Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzpomínáme

Příspěvky

Limča

2. 8. 2016

limca-250.jpgKočka, kastrovaná, nar. 10/2015
Umístění:
depozitum Hodonín II.

Limča je nádherná čená kočička, která žila v díře na jednom dvoře poblíž sodovkárny v Hodoníně. Vzali jsme ji k nám a hledáme jí nový domov. Je to kočička, přátelská, mazlivá a hodná. Větší množství koček nemusí, ale s jednou se určitě skamarádí.
1.8.2016
Limča se bohužel nového domova nedočkala, byla jí diagnostikována FIP a Limča byla dnes uspána. Je nám to moc líto, kočičko okatá.

Další fotky zde.

Limča byla adoptovaná na dálku - její adoptivní rodinou byla Pavla a Žaneta s kočkami Chapmanovou a Kamilkou. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Nikolas

1. 8. 2016

nikolas270.jpgKocour, kastrovaný, nar. 8/2015
Umístění:
depozitum Hodonín I.


Zraněný kocourek byl nalezen 7.4.2016 na silnici na Brněnské ul. v Hodoníně. Kocourek dostal jméno Nikolas a má bohužel levou přední nohu nefunkční, má tam poškozené nervy, nožku necítí. Nožka se bude muset amputovat, ale musíme pčkat, až Nikolas zesílí, je podvyživený. Myslíme si, že přijel v motoru auta, podle toho jak byl špinavý, mastný a páchl šmírem a když se dostal z motoru, pravděpodobně ho srazilo auto. Levou zadní nožku má také zraněnou, ale to se spraví, zlomená není. Zatím se nemůže moc postavit a hlavně spí a jí.

3.5.2016
Včera Nikolas podstoupil amputaci a daří se mu dobře :-)
Je velice snaživý, dobře baští a dnes už dokonce po sobě dokázal zahrabat i v záchůdku!
21.5.2016
Nikolasek dobírá antibiotika, ale má se k světu. Brzy bude hledat nový domov.
2.6.2016
Nikolasek je zdravý a těší se na nový domov!

1.8.2016
Nikolaskovi se po těle objevila spousta bouliček. Antibiotika nijak nezabrala a dnes paní doktorka stanovila diagnózu - rakovina mízních uzlin a Nikolaska uspala. Je nám smutno. Po všem co Nikolasek prožil, byl zamluvený a čekal ho pěkný nový domov. Je nám to moc líto, byl to statečný, milý a hodný kocourek.


Další fotky zde.

 

Nikolas byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byli Mladi a Vojta s fenkou Bonie a kočičákem Clydem. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 5

Vilík 02

27. 7. 2016

vilik350.jpgKocour, kastrovaný
Umístění:
depozitum Mikulčice

Vilík je bojácný kocourek, který se objevoval v Mikulčicich u depozita a dojídal po kočkách granule. Kocourek byl velmi vyhládlý a vyhublý, na stehně měl už zahojenou ránu, uši plné svrabu. Zatím je velmi bojácný (bojí zvuků a prudkých pohybů), ale při mazlení začne hned vrnět, tak doufáme, že si zvykne. Prvních pár dní se pořád cpal a odpočíval. Nyní už je po kastraci, je ošetřený proti parazitům a přeléčený antibiotiky. Doufáme, že bude vhodný jako společník ke kočce  do bytu se zasíťovaním nebo do domku se zahrádkou.
27.7.2016
U Vilíka byl diagnostikován zhoubný lymfom a byl uspán. Je nám líto, že se nového domova nedočkal.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Lisa

18. 7. 2016

mona-350.jpg

Kočka, kastrovaná, nar. 2014

V Lužicích se našli tyto dvě krásné dlouhosrsté kočičky, stáří do jednoho roku. Chodily po silnici u zahrádek za Lužákem, motaly se lidem pod nohy a naříkaly hlady. Slečna, která je našla, je se snažila zahnat zpátky do zahrádek, ale kočičky ji vytrvale a neoblomně následovaly. U nás první dva dny jen jedly a spaly, toulaly se tam již asi delší dobu. U nás dostaly jména Mona&Lisa. Více zde. 8.1.2015 byly Mona a Lisa společně umístěny do Brna, do bytu a jejich kamarádem bude králíček.
17.7.2016
Dnes bohužel přišla špatná zpráva - Lisa dostala záchvat a než se podařilo dojet na veterinu, byla mrtvá. Je nám to moc líto.

 
Další fotky z pobytu u nás i z nového domova zde.

Mona a Lisa byly adoptovány na dálku - jejich adoptivní rodinou byla paní Hana Zemanová a 15 kočičích kamarádů.  Moc děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Worik

14. 7. 2016

ObrazekČerného kocourka Worika, který nešťastně mňoukal v krabici u ramene řeky Moravy, našla v lednu 2008 malá holčička. Odnesla jej domů a maminka zavolala nás. Worik měl velkou zahnisanou ránu na bříšku a obrovský hlad. Po vyléčení je z něj veliký fešák, hodný a přítulný. 10.3.2008 byl umístěn do Brna k pejskovi - do přízemního bytu, odkud časem bude moci chodit ven.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Kofila

2. 7. 2016

Obrazek

Černou Kofilu našli v červenci 2010 spolu se sourozenci v krabici lidé u silnice mezi Rohatcem a Hodonínem. Byla umístěna celkem dvakrát, z prvního domova byla vrácena. 13.10.2011 byla umístěna do Kyjova, do bytu spolu s Ferdou
2.7.2016
Kofilka odešla do kočičího nebe za svým kamarádem Ferdou. Je nám to moc líto.

 

Děkujeme Aleně Staré & kočkám Rozárce a Samuelovi, kteří Kofilu během pobytu u nás podporovali formou adopce na dálku.

Fotky Kofily z doby jejího pobytu u nás zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 2

Flip

17. 6. 2016

flip350.jpgKocour, kastrovaný
Umístění:
depozitm Hodonín I.

Flip a jeho sourozenci Dag, Guči a Gobi jsou týrani kocourci, kteří prožili svůj život uvěznění v kotci králíkárny s nedostatkem vody a jídla. Více se dozvíte zde. U nás si pomaloučku zvykají, ale zatím jsou stále velmi bázliví a nevíme, jestli někdy bude možné umístit je do nových domovů. 17.6.2016 U Flipa byla diagnostikována FIP a byl uspán.

Flip byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Naďa Slavíková a kočky Angie a Roxy. Děkujeme!

kralikarna300.jpg

 

 

 

 

Další fotky zde a z pobytu u nás zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 2

Mendy 03

19. 5. 2016

mendy250.jpgKočka, kastrovaná, nar. 2009 Mendy je želvovinová kočka, která přebývala asi rok u penzionu pro seniory. Mendy nemá ráda druhé kočky, ale je obrovský mazel. Je klidná, milá mazlivka:-). Ten, kdo potřebuje společníka do bytu, nebo domku se zahrádkou, bude moc spokojený. 3.4.2013 byla Mendy umístěna jako jedináček do domku se zahrádkou do Hodonína. 22.4.2014 byla Mendy po roce do útulku vrácena, údajně ze zdravotních důvodů majitelky. 7.7.2014. Mendy je v depozitu velice nešťastná a naléhavě potřebuje nový domov! 7.12.2014 našla domov v Žeravicích, v domku se zahradou u našich bývalých svěřenců. Více zde.

18.5.2016
Dnes mám moc smutnou zprávu, Mendy srazilo na silnici auto :-(.
Nechápu, proč tam byla, teď už máme kolem domu zeď a na silnici nikdy nechodila, moc se bála. Byly jsme spolu na zahrádce, pak jsem šla domů, ona taky, ale u dveří se rozmyslela a vrátila se ven..., proč jsem ji nevzala sebou! Je mně strašně smutno, žila u nás jen necelé dva roky, ale mně to připadalo, že je tady léta. Byla to moc hodná kočička, čekávala až si sednu a došla se mazlit... hledím na prázdný pelíšek a brečím jak malá holka...
Jarka

Jsme moc smutní a je nám to líto. Mendy pobyt v útulku nesnášela a tady měla šťastný domov. Děkujeme.

Fotky ze společného domova všech zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Anežka - Bělinka

3. 5. 2016

anezka-nabidka.jpgAnežka, kočka, kastrovaná, nar. 4/2011

17.6.2013 se k nám dostala bílá, asi dvouletá kočička, kterou jsme loni kastrovaly jedněm lidem. Teď nás upozornila sousedka, že Anežka má vystřelené oko vzduchovkou, že jí to soused řekl, že nežere, že asi pojde, že on s ní nikde jezdit nebude. Hned jsme pro ni jely, s tím, že ji už zpátky nevrátíme, protože takto bezcitným lidem zvíře do rukou nepatří. Anežka už má po operaci, o oko bohužel přišla.
Zůstane prozatím u nás. Zatím si nic pěkného nezažila, nejdříve pořád rodila, koťata jí zabíjeli, najíst dostala jen zbytky a ty nejlevnější granule a teď zase tohle. Třeba se na ni už konečně usměje štěstí.

18.9.2013 byla k Zachariáši umístěna do dočasné péče Anežka a na Vánoce, 24.12.2013, se z jejího dočasného domova stal domov skutečný. 2.5.2016 odešla Anežka Bělinka do kočičího nebe. Je nám to moc líto.

Vše o Bělince a jejích kamarádech najdete zde.

Fotky Zachariáše Michoneta, Anežky Bělinky a Chlupáčka najdete zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Johanka

6. 4. 2016

johanka350.jpgMourovatá drobná kočička s velikýma očima Johanka se k nám dostala jako kotě v dubnu 2005 nemocná z osady Nesyt. Po vyléčení se z ní stala velice mazlivá a hravá kočička, která však byla neustále napadána všemi kočkami, protože byla menší, slabší a bála se jich. Až na umisťovací Výstavě pro kočku 12.11.2006 našla svou vysněnou rodinu - byla umístěna do Prahy do domku se zahrádkou. Více zde.

6.4.2016
Bohužel Johanka dneska v noci zemřela.  Jsem nešťastná z toho, že jsem do té poslední chvíle nemohla být s ní a držet ji za tlapičku, v noci se prý začala horšit a přes veškerou medikaci jí už nedokázali pomoci. Už je tedy kočičce dobře, netrápí se.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Briketka (Baruška)

24. 3. 2016

briketka250.jpgČerná kočička Briketka byla se svými třemi sestřičkami nalezena pod keřem u školy na sídlišti. Našla je tam dvě děvčátka, která nám zavolala, zda se jich neujmeme. Děvčátka se snažila koťátkům pomoci jídlem, uvázala jim na keře šňůrečky na hraní a dala jim krabici na spaní. 7.10.2006 byla Briketka spolu se Světluškou umístěny do Brna. Více zde. Dostaly i nová jména: z Briketky je Bára a ze Světlušky Sára.
23.3.2016
Z domova Briketky (Báry) a Světlušky (Sáry) přišla smutná zpráva - viz níže. Černá kočička Bára podlehla FIP. Je nám to moc líto.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Marošek 02

18. 3. 2016

marosek350.jpg

Kocour, kastrovaný, nar. 8/2015

Marošek je rozkošný kocourek, pohodář a velký mazlík. Někdo se ho zbavil tak, že ho odložil v krabici u obchodu. Podívejte se na ta kukadla, Marošek čeká jen na vás! Nevhodný jako jedináček. 

18.3.2016
Marošek onemocněl, diagnostikována FIP a dnes byl uspán. Je nám to moc líto.

Další fotky zde.

Marošek byl adoptován na dálku, jeho adoptivní rodinou byla paní Jana Hegerová. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Rozita

10. 3. 2016

rozita350.jpg

Kočka, kastrovaná, nar. 6/2015

 

Rozita je mourovatá kočička, která byla nalezena spolu s černým Noelem a Nikosem - koťata byla v krabici odložena v lokalitě Nesyt v Hodoníně, kde krmíme plaché kočky. Je to mladá, hravá kočička, která potřebuje le svým hrám parťáka. Nevhodná jako jedináček. 10.3.2016 Přes veškerou naši snahu a léčbu Rozita dnes podlehla caliciviróze a zápalu plic. Je nám to moc líto.

Další fotky zde.

Rozita byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byli Míša, Alda, Stelinka, Mikulášek a Micinka z Valtic. Moc děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Jorik 02

8. 3. 2016

jorik300.jpg

Kocour, kastrovaný, nar. 5/2015

 

Jorik je jedním z koťat z Tvrdonic,  více zde. Během pobytu u nás se ukázalo, že je to plachý kocourek, který odmítá kontakt s člověkem. Na jaře počítáme s tím, že ho umístíme do výběhu pro plašany.
8.3.2016 Jorik špatně prospíval, málo přibíral a poslední dny se mu přidaly i další obtíže. Bylo diagnostikováno onemocnění FIP a kocourek byl uspán. Je nám to líto.


Další fotky zde.

Jorik byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byli Miloš a Tanja. Děkujeme! 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Liduška

7. 3. 2016

liduska350.jpeg

Kočka, kastrovaná, nar. 4/2013

Liduška je kočka, která přivedla lidem ve Svatobořicích na zahradu koťata. Koťata byla plachá, vrátila se do původní lokality a krmí se tam, Liduška je však velký mazel, hodná a milá kočka a tak jsme ji nechaly u nás a hledáme jí nový domov. 24.4.2015 byla Liduška umístěna do Uherského Hradiště, do bytu, společnost jí bude dělat králíček.
7.3.2016 odešla Liduška do kočičího nebe, více zde. Je nám to moc líto.

Další fotky zde.

Liduška byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla Petra, Anton a kocour Matýsek. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 2

Bertík (Ozák)

5. 3. 2016

ozak.jpegKocour, kastrovaný, nar. 3.6.2013

Ozák je kocourek, který byl od malička prostě mazlíček. Rád si hraje s kočičkami. Většinou miluje spinkání na polštářku, který vyhledává. Největší zvláštností jsou jeho očka jako koťátko si hrál se sourozencem a poškodil si rohovku. Očko už mu zůstalo modré a druhé má žluté. Měl sníženou imunitu a byl nemocný. Nyní se nám ho podařilo vyléčit. Bohužel je hluchý. Proto je vhodný pouze do bytu se zabezpečeným výběhem! Určitě by neměl jít sám nejlépe s nějakou kočičkou od nás nebo ke stejně staré kočičce , kterou máte doma. Je velmi fixovaný na společnost. Jak kočičí tak lidskou!! Může jít i k podobně staré kočičce, je vhodný i k dětem. Ozák opravdu potřebuje hodně lásky  a je rád středem pozornosti. Rád asistuje v kuchyni při vaření , kde si lehne pod nohy a je rád ve Vaší společnosti. Je to velký jedlík a miluje kapsičky a vařené masíčko. 29.3.2014 byl Ozák umístěn do bytu do Brna ke kočičkám Jonášce a Danovi.
5.3.2016
Dnes přišla z domova Bertíka moc smutná zpráva, Bertík odešel náhle do kočičího nebe (pravděpodobně aneurysma). Bertík bude své rodině moc chybět a obzvláště malému Davídkovi, se kterým byl velký kamarád. Je nám to moc líto.
Více zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Amálka

16. 2. 2016

ObrazekAmálka k nám přišla společně se svou dcerkou Kordulkou od lidí, kteří se k nim evidentně špatně chovali, protože byly obě velmi bázlivé. Amálka se po pár dnech osmělila a vyklubala se z ní velká mazlivka. Též se velmi ochotně ujala našich kočičích miminek. Kordulka bohužel svou bázeň dosud nepřekonala. Amálka byla 7.10.2007 umístěna do Prahy, byla nám však vrácena. 9.12.2007 byla díky umísťovací výstavě Vánoce v útulku  umístěna do Prahy.


16.2.2016
DOBRÝ DEN,
MĚLA JSEM OD VÁS KOČIČKU - MOUREČKU AMÁLKU. BOHUŽEL PO 8 LETECH NAŠEHO SOUŽITÍ PO ONEMOCNĚNÍ SRDCE MI 6.ÚNORA ZEMŘELA. PODLE ODHADU JI BYLO ASI 12 LET. MOC NA NI VZPOMÍNÁM. PŘINESLA JSEM SI JI Z VAŠÍ VÝSTAVY V PRAZE V ROCE 2007.
JITKA Š.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 6

Vašík

11. 2. 2016

vasik-250.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2014

Vašík je jedno ze tří koťat kočky Lei. Kočičí máma je přivedla do zahrady jednoho domku v Mikulčicích. Paní si je bohužel nemohla nechat a Lea i s koťaty skončila u nás. Je to krásný kocourek, ze začátku byl veliký strašpytel. Nejčastěji se schovával u mámy.  Pejska se ze začátku bál, ale teď už jsi zvykl a jsou kamarádi. Vašík miluje klid, není vhodný k příliš malým dětem, bojí se jich a utíká před nimi, ale na starší děti by si zvykl. S ostatními kočkami vychází v pohodě. Z Vašíka už nám vyrostl velký kocour, je to miláček. Dokáže se hodiny mazlit a mazlit. Je vhodný jako společník ke kočce  do bytu nebo do domku se zahrádkou.

 

10.2.2016
Vašík byl v našem depozitu v Hruškách, v rodinném domku. Bohužel dnes ráno se mu podařilo v nestřeženém okamžiku vyběhnout ven, kde byl vzápětí sražen autem. Okamžitě se jelo na veterinu, ale už mu nebylo pomoci. Moc nás to mrzí. Provedeno opatření, zde.

Další fotky zde.

Vašík byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byli Petra, Anton a kocour Matýsek. Děkujeme!

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Bobík

8. 2. 2016

bobik250.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2015

Bobík je jedním z koťátek zachráněných s maminkou z opuštěného areálu firmy Dendra v Mikulčicích. Firma se zavřela a kočku tam nechali hladovět a strádat celou zimu. Hlídač tam kočku krmil zbytky jídla, kočka v květnu porodila. Všichni byli nalezení ve velmi zuboženém stavu, byli nemocní a vyhladovělí na kost. Bobík je největší ze svých sourozenců. Je velmi hravý a dokáže se zabavit klidně i jen propiskou na celé hodiny. Je velmi mazlivý a ničeho se nezalekne. Nevhodný jako jedináček. 
8.2.2016
Je nám to moc líto, ale Bobík se nového domova nedočkal, pro onemocnění FIP byl uspán.

Další fotky zde.

Bobík byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byli Daniela, Markéta, Pavla a kočičky Mia a Zrzina z Brna. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Paleček 02

5. 2. 2016

palecek250.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2015

Paleček je jedním z koťátek zachráněných s maminkou z opuštěného areálu firmy Dendra v Mikulčicích. Firma se zavřela a kočku tam nechali hladovět a strádat celou zimu. Hlídač tam kočku krmil zbytky jídla, kočka v květnu porodila. Všichni byli nalezení ve velmi zuboženém stavu, byli nemocní a vyhladovělí na kost. Paleček má klidnější povahu, rád si hraje, ale všeho s mírou. Ještě je trošku bojácný, ale s trochou trpělivosti z něj bude za chvíli miláček rodiny. Nevhodný jako jedináček. Bude vhodný jako společník ke kočce nebo může jít do nového domova s některým ze svých sourozenců, do domku se zahrádkou.

Další fotky zde.

5.2.2016
Je nám to moc líto, ale Paleček se nového domova nedočkal, pro onemocnění FIP byl dnes uspán.

 

Další fotky zde.

Paleček byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodina nechce být jmenována. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Diana 02

28. 1. 2016

diana300.jpg

Kočka, kastrovaná, nar. 6/2015

 

Diana je jedním z koťat z Tvrdonic více zde. Diana je velice plachá a bázlivá, bylo by dobré, kdyby mohla být umístěna ke skupině koček nebo s některou kočkou od nás, ideálně i s možností výběhu ven, typický mazlík z ní nebude, ale pokud máte na mazlení druhou kočičku, této můžete poskytnout domov. Vhodná pouze pro zkušeného majitele. Nevhodná jako jedináček. Bude vhodná jako společník ke kočce  do bytu se zasíťovaním nebo do domku se zahrádkou.
28.1.2016
Diana se nového domova nedočkala, pro zhoubné nádorové onemocnění  byla dnes uspána. Je nám to líto.


Další fotky zde.

Diana byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla Magdaléna Jančářová. Děkujeme!

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Pretty

19. 1. 2016

pretty350.jpgMourečku Pretty a její sourozence jsme v roce 2009 přivezly z vyhořelého domu v Hýslech.
23.3.2012 byla Pretty umístěna do Bílovic,  po roce a půl pobytu u nás a jednom neúspěšném umístění u Natálky, odkud nám byla vrácena.


19.1.2016 Pretty odešla do kočičího nebe. Je nám to moc líto.

Více zde.

Děkujeme Kristýně Průchové, která formou adopce na dálku podporovala Pretty.

Fotografie z nového domova najdete v naší fotogalerii na Kocky-online.cz.

Fotografie od 1.3.2013 pak zde

Terezka, Kubík, Jakoubek, Debie a jejich kamarádi mají též svou vlastní webovou stránku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Betynka 02

16. 1. 2016

Kbetynka350.jpgočka, nar. 4/2013, kastrovaná

Betynka je kočička, která zůstala u domku v Žadovicích, když jí zemřela panička. Je to hodná a mazlivá kočička, ale v současné době je nemocná, bere léky a až se zotaví a nabere sílu, bude očkována a kastrována, proto je v přednabídce.
29.12.2014 - Betynka se uzdravila, je očkovaná a vykastrovaná a čeká jenom na vás!
20.4.2015 byla Betynka umístěna spolu s Klárou do Zlína, do domku.
16.1.2016 Betynka podlehla onemocnění FIP. Je nám to moc líto.
Více zde.


Další foto Betynky z pobytu u nás a z nového domova společného s Klárou zde.

Betynka byla adoptovaná na dálku - její adoptivní rodinou byl Bedřich Vymyslický. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Kačenka

11. 1. 2016

kacenka280.jpg

Kočka, kastrovaná, nar. 6/2015

 

Kačenka spolu s Floriánkem se stali obětí necitlivé hry dvou chlapců ve Vacenovicích, kteří si s nimi pohazovali. Naštěstí jiní dva chlapci jim koťata sebrali a odnesli k paní, o které věděli, že má doma kočku. Ta o nás věděla a zavolala nám. Floriánek už svůj domov má a Kačenka na něj stále čeká. Je to mladá kočička a ke svým hrám potřebuje parťáka. Nevhodná jako jedináček. Bude vhodná jako společnice ke kočce  do bytu se zasíťovaním nebo do domku se zahrádkou. 11.1.2016 byla u Kačenky diagnostikována FIP a dnes byla uspána. Je nám to líto.

Další fotky zde.

Kačenka byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byli Petra, Anton a kocour Matýsek. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Čikitka

7. 1. 2016

cikitka.jpgKočka, kastrovaná, nar. 6/2015

Čikitka je je jedno z koťat, která se narodila kočce v Březové. Kočka se přitoulala k domu jednoho pána a tam porodila koťata. Pán bydlí v domě sám a pracuje jako řidič, jezdí na dlouhé cesty do zahraničí a tak se o kočku nemohl postarat. Kočka i s třemi koťaty je u nás. 28.11.2015 na V. umísťovací výstavě opuštěných koček v Brně byla Čikitka spolu s Končitkou umístěna do Brna, do bytu.
7.1.2016 Přišla smutná zpráva, u Čikitky byla diagnostikována FIP a byla uspána, je nám to moc líto. Více zde.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Alba

4. 1. 2016

alba350.jpgKočka, kastrovaná, nar. 6/2014

Alba je kočka, která porodila koťata na zahradě domku v Březové. Objevil je tam majitel, když přijel domů a protože žije sám a pracuje jako řidič dálkové dopravy, nemůže se o kočku starat. Alba zůstala u nás i se svými koťaty - Končitka, Lolitka a Čikitka. Je vhodná jako společnice k jedné kočce nebo může být i jedináčkem, do bytu nebo do domku se zahrádkou.

Další fotky zde - připravujeme.

4.1.2016
Bohužel Alba se nového domova nedočkala, pro onemocnění FIP musela být uspána. Je nám to líto.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Hašlerka (Růženka)

1. 1. 2016

haslerka-nebe-270.jpgRůženka, kočka nar. 9/2012

Černá kočička Růženka pochází ze Skalice na Slovenku, přivezla paní ruské národnosti, která ji našla u ubytovny kde bydlela. Růženka se tam potulovala nemocná a hladová. A tak ji paní přivezla k nám. 10.5.2013 byla Růženka umístěna společně s Tuci do Lužic do domku se zahrádkou ke kočičce a pejskům a dostaly jména Hašlerka a Sněhurka.
V prosinci 2015 přišla smutná zpráva - Hašlerka náhle umřela na selhání srdce, je nám to moc líto.

Více zde.

Fotky z nového domova najdete zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Kendy

21. 12. 2015

kendy270.jpgČernobílý kocourek Kendy je jedno ze tří koťat, která se narodila plaché kočce přitoulané k domku ve Starém Městě. Kočka je již vykastrovaná a zůstane ve Starém Městě, kde o ni bude postaráno, koťata se snažili majitelé ochočit a předali nám je až po druhé vakcinaci. Přesto zůstávají velice opatrná a dlouho jim trvá, než získají důvěru, nový majitel proto bude muset mít zpočátku trpělivost a nemělo by mu vadit, že pokud se chce s Kendym pomazlit, musí jej v nestřežené chvíli nejprve chytit - jakmile je jednou v náručí, Kendy už se mazlí a přede. Po téměř 3 letech pobytu u nás byl Kendy (přijaly jsme jej 19.8.2008) byl po smrti Martínka 24.6.2011 umístěn k Haničce. Více zde.

Děkujeme Ivě Mrkvové, která formou adopce na dálku podporovala Kendyho.
9.7.2015 jsme z domova Haničky a Kendyho dostaly smutnou zprávu:
"Dobrý večer,
tak před hodinou nám do "Kočičího nebe" odešel Kendíček - tam už ho nic bolet nebude... Bojoval statečně a dlouho, ale nemocné ledviny ho přemohly. Byl naše Sluníčko - Nikdy na něho nezapomeneme... ale dnes je nám moc smutno.... Naší radostí zůstanou Hanička se Zrzkem.
Dáša + Hanička + Zrzek
Klenovice na Hané"
 
Je nám to moc líto. Více zde.

Fotografie z nového domova najdete v naší fotogalerii na Kocky-online.cz.

Fotografie z nového domova od 17.4.2014 zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Pluto

1. 12. 2015

ObrazekČerný mazlivý kocourek Pluto se k nám dostal v únoru 2007 z Dubňan. Byl už jednou umístěn, po třech měsíc nám jej však jeho majitelé z rodinných důvodů vrátili. 11.6.2010 byl umístěn do domku se zahrádkou v Hodoníně u babičky paní Malečkové.

Děkujeme paní Martině Klapkové, která Pluta během pobytu u nás podporovala formou adopce na dálku.

Fotografie z nového domova najdete v naší fotogalerii na Kocky-online.cz.

1.12.2015
U Pluta byl diagnostikován zhoubný lymfom. Několik měsíců bral léky a statečně bojoval, ale v posledních dnech se jeho stav rapidně zhoršil a proto byl uspán.
Pluto, je nám to líto heart

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 2

Limetka (nyní Myšulka)

22. 11. 2015

ObrazekŽelvinka Limetka byla v dubnu 2007 nalezena u budovy lázní, kde krmíme plaché kočky. Vychovala u nás celkem 13 koťat, která k nám přišla bez mámy. 14.7.2007 byla umístěna do Hustopeč u Brna do domku se zahrádkou, k lidem, kterým po 12 letech zemřela kočka. Bude mít i kamaráda - moc hodného pejska, zvyklého na kočky.
22.11.2015 jsme dostali z domova Limetky Myšulky smutnou zprávu, odešla do kočičího nebe, pravděpodobně se jednalo o otravu. Je nám to moc líto.
Limetka měla krásný domov a když byla u nás, měli jsme právě velké množství koťat. Koťátka jsme sice přikrmovali, ale Limetka zvládla to ostatní a nádherně se o ně postarala, byla to neuvěřitelná a úžasná kočička, nezapomeneme na ni.

Zprávy z jejího nového domova čtěte zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 2

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »