Zprávy jejich domova si můžete přečíst zde

13.3.2013 Poly zemřela na selhání ledvin.

.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 2

Bertík02

1. 3. 2013

barborka01.jpg

Černý kocourek Bertík byl 4.12.2012 nalezen v pasáži na Národní třídě v Hodoníně. Na svůj věk je velmi drobný. S ostatními kočkami se kamarádí, ale lidí se zatím dost bojí.

1.3.2013 mu byla diagnostikována FIP a byl uspán.

Fotky Bertíka najdete zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Mikuláš(03)

4. 2. 2013

mikulas03-02.jpgČernobílý Mikuláš se potuloval v Dubňanech, odkud nám ho 23.10.2011 přivezli jeho nálezci. Patrně ho tam srazilo auto, protože byl celý potlučený a nemohl dostoupnout na zadní nohy. Je velice milý a přítulný, vhodný i jako společník k podobně staré kočce do bytu nebo do domku se zahrádkou. Mikuláš se nového domova nedočkal - 4.2.2013 podlehl epileptickému záchvatu.

Děkujeme rodině Šumberové & kočce Čiče, kocourům Ferdovi a Ondráškovi a fence Barunce, kteří Mikuláše během jeho pobytu u nás podporovali formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Kuba(02)

1. 2. 2013

kuba02-01.jpgKuba je jedno ze tří koťátek zachráněných z romské osady na východním Slovensku. Byl nalezen na skládce svázaný se svou sestřičkou. Je to energický hravý kocourek, který miluje všechny hračky a rád dovádí i s ostatními kočkami. V momentě, kdy se unavený, si nejraději někde ustele a začne cucat vše, co je mu příjemné - přehoz, svetr, nebo jiný kus oblečení. Nejraději je při tom u někoho v náručí a to se pak mění ve velkého mazla. Kuba je velký dobrodruh a rád zkoumá prostředí i venku, ale po chvilce začne mňoukat u dveří, že chce jít domů. Se všemi vychází skvěle a ani větší pejsci mu nevadí. Nového domova se bohužel nedočkal - 1.2.2013 mu byla diagnostikována FIP a byl uspán.

Děkujeme Anetě Charvátové & kočkám Míně a Tule, které Kubu během jeho pobytu u nás podporovaly formou adopce na dálku. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Rory (Lorin)

26. 1. 2013

ObrazekWhiskas kočičku Rory přinesla paní, která ji našla opuštěnou na zahrádce. Pravděpodobně ji tam nechala kočka, když stěhovala svá koťata. 30.12.2009 byla umístěna k Poly do Prahy a přejmenována na Lorin. Bohužel 26.1.2013 zemřela. Zprávy a fotky z jejího tříletého pobytu v novém domově najdete zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Norma

15. 1. 2013

ObrazekMourečka Norma se zrzavým žíháním byla v 11/2008 spolu s dalšími 3 koťaty nalezena v zahrádkách v plechové garáži. Našla je tam paní, která je začala krmit a pak je nahlásila nám. 10.8.2009 byla umístěna k Čany, v lednu 2013 nám ale její majitelé napsali, že zemřela.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Triša

1. 1. 2013

trisa12.jpgMourečku Trišu a kocourka Fanfána přivedla kočka k jedné paní v Prušánkách, která si s nimi nevěděla rady, protože byli nemocní. Triša je mazlivá, společenská, ale nenechá si líbit nic, co nechce - není proto vhodná k dětem. 23.4.2011 byla umístěna ke kočce do domku se zahrádkou do Hodonína a přejmenována na Tery, bohužel ale 1.1.2013 ji majitelé museli nechat uspat. Zprávy z jejího nového domova si můžete přečíst zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 2

Sisi(03)

27. 12. 2012

sisi03-02.jpg Sisinku jsme odchytli jako jednu ze šesti koťat, o které se nikdo nechtěl starat. Spolu se svými sourozenci se toulala po celé ulici a sháněli si potravu. Byla přijata se svrabem a nemocnýma očima, kterými téměř neviděla. Lidí se bála, neměla žádné dobré zkušenosti a byla vystrašená. U nás začala lidem důvěřovat, je naprosto bezkonfliktní, vychází se všemi zvířaty v domácnosti. Je hodně mazlivá a ráda se chová. Je výborná společnice, která se zabaví i sama s hračkou a před spaním ráda vrní do ouška. Nového domova se bohužel nedočkala - 27.12.2012 musela být kvůli vodě na plicích uspána.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Aria

14. 12. 2012

aria01.jpg Ariu s její sestrou Sansou jsme odchytli na zarostlé zahradě pokryté odpadky u paní, která kočky nekastrovala a momentálně se nedokáže postarat ani sama o sebe. Byla přijata podvyživená, se svrabem v uších a extrémně zablešená. Blechy ji štípaly tak, že si začala okusovat svoje nožičky a celé je měla od zaschlé krve. Aria je velmi mazlivá, společenská a přátelská. Je neprůbojná, pořád je slabší než ostatní kočky, ráda si hraje sama neustále se s někým mazlí. 14.12.2012 Aira bohužel zemřela  - příčinou byla zřejmě viróza a dehydratace.

Děkujeme Alici, Danielovi & Chiccovi, Timmymu, Emě a Tobymu., kteří Ariu během jejího pobytu u nás podporovali formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Rebeka(02)

20. 11. 2012

rebeka02-03.jpg Bílomourka Rebeka je jedním ze tří koťat z Tvarožné Lhoty. Narodila se kočce staré paní, která svou kočku neměla kastrovanou a její manžel koťata zabíjel. Vnučka už se na to nemohla dívat a požádala nás o pomoc. Koťata jsme přijaly a kočku paní po kastraci vrátíme. 20.11.2012 Rebeka zemřela na selhání ledvin.

Děkujeme firmě Anny Zázvorkové Produkce a Jazyková škola Most, která Rebeku během jejího pobytu u nás podporovala formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Bruno(03)

20. 11. 2012

bruno03-06.jpgBruna a jeho tři sourozence Bolka, Jonatána a Pipina porodila plachá kočka, která je dovedla na dvůr k jednomu pánovi. Ten zavolal nás. Kočku jsme po kastraci vrátily zpět, pro koťata hledáme nový domov. Bruno je hravý mazlivý kocourek, vhodný jako společník  k podobně staré kočce do bytu nebo do domku se zahrádkou. 20.11.2012 musel být kvůli diagnoze FIP uspán.

Děkujeme Ivaně Charvátové & kočce Míně a Tule, kteří Bruna během jeho pobytu u nás podporovaly formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Petty

28. 10. 2012

petty02.jpg Mourečka Petty byla nalezena zubožená v bývalém masokombinátu, kde se pohybovala. Byla velmi nemocná, měla vylisalou srst, shnilé zuby, které jsme nechaly všechny vytrhnout. Je velmi mazlivá, hodná, vděčná, vůči ostatním kočkám je žárlivá, je vhodná i jako jedináček. 28.10.2012 byla Petty uspána. Byl u ní diagnostikován zápal plic.

Děkujeme Lence a Milanovi & kočkám Lízince s Míšou Petty, kteří Petty během jejího pobytu u nás podporovali formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Kvído(03)

28. 10. 2012

kvido03-01.jpgKvída a jeho sourozence jsme přijaly v červnu 2012, kdy je lidé našli opuštěné pod lavičkou u opuštěného doma. Nejspíš je tam zanechal záměrně jejich majitel. Kvído je ohromný mazel a velký pohodář. Miluje lidi a s ostatními kočkami nemá žádný problém. 28.10.2012 u něj byla diagnostikována FIP a musel být uspán.

Děkujeme Petrovi Elznerovi & Alfrédce a Mariance, kteří Kvída během jeho pobytu u nás podporovali formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Filípek(05)

15. 10. 2012

filipkova-siesta.jpgSvětle bílozrzavého kocourka Filípka a jeho čtyři sestřičky porodila kočka 6.6.2012 na rohožce před domem, kam chodila prosit o domov. Bohužel ale lidi, kteří v domě bydleli, odmítli se o ni postarat. Když pak porodila, dovezla nám ji i s koťaty slečna, která o ní věděla a chodila ji tam krmit. Filípek je velký mazel, taková naše žvýkačka - jakmile se přilepí už se jí (ho) nezbavíte. Ráno vstanu a je první na klíně... 15.10.2012 mu bylo diagnostikováno neurgologické poškození, pravděpodobně měl na mozku nádor, a tak jsme jej musely nechat uspat.

Děkujeme Jiřině Vyskočilové & kočkám Išince a Žanetce, kteří Filípka během jeho pobytu u nás podporovali formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Punčoška

10. 10. 2012

puncoska01.jpg Mourek Punčoška pochází od paní Katzerové z Moravské Nové Vsi, která se ve svém domě v Moravské Nové Vsi starala o 10 kočičích nalezenců. V květnu 2011 jsme u ní nechaly vykastrovat 8 kocourů a od té doby tam pravidelně 1x měsíčně zavážíme krmení. Nyní však onemocněla a je upoutána na lůžko, takže se o kočky nemůže dál starat. Punčoška a dalších 9 koček zůstaly opuštěné u domu.. Domluvily jsme prozatím, aby kočkám sousedky dávaly krmení, a pro kočky hledáme nový domov. Nyní je zvyklý na výběh, je tedy vhodný do domku se zahrádkou. 10.10.2012 jsme jej z M.N.Vsi převezly do Hodonína na veterinu, protože měl brániční kýlu a dusil se. Operace se zdařila, ale Punčoška bohužel hned po operaci zemřel.

Děkujeme MUDr. Dana Vitoušková & kočky Jonáška, Dan a Amince, kteří Punčošku podporovali formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »