Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzpomínáme

Příspěvky

Guči

30. 5. 2011

guci04.jpgBílého Gučiho nám přivezl 27.8. pán, který ho našel na chodbě v paneláku. O kocourkovi víme, že patří hluhoněmému páru, který má kromě něj ještě dobrmana. Také víme, že jim už dvakrát jim vypadl z okna, a protože se pán na majitele nemohl dozvonit a kocourek byl plný blech a nemocný, přijaly jsme ho do své péče. Má problémy s očima, doktorka říkala, že je to chronické, ale může se to zlepšit v prostředí, kde nebude tolik koček. Guči je ohromný mazel, vhodný k dětem, milý, chovací, miluje lidi. Nového domova se bohužel nedočkal - 30.5.2011 jsme jej nechaly uspat, protože u něj byla diagnostikována FIP.

Děkujeme Darje Čablové, která Gučiho během pobytu u nás podporovala formou adopce na dálku.

 
 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Jiřinka

13. 4. 2011

ObrazekBílomourka Jiřinka přišla v červnu 2010 do obchodu na sídlišti, zcela na pokraji svých sil. Byla zablešená, zasvrabená, oči plné hnisu, vychrtlá, dehydrovaná. Venku byly v té době zrovna teploty kolem 35 stupňů. U nás se dala do pořádku a nyní by ráda začala znovu u nové, hodnější rodiny, než byla ta první. Ostatní kočky snáší dobře, ale nenechá si nic líbit. Jiřinka se bohužel nového domova nedočkala - 13.4.2011 jsme ji nechaly uspat, protože onemocněla leukémií.

Děkujeme Karolíně Šíchové, která Jiřinku během pobytu u nás podporovala formou  adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Vendelín 02

13. 3. 2011

Obrazek Bílomourek Vendelín se spolu s brášky Darwinem a Oliverem narodili plaché kočce v areálu Policie, kterou pořád nemůžeme chytit na kastraci. Nového domova se bohužel nedočkal - po 7měsíčním pobytu u nás mu byla diagnostikována FIP a musel být uspán.
Videa, kde je Vendelín:

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Bibianka

23. 2. 2011

bibianka08.jpgBibianka je temperamentní kočička. Má ráda společnost, sama vymýšlí hry na honěnou a různé "bitvy". Je odvážná a zvídavá. Přitoulala se do stáje, kde pobývala asi 10 dní a už neodešla. Potřebuje kamarády. Nejvíc si rozumí se stejně starým Kulíškem. I když přišla z venku, v bytě si zvykla bez problémů.  10.4.2011 byla umístěna do Strání do domku se zahrádkou ke kocourkovi Vikymu. 23.2.2012 ji její majitelé našli mrtvou na zahradě. Podle zranění veterinář konstatoval, že ji nejspíše zakousl pes. Zprávy z jejího půlročního pobytu v novém domově si můžete přečíst zde.

Děkujeme Mgr. Markétě Zelené, která Bibianku podporovala během pobytu u nás formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Agáta(02)

17. 2. 2011

ObrazekŠedočernou Agátu nám ohlásila paní z Hodonína, která si Agáty všimla, když chodila po náměstí a smutně mňoukala. 12.12.2010 byla společně s Oskarem umístěna do Brna do bytu. 17.2.2011 ji však její noví majitelé museli nechat uspat kvůli diagnóze FIP.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Bag

31. 1. 2011

ObrazekBag je jedním ze sedmi koťat, které našla paní v srpnu 2009 na procházce v lese. Koťata byla asi 10 dní stará, schoulená v krabici od piva. Na tom samém místě našla tatáž paní před rokem Picassa a rok předtím Kryšpína. Bag je velmi hravý, milý a věrný asistent při veškerých domácích pracech - bude za vámi chodit jako pejsek. 11.9.2010 byl umístěn ke kočce do bytu, ale svůj nový domov si bohužel dlouho neužil. V lednu 2011 zemřel na leukémii. Zprávy z jeho krátkého pobytu v novém domově si můžete přečíst zde.

