Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzpomínáme

Příspěvky

Dantes

29. 5. 2012

ObrazekZrzečka Dantese nám dovezla známá z Uherského Hradiště, kde se kocourek potuloval a prosil u kolemjdoucích o nový domov. Je to velký mazel, velmi vděčný, že má konečně střechu nad hlavou. 12.10.2008 byl již jednou umístěn, po příchodu miminek do rodiny byl však znovu dán do nabídky, protože u dětí se projevila alergie. Ještě předtím, než se pro něj podařilo najít třetí domov, zemřel - 29.5.2012 jej jeho majitelka našla mrtvého na zahradě. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Ondrášek

25. 5. 2012

ObrazekBílomourek Ondrášek byl v červnu 2009 nalezen opuštěný u podjezdu. Po 4 měsících pobytu u nás byl umístěn k  Floydovi. Bohužel 25.5.2012 ho jeho majitelé nechali po 2,5 letech společného života uspat, protože byl u něj diagnostikován zhoubný nádor lymfatické tkáně.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Adámek

14. 5. 2012

ObrazekPřekrásného zrzavého kocourka Adámka přivezla Městská policie na Štědrý den, proto dostal jméno Adámek. Odevzdala jim ho holčička, nalezla ho u elektrárny, kde smutně mňoukal. Byl čistý, bez ušního svrabu, dobře živený, zjevně se někomu ztratil. 28.1.2006 byl umístěn do Mikulčic u Hodonína. Po 6 a půl letech pobytu v novém domově však 14.5.2012 zemřel na srdeční trombózu. Zprávy a fotky z jeho pobytu v novém domově najdete zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Irma (nyní Lucinka)

29. 4. 2012

Nádherná tříbarevná kočička s kulatou hlavičkou se jmenuje Irma. Spolu se sourozencem kocourkem Vigo byli v dubnu 2006 nalezeni u domku po svém zemřelém majiteli, vystresovaní a hladoví. Irma je veselá, hravá, ráda se honí s ostatními kočkami. Při hlazení slastně vrní.  29.4.2006 byla umístěna do Prahy.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Kulička(02)

21. 4. 2012

img_1851.jpgMourečka Kulička se v listopadu 2011 přitoulala v Ratiškovicích k paní na dvůr. Paní je důchodkyně, nechat si ji nemohla, a tak zavolala nás. Kulička je mazlivá, ostatní kočky u  nás moc nemusí, ale s jednou či dvěma v jedné domácnosti by se určitě snesla. Na nový domov u nás čekala 5 měsíců, ale nedočkala se - 21.4.2012 jsme ji bohužel musely nechat uspat, protože měla rakovinu lymfatických uzlin.

Děkujeme Nadě Šebkové Šišulce s Doriánkem, kteří Kuličku během pobytu u nás podporovali formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Telma (nyní Pusinka)

12. 4. 2012

ObrazekBílomourečka Telma byla spolu se svou sestřičkou nalezena opuštěná v zahrádkách v Hodoníně. Je to malá zvědavka, hravá, milá a mazlivá, vychovaná v bytě. Je vhodná do bytu i do domku se zahrádkou. 7.12.2008 byla na umísťovací výstavě Vánoce v útulku umístěna do Teplic ke kočce Bucině. 12.4.2012 byla uspána kvůli nádorům na játrech. Zprávy jejího pobytu v novém domově si můžete přečíst zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 2

Filípek

19. 2. 2012

ObrazekČernobílý Filípek byl v srpnu 2007 spolu se svými sourozenci nalezen u brněnské přehrady. 5.11.2007 byl umístěn do Komárova u Napajedel k Benediktovi, 19.2.2012 však náhle zemřel na infarkt. Zprávy a fotky z jeho čtyřletého pobytu v novém domově si můžete přečíst zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Oggy

28. 1. 2012

oggy4.jpgDlouhosrstého Oggyho přivedla matka i se sestřičkou na dvůr k jedné paní v Lužicích. Přijaly jsme jej v lednu 2012, ale pobyl u nás velmi krátce - v sobotu 28.1. mu veterinářka diagnostikovala panleukopénii, a tak jsme jej musely nechat uspat.

Fotky Oggyho z jeho pobytu nás najdete zde.

Děkujeme Evě Studničkové, která Oggyho během pobytu u nás podporovala formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Majk

26. 1. 2012

majk04.jpgČernobílého Majka a jeho brášku Ajka hodil někdo v Hodoníně do zahrady rodinného domku. Majk má kýlu, kterou je nutno při kastraci odstranit. Oba dva jsou velcí mazlíci, moc milí a hodní kocourci. Nového domova se Majk nedočkal - 26.1.2012 zemřel na FIP. Fotky z jeho pobytu nás najdete zde.

Děkujeme MUDr. Daně Vitouškové & kočkám Jonášce, Danovi a Amince, kteří Majka během pobytu u nás podporovali formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Jituška

9. 1. 2012

jituska02.jpgJituška se k nám dostala z Kopanic, odkud nám ji dovezl pán, který tam při rozvážení novin krmil hladové kočky. Jituška byla nemocná, měla velkou rýmu a byla strašně hladová. Chybí jí zoubky, pravděpodobně důsledek špatné výživy - některé zuby má nedorostlé, některé nemá vůbec, ale při jídle jí to nevadí. Miluje lidi, ostatních koček se bojí. Je vhodná spíše jako jedináček do bytu nebo do domku se zahrádkou. Svým novým majitelům bude velmi milou, mazlivou a vděčnou společnicí. Nového domova se bohužel nedočkala - 9.1.2012 zemřela na rakovinu plic.

Děkujeme Garfovi, Johance a Flekiemu Straňákovým, kteří Jitušku během pobytu u nás podporovali formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Beri

5. 1. 2012

img_8411.jpgMourka Beriho a jeho sestřičku Keri přivedla jejich maminka k paní v Prušánkách, která se obrátila na nás. Beri je mazlivý, hravý, veselý, vhodný jako společník  k podobně staré kočce do bytu nebo do domku se zahrádkou. Nového domova se bohužel nedočkal - 5.1.2012 zemřel na FIP.

Děkujeme Lence Chmelařové, která Beriho během pobytu u nás podporovala formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Robin(05)

16. 12. 2011

robin05-06.jpgZrzavého Robina a jeho sestřičku Marianku našla ve sklepě činžáku v Lesní ulici paní, která pracuje vedle v obchodě. Vzala si je domů a zavolala nám. Robin je hravý veselý kocourek, vhodný jako společník k další kočce do bytu nebo do domku se zahrádkou. Nového domova se bohužel nedočkal - 16.12.2011 zemřel na FIP.

Děkujeme Nině a její partě, kteří Robina během jeho pobytu u nás podporovali formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Anuška(03)

7. 12. 2011

anuska05.jpgČerná Anuška se zdržovala na statku, kde žila v permanentním strachu před psem, který ji neustále honil. O svá první koťata, která porodila do valníku se senem, přišla v momentě, kdy valník odvezli. Naštěstí si jí všimla paní pracující na statku, která ji k nám přinesla s prosbou, abychom ji nechaly vykastrovat. Když jsme u nás viděly, jak je milá, hodná a vděčná, bylo nám ji líto na statek vrátit, a tak už zůstala u nás. S velkou láskou se u nás ujala třítdenního kocourka Brumly, kterého jsme přijaly bez mámy. Čas, který strávila s ním, byl nejšťastnějším obdobím v jejím životě. Bohužel skončil, když byl Brumla umístěn...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Marlenka

27. 9. 2011

ObrazekMouratou Marlenku nám i s jejími koťaty Vadimem, Pandorou a Floydem dovezla majitelka našeho bývalého svěřence Jonatána - zůstali v opuštěném domě poté, co jejich majitel odešel do domova důchodců. Příbuzní o nich sice věděli, ale nevzal si je nikdo. Nového domova se bohužel nedočkala - po dvou letech pobytu u nás se jí rozvinula nezvladatelná alergie, na kterou žádná léčba nezabírala. 27.9. jsme ji tedy nechaly uspat.

Děkujeme Anně a Romanovi Kišovým & Chiccovi s Elvírkou, kteří Marlenku během pobytu u nás podporovali formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Angelika

20. 8. 2011

ObrazekAngeliku jsme přivezly z Bojanovic, kde jsme kastrovaly, jako "kojnou" koťat, která jsme odtud přivezly. U nás vypadá spokojeně. Zatím se rozmýšlíme, zda ji necháme u nás nebo ji vrátíme zpět. Je klidná, vděčná, ostatní kočky moc nemusí. Nového domova se bohužel nedočkala - 20.8.2011 zemřela na selhání ledvin.

Děkujeme Jarmile Vrtalové, která Angeliku během pobytu u nás podporovala formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Amanda

5. 8. 2011

ObrazekAmandu jsme si 31.7.2007 přivezly z areálu Domova důchodců v Hodoníně, kde ji někdo (asi původní majitel) vyhodil z auta a odjel. Kočička se v areálu potulovala asi 10 dnů a důchodci ji krmili, což však po pár dnech vedení domova zakázalo. Kočička tak putovala k nám, protože jí hrozila smrt hlady. 22.9.2007 byla umístěna do Kyjova. Bohužel po 4 letech se Amandě objevil nádor na mozku, oslepla a dostávala epileptické záchvaty, a tak ji 5.8.2011 nechali její majitelé uspat. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Otík (nyní Oldík)

8. 7. 2011

ObrazekOtík se k nám dostal 7.8.2006 i se svou matkou a 3 sourozenci až z Lopeníku. Paní z Hodonína tam byla na dovolené a kočičky tam našla. Nikdo je nechtěl, a tak je přivezla s sebou. Otík našel nový domov jako první: 12.8.2006 si ho vzala paní ze Slavičína, která chtěla své kočce pořídit kamaráda. Bohužel po pěti letech jsme dostaly zprávu, že Oldík zemřel.

Zprávy z Otíkova nového domova si můžete přečíst zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Noriska

3. 7. 2011

ObrazekNorisku jsme spolu s její sestřičkou Deniskou přijaly v září 2007 od paní z Brna, jejíž nevykastrovaná kočka porodila koťata a paní si je nemohla nechat. Na lidskou společnost si nejprve zvykala v Kočičím ráji a v únoru 2008 jsme ji převezly do Hodonína. 28.2.2008 byla umístěna do Ostravy k fretkám, chameleonům a dalšímu drobnému zvířectvu. 3.7.2011 nám její majitelka napsala, že Noriska musela být uspána, protože měla trombozu a ochrnula na spodní část těla.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Martínek

20. 6. 2011

ObrazekMourek Martínek přišel v říjnu 2010 na zahradu k paní, která má od nás Cilku a Damiána a krmí u svého domu plaché venkovní kočky. A už neodešel. Putoval tedy k nám. Hanička u nás strávila rok a půl, Martínek 5 měsíců. 3.3.2011 byl spolu s Haničkou umístěn do domku se zahrádkou do Klenovic na Hané, bohužel ale nového domova si neužíval dlouho. 20.6.2011 nám jeho majitelé napsali, že jej přejelo auto.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Adélka

12. 6. 2011

ObrazekMourečku Adélku jsme přijaly z osady Nesyt u Hodonína (viz níže její příběh). V našem depozitu si pobyla tři měsíce, v srpnu 2006 si ji vzala naše známá a od té doby bydlela Adélka ve Slavkově u Uherského Hradiště spolu s dalším naším bývalým svěřencem Borisem. Bohužel po pěti letech - 12.6.2011 - našli její Adélčini majitelé Adélku před dveřmi mrtvou. Zranění na hlavě napovědělo, že ji nejspíš srazilo auto. Zprávy z jejího domova si můžete přečíst zde.

 

Santana (nyní Saša)

10. 6. 2011

ObrazekBílomouratý Santana jednoho dne přišel k naší známé na zahradu. Je velmi věrným a mazlivým společníkem, má až psí povahu - kam půjdete, půjde on s vámi, ohromně vděčný za trochu lásky a lidské společnosti.  11.12.2010 byl umístěn do bytu do Brna. Bohužel z nového domova se netěšil dlouho - od února začal mít zdravotní problémy a situace se stále zhoršovala. S diagnózou si doktoři nevěděli rady, až se už vůbec neudržel na nohou a 10.6.2011 byl uspán.

Děkujeme paní MUDr. Daniele Vitouškové, kočce Jonášce a kocourovi Lumpíkovi, kteří Santanu během pobytu u nás podporovali formou  adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Darwin

9. 6. 2011

Obrazek Mourek Darwin se spolu s brášky Oliverem a Vendelínem narodili plaché kočce v areálu Policie, kterou pořád nemůžeme chytit na kastraci. Zpočátku byl bojácný, nyní je z něj mazel. Nového domova se bohužel nedočkal - během pobytu u nás mu byla diagnostikována leukémie a 9.6.2011 zemřel.

Děkujeme Garfovi, Johance a Flekiemu Straňákovým, kteří Darwina během pobytu u nás podporovali formou  adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Guči

30. 5. 2011

guci04.jpgBílého Gučiho nám přivezl 27.8. pán, který ho našel na chodbě v paneláku. O kocourkovi víme, že patří hluhoněmému páru, který má kromě něj ještě dobrmana. Také víme, že jim už dvakrát jim vypadl z okna, a protože se pán na majitele nemohl dozvonit a kocourek byl plný blech a nemocný, přijaly jsme ho do své péče. Má problémy s očima, doktorka říkala, že je to chronické, ale může se to zlepšit v prostředí, kde nebude tolik koček. Guči je ohromný mazel, vhodný k dětem, milý, chovací, miluje lidi. Nového domova se bohužel nedočkal - 30.5.2011 jsme jej nechaly uspat, protože u něj byla diagnostikována FIP.

Děkujeme Darje Čablové, která Gučiho během pobytu u nás podporovala formou adopce na dálku.

 
 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Jiřinka

13. 4. 2011

ObrazekBílomourka Jiřinka přišla v červnu 2010 do obchodu na sídlišti, zcela na pokraji svých sil. Byla zablešená, zasvrabená, oči plné hnisu, vychrtlá, dehydrovaná. Venku byly v té době zrovna teploty kolem 35 stupňů. U nás se dala do pořádku a nyní by ráda začala znovu u nové, hodnější rodiny, než byla ta první. Ostatní kočky snáší dobře, ale nenechá si nic líbit. Jiřinka se bohužel nového domova nedočkala - 13.4.2011 jsme ji nechaly uspat, protože onemocněla leukémií.

Děkujeme Karolíně Šíchové, která Jiřinku během pobytu u nás podporovala formou  adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Vendelín

13. 3. 2011

Obrazek Bílomourek Vendelín se spolu s brášky Darwinem a Oliverem narodili plaché kočce v areálu Policie, kterou pořád nemůžeme chytit na kastraci. Je vhodný jako společník k podobně starému kotěti do bytu nebo do domku se zahrádkou. Nového domova se bohužel nedočkal - po 7měsíčním pobytu u nás mu byla diagnostikována FIP a musel být uspán.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Bibianka

23. 2. 2011

bibianka08.jpgBibianka je temperamentní kočička. Má ráda společnost, sama vymýšlí hry na honěnou a různé "bitvy". Je odvážná a zvídavá. Přitoulala se do stáje, kde pobývala asi 10 dní a už neodešla. Potřebuje kamarády. Nejvíc si rozumí se stejně starým Kulíškem. I když přišla z venku, v bytě si zvykla bez problémů.  10.4.2011 byla umístěna do Strání do domku se zahrádkou ke kocourkovi Vikymu. 23.2.2012 ji její majitelé našli mrtvou na zahradě. Podle zranění veterinář konstatoval, že ji nejspíše zakousl pes. Zprávy z jejího půlročního pobytu v novém domově si můžete přečíst zde.

Děkujeme Mgr. Markétě Zelené, která Bibianku podporovala během pobytu u nás formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Agáta(02)

17. 2. 2011

ObrazekŠedočernou Agátu nám ohlásila paní z Hodonína, která si Agáty všimla, když chodila po náměstí a smutně mňoukala. 12.12.2010 byla společně s Oskarem umístěna do Brna do bytu. 17.2.2011 ji však její noví majitelé museli nechat uspat kvůli diagnóze FIP.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Bag

31. 1. 2011

ObrazekBag je jedním ze sedmi koťat, které našla paní v srpnu 2009 na procházce v lese. Koťata byla asi 10 dní stará, schoulená v krabici od piva. Na tom samém místě našla tatáž paní před rokem Picassa a rok předtím Kryšpína. Bag je velmi hravý, milý a věrný asistent při veškerých domácích pracech - bude za vámi chodit jako pejsek. 11.9.2010 byl umístěn ke kočce do bytu, ale svůj nový domov si bohužel dlouho neužil. V lednu 2011 zemřel na leukémii. Zprávy z jeho krátkého pobytu v novém domově si můžete přečíst zde.

Děkujeme paní Aleně Čechové a panu Petrovi Ledvinovi, kteří Baga během pobytu u nás podporovali formou  adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 2

Mariánek(02)

28. 1. 2011

ObrazekMouratého Mariánka našla paní, která tu byla na dovolené, nemocného u silnice mezi vesnicemi. Byl velmi vysílený, unavený, v hrozném stavu. U nás je to nenápadný, hodný kocourek, milý, mazlivý, ale mazlení si nijak nevynucuje, naprosto bezproblémový. Je vhodná do bytu i do domku se zahrádkou. Mariánek se bohužel nového domova nedočkal. Těžce onemocněl a 28.1.2011 jsme jej musely nechat uspat.

Děkujeme manželům Břečkovým & kocourovi Sašovi, kteří Mariánka během pobytu u nás podporovali formou  adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Čio

1. 12. 2010

ObrazekMourečka Čio se jednoho dne objevila v lázních, kde čekala s plachými kočkami na jídlo. Je milá, mazlivá, hravá, klidná a velmi ráda komentuje vše, co se okolo ní děje. Kočky snese dobře, ale ke hrám je nevyhledává. 30.8.2008 byla umístěna do domku se zahrádkou do Mutěnic. V prosinci ji bohužel srazilo auto před domem a umřela. Zprávy z jejího domova najdete zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »