Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzpomínáme

Příspěvky

Arika

8. 6. 2017

arika320.jpgKočka, nar. 9/2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Napsali nám ze skalického útulku na Slovensku, že mají kojící kočku, zda nepotřebujeme pro koťátka náhradní matku. Arika je kočička drobná, asi 7 měsíční, která zabřezla po svém prvním mrouskání. Porodila pouze dvě koťátka a ta během krátké doby po porodu zemřela.
Tak to dopadá, když se nekastruje .. :-(
Kočičku Ariku jsme vzali k nám a "nabídli" jí koťátko z Hovoran, přijaté tento týden. Arika malého Špendlíčka hned přijala a vzorně se o něj stará.

6.6.2017 - Arika velmi onemocněla, dnes jsme byli na veterině, paní doktorka se domnívá, že jde o celkové selhání organismu, zkrátka kočička zabřezla a porodila velice brzy a její organismus to nezvládl. Zítra jede ještě na ultrazvuk. Špendlčka krmíme stříkačkou.
8.6.2017 - Na ultrazvuku se ukázalo plné bříško zvětšených uzlin. Arice nepomáhají léky, nežere, je apatická a paní doktorka doporučila kočičku netrápit a uspat. Je nám Ariko moc líto, žes musela trpět i kvůli hlouposti a nezodpovědnosti lidí.


Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 2

Toša

7. 6. 2017

tosa350.jpgKočka, nar. 10/2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Na zahradu jednoho domu v Dubňanech přivedla kočka pět koťat, když je paní našla, dvě koťata byla mrtvá, zbylá tři - Bořek, Šípek a Toša i jejich matka Liduška jsou u nás a hledáme jim domov. Toša je na rozdíl od Bořka a Šípka velmi bázlivá a bude potřebovat velkou trpělivost. Nevhodná jako jedináček. 26.4.2017 Toša byla společně s Pipi umístěna do Brna, do bytu.
5.5.2017 byla Toša i Pipi vráceny po 9 dnech zpět. V novém domově se bály a nová majitelka neměla trpělivost.
6.6.2017 - Toša po návratu onemocněla a dnes byla uspána, diagnostokována suchá forma FIP. Je nám to moc líto ... heart

Další fotky zde.

Toša byla adoptována na dálku do 26.4.2017- její adoptivní rodinou byla Pavla a kočičky Miki a Kuky z Prahy. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Blaženka

6. 6. 2017

blaz270.jpgKočka
Umístění:
depozitum Hodonín I.

16.4.207 - V Dubňenech u potoka nám byla nahlášena tato kočička. Je zraněmá na hlavě, chybí jí kousek ouška, je unavená a převelice hladová. Dostala jméno Blaženka. Ani se neptáme, jestli někomu nechybí. Nebo že by přece? Volat můžete na 724 142 463
31.5.2017 - O Blaženku se nikdo nepřihlásil. Blaženka onemocněla a musela na veterinu, pro velký zánět jí byly odstraněny zuby. Momentálně prodělává kalicivirózu a bere antibiotika.
6.6.2017 - Blaženka jsme dnes nechali uspat. Léčba nezabírala, naopak, přidalo se selhání ledvin a jater. Blaženka k nám přišla ve špatném stavu, s ukousnutým uchem a přes veškerou naši snahu se jí nepodařilo pomoci. Je nám to Blaženko moc líto, co všechno jsi musela díky nezodpovědným lidem vytrpět.

Další fotky zde.

Blaženka byla adoptovaná na dálku - její adoptivní rodinou byla Jana a kočičky Asinka a Elsinka z Ostravy. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 3

Toníček

29. 5. 2017

toni350.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Toníček byl nalezen v jedné firmě na Velkomoravské ul. v Hodoníně. Byl nemocný, měl kočičí chřipku. Ukázalo se, že je slepý nebo pouze se zbytky zraku, pravděpodobně se jedná o vrozenou vadu. Toníček je velice milý, drobný kocourek. V bytě se orientuje bez problémů a hlavně za pomoci stejně staré Evičky, se kterou se umí i pohrát. 
8.1.2017 Toníček je slepý, přesto obě oči trpěly častými záněty a paní doktorka navrhla jejich vyjmutí. Toníček je po operaci a daří se mu dobře. Kamarádka Evička už do nového domova odjela, ale Toník má i jiné kamarády, hraje si, WC používá vzorně a nemá žádné problémy. V novém domově by neměl být sám, je zvyklý na kočičí společnost. Nevhodný jako jedináček. 25.2.2017 Toníček byl umístěn do Třebíče, do bytu, k dalším handicapovaným kočičkám a kocourkům a ke třem pejskům.
29.5.2017 - Z domova Toníčka přišla smutná zpráva, Toníček podlehl leukémii. Je nám to moc líto.


Další fotky zde.

Toníček byl adoptovaný na dálku - jeho adoptivní rodinou byly Pavla a Žaneta s kočkami Chapmanovou a Kamilkou. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Bořek

26. 5. 2017

borek270.jpgKocour, nar. 10/2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Na zahradu jednoho domu v Dubňanech přivedla kočka pět koťat, když je paní našla, dvě koťata byla mrtvá, zbylá tři - Bořek, Šípek a Toša i jejich matka Liduška jsou u nás a hledáme jim domov. Bořek je milý, hravý a mazlivý. Nevhodný jako jedináček. Je vhodný jako společník ke kočce  do bytu se zasíťovaním nebo do domku se zahrádkou. 26.5.2017 U Bořka diagnostikována FIP a kocourek byl uspán. Je nám to moc líto. heart

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Viktorka(03)

17. 4. 2017

img_1871.jpgBílá Viktorka se k nám připojila 30.10.2011 u hlavní silnice v Brněnské ulici. Seděla u plotu domu a na všechny kolemjdoucí mňoukala. Když jsme se ptaly majitelky domu, odpověděla, že se jí tam přitoulala a že ji nechce. Byla celá špinavá a hladová. V domácím prostředí je trošku plašší, ale jakmile ji chytnete do náruče, stává se z ní ohromný mazel. 14.1.2012 byla umístěna k 2letému kocourkovi do bytu do Hodonína. 16.4.2017 Viktorka začala zvracet, na klinice v Uherském Hradišti byla nasazena infuze, bohužel Viktorku se nepodařilo zachránit, diagnózu zatím nevíme. Je to velmi nečekané, je nám to moc líto.

Fotky Viktorky z doby, kdy byla u nás, najdete zde.

Zprávy z jejího nového domova si můžete přečíst zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Bertík 03

14. 3. 2017

bertik300.jpegKocour, kastrovaný, stáří cca 7 let
Umístění:
depozitum Mikulčice

Bertíka přinesl starý pán na veterinu utratit, s tím, že se stěhuje a nemůže si kocourka vzít sebou. Zrovna tam byla naše paní depozitářka, bylo jí kocourka líto a rozhodla se ho vzít k nám. Kocourek je černý a má jedno oko oranžové a druhé žluté! Byl zvyklý na pejska a chodil ven. 18.1.2017 Bertík je u nás nešťastný a trpí, protože se nesnese se staršími kocoury. Jinak je klidný a nekonfliktní, rád odpočívá na sedačce a koťata a psi mu nevadí. Hodí se spíše ke starším lidem a je zvyklý chodit ven. Je vhodný jako společník ke kočce, pouze do domku se zahrádkou. 27.1.2017 byl Bertík umístěn do Rajhradu, do domku ke dvěma kocourkům.
14.3.2017
Dobrý den,
nepíše se mi to snadno, ale bohužel Vám musím napsat smutnou zprávu.
Když Bertík začal zase normálně jíst, měli jsme velkou radost, že už bude vše v pořádku, v sobotu však Bertík náhle prodělal trombózu, po které nemohl hýbat zadníma nohama a každý pohyb mu působil bolest. Navzdory lékům proti bolesti znovu odmítal jíst a pít, prakticky již nedokázal chodit a při prohlídce ústní dutiny byly znovu objeveny malé nádorky :( Proto jsme se po poradě s paní doktorkou v neděli večer rozhodli Bertíka nechat uspat.

Další fotky zde.

Bertík byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Ilona Nyíri a kočky Sevena, Ela a Viktorie. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 4

Kulička 03

12. 3. 2017

kulicka300.jpgKočka, nar. 8/2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Kulička našla paní ve Strážnici, když venčila psa. Malinké kotě, samo, plakalo uprostřed chodníku. Kulička je roztomilá a má zvláštná malá zakulacená ouška a bude drobnějšího vzrůstu. Je mazlivá. 12.3.2017 Kulička začala mít velké dechové obtíže, byla jí diagnostikována FIP - suchá forma a Kulička byla uspána. Je nám to moc líto.

Další fotky zde.

Kulička byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla Ivana Klučková. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Kulíšek 05

10. 3. 2017

kulisek350.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2016
Umístění:
dočasná péče Hodonín

Kulíšek je jedním z koťat, která porodila kočka na letišti v Kyjově (koťata Bibi, Čert, Kulíšek a Mazel). Nikdo neví, jak se tam kočka dostala, ale s koťaty tu zůstat nemohla a kvůli provozu jí hrozilo, že ji srazí auto. Pán nám zavolal, kočky se ujal a nechá si ji, koťátka jsou u něj v dočasné péči a hledáme jim domov. Kulíšek je hravý a mazlivý a ideální by bylo, kdyby mohl do nového domova s Bibi. 10.3.2017 Bohužel, Kulíšek se nevrátil domů z procházky a nepodařilo se ho najít.

Další fotky zde.

Kulíšek byl adoptován na dálku, jeho adoptivní rodinou byli p. Maděřičová a p. Rédr u kterých byl v dočasné péči. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Mikuláš 05

8. 3. 2017

mikulas350.jpgKocour, nar. 8/2017
U místění:
depozitum Hodonín I.

Mikuláš a jeho sestra Mikulenka byli jako koťata nalezeni u koňských stájí v Dubňanech. Mikulenka brzy po příjmu umřela, ale Mikuláš je u nás a zatím je dost bojácný až plachý. Doufáme, že bude vhodný jako společník ke kočce ... 8.3.2017 - Miluláš se bohužel nového domova nedočkal, podlehl srdeční vadě.

Další fotky zde.

Mikuláš byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Táňa Jankovičová a čičindy Kája a Terka. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Tofu

8. 3. 2017

tofu-350.jpgKocour, nar. 8/2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Tofu spolu se svými sourozenci (Tabby a Tabita) spadl s půdy zahradní chaty Na výhoně v Hodoníně. Jejich matka se neobjevila a tak koťata skončila u nás. Nevhodný jako jedináček.
8.3.2017 - Tofu se nového domova nedočkal, podlehl kaliciviróze.

Další fotky zde.

Tofu byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byli Libor a Pavla Adamíkovi. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Barilka

6. 3. 2017

barilka270.jpgKočka, nar. 8/2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

26.3.2017
Zavolal nám mladý muž, že se na ulici Bezručova v Hodoníně potuluje vyhublá a špinavá kočička, jestli ji k nám může přinést. Kočička má cca 6 měsíců, je vyhublá, špinavá, uši plné svrabu ... Je docela možné, že ji sem, k našemu depozitu někdo odložil. Kočička dostala jméno Barilka.
6.3.2017 - Barilka neprospívala, nejedla a dnes na veterině diagnostikována FIP a Barilka byla uspána. Je nám to líto.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Eliáš 02

27. 2. 2017

elias-250.jpg

Kocour, kastrovaný, nar. 9/2012

Eliáš je krásný černý kocourek, kterého k nám přinesla slečna, která ho našla u pošty, venku byl velký mráz a sníh. Eliáš je opatrný na cizí lidi, potřebuje trpělivý přístup, aby si zvykl. Je přátelský k druhým kočkám.
15.2.2016 - Eliáš u nás žije 3 roky a na lidi si nezvykl, je plachý a zůstane u nás.

27.2.2017 - Eliáš byl pro zhoubné nádorky v dutině ústní uspán.

Fotky Eliáše najdete zde

Eliáš byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byl Alijev Vjačeslav & kocour Kuza s kočkou Lízou. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Simon

26. 2. 2017

simon270.jpgKocour, nar. 8/2016
Umístění:
depozitum Hodonín II.

Simon je malý kocourek, který zůstal u domu ve Skoronicích po zemřelém pánovi s ostatními kočkami - ty jsou však plaché, vykastrujeme je a vrátíme zpět. Simona jsme vzali k nám a hledáme pro něj domov. Nevhodný jako jedináček. 26.2.2017 - Simon se bohužel nového domova nedočkal, podlehl plicnímu selhání. Je nám to moc líto, kocourku heart

Další fotky zde.

Simon byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla  MUDr. Daniela Vitoušková, kočičky Jonáška, Bertík, Dan a Aminka. Děkujeme! 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Špagetka

13. 2. 2017

spageta300.jpg

12.2.2017
Dobrý den pani Tomalová,
s obrovským smutkem vám musím napsat že jsem musela nechat odejít za duhový most v pátek našeho maličkýho miláčka Špagetku, moc mě to mrzí a bolí, moc dlouho s nama nebyla chudinka, ale i za tu chvilku nam udelala moc radosti a byli jsme šťastní, že sme si ji vybrali společně s Pihunkou, která je stejné miláček jako byla naše maličká Špagetka.
Nešlo to jinak, začal ji odumírat jazyček a nemohla se už ani najist a umyt, bylo to hrozný jak pro nás, ten pohled na ni, tak pro Špagetku....

Dobrý den,
je mně to moc líto, ale u vás měla ten skutečný dobrý domov i když krátce.
Nemoci se nevyhýbají nikomu, tím spíš kočičkám ze špatných poměrů ze kterých se k nám dostaly. U vás byla Špagetka milovaná a to je důležité.
Jestli chcete Pihulce kamarádku, budu ráda, když si přijedete a zachráníte další dušičku :-).
Tomalová

Více o Špagetce zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Gerda

3. 2. 2017

gerda250.jpgKočka, nar. 7/2016
Umístění:
depozitum Hodonín II.

Gerdu našel pán opuštěnou v lese na Radějově u Hodonína a přivezl ji k nám. Měla velký průjem, který z ní nekontrolovatelně vytékal, vyhřezlý zadeček a zadní nohy bez srsti, spálené. Průjem už kontroluje, léčíme. Gerda je milounká a hodně mazlivá. 3.2.2017 Gerdě byla diagnostikována FIP a byla uspána. Je nám to moc líto.

Další fotky zde.

Gerda byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla L. Žáková s kočičkami Ájou, Bodinkou, Klárinkou, kocourkem Lálou a borderkou Berettkou. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 2

Gwen

3. 2. 2017

gwen270.jpg

Kočka, kastrovaná, nar. 5/2015
Umístění: Hodonín, depozitum I.

 

Gwen je jedním z koťat z Tvrdonic,  více zde. Je to kočička mladá a hravá, ale postupem času se ukázalo, že je plachá a bázlivá. Mazlík z ní nebude, ale můžete jí dát domov ve skupině vašich kočiček.
3.2.2017 Gwen poslední dobou neprospívala, bylo ji diagnostikováno onemocnění HCM a byla uspána. Je nám to líto.

Další fotky zde.

Gwen byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla MVDr. Jana Charvátová. Moc děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 2

Bublinka 03

24. 1. 2017

bublinka350.jpgKočka, nar. 8/2016
Umístění:
depozitum Hrušky

Bublinka je pěkná černá kočička, která byla nalezena opuštěná v Hruškách. Ukázalo se, že trpí neurologickým postižením zadních končetin, sice běhá, hraje si, ale její chůze je nejistá (viz přiložené video). Je milá a mazlivá a určitě vám bude dělat radost. Umístěna by mohla být ke klidné kočce, která ji nebude nějak prohánět, a to pouze do bytu.
24.1.2017 Stav Bublinky se postupně zhoršoval, přestala se pohybovat a veterinářka navrhla uspání. Je nám to líto, Bublinko.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Michelle

3. 1. 2017

michelle-300.jpgKočka, nar. 2005
Umístění:
dočasná péče Vracov


Michelle - kočička byla nalezena ve výtahu na Sídlištní ul. v Hodoníně. Paní, která ji našla ji vzala k sobě a snažila se po sousedech najít majitele. My jsme výzvu zveřejnili i na FB, ale nikdo se o kočičku nepřihlásil.
27.10.2016 - dnes na veterině zjištěno, že kočka je čistokrevná -
britská colorpoint, chovná s čipem. Bohužel majitelka chovné stanice zemřela a její příbuzný poté kočky prodal nebo jim našel domovy, takže současný majitel se podle čipu nedá dohledat.
Kočka se jmenuje Michelle, má už 11 roků a je velmi stresovaná, je hubená. Vzali ji do dočasné péče a dáme jí nějaký čas na zotavení.  Více zde.

3.1.2017 Michelle špatně prospívala a měla problémy, dnes po vyšetření potvrzena diagnóza HCM a kočička byla uspána. Je nám to líto.

Další fotky zde.

Michelle byla adoptována na dálku v dočasné péči Magdou Nevřivou, děkujeme za péči o Michelle.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Gold

2. 1. 2017

gold270.jpgKocour, nar. 8/2016
Umístění:
depozitum Hodonín II.

Gold (zlato) a jeho sourozence Silver, Darling a Shadow porodila kočka v zahrádkách Na štěpnici v Hodoníně, více o případu zde. Koťata jsou nemocná, léčí se a zotavují.
1.10.2016
Gold je zdravý a může do nového domova! 

2.1.2017 byla u kocourka diagnostikována FIP a kocourek byl uspán. Je nám to líto. heart

Další fotky zde.

Gold byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Naďa Slavíková a kočky Angie a Roxy. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Kristian a Sam

31. 12. 2016

kristian250.jpeg

Kocouři, nar. 8/2013, kastrovaní

Kristian a Sam jsou kocouří bratři, kteří žili spolu se svojí maminkou v průmyslovém areálu u města Skalica na Slovensku. Slečna, která tam pracovala, je krmila a nás požádala o pomoc s kastrací. Vše se zdálo v pořádku, až jednoho dne slečna odešla na mateřskou dovolenou a přestože kočkám jídlo posílala, nikdo je nekrmil a navíc se proti kočičkám zvedla vlna nevole ze strany vedení podniku a tak kočičky skončily u nás. Kočička máma už nový domov našla a tito dva kluci na něj čekají. 7.8.2014 byli kocourci umístěni do Vřesovic, do domku k jednomu kocourkovi.
23.10.2016
Dnes ráno odešel náš kocourek Samíček. Srazilo jej auto. Byl to ten nejhodnější kocourek na světě.

31.12.2016
Včera odešel náš rarášek, všudybýlek - kocourek Matýsek(Kristian). Poslední měsíc se léčil  s lymfatickými uzlinami.

Je smutné, že si kocourci užili svůj nový domov tak krátce, ale byli šťastní a měli veškerou lásku a péči a za to moc děkujeme.

Další fotky z pobytu u nás i z nového domova zde.

Více zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 4

Bubáček

19. 12. 2016

bubacek350.jpgKocour, kastrovaný, nar. 6/2015
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Bubáček je jedním z koťat z Tvrdonic, více zde. Je to mladý, mazlivý a hravý kocourek, u nás byl dlouho nemocný, ale i teď mívá občas rýmu, v novém domově se to pravděpodobně zlepší. V novém domově potřebuje ke svým hrám parťáka. 19.12.2016 Bubáček celkově neprospíval, bylo diagnostikováno onemocnění HCM a kocourk byl uspán. Je nám to líto.

Další fotky zde.

Bubáček byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byli Olina a Milan s kočkami Matějem a Milčou. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Jing

12. 12. 2016

jing250.jpgKocour, nar. 5/2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Jing (černý) a Jang (mourovatý) zůstali opuštění na ulici ve Slatinicích, když jim kočičí mámu srazilo auto. Jsou to veselí a hraví kocourci, ideální by bylo, kdyby do nového domova mohli odejít spolu. Nevhodný jako jedináček. 12.12.2016 přes veškerou naši snahu Jing podlehl zápalu plic. Kocourku, je nám to moc líto.

Další fotky zde.

Jing byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Kristýna Kubínová a kocourek Fufík. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Mika

6. 12. 2016

mika350.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2016
Umístění:
depozitum Hodonín II.

Mika je bílomourovatá kočička, která se přitoulala v Rohatci k domu, kde bydlí majitelé Diamonda a nechtěla odejít. Ač děti usilovně hledaly, komu se ztratila, majitele nenašly. Mika je velmi mazlivá a jemná kočička. Pokud bude mít hodně pozornosti mohla by jít do nového domova i jako jedináček. 6.12.2016 Mika se bohužel nového domova nedočkala, pro FIP byla uspána. Je nám to moc líto, kočičko hezká heart

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Tabita 02

2. 12. 2016

tabita350.jpgKočka, nar. 8/2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Tabita spolu se svými sourozenci (Tabby a Tofu) spadla s půdy zahradní chaty Na výhoně v Hodoníně. Jejich matka se neobjevila a tak koťata skončila u nás. Nevhodná jako jedináček. 2.12.2016 Tabitka se bohužel nového domova nedočkala, podlehla kaliciviróze. Je nám to líto.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Edík

30. 11. 2016

edik300.jpgKocour, nar. 6/2016
Umístění:
depozitum Hodonín II.

Edík spolu s Elenkou byli nalezeni v zahradě nemocnice v Hodoníně. Jsou nemocní a podvyživení. Doufáme, že to zvládnou. Nevhodný jako jedináček.
2.8.2016
Elenka s Edíkem se mají čile k světu, přibrali a rádi by do nového domova spolu.

26.11.2016 U Edíka byla diagnostikována FIP a byl uspán. Je nám to Edíku moc líto. heart

Další fotky zde.

Edík byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Ivana Klučková. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Alma

1. 11. 2016

ObrazekČerná kočička Alma bydlela spolu s Idou v domku v Rohatci. V lednu 2007 jim však umřel majitel a ony živořily u domu až do září, kdy nás zavolala sousedka, zda se koček ujmeme. Alma je velmi klidná kočka, vděčná za pohlazení a misku jídla. Ostatní kočky ráda nemá. 20.1.2008 byla umístěna do Archlebova u Kyjova do domku se zahrádkou. 1.11.2016 Amča odešla do kočičího nebe. Žila u nás bezmála 9 let a měli jsme ji rádi.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Aninka

30. 10. 2016

aninka350.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2015
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Aninka je krásná černá kočička, která naříkala pod autem u NAFTY v obci Lužice. Našla ji tam paní a přinesla k nám. Aninka je dnes už mladá kočička, která se vám bude zprvu zdát bojácnější, ale když budete mít trpělivost, stane se vaším miláčkem. Je vhodná jako společníce ke kočce  do bytu se zasíťovaním nebo do domku se zahrádkou. 30.10.2016 Aninka se bohužel nového domova nedočkala. Byla nemocná, brala antibiotika, ale nezvládla to a dnes podlehla kaliciviróze. Je nám to líto.

Další fotky zde.

Aninka byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byli Petra, Anton a kocour Matýsek. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 1

Sam

24. 10. 2016

sam350.jpgKocouři, nar. 8/2013, kastrovaní

Kristian a Sam jsou kocouří bratři, kteří žili spolu se svojí maminkou v průmyslovém areálu u města Skalica na Slovensku. Slečna, která tam pracovala, je krmila a nás požádala o pomoc s kastrací. Vše se zdálo v pořádku, až jednoho dne slečna odešla na mateřskou dovolenou a přestože kočkám jídlo posílala, nikdo je nekrmil a navíc se proti kočičkám zvedla vlna nevole ze strany vedení podniku a tak kočičky skončily u nás. Kočička máma už nový domov našla a tito dva kluci na něj čekají. 7.8.2014 byli kocourci umístěni do Vřesovic, do domku k jednomu kocourkovi.
23.10.2016
Dnes ráno odešel náš kocourek Samíček. Srazilo jej auto. Byl to ten nejhodnější kocourek na světě. Více zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Komentářů: 0

Vigo

20. 10. 2016

vigo12.jpg

Kocour, kastrovaný, nar. 10/2005

Kocourek Vigo byl nalezen opuštěný se sestrou Irmou u domku po svém zemřelém majiteli. Byli oba vystresovaní, hladoví a odchytit se nám je podařilo až třetí den. Vigo byl dlouho vůči lidem nedůvěřivý a plachý a i nyní mu dlouho trvá, než si zvykne na nového člověka - pak se nechá hladit. Vigo  v roce 2013 oslepl (pravděpodobně prodělal mrtvici) a pro svou plachost je vhodný pouze k adopci na dálku.
20.10.2016
Vigo byl dlouhodobě nemocný, antibiotika nezabírala, posledních pár dní začal být dezorientovaný a dnes byl uspán.
Vigovi bylo 11 roků a byl to nejstarší kocour našeho útulku. K lidem nenašel důvěru a byl plachý, ale v našem depozitu prožil docela spokojený život, protože miloval ostatní kočky a zejména všechna koťata, která to neomylně vycítila a chodila za ním jako za starším bráchou - pomazlit se, pohrát a přitulit. Vigo miloval svou kamarádku Justýnu a tyto dvě plaché kočky mezi sebou uzavřely velké přátelství. Když Vigo před třemi lety oslepl, Justýnka se o něj starala a oči mu denně olizovala. Oba se stali předlohou obrazu Romany Štrynclové, který byl vydražen ve prospěch našeho útulku. Vigo, je nám to moc líto, Justýnce a nám všem budeš moc chybět.
heart

Fotky Viga najdete zde.

Vigo byl  adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla MVDr. Jana Charvátová. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vzpomínáme | Fotografie: Vigo | Komentářů: 3

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22

následující »