Děkujeme paní Aleně Čechové a panu Petrovi Ledvinovi, kteří Baga během pobytu u nás podporovali formou  adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 2

Mariánek(02)

28. 1. 2011

ObrazekMouratého Mariánka našla paní, která tu byla na dovolené, nemocného u silnice mezi vesnicemi. Byl velmi vysílený, unavený, v hrozném stavu. U nás je to nenápadný, hodný kocourek, milý, mazlivý, ale mazlení si nijak nevynucuje, naprosto bezproblémový. Je vhodná do bytu i do domku se zahrádkou. Mariánek se bohužel nového domova nedočkal. Těžce onemocněl a 28.1.2011 jsme jej musely nechat uspat.

Děkujeme manželům Břečkovým & kocourovi Sašovi, kteří Mariánka během pobytu u nás podporovali formou  adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Čio

1. 12. 2010

ObrazekMourečka Čio se jednoho dne objevila v lázních, kde čekala s plachými kočkami na jídlo. Je milá, mazlivá, hravá, klidná a velmi ráda komentuje vše, co se okolo ní děje. Kočky snese dobře, ale ke hrám je nevyhledává. 30.8.2008 byla umístěna do domku se zahrádkou do Mutěnic. V prosinci ji bohužel srazilo auto před domem a umřela. Zprávy z jejího domova najdete zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Dalí

25. 11. 2010

ObrazekBílý kocourek se zrzavými značky mezi ouškama Dalí přišel jednoho dne jako malinké kotě na zahradu domu v Ratiškovicích. Byl velmi nemocný, průjem z něj jen tekl, byl plný blech. Teď je z něj velmi vděčný, milý a mazlivý kocourek. Dalí se bohužel nového domova nedočkal - 25.11.2010 zemřel na srdeční selhání.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Štěpánka

24. 11. 2010

ObrazekMourečku Štěpánku našli lidé spolu s bráškou Štěpánkem u popelnice 6.9.2010 poté, co skončila pravidelná nedělní burza chovatelů drobného zvířectva. Oba byli v hrozném stavu, velmi nemocní, Štěpánek zemřel na FIP.
Štěpánka byla dne 22.10.2010 umístěna spolu s Eliškou do Hodonína k pánovi, který našel Elišku.
Bohužel přesně za měsíc 22.11.2010 Štěpánka umřela.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Hoki

12. 11. 2010

ObrazekZrzavého Hokiho a jeho dva brášky Klingera a Johánka přivedla na zahradu jedné paní v Mutěnicích jejich matka. 31.10.2010 byl umístěn do Prahy do domku se zahrádkou ke třem kočkám. V novém domově bohužel pobyl jen pár dní - 10.11.2010 mu byla diagnostikována FIP a 12.11.2010 byl uspán.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Denny (nyní Artuš)

26. 10. 2010

ObrazekMouratý Denny se spolu s dalšími třemi kocoury narodil opuštěné kočce, která se přitoulala do Pánova u Hodonína. 20.9.2008 byl spolu s bráškou Rossem na umísťovací výstavě Sen zvířat umístěn do Jihlavy. 31.7.2009 jsme bohužel dostaly zprávu, že Rosse přejelo auto. Jeho majitelé si k Dennymu vzali mourka Artuše, toho však bohužel potkal stejný osud jako Rosse. V říjnu 2010 odešel za Rossem a Artušem i Denny - rovněž ho přejelo auto. Zprávy z nového domova si můžete přečíst zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 6

Pat

10. 10. 2010

ObrazekTmavě mourovaný Pat byl spolu s Oskarem, Lukou a Matem nalezen v krabici u Kauflandu. Našel je tam pán, který je zavezl do ZOO a ze ZOO zavolali nám. Pat je velmi plachý, zdržuje se pouze venku a k domu přijde jen na jídlo. V říjnu 2010 bohužel přestal chodit i na jídlo a už se neukázal.

Děkujeme Daniele Kolajové, která Pata od ledna 2008 do července 2010 podporovala formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Majla

9. 10. 2010

ObrazekBílomourka Majla žila asi 3 měsíce v Olomouci v mrazírnách, kde ji nejspíš vyhodil její majitel. Byla celá špinavá a hubená. Dovezla nám ji manželka pána, který tam pracuje na vrátnici. U nás se ujala Gulivera, o kterého se začala obětavě starat. Dokonce jí i nastoupilo mléko, a tak se role náhradní matky ujala se vším všudy. Nového domova se bohužel nedočkala - 9.10.2010 jí byla diagnostikována FIP a nechaly jsme ji uspat.

Děkujeme Janě a Tondovi Zapletalovým & kocourovi Flíčkovi a kočce Míše, kteří Majlu během pobytu u nás podporovali formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Fotografie: | Komentářů: 1

Carlos

4. 10. 2010

ObrazekCarlose nám přivezla paní z Kašnic u Brna poté, co jej srazilo auto a on ležel bezvládně na ulici marně čekající na pomoc svých majitelů. U nás se z něj vyklubal velký mazel milující lidskou společnost, ale v depozitu velmi surově bil ostatní kočky, a tak jsme pro něj naléhavě hledaly nový domov.
23.5.2008 jsme pro něj již nový domov našly, jeho majitelka však zemřela. Vzala si jej k sobě její dcera, ale její kočky se s Carlosem nesnesly, a tak jej na začátku léta 2010 darovala známým do Němčiček. V tomto svém posledním domově pobyl Carlos asi 4 měsíce - v září přišel domů se zraněním a když mu bylo čím dál hůř, veterinář jej v říjnu 2010 uspal.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 5

Felicita

17. 9. 2010

ObrazekFelicita je jedním ze 4 koťat, která se narodila plaché kočce na zahradě za Hodonínem. Kočka je vykastrovaná a má zajištěné krmení a byt v zahradním domku, koťata jsme vzaly k sobě na umístění. 31.7.2010 byla umístěna k Šivon do Brna, za dva měsíce však náhle umřela. Doktorka následně diagnostikovala suchou FIP. 

Děkujeme paní Jarmile Vrtalové, která Felicitu během pobytu u nás podporovala formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Artuš (Merlin)

5. 8. 2010

ObrazekMourek Artuš byl jedním z 5 koťat, která jsme převzaly po zemřelém majiteli z Brna. Umístěn byl celkem dvakrát - v prvním domově ho kočka nepřijala, 4.8.2009 pak byl umístěn k Dennymu do Jihlavy. Na jaře 2010 jej jeho majitelka našla přejetého na silnici.

Moc děkujeme paní Marice Komoňové, která Artuše během pobytu u nás podporovala formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Rozárka

29. 7. 2010

ObrazekMourečka Rozárka byla spolu se svým bráškou odchycena na dvoře u policie. Narodili se tam zřejmě plaché kočce, která je opustila. Nového domova se bohužel nedočkala. 29.7.2010 zemřela, pravděpodobně na FIP.

Děkujeme Alici a Aničce Kovandovým, Poly, Lorin a Lotě, kteří Rozárku během pobytu u nás podporovaly formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Fotografie: | Komentářů: 0

Amigo

9. 7. 2010

ObrazekZhruba 1ročního bílého kocoura Amiga jsme přijaly v červnu 2010. Potuloval se u hasičárny v Mikulčicích, patřil místním cikánům, kteří se o něj nestarali. Byl strašně hubený a zubožený, měl omrzlé uši, byl opravdu v hrozném stavu, nejspíš ho krmili jen mlékem, nohy měl spálené od neustálého průjmu. Bohužel se nám ho nepodařilo zachránit, po dvou týdnech pobytu u nás zemřel.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Hermiona

9. 7. 2010

ObrazekHermiona se k nám dostala spolu se svou maminkou Deniskou, kterou naše kolegyně Alena cca 3/4 roku krmila v Mikulčicích, než se jí podařilo ji chytit. V té době už měla koťata, která jsme prvně nemohly najít, ale nakonec se to díky dětem, které jsme jednoho dne viděly poponášet po vesnici kotě, podařilo. Bohužel nového domova se nedočkala - 8.7.2010 zemřela na FIP.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Luka

9. 7. 2010

ObrazekMoureček Luka byl spolu s Patem, Oskarem a Matem nalezen v krabici u Kauflandu. Našel je tam pán, který je zavezl do ZOO a ze ZOO zavolali nám. Luka je velmi plachý, zdržuje se pouze venku a k domu přijde jen na jídlo. Od června 2010 jsme Luku neviděly. Jestli si našel nový domov sám nebo jestli se mu někde něco stalo, se nejspíš již nikdy nedovíme.

Děkujeme Sandře Šilhanové, která Luku od 4.9.2008 do 12.4.2010 podporovala formou adopce na dálku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Fotografie: | Komentářů: 0

Dušánek

31. 3. 2010

ObrazekMourek Dušánek byl jedním ze zachráněných koťat z chatové kolonie na Břeclavsku. Dušánek je mazlivý, chovací kocourek, na zavolání k vám přiběhne. Na nový domov čeká v  Kočičím ráji v Zastávce u Brna, je vhodný  do domku se zahrádkou. Dušánek se bohužel nového domova nedočkal - 31.3.2010 jej srazilo auto.

Děkujeme paní Kristýně Průchové, která jej během pobytu u nás podporovala formou adopce na dálku.

 

Jerry a Sam

20. 3. 2010

jerry06.jpg sam.jpg

O Jerrym a Samovi si můžete přečíst zde.

 

Esterka

27. 12. 2009

ObrazekČernobílou Esterku našli sousedi z ulice v lese, když šli na houby. Je velice milá, hravá a mazlivá, absolutně bezproblémová jak vůči lidem tak kočkám. Esterka se bohužel nového domova nedočkala - 27.12.2009 jsme ji nechaly uspat kvůli srdeční vadě.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Fotografie: | Komentářů: 3

Kail

18. 11. 2009

ObrazekKrásného zrzečka Kaila donesla paní na veterinu s tím, že ho našla. Nejspíše vlezl do motoru auta a byl odvezen do města na parkoviště, protože byl celý od šmíru, popálený a kulhal na nožičku. Byl hladový a velice vyčerpaný. Je to velmi milý kravý kocourek, vhodný do bytu i do domku se zahrádkou. 28.4.2009 byl umístěn do Brna do bytu ke kočce Jezince, kde bohužel v listopadu 2009 zemřel na FIP. Jeho majitelé si od nás pak vzali Jáchyma. Zprávy z jeho krátkého pobytu v novém domově si můžete přečíst zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Klárka

19. 10. 2009

ObrazekMourečka Klárka a její černobílá sestřička Anetka se narodily plaché kočce v Dubňanech. V prosinci 2006 nám zavolala paní, která je na své zahradě krmila a tvrdila, že jsou ochočené. U nás se však ukázalo, že ochočené nejsou, a paní je zpátky nechtěla. V březnu 2007 byla spolu s Anetkou umístěna do Kyjova.
V novém domově pobyla něco málo přes 3 roky - v říjnu 2010 odešla na procházku a již se nevrátila.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Monty

14. 10. 2009

ObrazekBílomourka Montyho dovezla paní z Brna ze sídliště, kde ho krmila, ale lidi jí vyhrožovali, že ho zabijí. Je to hodný a mazlivý kocour. 14.10.2009 byl umístěn do Týnce do domku se zahrádkou. Zprávy z jeho nového domova si můžete přečíst zde.

1.5.2013 jsem dostaly zprávu, že Monty se nevrátil z každodenní procházky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Mufin

10. 10. 2009

ObrazekČernobílý kocourek s polodlouhou srstí Mufin byl nalezen se svými třemi sourozenci (Dandou, Anie a Miou) v lese u plotu psího útulku, kde strávili studenou deštivou noc. Měl zánět v očích, ale v našem depozitu se brzy zotavil. Stal se z něj vrnivý mazel, čiperný, hravý, brzy začal i sám papat. 23.6.2006 se na něj usmálo štěstí a byl umístěn do Mikulčic. Bohužel v říjnu 2009 odešel na procházku, z které už se nevrátil. Zprávy a fotky z jeho tříletého pobytu v novém domově najdete zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Fábio

10. 10. 2009

ObrazekKrásný bílomouratý kocourek Fábio se narodil opuštěné kočce ve sklepě rodinného domku v Hulíně. 12.9.2009 byl spolu s Floydem umístěn do Brna do bytu. Bohužel 10.10.2009 mu veterinář diagnostikoval nevyléčitelnou FeLV, a tak byl uspán. Zprávy z jeho krátkého pobytu v novém domově si můžete přečíst zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Santos

6. 10. 2009

ObrazekMourek Santos se spolu s dalšími 3 kocoury narodil opuštěné kočce, která se přitoulala do Pánova u Hodonína. Kočka je nyní již vykastrovaná, kocourů se ujala paní, která nás nyní požádala, abychom je vzaly k nám, protože péči o tolik zvířat nezvládá. 26.5.2009 byl spolu s Estel umístěn do Hradce nad Ostravicí do domku se zahrádkou. 6.10.2009 nám bohužel přišla z jeho nového domova zpráva, že podlehl srážce s autem. Zprávy z jeho krátkého pobytu v novém domově si můžete přečíst zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující »